AQUAPARK - LIST DO PREZYDENTA

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
RokTex
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwie 2008, 13:26

Re: AQUAPARK - LIST DO PREZYDENTA

Post autor: RokTex »

Świetny list i fajnie ze tyle pytań takich konkretnych, ale podejrzewam, ze tutaj odpowiedzi nie dostaniesz. Musisz albo wysłać pocztą do urzędu albo we wtorek odczekać swoje w kolejce.
Luk
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:17

Re: AQUAPARK - LIST DO PREZYDENTA

Post autor: Luk »

Do Prezydenta poszlo i czekamy na odpowiedz. Niestety na MO bylo wiecej waznych wydarzen wiec jeszcze nie puscili mimo ze pisalem.

Pozdr. Luk
uzytkownik
starszy szeregowy
Posty: 96
Rejestracja: 01 sty 2009, 22:10

Re: AQUAPARK - LIST DO PREZYDENTA

Post autor: uzytkownik »

A skąd ma prezydent wiedzieć ile będzie kosztował bilet?
chelsta
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2007, 18:22

Re: AQUAPARK - LIST DO PREZYDENTA

Post autor: chelsta »

do urzytkownik>
jeżeli chciał byś wiedzieć w ostrołęce płacisz 6,00zł za 35 min. basenu za coś co można nazwać basenem a w polkowicach płacisz 11,40/h od pn do pt w weekend 12,60/h za 60minut co daje od pn do pt 0,19gr za min czyli 6.65 za 35 minut ale za aqaupark gdzie masz basen oraz zjeżdzalnie, jakuzzi a nie basen z lat 80-dziesiątych co trzeba zapłacić 6,00 zł. Po 1) chodzi mi o to że przy tej cenie basenu to ile będziemy płacić za aqaupark?? Po2) w mińsku za 18 mln złotych budują aqaupark i lodowisko a u nas tylko aqaupark za 49 mln złotych to czegoś tu nierozumię chyba że to będzie najlepszy aqaupark w polsce np. w Wałbrzychu za 100mln złotych budują całe centrum hala sportowa+aqaupark + boisko piłkarskie +boiska do treningu ze sztuczną murawą a u nas w Ostrołęce tylko aquapark czy to nie wygląga jak jakaś lipa mega łapówka??
tomkurpl
starszy szeregowy
Posty: 96
Rejestracja: 17 sty 2006, 15:21
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: AQUAPARK - LIST DO PREZYDENTA

Post autor: tomkurpl »

Ja do tych pytań dodał bym jeszcze czy przewiduje się strefę nagości w saunach,bo to by było dziwne siedzieć w ręczniku w saunie.
Sie ma
uzytkownik
starszy szeregowy
Posty: 96
Rejestracja: 01 sty 2009, 22:10

Re: AQUAPARK - LIST DO PREZYDENTA

Post autor: uzytkownik »

do chelsta
no dobra ale ja sie pytam skąd prezydent może przewidzieć cene biletu na etapie projektowania???
a tak na marginesie chciałbym zobaczyc ta halę boisko aquapark i boiska ze sztuczną murawą za 100mln :P
Poazdrawiam :D
Luk
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:17

Re: AQUAPARK - LIST DO PREZYDENTA

Post autor: Luk »

1) Jesli chodzi o cene biletu to musiala byc poruszana ta kwestia w momencie planowania, przy takich inwestycjach robi sie kalkulacje kosztow utrzymania (przynajmniej powinno) a na podstawie obecnych danych z plywalni mozna wyliczyc srednia liczbe odwiedzajacych w kazdym miesiacu, co w sumie daje nam pewne pojecie o przychodach jakie obecnie projektowana plywalnia moze dawac w miesiacu, majac jedno i drugie mozemy policzyc - i to jest cala istota - czy lepiej jest brac miejsze pieniadze za dluzszy czas, czy wieksze za krotszy. Ja jestes zwolennikiem tego pierwszego rozwiazania bo basen to obiekt uzytecznosci publicznej i ma funkcjonowac dla mieszkancow, a nie prywatnym biznesem, wiec interesuje mnie tez zdanie Pana Prezydenta w tej sprawie.

