Co podoba mi się w Ostrołęce? Co bym zmienił gdybym mógł?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
siekierka kurpio
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 19 paź 2005, 22:00

Co podoba mi się w Ostrołęce? Co bym zmienił gdybym mógł?

Post autor: siekierka kurpio »

Po przeczytaniu komentarzy stwierdzam, że większość z nich tworzą młodzi ludzie, którzy mają głowy pełne pomysłów. Co byście zrobili w Waszym mieście, gdybyście to Wy nim rządzili?
A może jednak nic nie trzeba zmieniać, bo wszystko jest ok?
Sympatyk mądrych i uczciwych ludzi

Siekierka kurpiowska
hAeS
chorąży
Posty: 436
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:58

Post autor: hAeS »

ja bym zrobil cos z oczyszczalnia.... bo czasem jak w nocy puszczą to obudzić sie mozna :x
zagadka
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 14 lip 2005, 11:33

Post autor: zagadka »

Ja bym powiedziała że raczej można się nie obudzić :lol:
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

POd basen podłożyłbym bombę ( ludzi bym najpierw grzecznie wyprosił) a na jego miejsce starałbym się wybudować coś, czego mogliby nam pozazdrościć mieszkańcy okolicznych miejscowości.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
lavetka
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 09 paź 2005, 12:39
Lokalizacja: Łódź

ja..

Post autor: lavetka »

A ja :
po pierwsze: tak jak podkreślał któryś mój przedmówca, zrobiłabym właśnie "coś" z oczyszczalnią, aby nie śmierdziało;
po drugie: zabroniłabym śmierdzieć STORA ENSO, nakładałabym wysokie kary, jeżeli firma nie ustosunkowałaby się do żądań;
po trzecie: Sprawdziłabym kompetencje wszystkich nauczycieli w Ostrołęce, zaczynając od przedszkolanek;
po czwarte: wreszcie należałoby otworzyć w Ostrołęce filię jakiejś porządnej uczelni państwowej, bo to, co jest teraz to kupa śmiechu i nic więcej;
po piąte: trzeba w końcu zrobić coś z terenami nadnarwiańskimi. Są to piękne tereny i mogłyby przyciągać turystów, którzy zapewne zostawialiby sporo pieniędzy w Ostrołęce;
po szóste: trzeba zrobić coś z małym ryneczkiem. Widziałam kilka rynków w różnych miejscowościach, które były świetnie zrobione. Cały teren był zabudowany i zadaszony, w środku każdy sprzedawca miał swój boks, boksy były takie same. Po godzinach handlu teren był sprzątany i zamykany na noc. Daje to nie tylko schludny wyraz ale również jest bezpieczniej i nie ma możliwości włamania się do czyjegoś boksu.
Na tę chwilę to wszystko, bo nie mam pomysłów. Ale jak mi coś wpadnie do głowy to natychmiast napiszę :)
wolne ślimaki biegają na jednej nodze
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

lavetka pisze:po trzecie: Sprawdziłabym kompetencje wszystkich nauczycieli w Ostrołęce, zaczynając od przedszkolanek;
lavetka pisze:po piąte: trzeba w końcu zrobić coś z terenami nadnarwiańskimi. Są to piękne tereny i mogłyby przyciągać turystów, którzy zapewne zostawialiby sporo pieniędzy w Ostrołęce;
te dwa popieram :]

a ja przedewszystkim zrobiłbym porządek ze złodziejami i chuliganami czyli zwiekszyc liczbe osob w ostroleckiej policji jesli to nie wystarcza i wiecej patroli na miescie w piatki i soboty w godzinach 19-4 czyli jak sa dyskoteki i w koło dyskotek oczywiscie bo wtedy osoby w stanie niewazkosci rozne rzeczy demolują albo wszczynają bujki np. taka stara chata tam czesto na przystanku siedza i zaczepiaja o kase :D
bartek1030
starszy kapral
Posty: 162
Rejestracja: 13 lis 2005, 8:13

