WOS-X5*1...

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

WOS-X5*1...

Post autor: oes »

Kierowca jeżdżący samochodem o Nr rejestracyjnym WOS-X5*1 to........ delikatnie mówiąc dobry zadatek na pirata drogowego. Przed przejściem dla pieszych zamiast zwolnić, ewentualnie się zatrzymać to.... dodaje gazu, wykonując nieskoordynowane ruchy kierownicą, pokazujac zaskoczonemu tą sytuacją pieszemu ...... środkowy palec prawej dłoni :oops: Tak było dzisiaj (dn. 28.11.07 około godz. 8:42) na rondzie im. Z. Nałkowskiej.
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Awatar użytkownika
AriS
starszy chorąży
Posty: 454
Rejestracja: 02 cze 2007, 15:40
Lokalizacja: Z nienacka ;F

Post autor: AriS »

Nasuwa mi się pytanie ... po co to tu piszesz :D Przecież to nie nowość :F Mogłeś zrobić zdjęcie , albo coś i na policję iść :D :P ( nie polecam bo skutki mogą być tragiczne ) tutaj nikt Ci nie da odszkodowania ;p xD
Jesteśmy Polakami .
W obliczu zła jednoczymy siły .
Nie wybaczamy .
Nie zapominamy .
Oczekujcie nas .
Horvat
starszy kapral
Posty: 169
Rejestracja: 19 maja 2005, 19:20
Lokalizacja: z fotela

Post autor: Horvat »

oes to bardzo dobry zadatek na konfidenta. Pozbieraj wiecej numerów, a jak widzisz, że np pies sąsiadki robi przed blokiem to tez ją zgłoś... oczywiście na policje... Napewno bedziesz szanowanym obywatelem, a takim głupim postem jak ten nie nauczysz tego hama kultury (WOS ...)
Awatar użytkownika
pufty
młodszy chorąży
Posty: 361
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:09
Lokalizacja: Ostrołęka czasami

Post autor: pufty »

oes to społeczniak!
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

AAA dlaczego mnie bijecie???? hę.... przecie nie ja jezdżę po ulicach Ostrołęki i nie ja potraciłem tego Kacperka na przejściu dla pieszych :cry:
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
H___G
starszy kapral
Posty: 154
Rejestracja: 18 maja 2006, 15:06
Lokalizacja: z tad

Post autor: H___G »

:lol: może być niezła zabawa :lol:Kto pierwszy złapie chama?albo kto pierwszy mu zrobi zdjęcie!albo kto pierwszy mu walnie w zęby?urządzimy polowanie na chama jak w westernach :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nie no oczywiście żarty!"cham bedzie chamem na wieki wieków amen" :lol:
Awatar użytkownika
AriS
starszy chorąży
Posty: 454
Rejestracja: 02 cze 2007, 15:40
Lokalizacja: Z nienacka ;F

Post autor: AriS »

No na pewno źle , że tak ludzie jeżdżą ;p Ale wydaje mi się , że teraz zrobiłeś z siebie pośmiewisko trochę ;p Ten post i tak nic nie da ;p
Jesteśmy Polakami .
W obliczu zła jednoczymy siły .
Nie wybaczamy .
Nie zapominamy .
Oczekujcie nas .
amsterdam
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:59
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: amsterdam »

yyyyyyyyyyyy no:)
Twoja głupota mnie poraża paranoidalny schizofreniku:P
kamczatka
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 09 sty 2007, 21:49

Post autor: kamczatka »

Oes ma rację, że publicznie pisze o takich rzeczach. Może dzięki temu, że ktoś przeczyta tę informację na forum, będzie można uniknąć wypadku. Chyba nie muszę, w jaki sposób ta informacja ma się do tego przyczynić :?:
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: sKaLpeL »

Horvat pisze:oes to bardzo dobry zadatek na konfidenta. Pozbieraj wiecej numerów, a jak widzisz, że np pies sąsiadki robi przed blokiem to tez ją zgłoś... oczywiście na policje... Napewno bedziesz szanowanym obywatelem,
o tak zgadzam sie w 100%, gdyby działało SB to widze go na duzym zdjeciu w takiej siedzibie SB z napisem, najlepszy eSBek miesiąca :)
kejn
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 19 paź 2005, 23:09

