Wrzesień 1939-2009 - mobilizacja!

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
polplastoka
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 15 lut 2009, 14:51

Wrzesień 1939-2009 - mobilizacja!

Post autor: polplastoka »

Witam Wszystkich Serdecznie !
W związku ze zbliżającą się okrągłą rocznicą wybuchu II WŚ, chciałbym ogłosić powszechną mobilizację. Zainteresowanych i ciekawych zapraszam gorąco do rozmowy i współdziałania w stworzeniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej Żołnierzy Września 39. Mamy V Pułk Ułanów Zasławskich, Cześć Im i Chwała. Ja jednak chciałbym zebrać oddział miłośników i zapaleńców polskiej piechoty. To wstęp i czekam na odzew!
Gg: 6822668
polplastoka@poczta.fm
flower
starszy szeregowy
Posty: 50
Rejestracja: 12 lip 2007, 18:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: WRZESIEŃ 1939-2009 MOBILIZACJA !

Post autor: flower »

Ciekawy pomysł, jak najbardziej popieram. Byłbym chętny.
Awatar użytkownika
hanzo
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 10 lut 2009, 13:56

Re: WRZESIEŃ 1939-2009 MOBILIZACJA !

Post autor: hanzo »

Hej.
polplastoka rozumiem że zaczynasz od 0 . Sam jesteś, czy zebrałeś już kilka osób?
polplastoka
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 15 lut 2009, 14:51

Re: WRZESIEŃ 1939-2009 MOBILIZACJA !

Post autor: polplastoka »

Witaj hanzo!
Dziękuję za odzew.
Zainteresowanie coraz większe, choć rewolucji nie oczekuję.
Pomysł narodził się z inicjatywy mojego kolegi Mariusza, a od zamieszczenia tematu w niedzielę, przybyło nam jeszcze dwóch rekrutów prawdopodobnie przyszłych strzelców. Szczerze zapraszam i Ciebie. W środę 25 lutego będziemy chcieli spotkać się w jakiejś knajpce i pogadać. Skontaktuj się ze mną na gg, lub e-mailem, o ile jesteś zainteresowany współtworzeniem GRH. Pozdrawiam i zapraszam Wszystkich pragnących przeżyć coś niecodziennego i kultywować pamięć naszych dziadków.
Awatar użytkownika
hanzo
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 10 lut 2009, 13:56

Re: WRZESIEŃ 1939-2009 MOBILIZACJA !

Post autor: hanzo »

Za cesarza nawet bym się nie zastanawiał :devil:
Pomysł świetny , bardzo mi się podoba, jednak '39 to chyba nie dla mnie.
Starym zwyczajem i obowiązkiem, wystawię innego rekruta.
Powodzenia
polplastoka
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 15 lut 2009, 14:51

Re: WRZESIEŃ 1939-2009 MOBILIZACJA !

Post autor: polplastoka »

W takim razie trzymam Cie za słowo!
okami
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 28 paź 2005, 23:02

Re: WRZESIEŃ 1939-2009 MOBILIZACJA !

Post autor: okami »

Coś wyszło z tej inicjatywy?
polplastoka
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 15 lut 2009, 14:51

Re: WRZESIEŃ 1939-2009 MOBILIZACJA !

Post autor: polplastoka »

Witam srdecznie.
No cóż, kiedy pisałem ten wątek i zachęcałem do stworzenie GRH poświęconej żołnierzo września z 1939 roku, nie udało mi się zainteresować więcej jak jedną osobę i nic z tej inicjatywy nie wyszło. Minęły trzy lata. W tym roku zawiazało się Stowarzyszenie Historii Ziemi Ostrołęckiej, a w ramach stowarzyszenia powstała Grupa Rekonstrukcji Historycznej 16 Okręgu NZW. Jest nas czterech. Szyjemy własnie mundury Wz. 36, dokładnie takie w jakie byli umundurowani wrzesniowcy. Prawda, że głównym działaniem grupy jest odtworzenie oddziału "żołnierzy wyklętych", ale z góry załozyliśmy, że powstanie również oddział "wrześniowców" prawdopodobnie wzorowany na 42 Pułku Piechoty im. En. Jana Henryka Dąbrowskiego. Jak się już umundurujemy, to przeprowadzimy rekrutację, ale chętnych do wstapienia w nasze szeregi zapraszamy już teraz.
Pozdrawiam.
Wojciechowski Rafał "Retro"
polplastoka@poczta.fm
tel. 797 621 497
ODPOWIEDZ