Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Artur
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2009, 12:23

Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Post autor: Artur »

Jak wygląda sprawa z dotacjami w naszym PUP? jeżeli ktoś dostał to proszę o opinie, jeżeli ktoś nie dostał to również proszę o opinie....jakieś spostrzeżenia itp....
kokoszka
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2008, 23:37

Re: Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Post autor: kokoszka »

Dają ale musisz mieć znajomości - tam siedzą niestety stare komuchy które pierdzą w stołki i nic nie robią. Tak samo jest ze szkoleniami - kolega skończył trzy szkolenia bo pracuje w PUpie jego ciocia :lol: żałosne :( Mam nadzieję, że dobiorą im się w końcu do du... i polecą na bezrobocie.
adamek
starszy szeregowy
Posty: 81
Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:59

Re: Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Post autor: adamek »

To prawda większą szanse mają ludzie co mają znajomości w Pup. Dzwonię do nich od listopada z zapytaniem kiedy bedzie można dostać i na jakich warunkach. Na początku mówili ze po Nowym Roku. Póżniej, że na początku lutego a ostatnio, że pod koniec lutego. Załosne!!! Panie tak informują jakby to były ich pieniądze wyciągane z kieszeni. Pytając o jakiekolwiek warunki nie chcą nic powiedzieć... To pytam ilu trzeba mięc zyrantów lub ilu trzeba było mieć w poprzednim roku. Oczywiscie odpowiedz konkretna nie pada. Tylko ze co roku są inne warunki, zbywając z odpowiedzi. Na pewno swoji ludzie dostaną jak już nie dostali... A na końcu jak coś zostanie to podzielą dla reszty zainteresowanych bo wiadomo od pań w Pup-ie pieniądze sie nie przelewają:-)
Pozdrawiam
Artur
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2009, 12:23

Re: Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Post autor: Artur »

Z doświadczenia wiem że pierwszy podstawowy błąd jaki robi petent to telefonowanie do urzędu... Tam trzeba iść, pytać do upadłęgo a jak nie chcą nic powiedzieć to udawać głupka i dalej siedzieć aż się uzyska informacje. Mi również powiedzieli że PUP pieniądze dostanie pod koniec lutego. Co do ilości żyrantów to jest jasno napisane w ustwie (bądź w rozporządzeniu - nie pamiętam) że 2 z zarobkiem minimum 1400 PLN. a czy ktoś się orientuje czy nasz PUP udziela dotacji pod zastaw np. gruntu?
adamek
starszy szeregowy
Posty: 81
Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:59

Re: Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Post autor: adamek »

Idź i się zapytaj, tylko nie dzwoń :lol:
Artur
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2009, 12:23

Re: Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Post autor: Artur »

dzięki za poradę adamek... widze ze szybko się uczysz :) a w jakiej branży chcesz otworzyć interes?
pio386
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2010, 0:02

Re: Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Post autor: pio386 »

Odgrzebię ten temat. Mam pytanie, czy ktoś z Was składał wniosek do UP o przyznanie dotacji w tym roku? Czy otrzymaliście od urzędu jakąkolwiek odpowiedź w ciągu tych regulaminowych 30 dni? Czy w ogóle jest tu na forum ktoś, kto takie dotacje otrzymał? Ja złożyłem dokumenty na początku marca i do tej pory UP milczy, zero jakiegokolwiek odzewu. Dodzwonić się do nich nie sposób, a że przebywam aktualnie poza Ostrołęką to nie mam możliwości stawić się tam osobiście. Widzę, że na stronie UP nie ma już nawet możliwości ściągnięcia wniosku do wypełnienia. Czyżby środki na dotacje się skończyły? :/
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Post autor: kasia pelasia »

