Fotoradar w Ostrołęce nie może stać jak się podoba Straży!

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
zamot
starszy szeregowy
Posty: 76
Rejestracja: 21 maja 2005, 0:31

Post autor: zamot »

a skad wiesz, ze fotoradar nie jest stawiany w miejscu wskazanym przez policję?
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

i dobrze ze stawiaja ten radar gdzie chca, jak dla mnie w miescie co 100 metrow powinien stac jeden, za duzo szpanerow swiezo po egzaminie na prawko teraz jezdzi, ludzi ktorzy "szczesciem" zdali egzamin itp. i jest strasznie niebezpiecznie, ja jestem za zwiekszeniem ilosci fotoradarow
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

A co wnosi do tematu jakiś wycinek z kodeksu całkowicie wyrwany z kontekstu ?? Kolejny załamany otrzymaniem mandatu musi gdzieś się wypłakać ?? NIe wierzę, żeby tyle miast kupiło radar, który niemógłby funkcjonować zgodnie z prawem, choć wcale bym się nie zasmucił gdyby to co piszesz okazało się prawdą...
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
RaQ

Post autor: RaQ »

z tego co słyszałem .. to radar stawiany jest bezprawnie.. musi stac na sztywnej konstrukcji i w jednym miejcu, lub w miejscach do tego wyznaczonych.. i musi miec takas homologację ze moze w tym miejscu własnie stac..
Awatar użytkownika
djalien
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 19 sie 2005, 19:29

Post autor: djalien »

hahhaha no ja jak narazie nie dostałem darmowej fotki :) dzieki Bogu ale teraz bede wiedział czym sie bronić :):) ale bedzie komedia jak ludzie bendą zakładac sprawy za wystawione mandaty nie zgodne z prawem heheheh bedą musieli sprzedac ten złom zeby ludziom kase pooddawac :):)

propomuje zrzutke pienieżną na kodeks. Zamówi sie w ksiegarni dla naszej strarzy miejskiej :):) t
wisla_oka
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 07 wrz 2005, 0:07

Post autor: wisla_oka »

jest to tak miasto chcac postawic radar musi oznakowac droge na ostroleke tablico miasto monitorowane tak jak w lomzy a taki radar jak maja nasi strazacy moze stac wszedzie bo jest przenosny i nie musi byc jakos oznakowany specjalnie jest uwazany jako radar samochodowy
Horvat
starszy kapral
Posty: 169
Rejestracja: 19 maja 2005, 19:20
Lokalizacja: z fotela

Post autor: Horvat »

niech stawiają go gdzie tylko popadnie! Może wreszcie zrobią porządek z pseudo tunerami przewiercających wydechy swoich szrotów :!: :twisted:
Awatar użytkownika
moja-oka
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2005, 15:14

Post autor: moja-oka »

Witam

Nie dostałem jeszcze mandatu, ale jeżdząc po naszym miescie ciagle sie boje ze zaraz przekrocze bariere dźwięku (czyli 67km/h tak chyba jest ustawiony radar) i bede musial zaplacic z 200zł.

Ktoś dobrze napisał. W łomży przynajmniej ostrzegają przejezdnych a u nas to chyba samowolka z tym fotoradarem.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

73 km/h - na taką zawrotna prędkość jest ustawiony. Podobno mieli zmienić... na...dopuszczalną...
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

Z tego co pipsali w Tygodniku to Straż co jakiś czas zmienia tolerancję radaru zależnie od natężenia ruchu...
Nasunęła mi się druga sprawa na temat radaru. Z tego co wyczytałem, komendant chwali się, że pracuje on tylko 2 godziny dziennie..., a tego kompletnie nie jestem w stanie zrozumieć. Przecież gdyby nawet zrobili dodatkowy etet do obsługi tego radaru to i tak by wyszli na swoje.. A wtedy pracowałby on o wiele dłużej i myślę, że efektywniej... Wtedy nie trzeba by było łapać kierowców przekraczających prędkość o 2 km/h gdzieś na ulicy pomiędzy drzewami dla statystyk, a nastawić się tylko na tych, którzy faktycznie narażają bezpieczeństwo w środku miasta.
Ale myślę, że to kolejna sprawa, co do której Rysio Z. nie ma pomysłu..
Pozdro
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Awatar użytkownika
djalien
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 19 sie 2005, 19:29

Post autor: djalien »

Ex Hoppler dobrze mówisz zgadzam siez Tobą były by kolejne miejsca pracy ale pan Z. to pierd.. sam pewnie zarabia z 8 tyś zł na miesiąc i to go wali.

Acha jak ja go lubie :wink: :wink: :wink:
HAHAA
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 14 sie 2005, 1:00

Post autor: HAHAA »

a ja chciałem się zapytać tych co się wypowiadają "dobrze" ta ten temat czy nigdy po miescie nie jezdzili więcej niż 70 ?

