RMF FM w Ostrołęce

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
baja bongo
kapral
Posty: 101
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:48

RMF FM w Ostrołęce

Post autor: baja bongo »

Witam

Co powiecie na temat odbioru RMF FM w Ostrołęce? Nie wiem jak u innych, ale u mnie od dwóch dni co jakiś czas przerywa. Pomijając fakt, że w naszym mieście już kilka razy mieliśmy kilkudniowe przerwy w działaniu nadajnika, to sytuacja wcale się nie poprawia.

Co ciekawe, w samochodzie mam taką sytuację, że przy włączeniu radia RMF FM wskakuje mi na 98,5 MHz, zamiast na 91,5. Muszę dostroić ręcznie na 91,5 i wtedy jest OK. Mam tak tylko w nowym radiu, we wszelkich starych odbiornikach jest dobrze. Kolega tez kupił niedawno nowiutkie radio i ma taką samą sytuację.

Jak u was odbiera ta stacja? Macie jakies problemy lub przypadki "szczególne"?
Awatar użytkownika
Gizmunia
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 28 wrz 2006, 19:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: RMF FM w Ostrołęce

Post autor: Gizmunia »

U mnie jest to samo, czasami jak słucham radia to chwilowo "zaskakuje" inna stacja :ble: może to przez te wiatry :?: Zdążyłam się już przyzwyczaić :lol:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JanuszPL
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 22 kwie 2007, 18:10
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: RMF FM w Ostrołęce

Post autor: JanuszPL »

Też to zauważyłem. Dzieje się tak chyba od soboty. Tak jak Gizmunia , myślałem że to przez ten silny wiatr ale dzisiaj za oknem cicho a RMF nadal przerywa.
baja bongo
kapral
Posty: 101
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:48

RMF FM w Ostrołęce

Post autor: baja bongo »

To dobrze, że nie jestem sam. A jak macie przy włączaniu radia? Od razu włącza się 91,5 MHz czy tak jak mi na 98,5MHz i szumi strasznie, dopiero jak przestawię na 91,5 działa OK (z przerwami oczywiście).
poko
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: RMF FM w Ostrołęce

Post autor: poko »

Prawdopodobnie masz radio źle podłączone, czyli nie ma zasilania na podtrzymaniu pamięci.
baja bongo
kapral
Posty: 101
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:48

RMF FM w Ostrołęce

Post autor: baja bongo »

Byłoby to proste, ale inne stacje działają normalnie. Powiem więcej, w Warszawie RMF FM odbiera normalnie cały czas. Problem występuje tylko w Ostrołęce. Nawet jak się wraca z Warszawy do Ostrołęki, to radio ma kłopoty ze znalezieniem sygnału ostrołęckiego nadajnika. Wcześniej tego nie było.
fm
starszy szeregowy
Posty: 51
Rejestracja: 22 mar 2006, 8:50

Re: RMF FM w Ostrołęce

Post autor: fm »

Po prostu awaria nadajnika
Mail do nadawcy powinien poskutkować
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: RMF FM w Ostrołęce

Post autor: kasia pelasia »

U mnie też nie działa normalnie, zaczynają mnie już drażnić te szumy
martuska
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 15 sie 2007, 0:23
Lokalizacja: o-ka

Re: RMF FM w Ostrołęce

Post autor: martuska »

U mnie właśnie od paru dni jak jade samochodem (w domu normalnie) zaskakuje co jakiś czas radio maryja czy cos w tym stylu, tak na kilka sekund, i potem znow dobrze.
fm
starszy szeregowy
Posty: 51
Rejestracja: 22 mar 2006, 8:50

Re: RMF FM w Ostrołęce

Post autor: fm »

No i macie już swój RMF!
Chłopaki szybko się uwinęli i usunęli awarię,teraz już nawet nie ,,sieje,, jak poprzednio,że było słychać na pół pasma UKF.
Czyli mój mail do nadawcy pomógł,dodatkowo napisałem,że jak nie ustawią poprawnie nadajnika,skieruję skargę do UKE ,podziałało jak płachta na byka :D
Tak więc zamiast biadolić na forum,informować o jakichkolwiek problemach,zwłaszcza ,że w dzisiejszej dobie komunikacji nie ma z tym żadnych problemów
Dziś znów Zetka zamilkła,ech aż się prosi o konkretny obiekt nadawczy,wtedy takich problemów byłoby zapewne mniej.
amsterdam
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:59
Lokalizacja: ostrołęka

Re: RMF FM w Ostrołęce

Post autor: amsterdam »

fm pisze:No i macie już swój RMF!
Chłopaki szybko się uwinęli i usunęli awarię,teraz już nawet nie ,,sieje,, jak poprzednio,że było słychać na pół pasma UKF.
Czyli mój mail do nadawcy pomógł,dodatkowo napisałem,że jak nie ustawią poprawnie nadajnika,skieruję skargę do UKE ,podziałało jak płachta na byka :D
Tak więc zamiast biadolić na forum,informować o jakichkolwiek problemach,zwłaszcza ,że w dzisiejszej dobie komunikacji nie ma z tym żadnych problemów
Dziś znów Zetka zamilkła,ech aż się prosi o konkretny obiekt nadawczy,wtedy takich problemów byłoby zapewne mniej.

HAAH ta oczywiście :) UKE wysłało informacje o problemie i ewentualnej konsekwencji braku syg tak?? Pomysl troche zanim cos napiszesz :P
Twoja głupota mnie poraża paranoidalny schizofreniku:P
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

RMF FM w Ostrołęce

Post autor: Qrzysio »

Też pisałem do redakcji RMF FM w tej sprawie. Odpisali miło, że zajmą się tą sprawą możliwie szybko.
ODPOWIEDZ