Ostrołęccy radni i ich "radzenie"...

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Ostrołęccy radni i ich "radzenie"...

Post autor: steward »

News z 23.05.2005
Ostrołęccy radni zablokowali powstawanie nowych większych marketów. Radni wolą małe.
Efektem burzliwej czwartkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, były dwie uchwały, które nie pozwolą władzą miasta na wpuszczenie do Ostrołęki inwestora, który będzie chciał zbudować obiekt handlowy, o powierzchni większej jak 1000 m.kw. Jednym z twórców tych uchwał był przewodniczący rady Janusz Kotowski, a w sprawie mocno lobbowali ostrołęccy przedsiębiorcy.
Większość radnych nie miała wątpliwości. Czy jednak ta decyzja spodoba się większości mieszkańców miasta?
- Sama robię zakupy w osiedlowych sklepikach, jednak rozumiem, że wiele osób chciałoby robić tanie zakupy, co gwarantuje im np. hipermarket. Nie wydaje mi się, by radni powinni zabierać im taką możliwość – uważa Agnieszka Brzozowska.
Kurde wytłumaczcie mi to, w Polsce mamy przeciez wolny rynek i kazdy moze robić interesy na skalę która mu odpowiada [oczywiście legalne itp.] więc cholera dlaczego nie moze w Ostrołęce powstać porzadny hiper-market zatrudniający bardzo dużą ilość bezrobotnych Ostrołęczan :?: o nich nasza ukochana władza nie pomyślała...

Niedługo to się będziemy barykadować przed inwestorami z duzym kapitałem.. :crazy: przeciez to czysta głupota :!:

Niech mi ktoś to wytłumaczy bo takich idiotyzmów to dawno nie widziałem... :? Na marginesie powiem że małe sklepiki by na tym nie ucierpiały bo kazdy rano po bułeczki chodzi do osiedlowych sklepików a nie do hipermarketów.
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

w pewnym sensie to moze i mieli racje zeby nie budowac takich duzych obiektow handlowych bo sporo ludzi straci zarobki jakie do tej pory mialo, z powodu poczatkowych niskich cen w hipermakecie ludzie zaczna kupowac tylko tam a nie w sklepie osiedlowym oprocz swiezych buleczek z rana ;) ale tu nie o to chodzi. w zasadzie problem tkwi wylacznie z praca... ludzie zostana zwalniani z innych stanowisk pracy a inni za grosze beda pracowac w hipermaketach bo innego wyjscia nie beda mieli a znami kilka osob pracujacych w takich miejscach i robia to tylko z przymusu bo nie maja za co utrzymac rodziny...
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Ja nie rozumiem tej decyzji. Przypomina mi to odgradzanie sie od swiata jak to kiedys zrobili Chinczycy, a jak wiadomo swiat ich przegonil. Z nami podejrzewam bedzie podobnie. wszyscy mlodzi uciekaja z miasta. Nic sie nie dzieje, nie ma pracy. Nie chce krakac ale zeby za kilka/kilkanascie lat znowu nie zmniejszyla sie liczba mieszkancow o kolejny tysiac lub nawet wiecej.

Moim zdaniem powstanie hipermarketu w naszym miescie jest wskazane i powinni o tym zadecydowac sami mieszkancy a nie kilku grubych gosci, ktorzy mają wlasne firmy i dbają o swoje interesy. Oni sa dla nas nie my dla nich wiec jesli nie dadza nam prawa wyboru w nastepnych wyborach na pewno to odczują.

Ciekaw jestem natomiast jak wygada sytuacja w innych miastach porownywalnych do ostroleki. Z tgo co wiem to w Łomży powstają/powstaną hipermarkety. A co np. z Ciechanowem?
unknown
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2005, 22:24

Post autor: unknown »

