dotacje unijne

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
pola
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2008, 0:45

dotacje unijne

Post autor: pola »

Mam zamiar ubiegać się o dotacje unijne na otwarcie działalności.Bardzo proszę o wszelkie porady.Czy ktoś ma już doświadczenie w tej dziedzinie?Jestem kompletnym laikiem i każda sugestia o kogoś kto ubiegał się( nie koniecznie dostał) będzie mi bardzo pomocna
Awatar użytkownika
grzyp1988
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 24 cze 2008, 17:36

Re: dotacje unijne

Post autor: grzyp1988 »

2 miesiące temu otworzyłem działalność gospodarczą i też chciałem starać się o dotacje unijne a raczej marzyłem, bo jak zapytałem się w urzędzie co mam zrobić i jakie są warunki to nic kompletnie nie zrozumiałem i nie wiem co mam dalej zrobić. Ja też chętnie dowiem się czegoś na temat dotacji jak ktoś wie.
pola
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2008, 0:45

Re: dotacje unijne

Post autor: pola »

a czy ktoś zna firmę DGE Bruxelles?Siedziba mieści się na Gorbatowa.Pomagają w uzyskaniu dotacji,ale czy nie jest to naciąganie ludzi na kasę(bo przecież też muszą zarobić),a dotacji i tak się nie uzyska?Czy te wszystkie firmy pośredniczące są pomocna?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: dotacje unijne

Post autor: Qrzysio »

Są kompetentni w tym co robią. Idź najlepiej i sam porozmawiaj na miejscu.
pola
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2008, 0:45

Re: dotacje unijne

Post autor: pola »

do Qrzysio
Czy znasz kogoś,bądź jakąś firmę,która uzyskała dzięki nim dotacje?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: dotacje unijne

Post autor: Qrzysio »

Mój znajomy się tylko z nimi konsutował, bo nie wiedział kilku rzeczy. Nie rozmawiałem z nim o tym długo, ale bardzo zachwalał. Mówił, że dowiedział się wielu rzeczy i ze panie, które tam pracują są naprawdę kompetentne.
Wiewióra
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 21 paź 2008, 10:15

Re: dotacje unijne

Post autor: Wiewióra »

Z tymi dotacjami do DG jest podobnie jak z dotacjami do przydomowych oczyszczalni scieków. Podobno dają, ale nikt nie wie kto, ile, do kogo trzeba się zwrócić, jaka dokumentację zebrać?
Ofeljusz
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:24

Re: dotacje unijne

Post autor: Ofeljusz »

Moi drodzy nie wiecie o tym że do otrzymania dotacji potrzeba jest dwóch żyrantów.
zygfryd
starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 02 wrz 2008, 8:25

Re: dotacje unijne

Post autor: zygfryd »

Interesowałem się tym tematem i z przykrością muszę stwierdzić że w Ostrołęce nie znajdzie się dobrego biura doradczego nt. otrzymywania dotacji. Wystarczy się tylko spytać owe firmy jaki mają odsetek pozytywnie rozpatrzonych wniosków... i wszystko będzie jasne.
W celu pozyskiwania dotacji z Unii niestety ale chyba najbliżej będzie Warszawa. Niestety ceny jakie sobie żądają te firmy za przygotowanie wniosku jak dla mnie są dość wysokie. A na dodatek nie oznacza to że dostaniemy jakąkolwiek dotację.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: dotacje unijne

Post autor: malykazio »

Żadna firma, nawet te warszawskie, nie daje gwarancji, że dostanie się dotację czy cokolwiek innego. Jeśli robi inaczej to naciąga klientów albo przyznaje je z własnej kieszeni.
cindi
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 26 cze 2010, 23:15

Re: dotacje unijne

Post autor: cindi »

Powiem tak wiem,że teraz będą dawali dotację w Wojewódzkim Urzędzie Pracy , 70 osób ma dostać taką dotację w kwocie 40 tysięcy złotych plus pomosówka co miesiąc więc warto próbować co do innych instytucji dających dotację mam ogromne zastrzeżenia. To szczera prawda że w Ostrołęce nie ma czegoś takiego jak biuro pomagające bezpłatnie uzyskac jakieś informacje na temat dostania dotacji.
kurpsianka
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2010, 14:57

Re: dotacje unijne

Post autor: kurpsianka »

To prawda, że żadna firma nie daje gwarancji na to, że akurat Ty dostaniesz dotacje. Natomiast są już takie firmy które pobierają opłaty za napisanie wniosku w momencie gdy dostałeś dofinansowanie, w innym wypadku tego nie robią.

Piszę wnioski, mam doświadczenie jeśli ktoś ma jakiś problem, proszę pisać na maila:
europrojekt.biuro@gmail.com
od jesieni rusza program dla rolników różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej.
Zapraszam do współpracy
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: dotacje unijne

Post autor: Modzel »

Wojewódzki Urząd Pracy na ulicy Poznańskiej, tam wam wszystko wyjaśnią i jak trzeba to pokierują dalej.
kurpsianka
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2010, 14:57

Re: dotacje unijne

Post autor: kurpsianka »

w WUP-ie można uzyskać informacje dotyczące tylko zakładania działalności gospodarczej.
ODPOWIEDZ