Ma ktos NOVUM internet ???

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Ma ktos NOVUM internet ???

Post autor: malykazio »

Wcześniej była niedostępna. Wyświetlał się uroczy komunikat "Nie można odnaleźć serwera".
Konrado
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2008, 18:52

Re: Ma ktos NOVUM internet ???

Post autor: Konrado »

NOVUMNet działa w technologii "WIMAX" czyli popularnie nazywana "radiówka" jednak jest wiele różnic pomiędzy "tradycyjną radiówką", a internetem w NOVUMNet. NOVUMNet działa na paśmie licencjonowanym 5,9 Ghz, w przeciwieństwie do innych operatorów radiówek, którzy działają w paśmie ogólnodostępnym 2,4Ghz. Promocja startowa polega na tym. iż płacimy 29 zł brutto przez pierwsze 3 mce, potem zaś 61zł brutto. Początkowa prędkość (dla opcji 61zł brutto) to 2Mb, zaś po 6mcu następuje 4 krotne przyspieszenie do 8Mb!!!. Poza tym po 6mcu zmienia się metoda świadczenia tej usługi. Z internetu świadczonego w technologii WIMAX przechodzimy do internetu świadczonego drogą światłowodu. Przez cały okres trwania umowy warunki płatności nie zmieniają się - przyspieszenie nie powoduje podwyższenia płatności!!!
NIE MA LIMITU TRANSFERU!!!
Internet NOVUMNet można świadczyć do 12 km od nadajnika (maszt obok poczty). Nie podłączamy klienta, który nie ma możliwości świadczenia usługi. Każde zamówienie obliguje techników do zbadania jakości sygnału w danym miejscu. Dopiero po takim badaniu i jego pozytywnym wyniku możemy podłączyć daną osobę. Serwis techniczny jest oczywiście na miejscu w Ostrołęce. Przyłączenie klienta w instalacji zbiorczej (bloku) to koszt 1,22 zł. Swoje usługi świadczymy na urządzeniach izraelskiej firmy, która specjalizuje się w produkcji urządzeń dla wojsk USA. Na urządzeniach tej jakości działają tylko dwie firmy w Polsce: Novum i Multimedia.
Zapytajcie zatem kiedy wasz aktualny operator internetowy może zapewnić tak korzystne warunki, jakie otrzymalibyście w NOVUMNet :D
W Ostrołęce NOVUM ma dwie siedziby: ul. Gorbatowa 5C/11 i ul. Przemysłowa 1.
Porównaj oferty i sprawdź ile możesz zyskać korzystając z NOVUMNet :D
Promocja startowa obowiązuje do końca sierpnia !!!
Po więcej informacji zapraszam na maila guardas86@o2.pl
OSTROŁĘCKIEJ KONKURENCJI już jest cieplutko;)
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
k0b3r
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 27 cze 2006, 16:17
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ma ktos NOVUM internet ???

Post autor: k0b3r »

zachecacie a tutaj osoby korzystajace z oferty twierdza co innego ja chcialbym powiedziec ze korzystam z uslugi ynet 1mb/s i jest bardzo dobra szczegolnie download dochodzi do 600 kb/s nie wiem jak z upem bo nie seeduje ;) ( pomijam fakty takie jak zjawiska atmosferyczne jakby deszcze burze itp wtedy trace zasieg no coz kazdy wiedzial na co sie decyduje radiowka :> )
"Do You think it was You who decided to come here? Do You think it is You who makes the choises in Your life ?
Tonight You will learn about the way of destiny's path!
After this Your life will never be the same"
antonio14
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2008, 15:44

Re: Ma ktos NOVUM internet ???

Post autor: antonio14 »

Internet dobrej jakości. Żadne strony ani porty nie są blokowane, P2P ciągnie aż miło. Wimaxa wypróbowali już Włosi i Holendrzy z dobrym rezultatem, zobaczymy jak się przyjmie w Polsce.
Można stracić trochę cierpliwości zanim zainstalują neta w domu, ale to głównie przez spółdzielnie, które nie chcą wpuszczać instalatorów i anten na dachy budynków. No, ale jak już działa to naprawdę działa.
Marta20
szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 18 kwie 2008, 16:42

Re: Ma ktos NOVUM internet ???

Post autor: Marta20 »

Ja też mam.... i świetnie działa :D
reniferek
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 03 wrz 2008, 22:27

Re: Ma ktos NOVUM internet ???

