Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
kokoszka
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2008, 23:37

Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: kokoszka »

Co sądzicie o pizzeriach w naszym mieście?
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: gutek »

Boska jest Nowojorska z podwójnym serem na Hallera...... :faja:
Awatar użytkownika
Gonzo
kapral
Posty: 138
Rejestracja: 06 gru 2005, 18:26
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: Gonzo »

Da Grasso najlepsza
major
sierżant
Posty: 256
Rejestracja: 19 paź 2007, 15:27

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: major »

Da grasso przecietna w smaku, ale sos czosnkowy po prostu boski :D No i fakt, faktem duza i mozna sie nią dobrze najesc
Diavolo mniam :D dobra pizza od wielu,wielu lat
Americana srednia wielkościa ale bardzo smaczna
W Niedzwiadku nie jadłem juz kilka lat ale z tego co pamietam to była całkiiem dobra i bardzo tania :)
Faktycznie chyba najbardziej mozna polecic mimo wszystko New Yorka 8)
Awatar użytkownika
grzyp1988
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 24 cze 2008, 17:36

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: grzyp1988 »

Dla mnie New York City Pizza to najgorsza pizza, w awalonie są dobre.
Awatar użytkownika
Kriss00501435
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 10 lip 2008, 22:10

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: Kriss00501435 »

Witam! :)

Oczywiście 'DA GRASSO'

Jadłem nie tylko w Oce ale także i w Wawie. Smakowało i smakuje. :) Więc polecam.

Najgorsza w KUPCU - 'Diavolo' :/ :|
Pozdro! xD
To be? Or not to be?
That's the question!
kokoszka
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2008, 23:37

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: kokoszka »

W DEGRASSO MIŁA OBSŁUGA I PYSZNY DARMOWY SOS! TAK TRZYMAJCIE!!! :*
Awatar użytkownika
Ro$$oneri
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 28 paź 2007, 14:08
Lokalizacja: Otrołęka

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: Ro$$oneri »

Jasne że Da Grasso to jest to...............
.....:::::[](^_^)[]:::::.....
Listen Feel Enjoy
K4
szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 07 cze 2007, 14:58

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: K4 »

new york city

kowbojska lagodna i goralska nie maja sobie równych
baryłka
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2008, 21:37
Lokalizacja: Oka/Wawa

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: baryłka »

Najlepsza Da Grasso (sos czoosnkowy ymm miami, poza tym wnętrze jest bardzo estetycznie urządzone)


Najgorsza Diavollo m.in dlatego, że mam szczęcie do znajdywania w niej włosów :/
kamczatka
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 09 sty 2007, 21:49

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: kamczatka »

Tak piszecie o tym sosie czosnkowym, to ja dam Wam wypróbowany przepis na niego. Lepszego nie znajdziecie. Produkty muszą być dokładnie takie, jak za chwilę napiszę:
1. Duży jogurt naturalny Zott
Obrazek
2. Majonez kielecki
Obrazek
3. Czosnek
Majonez kielecki i jogurt Zott łączymy w takich samych proporcjach względem siebie, czyli: najczęściej wychodzi ze słoika majonezu 13 łyżek to tyle samo, czyli 13, dajemy jogurtu. Wszystko mieszamy, wyciskamy czosnek względem uznania (kto jak lubi, ja lubię bardzo czosnkowy więc czasem wyciskam całą główkę, jak ktoś mniej to np. 5-6 ząbków). Potem wymieszać, schłodzić jakieś 15 minut w lodówce, żeby się przegryzło i SMACZNEGO :!::!::!:
Awatar użytkownika
Kamila1989
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2007, 19:08
Lokalizacja: skądś :P :D

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: Kamila1989 »

kamczatka pisze:Tak piszecie o tym sosie czosnkowym, to ja dam Wam wypróbowany przepis na niego. Lepszego nie znajdziecie. Produkty muszą być dokładnie takie, jak za chwilę napiszę:
1. Duży jogurt naturalny Zott
Obrazek
2. Majonez kielecki
Obrazek
3. Czosnek
Majonez kielecki i jogurt Zott łączymy w takich samych proporcjach względem siebie, czyli: najczęściej wychodzi ze słoika majonezu 13 łyżek to tyle samo, czyli 13, dajemy jogurtu. Wszystko mieszamy, wyciskamy czosnek względem uznania (kto jak lubi, ja lubię bardzo czosnkowy więc czasem wyciskam całą główkę, jak ktoś mniej to np. 5-6 ząbków). Potem wymieszać, schłodzić jakieś 15 minut w lodówce, żeby się przegryzło i SMACZNEGO :!::!::!:

Ja robię sos czosnkowy nieco inaczej:P przepis który podaś może być ok ale z pewnością wychodzi ostrzejszy niż w DaGrasso - powodem jest świeży czosnek i brak przypraw.

