Jaki biznes..

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
wilq
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 29 gru 2005, 8:50
Lokalizacja: Ostrołęckie Centrum Handlowe

Jaki biznes..

Post autor: wilq »

Witam serdecznie wszystkich czytelników forum MO.
Mam do was pytanie, które dotyczy własnego biznesu..
Co by najlepiej prosperowało w naszej Ostrołęce tej mieścinie która jest bez perspektyw (chyba)
Bo co otworzyć następną budkę z "Kebabem".. ?
Sam nie wiem..
Pierw chciałbym się od was dowiedzieć od ludzi którzy chyba wiedzą co by najlepiej otworzyć w Ostrołęce co by przyniosło dochód i satysfakcje z pracy... pozdrawiam Łukasz W. wilq
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Jaki biznes..

Post autor: kasia pelasia »

Kręgielnię, choćby ze trzy tory :)
Goosiaa
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2006, 16:51

Re: Jaki biznes..

Post autor: Goosiaa »

też jestem za kręgielnią ;P tu brakuje gdzie można by było wyjść rozerwać się. a to w sumie rozrywka dla każdego dzieci młodzieży i starszych. Bo w Oce raczej nie ma takich miejsc . nie licze kawiarni, pubów gdzie tylko można posiedzieć i coś wypić.
Pedro
starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 08 maja 2007, 15:00

Re: Jaki biznes..

Post autor: Pedro »

Przede wszystkim, żeby otworzyć kręgielnię, trzeba baaardzo dużo zainwestować. Poza tym już w niedługim czasie powstaną w Ostrołęce przynajmniej dwie (o tylu wiem na pewno).
A co ewentualnie zaproponować? Trudna sprawa. Też nie mam pomysłu...
Marinero100
starszy szeregowy
Posty: 98
Rejestracja: 08 lut 2006, 17:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Jaki biznes..

Post autor: Marinero100 »

No to otwórz tego Kebaba,jak będzie dobry to i zarobisz :D
Awatar użytkownika
wilq
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 29 gru 2005, 8:50
Lokalizacja: Ostrołęckie Centrum Handlowe

Re: Jaki biznes..

Post autor: wilq »

Witaj Pedro..
Chciałbym uświadomić że władze naszego miasta to mają w planach a nic nie robią..
Gdzie ten McDonald's?? gdzie nowy basen.. oczywiście w planach, a kto je zrealizuje? myślisz że oni tak szybko coś postanowią zobacz tak jak basen w Ostrołęce gdzie powinien już zostać dawno zamknięty ze względów że ściana już pęka.. Tu tylko jest piórem pisane.. i podpisywane aby ktoś za projekty kasę brał i aby coś "niby było ruszone" władze to jedna wielka ściema.. co do realizacji swoich planów co do Ostrołęki.. powiem Tobie że znam wiele osób które postanowiły otworzyć coś własnego, ale że uchwała została przyjęta przez rade miasta że nie mogą powstawać większe budynki handlowe niż 1000m2 to stoimy w miejscu inwestorów to przeraża.. co tu się dzieje mam rodzinkę która pracuje na pewnych stanowiskach w UM.. i wiele wiem i słyszałem co się tam wyrabia co z tego że ludzie mający wykształcenie te śmieszne papierki.. niech posmakują życia za 600-700zł m-cznie dopiero by wiedzieli co trzeba zrobić dla Ostrołęczan aby poprawiły się warunki pracy - przyciągnąć inwestorów za promować Ostrołękę taki człowiek czasami z papierami nic nie jest wart w tym UM bo tylko siedzi za biurkiem albo siedzi na MO i czyta komentarze dotyczące danych osób które są pracodawcami z UM albo innych firm tak to wygląda nie oszukujmy się Urząd Miasta w Ostrołęce stawia naprawdę wielkie kłody pod nogi tym którzy np. chcą coś wybudować gdzie będą zatrudnieni ostrołęczanie.. na **uj tyle marketów w tej Ostrołęce nawet chyba nie zrobili statystyk.. obora za obora i szczerze jestem za słowami Jurka Owsiaka który powiedział że Ostrołęka to dziura w której śmierdzi.. taka prawda nie oszukujmy się.. ręka rękę myje.. pozdrawiam
Awatar użytkownika
wilq
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 29 gru 2005, 8:50
Lokalizacja: Ostrołęckie Centrum Handlowe

Re: Jaki biznes..