Post autor: reniferek »

Novum to złudzenia.Ale czemu się dziwić...Zupełna niekompetencja pracowników pewnie jest spowodowana zarobkami 3,50 zł za godzinę :lol: Podpisanie umowy to dopiero początek problemów.Nie zrzucajcie winy za opieszałość na spółdzielnie mieszkaniowe,bo takową zgodę miałem,ale nikt nie raczył jej przez trzy tygodnie odebrać.Dziesiątki telefonów na nic się zdają.Wciąż tylko obietnice bez pokrycia.Dla nich nie ma znaczenia pojedyńczy klient.Ale tak od początku...
Podpisanie umowy i piękna wizja szybkiego internetu.Pozytywna opinia wydana przez techników.Przedstawiciel poprosił mnie o załatwienie zgody na montaż.Załatwiłem wszystko w ciągu trzech dni.Trwały dni oczekiwania.Powtarzające się telefony i obietnice,że podłączenie to kwestia najbliższych kilku dni.Po trzech tygodniach okazało się,że osoba prowadząca moją sprawę już w tej firmie nie pracuje.Chociaż muszę przyznać,że był to jedyny kompetentny i rzetelny pracownik Novum.Minęło 30 dni od podpisania umowy i nic się w tym temacie nie zmieniło.Dziś mijają prawie dwa miesiące od tego faktu i nikt nie raczył powiedzieć nawet "przepraszam".
Zdecydowanie odradzam Novum :!: Przy takiej obsłudze i ignorowaniu klientów to nie konkurencja w postaci Inetu,innych radiówek czy nawet TP,będzie miała "cieplutko",tylko taka firma jak Novum...
P.S.Od dwóch tygodni korzystam z Neostrady TP.Muszę przyznać,że mimo złych opinii o tej firmie,jestem bardzo zadowolony z obsługi klienta jak i jakości usługi.Bo w sumie która firma potrafi kilkakrotnie sprawdzać czy mam dostęp do internetu i nie mam z tym jakichkolwiek problemów...
monisiaczek77
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2008, 15:39

Re: Ma ktos NOVUM internet ???

Post autor: monisiaczek77 »

a jak traz wygląda sprawa z internetem novum?,
biały931
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 22 lis 2008, 22:54

Re: Ma ktos NOVUM internet ???

Post autor: biały931 »

poolecam stacje-net!!!! najlepsza w O-ce
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Ma ktos NOVUM internet ???

Post autor: malykazio »

Biały, Ty chyba u nich pracujesz? W dwóch tematach tak samo zachwalasz...
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Ma ktos NOVUM internet ???

Post autor: morus »

malykazio pisze:Biały, Ty chyba u nich pracujesz? W dwóch tematach tak samo zachwalasz...
Każdy ma TU swoich ludzi. Najlepsi są z Novum i Sferii :D

pozdr
MISIO
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 09 paź 2008, 11:06

Re: Ma ktos NOVUM internet ???

Post autor: MISIO »

Novum to dawna Alpha-pro. Ci sami ludzi w zarządzie. Jeszcze nie zapłacili wszystkim a już się pchają do nowej firmy. O Alpha-pro z wojciechowic było dość głośno jakiś czas temu, parę osób oszukali. Poszukajcie w internecie.
PANDEMONIUM
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2008, 19:25

Re: Ma ktos NOVUM internet ???

Post autor: PANDEMONIUM »

Czy któraś z wymienionych przez was firm ma opcję umowy na czas nieokreślony? Od stycznia będę wynajmował mieszkanie, ale nie wiem jak długo i nie chciałbym wiązać się umową? W ynet podobno jest taka opcja z droższym abonamentem, ale i za podłączenie życzą sobie wtedy dodatkową kasę. 2 lata temu w KTH przyłączyli mnie za zetkę i umowa była na czas nieokreślony, ale na Jaracza nie mają sieci więc przeniesienie nie wchodzi w rachubę. pzdr
pawelaspl
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 27 sty 2009, 13:33

Re: Ma ktos NOVUM internet ???

Post autor: pawelaspl »

trochę z innej beczki mieszkam okoł 8km od centrum Ostrołęki w prostej linii czy ktoś o zbliżonej odległości lub wyższej posiada bezprzewodowy internet z novum??? A może wypowie sie ktoś z przedstawicieli innych firm radiostrada lub stacja net czy jest mozliwośc techniczna podłączenia internetu bezprzewodowego i korzystanie z ich usług??
ODPOWIEDZ