Post autor: bartek1030 »

tak pierwsze co trzeba zrobic to zrobic porządek z tymi chuliganami a jako kare to nie dac np. wiezienia lub mandatu tylko wysokie grzywny aby sie nauczyli ze tak nie wolno tylko duzo policji by musiąło byc bo jeden czy dwóch nie podejdo do gromady 30 ziomków z nozami (oczywiscie to tylko przykład)
po drugie postwilbym na rozwój osrodków pracy zeby ludzie pracowali zagodne pieniądze np. przy pomocy robieniu chodników choćby lub innych prac albo zatrudnic tam więźniów w zamian za kótsze wyroki i tak miasto by sue rozwijało
r0dzyn3k
starszy szeregowy
Posty: 94
Rejestracja: 04 lip 2005, 22:07

Post autor: r0dzyn3k »

bartek1030 pisze:aby sie nauczyli ze tak nie wolno
Sorry ale to brzmi jakby mowic do 6 latkow...W wiekszosci przypadkow jest tak ze "przypał" jest powodem do śmiechu i powoduje wzrastenie w osiedlowej hierarchii
lavetka pisze:po drugie: zabroniłabym śmierdzieć STORA ENSO, nakładałabym wysokie kary, jeżeli firma nie ustosunkowałaby się do żądań;
Co prawda mieszkam troche dalej od StoraEnso, ale w lato jak wieje wiaterek to i na moje osiedla doleci :|
lavetka pisze:o szóste: trzeba zrobić coś z małym ryneczkiem. Widziałam kilka rynków w różnych miejscowościach, które były świetnie zrobione. Cały teren był zabudowany i zadaszony, w środku każdy sprzedawca miał swój boks, boksy były takie same. Po godzinach handlu teren był sprzątany i zamykany na noc. Daje to nie tylko schludny wyraz ale również jest bezpieczniej i nie ma możliwości włamania się do czyjegoś boksu.
Nierealne...Pan Z. stwierdzi ze uwzgledni to w przyszlym budżecie i tylko na tym sie skończy...Ale popieram w 100%
be.with.me
siekierka kurpio
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 19 paź 2005, 22:00

Przewietrzmy głowy od smrodu

Post autor: siekierka kurpio »

Widzę, że smród odurza głowy na tyle, że poza umożliwieniem spokojnego powrotu z dyskoteki niewiele więcej byście chcieli ?
( o szkole pamiętam).
Poza przyziemnym chodnikiem ( o którym wspomniał Bartek) nic więcej nie chcecie zmienić?
A co robicie z wolnym czasem oprócz siedzenia na czacie? (Pamiętam, że w basenie jest więcej deszczówki z dachu niż chlorowanki z ostrołęckich podejrzanych kranów i kąpiel grozi czymś groźniejszym niż ptasia grypa)
Odpłyńmy w marzenia co jeszcze?
Sympatyk mądrych i uczciwych ludzi

Siekierka kurpiowska
Awatar użytkownika
Soul
młodszy chorąży
Posty: 368
Rejestracja: 08 lis 2005, 9:29
Lokalizacja: z piekła

Post autor: Soul »

co jeszcze hym zeby w narwi płynęło słodkie mleko:D zeby można było zrywac z drzew cukierki :D zeby mikołaj mi przyniósł aparat cyfrowy, zeby zawsze świeciło słonce zeby nie trzeba było sie uczyc:D zeby dawali kase za nic:D marzenia to marzenia
Z prawdziwą miłością jest jak z duchami - wszyscy o nich mówią, ale mało kto je widział.
siekierka kurpio
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 19 paź 2005, 22:00

Post autor: siekierka kurpio »

żebyśmy tylko nie przesłodzili tymi cukiereczkami.
A tak zapytam czy ktoś z Was wybiera się na spotkanie ( które zorganizowali Ci których Soul by ... po prostu zmienił albo zachlapał czekoladą - znowu te słodkości):
""Rola informacji zawodowej w życiu zawodowym człowieka".