Post autor: kejn »

śmieszne pyrdki...
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Post autor: grs »

szczerze Ci pwoiem ze to nic nie da

ja sam paru kierowcow na WOS... bym wyciagnął i garści naje...

a najgorsze to chyba kobieciny ktore uważają ze na rondzie n a zewntrzym pasie mogą spokojnie objechac sobie rondo :twisted:
masakra

[ Dodano: 10:04, 29.11.2007 ]
powiem*

[ Dodano: 10:05, 29.11.2007 ]
a do tego ronda to i męzczyxni tez tak uwzają:
bo latwiej zjechac z zew pasu? to po co jest ten wew? aby był ?
Horvat
starszy kapral
Posty: 169
Rejestracja: 19 maja 2005, 19:20
Lokalizacja: z fotela

Post autor: Horvat »

to, że objeżdzają rondo zewnętrznym pasem to jeszcze nic... jeszcze przy tym zapominają o kierunkowskazach i nie tylko kobietki, bo faceci na WOSie robią to samo, a przeciez prawie wszyscy uczyli sie jeździć w ostrołęckich szkołach jazdy. Tak ich nauczono czy może to ta wieśniacka mentalność?
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Post autor: malykazio »

Za to chojracy w na WO są tak leniwi, że potrafią wparować na rondo zewnętrznym pasem, ściąć wewnętrzny pas na rondzie i pojechać prosto... ot tak, żeby nie machać kierownicą... Tak ich nauczono, czy to może wtórne wieśniactwo?
Swoją droga to większość uczy się w Ostrołęckich szkołach... jak ich nauczą, tak jeżdzą, czy to WOS, czy WO.
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

:D

Czyli ....egzaminatorzy to...... niedojdy :oops:
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Post autor: malykazio »

Eee tam egzaminatorzy. Po prostu szwankuje u nas system szkolenia kierowców. Wystarczy spojrzeć na L'ki. Ludzie są uczeni jazdy anemicznej, zamiast dynamicznej (dowodów nie trzeba, każdy z nas jechał za L'ką). Zwraca się uwagę na obowiązkowe poprawienie lusterka na egzaminie, nawet jeśli jest dobrze ustawione, natomiast nikt nie sprawdza zdrowego rozsądku kierowców i kultury jazdy. Brakuje testów psychologicznych kierowców i uświadamiania w zakresie skutków bezmyślnej jazdy samochodem. Jazda początkującego kierowcy to pasmo stresów, o egzaminie nie wspominając. Za to po egzaminie wszyscy to rajdowcy. Refleksja przychodzi po pierwszym zderzeniu... nawet z winy drugiego kierowcy.
amsterdam
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:59
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: amsterdam »

A ja tam nie mam ani "WOS" ani "WO" buahahahah :P

[ Dodano: 19:12, 29.11.2007 ]
A jesli chodzi o E'lki to naprawdę... zgroza... na moich oczach "L" objezdzała całe rondo zewnętrznym pasem by skręcić w LEWO!!!!!!!!!! no to czego oni maja sie uczyć jak tak im instruktor pozwala śmigać??? Ostatnio jecałem sobie obok składnicy i "L" zajechała mi bezczelnie droge bez kierunki i niczego :evil: a co ciekawe instruktor chwycił za kierownicę ( tak przypuszcza: i wrócił bez kierunku na wcześniejszy pas!!! no to czego tu chcieć :)
Twoja głupota mnie poraża paranoidalny schizofreniku:P
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Post autor: malykazio »

Niestety na kursach ludzie uczą się tylko poruszać samochodem, nie jeździć. A jak tam u nas jest z intruktorami? Mają jakieś doświadczenie czy sami ledwie po egzaminie są?
Horvat
starszy kapral
Posty: 169
Rejestracja: 19 maja 2005, 19:20
Lokalizacja: z fotela

