Obwodnica

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Obwodnica

Post autor: Sarcev »

Mam kilka pytań odnośnie budowanej obwodnicy ostroleckiej...
1. co sadzicie o budowaniu obwodnicy przed wejsciem do kosciola, przed wejsciami do domów etc. << dosklownie, czy bedą jakies przejscia podziemne tydzież przejscia na d jezdnia?
2.Czy skrzyzowania m.in. z Jana Pawłą bede bezkolizyjne np, bedzie wiadukt?
Z tego co słyszalem ze ma być 5 rond i jak znając życie to zrobią normalne biale pasy na jezdni. Jeslitak ma wygladać obwodnica to ja zwątpie w naszych rzadzących :)

Zastanawim sie rózniez jak bedzie rozwiazany problem skrzyzowanie obwodnicy z 11 Listopada? Ta ulica jak i aleja J.p to pomim iz drogi miejskie to jednak "szybszego i wiekszego ruchu i nie powinny byc przecinane rondem badz sygnalizacją swietlną...
Maciej Kleczkowski
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Maciej Kleczkowski »

W księgarniach dostępny jest nowy plan naszego miasta, gdzie zaznaczony jest każdy budynek, wyznaczona jest także "obwodnica".
Uważam, iż owej drodze do obwodnicy wiele brakuje. Ktoś tu powmylił (od)wagę z odważnikiem.
Będzie ona łączyła Osiedle Wojciechowice z ul. Goworowską. Z pewnością nie rozładuje transportu jadącego w kierunku np. Olsztyna, a także nie pomoże w ominięciu samochodów przejeżdżających ul. Traugutta z Łomży do Warszawy. W tym przypadku konieczny byłyby kolejny trzeci drogowy most w okolicach wsi Dzbenin. Oczywiście bardzo dobrze i to należy uznać za sukces, iż do Ostrołęki wpłynie na obwodnicę 45 mln złotych i poprawi się zdecydowanie jakość drogi pomiędzy osiedlami ale tylko i wyłacznie między osiedlami.
Prezydent Załuska zapewniał w kampanii wyborczej, iż „...preferować będziemy ostrołęckie oferty...”. Jak wiadomo przetarg wygrała firma z Austrii. Przecież wiadomym jest, że w zamówieniu publicznym nie można wpisać "firma może być zarejestrowana tylko w O-ce", każdy przedsiębiorca obcy zaskarży i wygra.
PS. Nie jest tak, jak niektórzy sądzą, iż na FORUM nie zaglądam. Zaglądam, tylko nie zawsze mam czas zabrać głos w dyskusji.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
setme3
sierżant
Posty: 269
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:03
Lokalizacja: Ostro...

Post autor: setme3 »

Ja dziwię się, że nazwano tę drogę obwodnicą. Przecież ta trasa będzie przebiegała przez miasto. Więc to nie będzie obwonica, tylko zwykła dwupasmowa ulica.
Ostrołęka dużo się zmieni dzięki tej trasie.
Podoba mi się z jaką szybkością są prowadzone prace na "obwodnicy"
whitesand
starszy szeregowy
Posty: 77
Rejestracja: 23 cze 2005, 12:20

Post autor: whitesand »