Ja robię sosik następująco: jogurt naturalny i majonez (bez różnicy jaki:P ) w takich samych proporcjach, zioła prowansalskie, czosnek GRANULOWANY (zależnie od proporcji majonezu i jogurtu ale tak na wyczucie dodawać), sól, pieprz do smaku. Można też dodać kilka kropelek oliwy z oliwek i odrobinke musztardy:P i niech się przegryzie najlepiej minimum godzinke.

Nie wychodzi jednak taki jak w DaGrasso (a przepis Twój tym bardziej;)). Jestem wielbicielką tego sosu jednak jest on z pewnością bardziej skomplikowany a receptura pilnie strzeżona:P
kamczatka
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 09 sty 2007, 21:49

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: kamczatka »

Ja nie jadam sosów z pizzerii od momentu, kiedy zrobiłam swój :) Lubię czosnek, sos delikatny nie jest, a czosnkowy do takich nie należy. Wiem, jak "robią" w Da Grasso ;) Aha, pizzę zamawiam do domu ;) Nie jem jej w knajpce :)
Awatar użytkownika
Kamila1989
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2007, 19:08
Lokalizacja: skądś :P :D

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: Kamila1989 »

kamczatka pisze:Ja nie jadam sosów z pizzerii od momentu, kiedy zrobiłam swój :) Lubię czosnek, sos delikatny nie jest, a czosnkowy do takich nie należy. Wiem, jak "robią" w Da Grasso ;) Aha, pizzę zamawiam do domu ;) Nie jem jej w knajpce :)

Tak, ale moim skromnym zdaniem składniki ktore wymienilas sa tylko bazą do sosu czosnkowego;) no ale w sumie są gusta i guściki:)
dla mnie sos czosnkowy bez chociażby ziół prowansalskich jest całkowicie beznadziejny;))


a skąd wiesz jak robi sie sos w DaGrasso? skoro osoby tam pracujące mają zakaz zdradzania jak go robią...? znam osobe ktora tam pracuje i za cholere zdradzić nie może:P więc skąd możesz to wiedzieć? i jeśli wiesz to dziwię się ze robisz sosik taki a nie inny - po prostu niepełny :D :shock:


a co do tematu: pizza dobra jest w Avalone, DaGrasso, American Pizza... beznadziejna wręcz w Pizza Ricca - nienawidzę jak wszyskto spada mi z widelca dlatego, że dodatki w mojej pizzy PLYWAJA... :roll:
kamczatka
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 09 sty 2007, 21:49

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: kamczatka »

No wiesz, nie każdy jest tak ograniczony jak Ty, żeby twierdzić, że ten sos czy inny jest lepszy, bo ten pełny czy też nie. Nie mieszkam w Ostrołęce już bardzo długo, pracowałam w pizzerii Da Grasso, jak byłam jeszcze studentką, w zupełnie innym mieście więc wiem, jak "robiony" jest ten sos.
Ty akurat lubisz zioła prowansalskie. A wiesz chociaż, jaka mieszanka się w nich znajduje :?: Widzisz, ja nienawidzę tymianku, który jest w tych ziołach i przez to, że Ty twierdzisz, że mój sos jest niepełny mam zacząć się męczyć i robić taki, bo Ty twierdzisz, że mój jest niepełny :?: Śmieszna i ograniczona jesteś, ponieważ nie ma czegoś takiego, jak niepełny sos.
Czy Ty chociaż wiesz, gdzie powstała pierwsza pizzeria obecnej sieci Da Grasso :?: Podejrzewam, że nie, a próbujesz się wymądrzać, jakbyś wszystkie rozumy zjadła.
Awatar użytkownika
Kamila1989
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2007, 19:08
Lokalizacja: skądś :P :D