Post autor: wilq »

Jest to niby skandal który jest presja dla młodych ludzi którzy chcą coś własnego otworzyć.. zobaczcie Lidl który jest na Targowej k./Lotos .. duuuuuuuża powierzchnia tam by sie przydał jakiś dom handlowy który by wykorzystał dotychczasową konstrukcję na np. parking piętrowy a tak to stoi.. ładna lokalizacja naprawdę ale śmieszne jest to że mamy opinie "Ostrołęka to tylko Banki Mosty i Ronda" .. szarość w tym mieście naprawdę aż szkoda słów na osoby stanowiące przykład dla społeczeństwa .. następny to przykład Polo Market na centrum.. obooooora dla świń w ogóle kto to projektuje ? do cholery jasnej.. z reszta gadamy rozmawiamy na ich tematy co robią źle i tak będą bo my jesteśmy pionkami w grze jak to się mówi.. najbardziej poszkodowani.. Oni i tak to do siebie nie przyjmują że robią źle.. pozdrawiam
Awatar użytkownika
wilq
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 29 gru 2005, 8:50
Lokalizacja: Ostrołęckie Centrum Handlowe

Re: Jaki biznes..

Post autor: wilq »

re: Marinero100
co do Kebaba są bardzo ścisłe wymogi sanepidu.. bo to jest żywność
lokal musi mieć np 2 wejścia jedno dla klientów jedno dla dostawcy.. jest naprawdę wiele instrukcji które musisz spełnić ze strony sanepidu.. ponad 50ptk np. śmieszne ale prawdziwe
- Instrukcja usuwania śmieci
i wiele innych zapisów

p.s starsze obiekty budynków w Ostrołęce jak np. Handlowiec czy Kupiec nie wszędzie lokale maja po dwa wejścia..
parkknieja
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 21 lis 2006, 18:29
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Jaki biznes..

Post autor: parkknieja »

Biznes w Ostrołęce
Moim skromnym zdaniem masz dwie możliwości: otworzyć byle co za byle pieniądze, lub domyśl się.
Żadna opcja nie daje gwarancji sukcesu i kasy. Sam prowadzę biznes nie ma z tego kasy ale jest satysfakcja i tu musisz się dobrze zastanowić czy warto.. Nie ma rzeczy nie do przeskoczenia, wszystko zależy od twojej charyzmy i uporu w działaniu oraz dobrego planu.
No i pamiętaj umiesz liczyć licz na siebie. A urzędnicy nie po to są żeby we wszystkim przeszkadzać. W Ostrołęce jest jeszcze wiele ciekawego do zrobienia.
Powodzenia
zyrtex
kapral
Posty: 117
Rejestracja: 03 paź 2007, 13:04

Re: Jaki biznes..

Post autor: zyrtex »

pomysłów jest sporo, wszystko zależy ile ma sie kasy na start :)
jarpen
starszy kapral
Posty: 199
Rejestracja: 31 lip 2005, 13:45

Re: Jaki biznes..

Post autor: jarpen »

wynajmij jakiegos rumuna i zrob taki kebab jak jest w wawie, ludzie na to poleca, bo te co teraz sa to wszystko jedno wielkie g
erOs
kapral
Posty: 108
Rejestracja: 15 wrz 2007, 16:11
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Jaki biznes..

Post autor: erOs »

ja rowniez popieram pomysl kregelni :)
Awatar użytkownika
M4T3O
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 25 kwie 2006, 17:08
Lokalizacja: różnie bywa :p

Re: Jaki biznes..

Post autor: M4T3O »

Załóż to czego w Ostrołęce niema, znalazło by się parę pomysłów. Napisz biznesplan postaraj się o dotację z UE jeśli byłeś bezrobotny to z PUP, znajdź wspólnika. Jeśli masz zdolność kredytową i znajdziesz dobry pomysł, który jesteś pewny że wypali weź kredyt. Zgadzam się z opinią że w Ostrołęce przeszkadzają urzędnicy, co poradzisz trzeba z tym się męczyć jak narazie .
Ciesz się życiem ciesz, bo jest tylko jedno moje słowa szczera prawda i to wiem na pewno''
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Jaki biznes..

Post autor: kasia pelasia »

A może prywatne przedszkole, takie jak funcjonują w Warszawie, gdzie oprócz regularnie uczęśzczających dzieci jest możliwość pozostawienia dziecka na jakiś czas, kilka godzi, godzinę - są po prostu różne opcje, aha i otwarte do 22, bo sporo jest ludzi, którzy pracują w takich godzinach i nie mają co zrobić z dziećmi. nie zawsze ma się babcię, która pomoże.
K4
szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 07 cze 2007, 14:58

Re: Jaki biznes..

Post autor: K4 »

koszt otwarcia kregielni to okolo milion złotych ;-)
e_p
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2008, 17:16

Re: Jaki biznes..

Post autor: e_p »

Prywatne przedszkole to dobry pomysł. Jednak trzeba również parę wymogów spełniać.
Kiedyś szukałam w necie informacji na ten temat i pomysł mi przeszedł.
Dużo kasy trzeba mieć, dostosować budynek, sanepid na głowie itp itd
ODPOWIEDZ