Co z tym szpitalem?!

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
M.
starszy szeregowy
Posty: 77
Rejestracja: 09 cze 2007, 16:24
Lokalizacja: z przyszłości...

Co z tym szpitalem?!

Post autor: M. »

Ja jestem prosta kobiecina heh niech ktoś mi łaskawie wytłumaczy: o co tak NAPRAWDĘ chodzi lekarzom i czy istnieje jakiś (zapewne odległy, ale mam nadzieję, że realny) termin zakończenia strajku?

Ile można....to już przestaje być śmieszne :x
It's jungle out there...
GlowA
starszy kapral
Posty: 152
Rejestracja: 23 kwie 2007, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: GlowA »

moim zdaniem smieszne nigdy nie było wes postaw sie na miejscu np pielegniarki ktra zarabia 800 zł lub młodego lekarza który ma 1500 ... Moim zdaniem Ci starzy lekarze zle nie majo bo sie dorobili oraz Ci mlodzi co majo kase na własne gabinety tez nie mogo nazekac ale Ci zwylki to naprawde tylko wspolczuc tyle lat sie uczyc pracowac tak odpowiedzialnym zawodzie. Ja popieram strajk w 100%
Awatar użytkownika
Chemik
kapral
Posty: 133
Rejestracja: 23 maja 2005, 22:50

Post autor: Chemik »

Fala strajkow w naszym kraju to sie dopiero zaczyna (Lekarze,Kolejarze,Gornicy...)jeszcze Zieloni beda protestowac ze stadiony i autostrady spowoduja wyginiecie jakiegos robactwa :D i bedzie tak ze "nie bedzie niczego" !
Awatar użytkownika
AriS
starszy chorąży
Posty: 454
Rejestracja: 02 cze 2007, 15:40
Lokalizacja: Z nienacka ;F

Post autor: AriS »

ja powiem krótko ... każdy chyba wie ile zarabiają służby państwowe ( lekarze , policja , straż miejska itp ) są to naprawdę niegodziwe pieniądze i nie odzwierciedlają ich trudnej i poświęcającej się pracy . Chcą zarabiać swoje , to na co zasługują , nie dziwię się im , ale to już przechodzi do bajki ... niedługo ludzie zaczną umierać przez te ich strajki ... będzie płacz i lament ...
Jesteśmy Polakami .
W obliczu zła jednoczymy siły .
Nie wybaczamy .
Nie zapominamy .
Oczekujcie nas .
Awatar użytkownika
genabisSs
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 02 lut 2006, 16:43
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: genabisSs »

no sorry nie tylko oni zarabiają niegodziwie, większość polaków pracuje za marne grosze... z tego wniosek.. wszyscy niech zaczną strajkować, wtedy będzie sprawiedliwie ;]
Awatar użytkownika
M4T3O
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 25 kwie 2006, 17:08
Lokalizacja: różnie bywa :p

Post autor: M4T3O »

W Polsce strajki przechodzą do rzeczy normalnych tak było za poprzednich rządów tak jest i w tej chwili. Sytuacje może zmienić przeprowadzenie reform, które są niezbędne jak sprywatyzowanie pewnej części szpitali co spowodowało by konkurencje jak wiemy konkurencja dobrze działa na poprawienie się warunków usług. Te reformy w tej chwili są ogromnie potrzebne ponieważ urzędnicy NFZ pochłaniają około 230 milionów zł a to jest całkowicie nie potrzebne bo nie przekłada sie to na ich wydajność. Jeśli politycy nie przestaną się kłócić i nie wezmą sie ostro do roboty to będzie wielki problem bo ten biurokratyczny proceder będzie trwał i trwał.
Urzędnicy operują pieniędzmi z naszych podatków w nieodpowiedni sposób budując luksusowe gmachy, limuzyny.
średnia pensja urzędników z góry wynosi 4,5 tys.
Ciesz się życiem ciesz, bo jest tylko jedno moje słowa szczera prawda i to wiem na pewno''
Awatar użytkownika
Aneta
starszy kapral
Posty: 155
Rejestracja: 29 wrz 2006, 9:10
Lokalizacja: -------

Post autor: Aneta »

genabisSs pisze:no sorry nie tylko oni zarabiają niegodziwie, większość polaków pracuje za marne grosze... z tego wniosek.. wszyscy niech zaczną strajkować, wtedy będzie sprawiedliwie ;]
dokladnie tak...ilu ludzi ma ciezka i odpowiedzialna prace a zarabia jeszcze mniej...z
Tylko w miłości kompletne zero może być dla kogoś wszystkim
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Post autor: grs »

zauważcie że ordynatorzy nie strajkuja :/
strajkują bomaja miej kasy bo łapówek sie boja brać :?
nikt z publicznych zakłądów nie dostał tyle powyżki co własnie służba zdrowia juz rok temui m podniesli :? straszą niech sie zwalniaja wtedy bedzie mniej lekarzy i bedą większepodwżyki :wink:
wniosek lekarz ze specjalnością owszem niech dostanie ale zwykły :/ to sie niczym tak naprawde nie rózni od pielegniarki :twisted:
kzz
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 04 lip 2007, 10:17

Post autor: kzz »

ja popieram pielęgniarki i lekarzy w 100%, szkoda tylko że oni tak jak górnicy nie mogą rzucić swoimi narzędziami pracy w budynek sejmu (bo stetoskopem nic nie rozwali, w przeciwieństwie do kilofa), poniszczyć, po demolować okolice wiejskiej w Warszawie i po 2-3 dniach uzyskać żądane podwyżki i wrócić do domu.
W tym kraju nie opłaca się postępować kulturalnie z władzą, bo niczego się nie osiągnie.
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Co kraj to obyczaj... :x
kjboss
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty 2007, 8:31

Post autor: kjboss »

A czy Ci lekarze czy pielegniarki placily za swoje wyksztalcenie panstwu? Kazdy po darmowych studiach powinien odrobic panstwu paroma latami po pensji niskiej. Tak jak jest na WAT.
Awatar użytkownika
M4T3O
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 25 kwie 2006, 17:08
Lokalizacja: różnie bywa :p

Post autor: M4T3O »

Czemu za nisko pensje? to jest właśnie powód dlaczego młodzi ludzie wyjeżdżają z naszego kraju
Ciesz się życiem ciesz, bo jest tylko jedno moje słowa szczera prawda i to wiem na pewno''
kjboss
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty 2007, 8:31

Post autor: kjboss »

M4T3O pisze:Czemu za nisko pensje? to jest właśnie powód dlaczego młodzi ludzie wyjeżdżają z naszego kraju
A czemu studia za darmo??
Awatar użytkownika
M4T3O
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 25 kwie 2006, 17:08
Lokalizacja: różnie bywa :p

Post autor: M4T3O »

Dla ludzi zdolnych, chcących się uczyć ale pochodzących z biednych rodzin obowiązkiem państwa jest zagwarantować studia bezpłatne również dlatego ,że szkolnictwo jest utrzymywane z naszych podatków.
Polska powinna zainwestować w naukę mamy wspaniałych naukowców, ale korzystają z tego inne państwa kupując ich pomysły i zarabiając na tym przez lata.
Ciesz się życiem ciesz, bo jest tylko jedno moje słowa szczera prawda i to wiem na pewno''
ODPOWIEDZ