Maciej Kleczkowski pisze:W księgarniach dostępny jest nowy plan naszego miasta, gdzie zaznaczony jest każdy budynek, wyznaczona jest także "obwodnica".
Uważam, iż owej drodze do obwodnicy wiele brakuje. Ktoś tu powmylił (od)wagę z odważnikiem.
Będzie ona łączyła Osiedle Wojciechowice z ul. Goworowską. Z pewnością nie rozładuje transportu jadącego w kierunku np. Olsztyna, a także nie pomoże w ominięciu samochodów przejeżdżających ul. Traugutta z Łomży do Warszawy. W tym przypadku konieczny byłyby kolejny trzeci drogowy most w okolicach wsi Dzbenin. Oczywiście bardzo dobrze i to należy uznać za sukces, iż do Ostrołęki wpłynie na obwodnicę 45 mln złotych i poprawi się zdecydowanie jakość drogi pomiędzy osiedlami ale tylko i wyłacznie między osiedlami.
Prezydent Załuska zapewniał w kampanii wyborczej, iż „...preferować będziemy ostrołęckie oferty...”. Jak wiadomo przetarg wygrała firma z Austrii. Przecież wiadomym jest, że w zamówieniu publicznym nie można wpisać "firma może być zarejestrowana tylko w O-ce", każdy przedsiębiorca obcy zaskarży i wygra.
PS. Nie jest tak, jak niektórzy sądzą, iż na FORUM nie zaglądam. Zaglądam, tylko nie zawsze mam czas zabrać głos w dyskusji.
Pozdrawiam.
Co do samego projektu 'obwodnicy' nie mam zamiaru się wypowiadać. Zaś co się tyczy "firmy z Austrii" - żadna ostrołęcka firma nie spełniała/nie spełnia warunków by podjąć się takiej inwestycji, po drugie oferta austriackiej firmy była najkorzystniejsza, po trzecie jednym z (bodjaże 2) głównych podwykonawców jest firma z ostrołęki, a po trzecie uogólnienie że mamy doczynienia z firmą austriacką jest wg mnie krzywdzące. Przy budowie pracują polacy, kierownikiem inwestycji jest polak, i tak jak już wspomniałem podwykonawcami są firmy całkowicie polskie :twisted:
Awatar użytkownika
zamot
starszy szeregowy
Posty: 76
Rejestracja: 21 maja 2005, 0:31

Re: Obwodnica

Post autor: zamot »

Sarcev pisze:Mam kilka pytań odnośnie budowanej obwodnicy ostroleckiej...
1. co sadzicie o budowaniu obwodnicy przed wejsciem do kosciola, przed wejsciami do domów etc.
zrobiono tak aby samochody przejeżdżające przez miasto nie przeszkadzały mieszkańcom i nie hałasowały
Sarcev pisze:<< dosklownie, czy bedą jakies przejscia podziemne tydzież przejscia na d jezdnia?
2.Czy skrzyzowania m.in. z Jana Pawłą bede bezkolizyjne np, bedzie wiadukt?
Z tego co słyszalem ze ma być 5 rond i jak znając życie to zrobią normalne biale pasy na jezdni. Jeslitak ma wygladać obwodnica to ja zwątpie w naszych rzadzących :)
aby upłynnić ruch zamontują dodatkowo światła na rondzie...

A tak na serio, to uważam tą czteropasmówkę (nie zasługuje ona na nazwę "obwodnica") za najmniej potrzebną inwestycję w tym mieście i zamiast pomóc, uprzykrzy ona tylko życie mieszkańcom Ostrołęki :evil:
Awatar użytkownika
setme3
sierżant
Posty: 269
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:03
Lokalizacja: Ostro...

Re: Obwodnica

Post autor: setme3 »

Oby pomogła, a nie uprzykrzała się...
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Re: Obwodnica

Post autor: oes »

No przecie presidento Ricardo Z...... mora musi się czymś pochwalic na spodkaniach przedwyborczych jeśli mysli o ponownym kandydowaniu na urzad prezydenta miasta Ostrołęki ..............
Ooopss bedzie ostatnim prezydentem Miasta. od nowych wyborów miastem bedzie zarzadzał burmistrz. :D
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Janczo
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2005, 13:36

Post autor: Janczo »

Burmistrz??? Możesz powiedzieć, skąd masz takie informacje :roll:
Ostatnio zmieniony 01 sie 2005, 13:02 przez Janczo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

Luuudzie :!: :!: :!:
Czy Wy naprawdę nie wiecie od czego jest opcja Zmień :?: :?: :?:
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Janczo
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2005, 13:36

Post autor: Janczo »

Się zrobiło szefuniu. :D
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

Janczo pisze:Burmistrz???
O tuż sa takie plany, by zmniejszyć administrację samorzadową do poziomu minimalnych kosztów.
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Awatar użytkownika
djalien
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 19 sie 2005, 19:29

Post autor: djalien »

proponuje tam wyje..... wszystkich wysadzić budynek i zaczac wszystko od początku :):) panowie i panie tego nieda sie juz naprawic. tam trzeba wpuścić nową krew chłopów z ja..... no i kilka pan co potrafią krzyczeć. :)
Jadzia74
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2006, 22:52

obwodnica w Ostrołęce

Post autor: Jadzia74 »