Konferencja odbędzie się w auli Zespołu Kolegiów Nauczycielskich w dniu 1 grudnia 2005 r. w godz. 10.00 - 13.00 w Ostrołęce "
Ciekaw jestem czy Wy coś znajdziecie dla siebie uczestnicząc w nim?
Czy będzie to kolejne spotkanie celem JESTEM WIĘC PRACUJĘ zorganizowane dla organizatorów?
Gdyby ktoś poszedł niech skrobnie parę zdań - ciekaw jestem.
Sympatyk mądrych i uczciwych ludzi

Siekierka kurpiowska
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

hmmmm pachnie mi tu polityką...
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
lightdesign
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2005, 11:22

co bym zmienil

Post autor: lightdesign »

Niezle pytanko:) Podoba sie naprawde malo, bo tak naprawde co ma sie podobac.
Co bym zmienil?:)
1.Boiska do gry na kazdym osiedlu (sztuczna trawa, sztuczne oswietlenie)
2. Porzadny duzy klub w ktorym mozna byloby sie normanlie pobawic a nie jakies lipne male i kiczowate (Avalon, Elba i Stara Chata)
3.Dobry internet i kablowka bo to co jest to $@%^@#^@^&
4. Basen typu Aqua Park:)
5 Smrod trzeba zlikwidowac!!!!!
6. Sciezki rowerowe sa ale wiecej by sie przydalo i troche lepszych ( no i niech ktos wytlumaczy pieszym i rowerzystom sciezka jest zawsze blizej drogi!!!)
7. Pub-y sa w miare oki ale niektorym przydalby sie remoncik
8. Amfiteatr !!!! miasto pona 50 tys. a amfiteatru nie ma!!!!

Jak jeszcze cos wymysle to dam znac
lordfucker
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2005, 14:33

Post autor: lordfucker »

A WIĘC ZMIENIŁ BYM

1 JAK KTOŚ JUŻ ZAUWAŻYŁ MIASTO POTRZEBUJE WYŻSZEJ UCZELNI PAŃSTWOWEJ I PARU FILII ( PRZYCIĄGA TO ''MĄDRYCH''PRZEWAŻNIE LUDZI KTÓRZY ZOSTAJĄ NA WECKEND I MIASTO TROCHĘ BY OŻYŁO,OSTATNIMI LATY MOŻNA BOWIEM ZAOBSERWOWAĆ NASILONĄ TENDĘCJE DO OPUSZCZANIA NASZEGO MIASTA PRZEZ LUDZI MŁODYCH BĄDŹ TO W CELACH ZAROBKOWYCH LUB EDUKACYJNYCH)

2 POZWOLIC NA HIPERMARKET(JAK KTOŚ CHCE ZROBIĆ CODZIENNE ZAKUPY TO I TAK ZROBI JE W OSIEDLOWYM SKLEPIKU ALE PRAWDA JEST TAKA ŻE RZESZE OSÓB WYJEŻDZA NA TZW. WECKHENDOWE ZAKUPU NP.: DO STOLICY LUB BIAŁEGOSTOKU (ARGUMENT TYCZĄCY SIĘ URZEKOMEGO UPADKU LOKALYCH PRZEDSIĘBIORCÓW), A WIĘC KASĘ ZOSTAWIAJĄ GDZIE INDZIEJ .POZATYM NAPEWNO ZAUWAŻYLIŚCIE ŻE CENY ODZIEŻY W OSTROŁĘCE SĄ O DUŻO WYŻSZE NIŻ W INNYCH MIASTACH O ZBLIŻONEJ WIELKOŚCI CHOĆBY ŁOMŻA, W TAKIM HIPERMARKIECIE NAPEWNO UDAŁOBY SIĘ UMIEJSCOWIĆ JAKIEŚ MIEJSCE ROZRYWKI(KTÓRYCH BRAKUJE),NP. KRĘGIELNIE ITP.ITD.

