Spadochroniarstwo

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
MITRYL
szeregowy
Posty: 39
Rejestracja: 21 paź 2006, 20:49

Spadochroniarstwo

Post autor: MITRYL »

witam
jestem zainteresowany uprawianiem sportu jakim jest spadochroniarstwo.niestety nie znam nikogo kto mógłby przybliżyć mi realia tego hobby? może w okolicach albo w samej ostrołęce jest jakaś osoba która zajmuje się czymś takim?i mogła by mi pomóc?

pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Spadochroniarstwo

Post autor: Qrzysio »

Ewentualnie pozostaje ci jeszcze Warszawa - Bemowo. Kurs kosztuje chyba od 400-600zł. Nie jestem pewien, bo moja znajoma robiła dwa alta temu, ale jesli chcesz to daj znać, to zapytam.
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Spadochroniarstwo

Post autor: Siara »

W Olsztynie działa Aeroklub Warmińsko-Mazurski.

W zeszłym sezonie ceny kształtowały się tam następująco:
- Szkolenie spadochronowe: 800 zł (teoria + 3 skoki)
Po kursie:
- Wypożyczenie spadochronu: 20 zł/skok
- Złożenie spadochronu: 10zł
- Skok z samolotu AN-2: 1200m - 40zł; 2000m - 60zł; 3000m - 80zł
- Skok z samolotu PLZ-104, Jak12: 1000m - 60zł; 1200m - 72zł

Numer telefonu do sekcji spadochronowej AW-M (nie wiem czy aktualny) - (089)527-52-40
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
Aona
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 09 sty 2008, 8:32

Re: Spadochroniarstwo

Post autor: Aona »

Gratuluje pomysłu. W Ostrołęce jest kilka osób, które już oddawały się przyjemności skakania ze spadochronem. Ja osobiście wykonałam 6 skoków. Sport fantastyczny, tyle że troszke kosztowny na dłuższą metę-jeśli chce się już skakać na poważnie. Kurs kosztuje około 800 zł do tego badania około 200 zł. Członkowstwo w aeroklubie no i potem koszt wypożyczenia spadochronu i samego skoku. To ostatnie to koło 50 zł za jeden skok. Niech cię koszty nie straszą, dla takiej frajdy można wszystko - ja np latałam po koloniach w roli opiekuna, ale sie opłacało :) Pozdrawiam i życzę zawsze otwartego spadochronu! :D

Jak ktoś mniej odważny a bardzo chce to polecam skok w tandemie - efekt taki do którego jako skoczkowie samodzielni nie dojdziecie przez dłuższy okres czasu. Skok z 4000 m, prawie minuta wolnego spadania, potem jeszcze fruwanie na spadochronie, i pogadać można, i film Wam nakręcą i zdjęć parę zrobią! Jest fajnie i jedyne co trzeba zrobić to zadzwonić, umówić się, przyjechać, zapłacić, podpisać oświadczenie o stanie zdrowia, wsunąć się w uprząż, wsiąść do samolotu i ... już Was instruktor wyniesie.

Pozdrawiam i polecem gorąco!
Aona
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 09 sty 2008, 8:32

Re: Spadochroniarstwo

Post autor: Aona »

wwwk.skydive.waw.pl
to strona aeroklubu warszawskiego

a to niektóre info z tej strony

Cennik

* cena biletu niekomercyjnego: 70 zł
* wypożyczenie ułożonego spadochronu: 35 zł
* pakiety biletów: 50 skoków: 3250 zł (65 zł/bilet) 100 skoków: 6000 zł (60 zł/bilet)

Ile kosztuje kurs podstawowy?

* kurs: 600 zł

Jakie ubezpieczenie jest wymagane?

* obowiązkowym ubezpieczeniem jest OC od skoków spadochronowych na sumę 10000 SDR (ok. 50000 zł)

Jaki jest koszt badań lekarskich?

* cenę badań ustala przychodnia ale jest to ~ 200 zł
* ważność badań - w zależności od wieku, nawet na 5 lat
ODPOWIEDZ