odsniezarki

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

odsniezarki

Post autor: grs »

nie wiem czy ktos z was zdazyl zauwazyc, jadac dzis w strone wojciechowic widzialem jak odsniezarka kierujac sie w strone Łomzy sypala juz sola
czy to pora juz na sol ?
zgoda w nocy sa minusowe temperatury ale nie ma jeszcze takich opadow sniegu zeby puszczac plugi na ulice
widocznie zasapy soli maja az tak duze :lol: :lol:
kalamarek
starszy szeregowy
Posty: 83
Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:33

Post autor: kalamarek »

temu społeczeństwu nigdy nie dogodzisz ;] elo 8)
1, 2, 3 Baba Jaga Patrzy
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Post autor: malykazio »

Tak, już jest pora na sól. A sól bardziej na lód, niż na śnieg jest przydatna. Wystarczyło przejechać ok. 7ej-8ej obwodnicą i zobaczyć jak samochody tańcowały na lodzie, żeby przekonać się, że trzeba sypać. Jak zaczęliby sypać solą przy -10, -15 stopniach to dopiero byłoby bezsensowne.
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrpiana »

malykazio masz zupełną RACJĘ!
I bardzo sie ciesze że sola sypnęli bo inaczej powród do domu dla większości byłby drogą przez mękę!!!
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Post autor: Infom »

bez sensu sypanie sola?? pff a czy ty masz samochod i czy jezdziles nim dzis? dla mnie to w 100% z sensem dzieki temu moge spokojnie teraz pojechac na wojciechowice wjedz sobie gdzies na boczna droge tam gdzie nie bylo sypane niczym przychamuj i zobaczymy jak bedzie latal ! pfff ty co piszesz to jest bez sensu ja sie ciesze ze w dobra pore sypia
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Post autor: grs »

no taks ie sklada ze tez jezdze autkiem i nie pierwsza zieme latam,
do wczesniejszego uzytkownika: jakos sie wlasnie sklada ze obwodnica o 8- 8;10 jezdze codziennie na wojciechowice i jakos mnie nie wozi po jezdni i nie zauwazylem zeby jakakolwiek ciezarowke wozilo, a nawet jak wozi to wyskocz na bardziej ruchwliwsza trase i zobacz jak sie zachowuje naczepa jak TIR leci z 90 km/h czy jej nie buja na boki :twisted:
czas najwyzszy zarzucic zimowki, wiekszosc ludzi czeka az snieg spadnie, a to nie na tym polega
ok moze i macie poczesci racje ale poruszymy temat za 3 miesiace a oni niech sypia dalej xD
pzdr
aniulka
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 13 kwie 2007, 20:27

Post autor: aniulka »

z tym się z tobą zgodze, jadąc do Warszawy przez Pułtusk nie raz widziałam jak ciężarówka tańczyła od prawej do lewej (w lato) aż sie bałam wyprzedzac i wolałam jechać za nią :?
a co do tej soli to moze nie zawcześnie ale powinni wziaśc pod uwagę to że tak naprawdę prawdziwych opadów śniegu jeszcze unas nie było
nie liczac wczorajszego po godzinie 16 :roll:

[ Dodano: 08:49, 28.11.2007 ]
to moze ktoś mi powie kiedy właściwie sie wymienia opony letnie na zimowe ?
ja jeszcze smigam na letnich :roll: bo nie ma sniegu :wink:
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrpiana »

aniulka opony juz poowinnaś znienić!!!
a dzięki ze sypnęli solą to nie tylko do Wojtek mogłam spokojnie dojechać ale i trasą K-53 do Rozóg!!!
poza tym sól nie nadaje się na śniego tylko na lód :lol:
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Post autor: Sarcev »

Grunt to odpowiednia predkosc do warunków jazdy, rok temu całą zime przejezdzilem na letnich oponach(oczywiscie nie radze nasladowac), bez zadnych kolizji, czesto jezdzilem tez z wiekszym obciazeniem, a dziwnie sie czulem jak widzialem auto w rowie na zimówkach. Raz tylko mnie obkrecilo przy Galerii Mokotów ale bylo juz pozno, 3 pasy wiec moglem pozwolic sobie na szybsza jazde :)

Uwazam ze chocby "najlepsze opony ziomowe" nie uchronia od wypadku jezeli nei zachowa sie zdrowego rozsądku na drodze i predkosci odpwoiedniej do warunków jazdy!
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: sKaLpeL »

aniulka pisze:to moze ktoś mi powie kiedy właściwie sie wymienia opony letnie na zimowe ?
ja jeszcze smigam na letnich bo nie ma sniegu
zalezy od warunkow atmosferycznych, wydaje mi się, że w tym roku powinno się wymienić w 1 lub 2 tygodniu listopada, ja tak zrobiłem i nie jeden kierowca bo kolejki do wymiany były spore, lepiej wymienić wczesniej bo pozniej moze juz nie byc czego wymieniac... :)
DziQ
plutonowy
Posty: 236
Rejestracja: 03 cze 2005, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DziQ »

kalamarek pisze:temu społeczeństwu nigdy nie dogodzisz ;] elo 8)
takie same moje zdanie na ten temat
ODPOWIEDZ