2) Co do kosztow inwestycji to tez jest sporo pytan, mial byc Aquapark z basenem 50M za 32MLN a teraz sie okazuje ze basen bedzie krotszy o polowe, ale cena wyzsza o 50% - 48MLN. Skad ta rozbieznosc ?? Projektant sie "machnal" ?? Jest jeszcze jedna ciekawa tendencja. Obecnie np. w Warszawie rozpisywane sa nowe przetargi na wykonanie robot bo okazalo sie ze idzie kryzys i wielu wykonawcow co robilo np. w deweloperce idzie w inwestycje publiczne - dla przykladu dwie nowe jezdnie na ulicy Modlinskiej miedzy mostem Grota a wiaduktem na Plochocinska mialy kosztowac wedlug wyceny NIE MNIEJ niz 149 mln, a po otwarciu okazalo sie ze najnizsza oferta jest na 111 mln (Rzeczpospolita wydanie sobotnio - niedzielne z tego weekendu), a przykladow jest jeszcze kilka. Wiec pytanie jest istotne, bo jak nam znowu postawia jakis kwadrat z 8 torami i 1 zjezdzalnia i bedzie trzeba placic 20 pln za 45 minut to jest czas zeby jeszcze przemyslec ta inwestycje i pozmieniac kilka rzeczy.

Pozdr. Luk
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Re: AQUAPARK - LIST DO PREZYDENTA

Post autor: Sarcev »

Z tego co słyszałem to ma być po prostu nowy basen ze zjezdzalnią, siłownią, sauną.... Wiec raczej nie spodziewalbym sie niewiadomo czego, ale duzo lepszy nowy basen niż kilkudziesiecio letni.

Apropo prawdziwego Aquaparku, obilo mi sie o uszy co ciekawe nie w naszym miescie ze jest inwestor który chcialby wybudowac park wodny niedaleko ostroleki... ale czy jest w tym chociażby źdzbło prawdy czas pokaże.
RokTex
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwie 2008, 13:26

Re: AQUAPARK - LIST DO PREZYDENTA

Post autor: RokTex »

Miasto mówi, ze to będzie budowa Aquaparku, a nie większego basenu. Więc osobiście liczę na coś na prawde niezłego.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: AQUAPARK - LIST DO PREZYDENTA

Post autor: sKaLpeL »

LUK czy dostałeś już odpowiedz ???????
Luk
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:17

Re: AQUAPARK - LIST DO PREZYDENTA

Post autor: Luk »

Tak. Dostalem odpowiedz ze dostane odpowiedz do konca lutego, po czym nic nie otrzymalem. :lol: Ale jestem w trakcie drugiej tury pytan :D
Awatar użytkownika
maka7777
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 18 lis 2005, 11:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: AQUAPARK - LIST DO PREZYDENTA

Post autor: maka7777 »

Może chodziło o konec lutego 2010 hahah ;-)

Swoją drogą to nie wiem co chcesz osiągnąć tymi swoimi pytaniami. Myślisz że wpłyniesz na realizację projektu ?? byłem w kilku aquaparkach w duzych miastach i w miastach turystycznych i nie słyszałem o połowie rzeczy o których piszesz więc może masz zbyt wybujałe oczekiwania.
Tak to jest że odpowiedz do buńczucznego petenta prowokuje go tylko do dalszej korespondencji ze zdwojoną siłą i buńczucznością.
Raczej nalezałoby sie cieszyć że coś w naszym mieście powstanie takiego niż szukac w tym dziury, ale może się nie znam.
Vectra KLUB Polska http://www.vectraklub.pl
ODPOWIEDZ