Duszące kominy

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
kurpianeczka
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 07 sty 2009, 21:45

Duszące kominy

Post autor: kurpianeczka »

Może wie ktoś co po północy mieszkańcy domków jednorodzinnych (okolice ul. Jaracza, Poznańskiej itp.) palą w piecach?
Odkąd zaczęły się mrozy w mieszkaniach bloków, a co dopiero za oknem, czuć dym. Powoduje to nieprzyjemne dolegliwości po takiej nocnej inhalacji m.in. zawroty i ból głowy. Czy ktoś takie rzeczy kontroluje? Gdzie zgłasza się takie problemy? I może ktoś wytłumaczy ludziom, czego nie należy wrzucać do pieców na opał?
bobo92bobo
starszy kapral
Posty: 170
Rejestracja: 30 wrz 2008, 19:45

Re: duszace kominy

Post autor: bobo92bobo »

najprawdopodobniej spalają smieci m.in. butelki, torebki foliowe, plastiki..
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Duszące kominy

Post autor: gutek »

Palą co tylko się da nie patrząc na innych, a i opał jest drogi więc robią oszczędności....
czarna
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2006, 22:05
Lokalizacja: z zadupia:)

Re: Duszące kominy

Post autor: czarna »

Ciekawe co palą, przede wszystkim drewno. Na pewno inni czasem wybierają inną opcję. Tak kontroluje to straż miejska. Myślę, że i Wy byście oszczędzali jak opec takie kosmiczne ceny narzuca. Poza tym jeśli przeszkadza radz nie oszczędzać i założyć szczelne okna.
szukam_88
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2008, 19:11

Re: Duszące kominy

Post autor: szukam_88 »

Może opalają oponami samochodowymi, bo i tacy wariaci się zdarzają. Ale nie martw się nie tylko na tych ulicach z niektórych domów czuć nieprzyjemny zapach tak jest w całej ostrołęce. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Duszące kominy

Post autor: gutek »

czarna pisze:Ciekawe co palą, przede wszystkim drewno. Na pewno inni czasem wybierają inną opcję. Tak kontroluje to straż miejska. Myślę, że i Wy byście oszczędzali jak opec takie kosmiczne ceny narzuca. Poza tym jeśli przeszkadza radz nie oszczędzać i założyć szczelne okna.
Czarna ty chyba czegoś tu nie zrozumiałaś......., a okna mam szczelne (nawet jeśli nie to nie mam zamiaru wąchać dymu z plastikowych butelek lub odpadów bo jakiś burak utrudniający życie innym ludziom robi sobie oszczędności lub nie chce mu się wyrzucić śmieci).
kurpianeczka
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 07 sty 2009, 21:45

Re: Duszące kominy

Post autor: kurpianeczka »

czarna pisze:Ciekawe co palą, przede wszystkim drewno. Na pewno inni czasem wybierają inną opcję. Tak kontroluje to straż miejska. Myślę, że i Wy byście oszczędzali jak opec takie kosmiczne ceny narzuca. Poza tym jeśli przeszkadza radz nie oszczędzać i założyć szczelne okna.
Czarna Ty chyba jestes z tych co drewnem ani weglem raczej nie pala. Ludzie maja naprawde szczelne nowoczesne okna i czuja. Co Ty myslisz ze tylko ja czuje? Uspokajam Cie ze to co napisalam to nie tylko moja opinia, wiec chocbys chciala nie wmówisz ze to ,,drewno przedewszystkim,,. Na zdrowiu sie nieoszczedza, a mieszkancy nie musza znosic czyjegos smrodu.

Czyt.