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: Kamila1989 »

kamczatka pisze:No wiesz, nie każdy jest tak ograniczony jak Ty, żeby twierdzić, że ten sos czy inny jest lepszy, bo ten pełny czy też nie. Nie mieszkam w Ostrołęce już bardzo długo, pracowałam w pizzerii Da Grasso, jak byłam jeszcze studentką, w zupełnie innym mieście więc wiem, jak "robiony" jest ten sos.
Ty akurat lubisz zioła prowansalskie. A wiesz chociaż, jaka mieszanka się w nich znajduje :?: Widzisz, ja nienawidzę tymianku, który jest w tych ziołach i przez to, że Ty twierdzisz, że mój sos jest niepełny mam zacząć się męczyć i robić taki, bo Ty twierdzisz, że mój jest niepełny :?: Śmieszna i ograniczona jesteś, ponieważ nie ma czegoś takiego, jak niepełny sos.
Czy Ty chociaż wiesz, gdzie powstała pierwsza pizzeria obecnej sieci Da Grasso :?: Podejrzewam, że nie, a próbujesz się wymądrzać, jakbyś wszystkie rozumy zjadła.
śmieszy mnie bardzo słabość ludzka która objawia się w wyszukiwaniu argumentów ad personam tylko dlatego, że posiada się jakieś dziwne kompleksy:P
ograniczenie umysłowe to wg mnie bezsensowne wyżywanie się w internecie by wzbogacić swoje jakże nudne życie osobiste - wnioskuję z wypowiedzi.

sos może być niepełny - nieprzyprawiony, składający się tylko z bazy. ale ktoś może preferować taki wlasnie sos i to jest zrozumiałe. ja wyraziłam swoje zdanie, podałam swój przepis i co, boli cie to tak bardzo ze rzucasz sie jak :crazy: ? :))

a teraz proszę przestań się napinać bo nie zniżę się do twojego poziomu i nie zacznę obrzucać cię błotem, gdyż nie bawią mnie takie zabawy.
a jeśli serio jesteś już dorosłą kobietą to OKAZ TO i zachowuj się tak:))

ahh i co do twoich pytan - doskonale wiem jaka mieszanka ziół składa się na zioła prowansalskie. a co do daGrasso - nie obchodzi mnie gdzie powstała pierwsza pizzeria :D co ma piernik do wiatraka...? :roll:

i skończ proszę gdyż mam głęboko w poważaniu takie pseudodyskusje:)
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: kasia pelasia »

jak dla mnie w Avalonie, w Da Grasso też niezła, chociąz o czy już pisałam dwa razy z dostawą do domu nie wiem z jakich powodów sosy dostałam zamarznięte, musiałam rozmrażać w mikrofali
Domka
starszy szeregowy
Posty: 60
Rejestracja: 14 lip 2010, 15:20
Lokalizacja: Antonie

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: Domka »

Najlepsza na Hallera
hAeS
chorąży
Posty: 436
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:58

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: hAeS »

Diavolo Perfetto i Da Grasso.
... a kebaby i mixy wszystkie do bani.
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: pudeleQ »

Jestem tego samego zdania Kaziu. Kebabów już nie jadam, bo wole dołożyć drugie tyle co kosztuje ten kebab i zamówić pizzę, a ten kebab, to gdzie by nie kupił to średnio smaczny. Jeszcze bardziej smakuje mi jedzenie w Sajgonie :)
mistrzuniu
szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2010, 23:07

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: mistrzuniu »

najlepsza w american pizza, rice i diavolo perfetto. w da grasso jest paskudna wg mnie, chociaż wielu ludziom smakuje :) .
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: elfik »

Najlepsza jest w Olszewo Borkach.. Tania (ok 20zł familijna) i nie oszukują na dodatkach i serze.. Sprawdźcie sami jak nie wierzycie!
Jeszcze jest ok pod niedźwiedziem (choć mały wybór) i w Avalonie (ale jak porównać cenowo do tej w Borkach, to drogo wychodzi..). W Da Grasso jadłam raz - co z tego, że duża jak nie ma prawie nic na wierzchu.. same ciasto :)

ps. Oczywiście to tylko moja prywatna opinia.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: shelly »

Jak dla mnie DaGrasso jest taka nijaka, a juz z dostawa to masakra u nich jest... Ricca sto razy lepsza i dostarczaja szybko.
realista85

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: realista85 »

Da grasso, bądź Avalon!!!
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nalepsza i nagorsza pizza - co sądzicie?

Post autor: Qrzysio »

W DaGrasso okropne są warzywa. Papryka to chyba jakiś słaby marynat, czasami jest masakra.
Avalon naprawdę ma świetną pizzę w dobrej cenie. Słyszałem bardzo dobre opinie o pizzerii w Olszewo-Borkach, ale jeszcze nie miałem okazji spróbować.
ODPOWIEDZ