PKP

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Maracana
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2007, 11:39

PKP

Post autor: Maracana »

Hej Ludzie. Chciałem sie podzielić moim skromnym zdaniem. Otóż ostatnio często jeżdżę do stolicy. Postanowiłem że chociaż raz wrócę pociągiem. Odjazd z Wa-wy Zach o 15.55. Pociąg jest bezpośredni do Ostrołęki bez niepotrzebnych przesiadek. Siedziałem sobie wygodnie w wagonie wokół ani żywej duszy. Co prawda jechało się dłużej niż autobusem ale wygoda mówi sama za siebie. Polecam w 100% PS: Pociągi nie są aż w takim tragicznym stanie. Koleje Mazowieckie trochę je przystosowały.
bartek1030
starszy kapral
Posty: 162
Rejestracja: 13 lis 2005, 8:13

Re: PKP

Post autor: bartek1030 »

No niby tak ale ja też często jeżdzę i ciągle pociągami (tylko raz pks) to też wcale nie jest tak różowo jak to wygląda bo do tłuszca to jest zawsze kupa ludzi i mało komfortowo później ich już ubywa a praktycznie zawsze jest jakas awaria on prawidłowo powinien do oki wpadać o 18 coś a przyjeżdza po 20 zazwyczaj (takie moje odczucie) a te nowe pociągi trolejbusy bodajże to chyba od niemiaszków dostalismy ;)
Obrazek
Maracana
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2007, 11:39

Re: PKP

Post autor: Maracana »

Zgadza się od niemiaszków. Nie wiem jak sytuacja wygląda w relacji Ostrołęka-Tłuszcz i Tłuszcz-Warszawa. Mówię o moich odczuciach z podróży w niedzielę z Wawy do Oki. Ale powaznie to było spoko. Zdaje mi się, że gdyby więcej osób jeździło byłaby dodatkowa szansa jeszcze bardziej poprawić komunikację kolejową w O-ce. a kto wie moze kiedyś doczekamy sie znów pociągu do Olsztyna. Wie ktoś może o tym co sie dzieje na linii do Olsztyna??
Sweter
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 25 cze 2005, 11:34

Re: PKP

Post autor: Sweter »

Do bartek1030 Trolejbusy to pojazdy kołowe napędzane elektrycznie a te cuda od deutsche bahn to szynobusy... to tak żebyś na przyszłość wiedział :wink:

A co do olsztyńskiej lini to na odcinku ostrołęka - wielbark tory są całkowicie zarośnięte, a ich ponowne włączenie do ruchu wymagałoby gruntownej renowacji. Teraz tylko ze szczytna do olsztyna pociągi jeżdżą w sezonie chyba
Maracana
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2007, 11:39

Re: PKP

Post autor: Maracana »


I tak nie rozumiem czemu pociągi do Warszawy jeżdżą tak wolną. Nie wierzę że tory są w tak tragicznym stanie.
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

PKP

Post autor: gutek »

Oj chyba ty bajki troszeczkę lubisz opowiadać..... :lol:
Maracana
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2007, 11:39

Re: PKP

Post autor: Maracana »

Pewnie i zgadnij o kim najbardziej??
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Re: PKP

Post autor: oes »

Maracana pisze:I tak nie rozumiem czemu pociągi do Warszawy jeżdżą tak wolną. Nie wierzę że tory są w tak tragicznym stanie.
Tory są bardzo złym stanie ............ Ostrołęka - Pasieki :arrow: 60km/h, Pasieki - Przetycz :arrow: 30km/h, Przetycz - Wyszków :arrow: 50km/h, Wyszków - Tłuszcz :arrow: 70km/h, Tłuszcz - Warszawa Wschodnia :arrow: 100km/h, Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia :arrow: 80 km/h
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
laczor
szeregowy
Posty: 37
Rejestracja: 20 lut 2007, 17:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: PKP

Post autor: laczor »

Przydał by się także jakiś pociąg pospieszny/przyspieszony do Warszawy, zatrzymujący się np. tylko w Wyszkowie i Tłuszczu (ewentualnie jeszcze na 3-4 bardziej rentownych stacjach). Dla tych którzy chcieli by szybciej dotrzeć koleją do Wwy. Wiadomo, że prędkość przejazdu byłaby taka sama, ale zaoszczędziło by się czas na zatrzymywanie się i postój na przystankach :D
ODPOWIEDZ