Witam
Moja sąsiadka dostała pieniądze w marcu 2010 r.,kwotę 18.000 zł. z tego co mi wiadomo nie miała żadnych znajomości.ale faktycznie była uparta i chodziła, a nie dzwoniła.Podstawa to dobrze wypełniony wniosek i dwaj żyraci z zarobkami minimumm 1400 zł. A z dodzwonieniem się problemów nie ma, przed chwilą próbowałam 29 760 33 77 i od razu zgłosił się PUP. Powodzenia
pio386
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2010, 0:02

Re: Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Post autor: pio386 »

A czy Twoja sąsiadka dostała z UP odpowiedź w ciągu tych regulaminowych 30 dni, czy jak piszesz była uparta i chodziła tam sama? Bo wiesz, tutaj chodzi o sam fakt, że urząd przyjmuje wniosek, a potem olewa sprawę. Skoro urzędowo jest 30 dni na odpowiedź na piśmie, to niezależnie od decyzji urząd ma obowiązek takie pismo wysłać. Ja nie muszę jeździć tam i się dopominać o swoje. Chociaż jak widać stare metody naszych babć ciągle są aktualne.
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Post autor: kasia pelasia »

No właśnie spytałam i nie dostała odpowiedzi w ciągu 30 dni, list polecony wysłany był 34 dnia od złożenia wniosku, nie robiła zamieszania, bo dostała pieniądze i to ją cieszy, ale z tego co mówiła to droga przez mękę. W pokoju nr 24, w którym większość spraw się załatwia podobna jedna pani jest bardzo nieprzyjemna - starsza, ale młodsza znomu bardzo miła i pomocna. Sąsiadka dziś mi pwoedziała, że ona pomogła jej wypełnić wniosek.
pio386
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2010, 0:02

Re: Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Post autor: pio386 »

Ja zamieszania również żadnego nie robiłem, po prostu ciągle grzecznie czekam :wink: Ale faktycznie zrobię jak większość tutaj radzi, czyli pójdę tam w przyszłym tygodniu osobiście i zapytam skąd to opóźnienie. Ja nie odczułem jakiejś niechęci ze strony pań w urzędzie gdy składałem swoje dokumenty, ale może to dlatego, że nie radziłem się u nich w tej sprawie. Wniosek wypełniałem sam, a biznesplan pisałem w konsultacji z doradcą zawodowym spoza UP.
BezRadna
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 04 lut 2010, 17:35

Re: Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Post autor: BezRadna »

Byłam w UP 8 kwietnia, Pani z pokoju 24 powiedziała, że jak na razie dotacje są wstrzymane i dlatego wniosek zniknął ze ich strony internetowej. Kazała dowiedzieć mi się za jakieś 2 tygodnie, czyli pod koniec kwietnia.
Czy oprócz wniosku biznes plan jest warunkiem koniecznym?
pio386
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2010, 0:02

Re: Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Post autor: pio386 »

Po ponad 4 tygodniach oczekiwania otrzymałem z PUPu pismo o pozytywnym rozpatrzeniu mojego wniosku. Jednak dopiero teraz zaczęły się schody, bo dowiaduję się o rzeczach, o których wcześniej nie było mowy - ani w regulaminie przyznawania dotacji, ani Urząd mnie w żaden sposób o tym nie informował. I tak np. dowiedziałem się, że potrzeba zaświadczenia ze skarbówki o niezaleganiu w podatkach. Na to pismo czekałem tydzień czasu. Teraz znowu okazało się, że wg naszego UP muszę mieć zgodę spółdzielni mieszkaniowej na rejestrację firmy w mieszkaniu. Z tymże w przypadku mojej działalności taka zgoda nie jest wg przepisów prawa potrzebna (będę miał firmę świadczącą usługi fotograficzne poza siedzibą firmy), a ponadto jest to mieszkanie własnościowe a nie spółdzielcze. Jest jeszcze parę innych problemów i mam takie wrażenie, że UP zamiast pomagać, to rzuca ludziom kłody pod nogi.