Moje zdanie na ten temat jest takie ze powinni zmienic wartosci radaru nie do 70 km a do 80 poniewaz jezeli jest ograniczenie do 70 ( a nie jest ) to wiadomo ze kazdy bedzie troche nadciagol a nawet licznik nie jest idealnie ustawiony ( kazda marka ma inne parametry ) i za 2 km nawet przekroczne 200 zł. Bezsens chociarz wiadomo że pomieszy to ilosc wypadków ( w jakim stopniu ? )
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

HAHAA pisze:a ja chciałem się zapytać tych co się wypowiadają "dobrze" ta ten temat czy nigdy po miescie nie jezdzili więcej niż 70 ?
Oj jeździli chłopie jeździli... ale na pewno nie w poblizu szkól i innych tym podobnych miejsc - tam akurat mogłyby stać radary co pare metrów i nie przeszkadzałoby mi to - sam jeżdżę codziennie Witosa do pracy i nigdy nie przekroczyłem dozwolonych 40 km/h - dzieci są nieprzewidywalne.
HAHAA pisze:i za 2 km nawet przekroczone - 200 zł
Po pierwsze jak widać nie masz wielkiego pojęcia o sprawie w której sie wypowiadasz...
Taryfikator jako najniższe przekroczenie prędkości przyjmuje 5 km/h i nikt za niższe Cię nie ukarze. PO drugie najniższa stawka za minimalne przekroczenie to 50 zł., a nie dwieście, a i tak jesli nie przekroczyłeś o więcej niż 10 km/h to zawsze idzie sie dogadać i zwykle kończy sie na upomnieniu.
POzdro
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
RaQ

Post autor: RaQ »

heh a ja mówie kto tak muli ruch.. ja tam jezdze 80 witosa jak jade do pracy.. i zadne dzieci nie przechodzą.. a jak przechodzą to przez przejscie.. chyba kogos pogieło ze ebde jechał 50 na godzine .. ;] jak złapią to zapłące.. a wolno jezdzic napewno nie bede
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

I właśnie dla takich ludzi testy psychologiczne na kierowców są potrzebne...
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
RaQ

Post autor: RaQ »

hah ale narazie ich nie ma i moge smigac ile chce i jak chce :D bo napewno nie bede blokował ruchu jadać 40 km/h jak stara babka.. ;]
Awatar użytkownika
zamot
starszy szeregowy
Posty: 76
Rejestracja: 21 maja 2005, 0:31

Post autor: zamot »

hopler czlowieku pomysl jak bylyby "zamulone" ulice jakby wszyscy 50 smigali :lol: toc to by sie jezdzic normalnie nie dało :D
Tyson
kapral
Posty: 144
Rejestracja: 04 wrz 2005, 8:56

Post autor: Tyson »

Ex Hoppler pisze:a i tak jesli nie przekroczyłeś o więcej niż 10 km/h to zawsze idzie sie dogadać i zwykle kończy sie na upomnieniu.
Z fotoradem sie nie dogadasz. Fotka zapisywana jest na twardzielu i zostaje tylko czekanie na listonosza :P

[ Dodano: 22:06, 10.09.2005 ]
Ojj Raq Raq, zycze Ci powodzenia w takiej jezdzie :D Kiedys myslalem ze jak ludzie zaczna jezdzic po miescie 50-60 to ulice beda zakorkowane, ale jak narazie nie zauwazylem takiego zjawiska zeby stac w korku na witosa czy tez na 11listopada a to przeciez bardzo ruchliwe ulice. Jakby ludzie po miescie jezdzili 100km/h to wtedy byloby korki, bo dochodziloby do stluczek i ruch tracil by swoja plynnosc :P CB Radio masz i wszystko wiesz gdzie stoja miski z suszarka a gdzie strazacy z fotkami :lol:
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

zamot pisze:hopler czlowieku pomysl jak bylyby "zamulone" ulice jakby wszyscy 50 smigali
Jesli się do mnie zwracasz, to przeczytaj najpierw wszystkie moje posty. Piszę wyraźnie, że debilizmem jest jechać 50 km/h np. Aleją JP II, albo ostrowską , ale idiotyzmem jest też śmigać jak wariat koło szkół, bo nigdy nie wiesz kto Ci w koła wleci.
Trzeba umieć myśleć i przewidywać zanim się do bryki wsiądzie...
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

:D

Post autor: mIcHaLos »

Nasz fotoradar to pestka co moze kazdego spotkac na trasie ; ) Ja majac chlernego pecha - doswiadczylem tego na trasie nr.7 Krakow - Warszawa, wracajac sobie z weekendu ;] - Trasa krajowa - szybkiego ruchu - 3 pasmowka w jedna strone.

Moja wypowiedz moze byc tylko przestroga dla innych - uwazajcie bo niewiadomo skad i gdzie moze pojawic sie "drogowka" ;/
ODPOWIEDZ