hmmm....
mysle ze budowa duzych hipermarkietow bylaby pomocna ostrolece.
w wielu polskich miastach takie markiety funkcjonuja i jakos male osiedlowe sklepiki tez na tym kozystaja.
tak naprawde sytuacja w ostrolece jest taka ze i tak wszyscy robia wieksze zakupy w sklepach typu biedronka, minimal itd...
hipermarkiety bylyby najwiekszym zagrozeniem wlasnie dla nich a nie dla malych osiedlowych sklepikow ktore i tak przeciez doskonale prosperuja pomimo sklepow typu biedronka.
nawet posunalbym sie dalej...spojrzcie co sie dzieje przy biedronce na dzieci polskich.mysle ze sklepikarze z tych malych sklepikow nie narzekaja...wrecz przeciwnie to wlasnie dzieki biedronce maja klientow na warzywa, owoce, pieczywo. gdy byl ostatnio tam remont i biedrona zamknieta to takie pustki jak nigdy.
nie wspomne jeszcze ze przy samej budowie hipermarkietow naprawde duzo ludzi by dostalo prace.
moja konkluzja jest taka ze tak naprawde to na wstrzymaniu tego wszystkiego zalezy wlascicielom wlasnie biedronek, minimali.
mysle ze najlepszym w tym momencie rozwiazaniem byloby referendum w naszym miescie a nie decyzja "politykow"...wkoncu kto chce mieszkac w malym zacofanym miescie...
przyjda wybory to wszystkich rozliczymy na szczescie...
...if you don't aim at anything...you achiwve nothing...
Awatar użytkownika
Czuly/Narew88
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Czuly/Narew88 »

Moim zdaniem hiper market jest niepotrzebny i popieram decyzje radnych!
Na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści.
Awatar użytkownika
Wiktorioss
kapral
Posty: 105
Rejestracja: 19 maja 2005, 19:25
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Wiktorioss »

niechce nic mowic ale ostroleccy radni zawsze mieli talent jak jakas firma chciala postawic swoja fabryke u nas i to taka ze miala zatrudniac ok. 2000 osob to oni zajeli sie jakas glopota i tyle bylo z pracy np. dla mnie wiec chyba ktos tu nie wie co robi albo wie ale nie umie...
HaRdCoRe BiKe DrIvInG
Obrazek
Awatar użytkownika
Wiktorioss
kapral
Posty: 105
Rejestracja: 19 maja 2005, 19:25
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Wiktorioss »

a tak ogolnie przyjzyjmy sie osiedlu dzieci polskich wielka wyremontowana biedrona z kinami domowymi 5.1 za 500zl. i rowerami full susp. za 150zl. mowiac krutko szajs ale obok jest chyba 5 sklepikow i w kazdym zawsze ciasno... wiec w czym przeszkadzaja markety???
HaRdCoRe BiKe DrIvInG
Obrazek
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

:wall:

duże markety są dobre dla miast powyzej 100 tys mieszkańców i dość rozbudowaną aglomerację podmiejską.
Ostrołeka do tej kategori miast nie należy i duży market jest mimo wszystko duzym zagrozeniem dla mieszkańców. Mogę siezgodzic na sklep wielkometrażowy do sprzedarzy artykułów przemysłowych bo takiego to w Ostrołęce nie ma i trudno jest czasem zobaczyć kilka odmian kolorystyki danego towaru np: meble a istniejace sklepy nie posiadaja zdolności do stosownej prezentacji danego wyroby (za ciasno)
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: steward »

oes pisze: duży market jest mimo wszystko duzym zagrozeniem dla mieszkańców
o jakim zagrozeniu mowisz :?: ja nie widzę zadnego zagrozenia dla społeczeństwa przez wybudowanie duzego sklepu i utworzenie miejsc pracy... :?
Soldier
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 2005, 19:53
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Soldier »

Może tu chodzi o takie zagrożenie że ktoś mógłby się zgubić w takim markecie :lol: A przeciesz nie każdego stać na kompas :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

mi tam do szczescia jakies makro czy inny albert nie potrzebny ale fajnie by było jakby np. taką IKEE pierdzielneli chociaz wiem ze to nie ma sensu bo strasznie duzych zarobkow to by tutaj raczej nie mieli chociaz kto wie... :P
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: steward »

marcinq to jest fakt ze by nie mieli tyle klientow co w warszawie ale zrozum jakie pieniądze idą z takiej inwestycji dla miasta, ilu ostrołęczan dostanie tam pracę :!: jezeli jest inwestor to po kiego go płoszyć :?: zamiast się cieszyć ze ktokolwiek się tym miastem interesuje [finansowo] :?
Awatar użytkownika
Czuly/Narew88
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Czuly/Narew88 »

Dzieki wspaniały moderatorze, ze byles tak mily i poprawiles blad w mojej wypowiedzi. Kocham cie - ale tylko od tyłu! :devil:
Na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści.
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

steward pisze:
oes pisze: duży market jest mimo wszystko duzym zagrozeniem dla mieszkańców
o jakim zagrozeniu mowisz :?: ja nie widzę zadnego zagrozenia dla społeczeństwa przez wybudowanie duzego sklepu i utworzenie miejsc pracy... :?
no tak..........................
ktoś juz napisał, że na budowie hipermarketów skorzysta kilka osób i firm a drugie tyle straci pracę i ogłosi upadłość
i po pewnym czasie zniknie promocja w cenie na dany asortyment towarów

tak na marginesie: w jednym z ostrołęckich marketów kupiłem w promocji danie na grilla ................
niby nic takiego,ale do konsumcji toto się nie nadawało, wypłyneła jakaś maź i z parówki wielkosci 10cm zrobiło się coś co przypominało larwę pędraka (taki rodzaj pięknego motyla gdy ujrzy światło dzienne)
RaQ