Post autor: Horvat »

Prawda jest taka, że większośc instruktorów to młodziaki. Mało co najeździli się, a już uczą innych.
Nawiązując do mojej poprzedniej wypowiedzi, chciałbym dodać, że jak jade za samochodem o pocżatku rejstracji WOS, WOR,WMA i BLM zachowuje szczególną ostrożność. Pozatym faktem jest, że pierwsze godziny jazdy to stres nie piszac już o egzaminie, zazwyczaj jest tak, że egzaminator to stary cham (najczesciej emerytowany pies), który robi wszystko, żeby Cię uwalić... A więc jeżeli macie żal, że nie zdaliscie, a pan był nieprzyjemny to już wiecie jak sie czuli wasi rodzice kiedy ten pan jeszcze nie był na emeryturze.
Awatar użytkownika
list40i4
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 01 gru 2006, 23:00
Lokalizacja: O-ka

Post autor: list40i4 »

Ci, którzy uważają że jazda z zewnętrznego pasa w lewo jest niedozwolona, nie mają racji. W świetle przepisów obowiązuje taka sama zasada jak przy zmianie pasa ruchu, czyli jadący zewnętrznym (prawym) pasem ruchu ma pierwszeństwo przed jadącym wewnętrznym (lewym) pasem......
Jeśli ktoś nie wierzy niech spróbuje nie ustąpić pierwszeństwa przejazdu jadącemu zewnętrznym pasem ruchu, to przekona się na własnej "skórze" :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: sKaLpeL »

pi,er,doli,sz ?


ja nie raz juz mialem taka sytuacje ze jadac lewym pasem musialem sie zatrzymac i poczekac zeby skrecic, bo jakis sk,ur,w... jechal prawym, i se mysle zaczekam bo jak we mnie przypieprzy... a z tego co ty mowisz to jakbym sobie skrecal a on by we mnie przywalil to by była moja wina ? no spoko, ale zastanawia mnie dlaczego moja, skoro ja pierwszy byłem na rondzie, a on zanim wjedzie ma obowiazek poczekac az ja zjade... jeden przepis koliduje z drugim, przynajmniej ja to tak rozumiem
Awatar użytkownika
AriS
starszy chorąży
Posty: 454
Rejestracja: 02 cze 2007, 15:40
Lokalizacja: Z nienacka ;F

Post autor: AriS »

ktoś te przepisy pewnie po % pisał i dlatego takie skutki ;p
Jesteśmy Polakami .
W obliczu zła jednoczymy siły .
Nie wybaczamy .
Nie zapominamy .
Oczekujcie nas .
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Post autor: malykazio »

Z tym rondem to niekoniecznie. Trzeba patrzeć, czy pasy nie są przypadkiem podpisane, np. prawy - jazda w prawo i prosto, lewy - prosto i w lewo.
My tu gadu gadu o eLkach a tu masz... jaki news na pierwszej stronie. Trudno cokolwiek powiedzieć o zdarzeniu ale, że powszechnie wiadomo jest, że eLki jeżdżą 40-50km/h, więc co instruktor robił? I dalej... ta eLka była na WO czy WOS? :twisted:
Awatar użytkownika
list40i4
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 01 gru 2006, 23:00
Lokalizacja: O-ka

Post autor: list40i4 »

sKaLpeL
Tak mówią przepisy, a co do interpretacji zależy od policjanta. Wiem, że zdania są również wśród nich są na ten temat podzielone. Dla mnie też jest chore jak ktoś jedzie prawym pasem w lewo.... Co do sytuacji którą opisałeś, to koleś miał przypadek podobny w Warszawie. Po przyjeździe policjanci stwierdzili, że była to jego wina, gdyż nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi z prawej strony i zajechał mu drogę....
Obrazek
jarpen
starszy kapral
Posty: 199
Rejestracja: 31 lip 2005, 13:45

Post autor: jarpen »

skręcenie w lewo albo zawracanie z prawego pasa na rondzie to tamowanie ruchu
ODPOWIEDZ