@BezRadna
Biznesplan nie jest warunkiem koniecznym, ale dobrze napisany zwiększa szanse na otrzymanie dotacji (przynajmniej w teorii).
BezRadna
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 04 lut 2010, 17:35

Re: Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Post autor: BezRadna »

Dziękuję za odpowiedź:) dziś była. w UP, pieniążków nadal nie ma.
Mam jeszcze pytanie dotyczące przeznaczenia pieniędzy na towar. Czy jest jakiś określony % z całej kwoty?
I jaka jest maksymalna kwota dotacji? Bo z niepotwierdzonych źródeł słyszałam, że to ponad 19 tyś.
pio386
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2010, 0:02

Re: Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Post autor: pio386 »

Maksymalna kwota jaką mogą przyznać w naszym UP to 18 tys. PLN. Ja o tyle wnioskowałem i tyle mam dostać. Środki na dotacje skończyły się w połowie marca, załapali się pewnie tylko Ci, którzy złożyli wniosek wcześniej. Co do przeznaczenia pieniędzy z dotacji, to już musisz poczytać regulamin, jest do ściągnięcia na stronie urzędu. Zależy jaką działalność zamierzasz otworzyć. Ja otwieram fotograficzną i cała kwota pójdzie na zakup sprzętu foto.
agrafka111
szeregowy
Posty: 46
Rejestracja: 12 maja 2010, 19:13

Re: Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Post autor: agrafka111 »

A orientujcie się może czy po złożeniu wniosku jest takie coś jak rozmowa z doradcą zawodowym? Czy to polega tylko na tym, że w pokoju zostawiamy, sprawdzają czy jest wszystko, idziemy i czekamy miesiac?
pio386
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2010, 0:02

Re: Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Post autor: pio386 »

Nie ma żadnej rozmowy z doradcą, no chyba że ktoś sam się o taką rozmowę będzie starał ;) Składasz po prostu papiery i czekasz na list polecony z decyzją, który przyjdzie po miesiącu. Potem jednak mogą zacząć się pewne kłopoty, o których pisałem wyżej, ale generalnie jeśli ktoś ma dobrze napisany wniosek i biznesplan to powinien dotacje otrzymać.
agrafka111
szeregowy
Posty: 46
Rejestracja: 12 maja 2010, 19:13

Re: Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Post autor: agrafka111 »

Więc nie jest tak źle:) dzięki za odpowiedź :)
agrafka111
szeregowy
Posty: 46
Rejestracja: 12 maja 2010, 19:13

Re: Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Post autor: agrafka111 »

a niewiecie ile sie czeka miedzy podpisaniem umowy z zyrantem a podpisaniem umowy z osobą, ktora dostala dotacje? bo juz czekam 2 tygodnie i nie wiem czy to dlugo?
Nirvana
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 cze 2010, 14:39

Re: Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Post autor: Nirvana »

To nie prawda, że dotacje dostaje się po znajomości! Wiem to po sobie bo dostałem kaskę, chociaż poszedłem do pup-u praktycznie z ulicy! Pozdrawiam i próbujcie niedowiarki - warto! Z tego co się orientuje liczy się kolejność zgłoszeń!

________________
domy kanadyjskie
Mikorn
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 06 wrz 2012, 17:50

Re: Powiatowy Urząd Pracy??? Dotacje???

Post autor: Mikorn »

agrafka111 pisze:a niewiecie ile sie czeka miedzy podpisaniem umowy z żyrantem a podpisaniem umowy z osobą, która dostala dotacje? bo juz czekam 2 tygodnie i nie wiem czy to dlugo?
Różnie z tym bywa. Zazwyczaj w przeciągu miesiąca rzecz zostaje sfinalizowana. Jeżeli ktoś szuka bardziej szczegółowych informacji o dotacjach to tu można pobrać sobie poradnik w PDF-ie (na rok 2012) - http://www.fancyfactory.nazwa.pl/public ... otacje.pdf

A tu można znaleźć przykłady gotowych biznes planów do PUP'u: http://www.biznesplany24.pl/przykladowy ... -plan.html

....smacznego 8)
ODPOWIEDZ