Post autor: RaQ »

a ja bym chciał zeby był taki hipermarket jak tesco, real czy inne.. bo fajnie jest robic zakupy w jednym miejscu gdzie wszystko jest i to po przystępnej cenie.. a co do miejsc pracy, kazdy wie jaki jest polski rynek, wiec to tez by sie przydało, czemy ostrołeccy radni np. nie zablokowali tego ze ostołęcką obwodnice bedzie robiła firma austiiacka, z podwykonawcami z wawy? to mi sie wydaje głupota, ale to tylko szczegół..
Awatar użytkownika
*
szeregowy
Posty: 25
Rejestracja: 19 maja 2005, 20:42
Lokalizacja: Ostrołęka

:)

Post autor: * »

Mi się wydaje, że.. hmm np. moja mama powiedziała, że nie ma nic przeciwko tym hipermarketom, bo zakupy robi w różnych sklepach. Np. w Minimalu niby jest dużo tych produktów, ale tam nie kupuje wędliny, pieczywa.. Ma swoje sprawdzone produkty w różnych miejscach: inne w sklepie Gośka, inne w Minimalu, inne na rynku (warzywa, jajka etc..) no i sprzętów AGD lub RTV na pewno by nie kupowała w Minimalu.. Od tego są przecież sklepy RTV. I nie wierzę w to, że gdyby powstał jakiś hipermarket np Auchan, to już zaraz bezrobocie większe by było.. To jest bujda moim zdaniem. Koniec i kropka.
W życiu, w miłości i w seksie dozwolone jest wszystko pod jednym warunkiem: że to, co robisz, nie krzywdzi drugiej osoby..
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

i twoja mama ma racje bo ja tez tak uwazam i tak samo kupuje ja i moja rodzina zawsze sa juz te "sprawdzone" miejsca a jak jest cos nowego no to zazwyczaj sie cos kupi dla porownania no i potem wniosek gdzie jest te coś lepsze
Awatar użytkownika
moja-oka
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2005, 15:14

Post autor: moja-oka »

Tak rozmawiacie o tych hiper. a czy kto kolwiek byl na tym zebraniu rady ??

Watpie w to, ja bylem i były bardzo ważne argumenty powiedziane przeciwko H. przez jakiegos dr. z SGH (chyba) zparoszonego na to spotkanie.
Było pujść i posłuchać jak to jest naprawde z tymi hiper.

A pan Kotowski naprawde mnie mile zadziwił swoim opanowaniem i prowadzeniem. BRAWO.

Jestem PRZECIW hipermarkietom.


Ps. Co do przedostatniej wypowiedzi. Po wybudowaniu Minimala, upadło kilka hurtowni i sklepów. Tylko nikt tego faktu nie wiąże ze sobą. A przecież minimal jest to pryszcz w stosunku do hipermarkietu.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: steward »

moja-oka jezeli przytoczysz mi powazne argumenty ktore mnie przekonają zeby być przeciwko HIPER marketom to będe Ci wdzięczny :?
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Re: :)

Post autor: oes »

* pisze:Ma swoje sprawdzone produkty w różnych miejscach: inne w sklepie Gośka, inne w Minimalu, inne na rynku (warzywa, jajka etc..) .
ja też dokłądnie to samo robię z tymi zakupami tylko moze w innej sieci

:arrow: w biedronce są dobre np: margaryny do chleba
:arrow: w liderze makarony
:arrow: w sklepach PSS herbaty i piwo
:arrow: w sklepach ZM i koło dw. PKs wędliny i chleb
:arrow: co do minimala i do zielonej budki mam za daleko
Ostatnio zmieniony 18 sie 2005, 13:26 przez oes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blitz1916
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 20 maja 2005, 15:41
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Blitz1916 »

heh zalezy kto ma ile czasu na robienie zakupow... ja jak juz pojde do sklepu to kupuje wszystko w jednym i nie wybrzydzam, pozdro
ZROBIĆ MODEROWANE DODAWANIE KOMENTARZY PRZY NEWSACH!

PRECZ Z TYM SYFEM
ODPOWIEDZ