KODEKS WYKROCZEŃ:

Art. 145. Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec,
podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

KODEKS KARNY:
Art. 182. § 1. Kto zanieczyszcza wodę, powietrze lub ziemię substancją albo promieniowaniem jonizującym w takiej ilości lub w takiej postaci, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób lub spowodować zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Duszące kominy

Post autor: gutek »

Do "kuepianeczka" bardzo dobrze jestem z Tobą...
kurpianeczka
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 07 sty 2009, 21:45

Re: Duszące kominy

Post autor: kurpianeczka »

Informuje iż znowu problem sie powtórzył w nocy z 13 na 14 stycznia a na dodatek smierdzi z kominow nawet teraz. Czy "Moja-ostroleka" interesuje sie naszym miastem? :?:
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Duszące kominy

Post autor: Qrzysio »

Problem przekazaliśmy już kilka dni temu Straży Miejskiej. Czekamy na odpowiedź.
wimp
starszy szeregowy
Posty: 96
Rejestracja: 03 cze 2005, 20:46

Re: Duszące kominy

Post autor: wimp »

No i dobrze. Pora cos z tym zrobic, bo wieczorami, na osiedlach smog jest gorszy niz w Atenach
kurpianeczka
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 07 sty 2009, 21:45

Re: Duszące kominy

Post autor: kurpianeczka »

Dziekuje bardzo:) mam nadzieje ze problem szybko sie rozwiaze
DziQ
plutonowy
Posty: 236
Rejestracja: 03 cze 2005, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duszące kominy

Post autor: DziQ »

W weekendy wieczorem w tamtych rejonach to aż z tego robi się mgła :o i jest rzeczywiście jak mówicie zapach nie do zniesienia i ludzie na pewną palą śmieciami bo po co wyrzucać do śmietnika jak można spalić... ktoś tam wspomniał o szczelnych oknach a nie zdarza się tak że ktoś chce wywietrzyć mieszkanie i otwiera okno i zamiast " świeżego powietrza " do mieszkania wlatuje dym z pobliskich domków a co zrobi straż miejska moim zdaniem to co zawsze czyli nic.
kurpianeczka
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 07 sty 2009, 21:45

Re: Duszące kominy

Post autor: kurpianeczka »

Problem zaczyna się powtarzać ponownie: fakty : za oknem dusząca mgła na pół osiedla i nic zza tej mgły (śmierdzącej) nie widać. Proszę się tym zająć. Środowisko mamy tylko jedno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zdrowie też!!!!!!!!!!!!!
szukam_88
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2008, 19:11

Re: Duszące kominy

Post autor: szukam_88 »

A nie prościej po prostu zadzwonić na straż miejską i powiedzieć, że jest taki problem. Ludzie nie zmieniają się w jednej chwili i jeśli ktoś opala śmieciami to największym hamulcem dla niego będzie moment, w którym dostanie mandat. Jeśli mi by takie coś przeszkadzało to na pewno wykonałbym odpowiedni telefon. Pozdrawiam!
wimp
starszy szeregowy
Posty: 96
Rejestracja: 03 cze 2005, 20:46

Re: Duszące kominy

Post autor: wimp »

Jeśli chodzi o okolice ulicy poznańskiej, to największy śmierdziel mieszka przy ul. Sawickiej 2 (duży dom na rogu sawickiej i poznańskiej). Bezczelnie i bez skrępowania potrafi palić śmieci nawet w niedziele w samo południe.
Zachęcam do aktywnego donoszena na tego i jemu podobnych typów, gdyż to co robią przekracza wszelkie normy współżycia społecznego.
brenda
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 23 mar 2009, 19:27

Re: Duszące kominy

Post autor: brenda »

Nie każdy wie, że nie można palić plastików w piecach.
Masz złego sąsiada? http://www.wredny-sasiad.pl
bicykl
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:32

Re: Duszące kominy

Post autor: bicykl »

Gdzie jest straż miejska ,i gdzie są urzędasy z ochrony środowiska. Bo "Oni"to chyba z racji pełnionej funkcji powinni zająć się "kominowymi trucicielami",-w końcu za to biorą pieniądze.
ODPOWIEDZ