Piszecie że Ostrołęka na tej obwodnicy zyskała, może i tak, ale cy zyskali na tym mieszkańcy, któzy teraz będą mieszać przy niej, np. mieszkańcy ul. Bochaterów Warszawy. Ciekawi jesteśmy jaki d... dał zezwolenie na budowę tyh bloków, kiedy plan obwodnicy był już podobno od 10 lat, ktoś na tym nieźle zarobił. :?: Jesteśmy pewni że większość ostrołęczn tych bloków jak i innych o tej obwodnicy nie wiedziała. Uważam, że można było postawić te bloki trochę dalej i inaczej usytuować, a tak smrut i zgiełk będzie szedł na sam plac zabaw, ale kogo tam to obchodzi w UM jak tam wszyscy mieszkaja w domkach z dala od zgiełku. Pozatym nadmieniam, że te bloki już teraz się sypią, a co mówić jak będzie jeździł ciężki sprzęt. :roll:
warto wracać do ...
man444
szeregowy
Posty: 34
Rejestracja: 01 mar 2006, 19:44
Lokalizacja: O-ka

Post autor: man444 »

Oni próbowali z obwodnicy zrobić autostradę. NIestety autostrada nie biegnie w środku miasta i co 100m nie posiada rond. Po co są 2 jezdnie 2-pasmowe przedzielone pasem zieleni (dzięki temu z założeń mozna rozwijać większą prędkość na danej drodze) jeżeli co 100m trzeba będzie hamować i przejeżdżać przez ruchliwe ronda????
Inwestycja wg mnie baardzo nie udana i powodująca wiele zamieszania (zamknięty dojazd do niektórych zakładów).
xomar
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2006, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: xomar »

Ludzie, nie wspominajcie przy mnie o drogach w Ostrołęce. Wszystkich dotychczasowych "bonzów" powinni kłaść w dziury lub koleiny, żeby kierowcy mogli do woli po nich pojeździć. Ronda u nas służą z założenia (tak jest napisane w opisie projektu) do blokowania ruchu - średnica jak na placu zabaw i górka na środku. Jak kierownicą nie zakręci się do oporu to z ronda zjeżdża się po krawężniku. Dlaczego, przynajmniej w newralgicznych miejscach nie oddziela się prawoskrętów, jak przy Statoil?
Żeby nie wyszło, że Rysiek to be a Arek to cacy, wrócę do I AWP gdzie, na w miarę dobrym asfalcie zrobiono wysepki, a samochody muszą jeździć po dziurawych poboczach. Miało to poprawić bezpieczeństwo, a każdy znak na wysepkach został skoszony już wiele razy. To może jeszcze puścić środkiem linię energetyczną? A o takiej trasie "obwodnicy" nie mówi się od 10 lat, tylko 40 czy 50 - na planie z lat 70-tych jest jej dzisiejszy przebieg.
Awatar użytkownika
andzia
kapral
Posty: 108
Rejestracja: 05 lut 2006, 19:32

Post autor: andzia »

krótko mówiąc głupota szkoda ze niepuścili ja przez ul. KEN koło Ryska. i tak wogóle to nienzwałbym obwodnicą i po cholere te ronda mogli zrobic jakieś wiadukty ale chyba niepotrafia.moglibyście tam w UM wrziąść przykład z ostrowi maz. przynajmniej oni to mają obwodnice
kto niepróbuje ten życia załuje :]
Jadzia74
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2006, 22:52

obwodnica w Ostrołęce

Post autor: Jadzia74 »

Pragnę serdecznie zaprosić ludzi, któży tak ciepło wypowiadają się na temat tej "poronionej" obwodnicy, szybko poruszających się prac, szczególnie na odcinku 11-go Listopada do ul. Jana Pawła II. Firma, która wykonuje pracę na tym odcinku tak fantastycznie rozplanowała sobie pracę, że ludzie teraz po zimnie toną w stosie glinianego błota. Może by ktoś wreszczie pomyślał o tych co tu mieszkają, a fruwać jeszcze nie umieją. Bardzo serdecznie zapraszam kogoś z inspekcji, króra czuwa nad przebiegiem tych prac; proszę przyjść na spacer od Kościoła do ul Jana Pawła II. Ktoś napisał że to fantastyczna inwestycja bo odciązy mieszkańców od hałasu samochodów. A tu, na w/w odcinku to kto przepraszam mieszka "zwirzyna".
warto wracać do ...
ODPOWIEDZ