OTBS-mieszkania warto czy nie warto

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

OTBS-mieszkania warto czy nie warto

Post autor: oleandra »

czy ktos kto mieszka w bloku OTBS moglby co nieco powiedziec czy zeczywiscie jest drogo,jak jest z wykonczeniowka itd.
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Re: OTBS-mieszkania warto czy nie warto

Post autor: oleandra »

Zastanawiam sie poniewaz juz zlozylam wniosek i moze jest jakas szansa,ale slysze mnostwo opinii na ten temat(ze drogo,to nie jest wlasnosciowe,wykanczaja po swojemu,wysokie oplaty)ale to chyba jest jedyna szansa na posiadanie wlasnego lokum dla mlodych ludzi z niewielka iloscia kaski;)
martin
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:16

Re: OTBS-mieszkania warto czy nie warto

Post autor: martin »

No właśnie też słyszałem że jest to drogi biznes. W najnowszym bloku, który ma być dopiero stawiany opłata za metr kwadratowy czynszu ma wynosić ponad 8 zł. Wystarczy przekalkulować i obliczyć różnicę między czynszem w TBSIE a w normalnym bloku. I to różnicę wrzucić do oddzielnego worka. Ta różnica, którą wydamy w ciągu 30 lat użytkowania tego mieszkania (nie naszego) może być porównywalna z ceną małego (własnego) mieszkania. No i rachunki - nie ma gazu, jest tylko prąd, ciekawe ile wynoszą?
ffoczka
szeregowy
Posty: 47
Rejestracja: 04 lis 2005, 12:00
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: OTBS-mieszkania warto czy nie warto

Post autor: ffoczka »

Ja mieszkam w bloku OTBS od trzech lat i sobie chwalę. Za niecałe 10 tys dostałam nową kawalerkę. Wstawiłam meble i mieszkam. Płacę ok. 320 zł czynszu za 40 m2. Więc jak na nowe mieszkanie nie jest dużo. Napewno lepiej jest mieć swoje własnościowe mieszkanie ale mieszkanie OTBSu jest lepszym rozwiązaniem niż wynajmowanie mieszkania i ciągłe życie na walizkach. Za prąd płacę około 80 zł.
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Re: OTBS-mieszkania warto czy nie warto

Post autor: oleandra »

dzieki za wypowiedzi:)no wlasnie,czynsz=8zl,50gr za metr a ja szykuje sie na 68 lub 64,wiec dosyc sporo,tyle tylko,ze ogromny plus to mieszkanie w nowym bloku a poza tym troszke kalkulowalam i wychodzi na to ze bardziej oplaca sie byc w otbs bloku niz brac kredyt np na 150 000zl,placac przez 20 lat czynszwyniesie mnie mniej niz splata kredytu i OKROPNYCH ODSETEK.Zaslychnelam gdzies rowniez ze maja sie zmienic przepisy z tym wynajmem gdyz w czynszu znajduje sie oplata za kredyt a nie mozna splacac kredytu za cos co nie nalezy do nas tzn nieruchomosc.Ale nie jestem pewna tych informacji. A jak spoldzielnia nie sprawia klopotow?
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: OTBS-mieszkania warto czy nie warto

Post autor: prezes »

Mój brat niedawno wprowadził sie do bloku OTBS, nie wiem jakie koszty ponosi jezeli chodzi o czynsz i oplaty ale jezeli chodzi o wykonczenie to wszystko jest w porzadku. W kuchni, lazience i przedpokoju sa polozone plytki (bardzo dobra robota), w pokojach sa panele rowniez profesjonalnie ulozone bez szpar. W kuchni znajduje sie rowniez kuchnia gazowa z cyfrowym wyswietlaczem, jedyna wada byly przeswity na scianach. Przydalo by sie jeszcze jedno malowanie.
W łazience pojawil sie wyciek zanim jeszcze brat zamieszkal i tu zaskoczenie bo spoldzielnia bardzo szybko odpowiedziala na zgloszenie, problem zlikwidowano i ladnie zamaskowano niedoskonalosci powstale podczas naprawy.
Reasumujac jezeli chodzi o strone estetyczna to jestem pod wrazeniem, jak rowniez jezeli chodzi o podejscie spoldzielni do lokatorow w innych sprawach niestety nie moge sie wypowiadac bo nie mam wystarczajacej wiedzy.
Lukasz
starszy szeregowy
Posty: 50
Rejestracja: 07 lut 2007, 15:01
Lokalizacja: Ostroleka

Re: OTBS-mieszkania warto czy nie warto

Post autor: Lukasz »

mam znajomo która mieszka w pierwszym bloku który zosał przez nich wybudowany i nie narzeka. Osobście uważam że lepiej jest kupić mieszkanie na własnoś ale to jest bardzo duży koszt. Mieszkania w OTBS bedzie można kupić na własność nawet jest jusz ustwa regulujoca te kwestie ale za ile czasu bedzie można kupić te mieszkania w rzeczywistości to niewiadomo!!!
ODPOWIEDZ