internet orange freedom

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
marcin22
starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 09 lut 2009, 16:22

internet orange freedom

Post autor: marcin22 »

Witam, jesli ktos ma orange freedom internet to prosze o opinie tego neta jak chodzi itd. i ogolnie jakie sa o nim opinie??
bartek1030
starszy kapral
Posty: 162
Rejestracja: 13 lis 2005, 8:13

Re: internet orange freedom

Post autor: bartek1030 »

Witam

Sam tego neta nie mam ale brat go ma dokładnie 512 i ogólnie jak u niego jestem to chodzi tragicznie wydaję mi się że jeżeli masz brać to ja już bym wolał brać w jakiejś Ostrołęckiej firmie np. KTH lun Ynet no chyba że zależy ci na bezprzewodowym.
Obrazek
Barteek
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 02 sty 2008, 23:04

Re: internet orange freedom

Post autor: Barteek »

bartek1030, może Twój brat ma Orange Freedom Pro? (internet bezprzewodowy oparty na technologii CDMA)

Jestem użytkownikiem usługi Orange Freedom 512 (po kablach TePsy) od Lipca 2008. Połączenie jest bardzo stabilne, ping ok. 20-50ms, przy opcji 512kbps prędkość pobierania cały czas wynosi 64KB/s, czyli wykorzystywana jest maksymalna prędkość łącza. Strony wczytują się bardzo szybko, zero jakiegokolwiek mulenia. Ceny też mają dosyć atrakcyjne i co najważniejsze nie trzeba mieć abonamentu standardowego w TP... wystarczy najtańszy (socjalny za 28zł), aby można było podpisać umowę z Orange ;)
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: internet orange freedom

Post autor: Tapatik »

bartek1030 pisze:Witam

Sam tego neta nie mam ale brat go ma dokładnie 512 i ogólnie jak u niego jestem to chodzi tragicznie wydaję mi się że jeżeli masz brać to ja już bym wolał brać w jakiejś Ostrołęckiej firmie np. KTH lun Ynet no chyba że zależy ci na bezprzewodowym.
Orange Freedom, w przeciwieństwie do Orange Free, jest jak najbardziej przewodowy. To usługa podobna do Neostrady, lecz świadczona przez inna firmę.
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: internet orange freedom

Post autor: morus »

Tapatik pisze:
bartek1030 pisze:Witam

Sam tego neta nie mam ale brat go ma dokładnie 512 i ogólnie jak u niego jestem to chodzi tragicznie wydaję mi się że jeżeli masz brać to ja już bym wolał brać w jakiejś Ostrołęckiej firmie np. KTH lun Ynet no chyba że zależy ci na bezprzewodowym.
Orange Freedom, w przeciwieństwie do Orange Free, jest jak najbardziej przewodowy. To usługa podobna do Neostrady, lecz świadczona przez inna firmę.
Teoretycznie inna firma lecz Orange to spółka zależna TP SA, France Telecom Group to wlasciciel TP oraz Orange, wiec generalnie jedna firma;)

pozdr
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: internet orange freedom

Post autor: Tapatik »

Teoretycznie inna firma lecz Orange to spółka zależna TP SA, France Telecom Group to wlasciciel TP oraz Orange, wiec generalnie jedna firma;)
Wiem. Mnie kiedyś w salonie TP S.A. "przy poczcie" konsultantka próbowała sprzedać właśnie Orange Freedom. Zresztą to jest salon, w którym są obie firmy.

Tak na dobrą sprawę, to jakość powinna być porównywalna z Neostradą o takiej samej prędkości. Różnice są w obsłudze klienta, tak przynajmniej wyczytałem kiedyś na grupie dyskusyjnej dotyczącej Neostrady.
marcin22
starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 09 lut 2009, 16:22

Re: internet orange freedom

Post autor: marcin22 »

Barteek pisze:bartek1030, może Twój brat ma Orange Freedom Pro? (internet bezprzewodowy oparty na technologii CDMA)

Jestem użytkownikiem usługi Orange Freedom 512 (po kablach TePsy) od Lipca 2008. Połączenie jest bardzo stabilne, ping ok. 20-50ms, przy opcji 512kbps prędkość pobierania cały czas wynosi 64KB/s, czyli wykorzystywana jest maksymalna prędkość łącza. Strony wczytują się bardzo szybko, zero jakiegokolwiek mulenia. Ceny też mają dosyć atrakcyjne i co najważniejsze nie trzeba mieć abonamentu standardowego w TP... wystarczy najtańszy (socjalny za 28zł), aby można było podpisać umowę z Orange ;)

a niemasz virusów przez ten internet, nic ci sie niedzieje z kompem? :>
MrocznyRzeźnik
szeregowy
Posty: 47
Rejestracja: 15 sty 2008, 15:05

Re: internet orange freedom

Post autor: MrocznyRzeźnik »

Co do wirusów to wejdź w google wpisz sobie "program antywirusowy" ściągnij jakiś i po problemie. Internet z Orange jest beznadziejny a z TP drogi. Zobacz ofertę KTH, Sferii i np. Netii. Orange to porażka
O shit!
marcin22
starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 09 lut 2009, 16:22

Re: internet orange freedom

Post autor: marcin22 »

KTH nastepna porażka ;] juz wole yneta a orange chodzi jak neo wiec.. nie jest zle , a co do antywirusa to mam noda32 i tak i tak sie pchaja niewieadomo jakim cudem....
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: internet orange freedom

Post autor: Tapatik »

marcin22 pisze:a niemasz virusów przez ten internet, nic ci sie niedzieje z kompem? :>
Przy KAŻDYM łączu Internetowym mogą być kłopoty z wirusami. Dostawca nie ma tu nic do rzeczy.
Trzeba zainstalować antywirusa, firewall, mieć zwykłego użytkownika z dobrym hasłem i nie łazić po dziwnych stronach.
ODPOWIEDZ