SKRZYNKA SKARG - SEGREGACJA CZY "SEGREGACJA"

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Luk
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:17

SKRZYNKA SKARG - SEGREGACJA CZY "SEGREGACJA"

Post autor: Luk »

Witam,
Chciałbym zapytać czy u Was też tak wygląda sprawa segregacji, a mianowicie chodzi mi o ot że praktycznie przy każdym śmietniku stoją pojemniki na PLASTIK/SZKŁO/PAPIER ja sam śmieci segreguję, ale zauważyłem że jak przyjeżdża śmieciarka to i tak wszystko razem wrzucają, w związku z tym pytanie, czy na prawdę segregują a mieszanie nie ma znaczenia (może jakaś specjalna śmieciarka lub technologia na wsypisku) czy tylko pic na wodę.

Pozdrawiam - Luk
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: SKRZYNKA SKARG - SEGREGACJA CZY "SEGREGACJA"

Post autor: Infom »

no co ty ja widzialem jak oddzielnie wszystko jest ładowane hmm a skad ty jestes z oki??
Awatar użytkownika
Gizmunia
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 28 wrz 2006, 19:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: SKRZYNKA SKARG - SEGREGACJA CZY "SEGREGACJA"

Post autor: Gizmunia »

Hmmm... mieszkam na os. Pomian, gdzie są dwa (były trzy) kontenery (stojące przy ul. Pomian) niestety stoją tam i straszą. Ludzie wyrzucają wszystko co popadnie, najlepsze jest to że są to kontenery bez zabiezpieczeń, tzn. klapa otwarta a śmieci fruwają po ulicy. Wokoło smrud, syf, nie wspomnę o potłuczonych dookoła szkłach. Zgadzam się z LUK że bez względu na to czy odpady są segregowane czy nie, to i tak przyjeżdża jedna śmieciarka i wrzuca wszystko razem... Moim zdaniem taka więc "segeregacja" mija się z celem.

Pozdrawiam
Luk
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:17

Re: SKRZYNKA SKARG - SEGREGACJA CZY "SEGREGACJA"

Post autor: Luk »

Ja z Grota Roweckiego, u mnei normalnie podjezdza smieciarka i wszystko na pake wrzucaja wiec nie wiem czy w smieciarce sa jakies komory czy to sortuja czy po prostu pic na wode. A smieci to u mnie wywozi chyba Laskowiec.
Awatar użytkownika
pawelek7
szeregowy
Posty: 43
Rejestracja: 26 maja 2006, 17:48
Lokalizacja: z Białych Bloków

Re: SKRZYNKA SKARG - SEGREGACJA CZY "SEGREGACJA"

Post autor: pawelek7 »

ja zauważyłem to samo.Od tego momentu przestałem segregować odpady bo po co? skoro i tak wszystko wpada do jednego kontenera.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: SKRZYNKA SKARG - SEGREGACJA CZY "SEGREGACJA"

Post autor: Infom »

co wy gadacie za glupoty tam gdzie sa pojemniki na szklo makulatorue i papier smieci do smieciarki sa wrzucane z gory czyli zwykla smieciarka ktora przyjezdza po ogolne odpady nie dała by rady zabrac ze soba papieru plastyku i szkola bo jak niby by mieli to wrzucic a tam gdzie przyjezdza po inne surowce to sa wlasnie przedzialy
kachnaa
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 16 mar 2006, 10:07

Re: SKRZYNKA SKARG - SEGREGACJA CZY "SEGREGACJA"

Post autor: kachnaa »

Moim zdaniem rację mają jedni i drudzy.
To czy śmieci są segregowane zależy od firmy która je zabiera.
Z całą pewnością FUKS odbiera posegregowane śmieci. Inne firmy różnie... Może trzeba zatem zadać im pytanie po co jest segregacja?
Luk
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:17

Re: SKRZYNKA SKARG - SEGREGACJA CZY "SEGREGACJA"

Post autor: Luk »

Ja po prostu pytam. Nie pisalem ze normalne smieci leca z tymi posegregowanymi bo na to akurat nie zwrocilem uwagi, zauwazylem tylko ze smieci z trzech pojemnikow leca w smieciarke z tylu, wiec pytanie czy smieciarki maja jakies przegrody, czy moze sortuje sie to na wysypisku, czy to moze jakis pic na wode.
paul997
starszy kapral
Posty: 150
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: SKRZYNKA SKARG - SEGREGACJA CZY "SEGREGACJA"

Post autor: paul997 »

-
Ostatnio zmieniony 04 lis 2009, 11:16 przez paul997, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrówka
paul997
Luk
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:17

Re: SKRZYNKA SKARG - SEGREGACJA CZY "SEGREGACJA"

Post autor: Luk »

No cóż, jak widać czas weryfikuje wszystko, ostatnio zauważyłem że śmieci poszły wraz z innymi, wrzucili wszystko razem i odjechali. Szkoda gadać.
antorf
starszy szeregowy
Posty: 78
Rejestracja: 02 sty 2006, 15:23

Re: SKRZYNKA SKARG - SEGREGACJA CZY "SEGREGACJA"

Post autor: antorf »

Luk -nie zniechęcaj się. post Paula wszystko tłumaczy. Segregacja ma sens!
ODPOWIEDZ