3 WIĘCEJ ŚMIETNIKÓW TAKICH MAŁYCH PRZY CHODNIKACH A JUŻ SZCZEGÓLNIE NAD NASZĄ NARWIĄ ( OCZYWIŚCIE LEPSZE ZAGOSPODAROWANIE TYCH TERENÓW)NA WAŁACH TO JEST TRAGEDIA

4 FAKTYCZNIE WIĘCEJ POLICJI W PIĄTKI I SOBOTY PRZY DYSKOTEKACH
5 ZLIKWIDOWAĆ SMRÓD ZLIKWIDOWAĆ SMRÓD ZLIKWIDOWAĆ SMRÓD ZLIKWIDOWAĆ SMRÓD ZLIKWIDOWAĆ SMRÓD ZLIKWIDOWAĆ SMRÓD ZLIKWIDOWAĆ SMRÓD ZLIKWIDOWAĆ SMRÓD ZLIKWIDOWAĆ SMRÓD ZARÓWNO Z STORA ENSO JAK I Z OCZYSZCZALNI TO JEST UPOKARZAJĄCE I TYLE
WIĘCEJ NIE CHCE MI SIĘ JUŻ PISAĆ CHYBA TEŻ Z TĄD WYJADE I NIECH TE MIEJSCE DALEJ PRZEISTACZA SIĘ W MIASTO EMERYTÓW ( BEZ URAZY)
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: steward »

Co podoba mi się w Ostrołęce? Co bym zmienił gdybym mógł?
:arrow: wypierdzielił ostrołęcki rynek (przy ock)
:arrow: zatrudnił ekipę do sprzątania deptaków i chodników
:arrow: postawił bym więcej koszy na śmieci
:arrow: nowy basen

narazie tyle :wink:
hAeS
chorąży
Posty: 436
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:58

Post autor: hAeS »

co do Koszy to sie zgadzam... u mnie na osiedlu prawie przy klatkach nie ma koszy na smieci... a taki jeden z drugim 8) nie wezmie papierka ze soba tylko rzuci gdzie popadnie... a jakby byly kosze przynajmniej na bloQ 4 klatkowym przy 2 klatkach? mniej syfu by bylo...

zrobił bym coś z "PEKINEM" czasami tam sie nie da przejsc bo śmierdzi i w zime palą jakąś gumą...
(ale Cyfre + i nowe okna mają 8) )

PS: my to wszystko wypisujemy... a to tylko marzenia :roll:
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

napiszcie petycje do pana Prezydenta zbierzcie podpisy mieszkancow i gotowe
ewcix
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2005, 20:11
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ewcix »

"MY" chcemy nowy basen : ) !
Awatar użytkownika
Mefi
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 08 gru 2005, 15:49

Post autor: Mefi »

:arrow: Zatrudnil bym wiecej ludzi do sprzatania miasta
:arrow: Stworzyl jakies ciekawe miejsca gdzie mogla by sie spotykac mlodziez
:arrow: Mc'Donald
:arrow: Wybudowal jakies duze centrum handlowe typu Arkadia albo Blue City
:arrow: Ladny basem tez by sie przydal ( Jak w Golebieskim )
siekierka kurpio
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 19 paź 2005, 22:00

praca

Post autor: siekierka kurpio »

A odpowiedzcie czy po szkole chcecie zostać w Ostrołęce? Czy zamierzacie tu pracować? Czy widzicie dla siebie szansę w tym mieście( a jeśli tak to jaką)?
Sympatyk mądrych i uczciwych ludzi

Siekierka kurpiowska
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

ja jakbym miał troche kasy to napewno już nie mieszkałbym w Ostrołęce :D ale w Warszawie też nie
a tak to tylko wegetacja :oops: tylko jak długo :!: :!:
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Awatar użytkownika
pufty
młodszy chorąży
Posty: 361
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:09
Lokalizacja: Ostrołęka czasami

Post autor: pufty »

INWESTOWAC INWESTOWAC INWESTOWAC nie wiem w co ale inwestowac zebby widzieli ze cos sie ddzieje jak to pojdzie to juz bedzie dobrze ze wszystkim mowie wam ale 3ba zmienic wszystkich ludzi urodzonych po 1950 roku ktorzy sprawuja jakies wazne funkcke w naszym miescie o.peace
lavetka
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 09 paź 2005, 12:39
Lokalizacja: Łódź

Już...

Post autor: lavetka »

Ja już wyjechałam. Nie ma mnie w Ostrołęce od prawie 4 lat. Gdyby tak nie śmierdziało i byłyby szanse na rozwój, a nie "utknięcie" w tym mieście, to zastanawiałabym się nad wyjazdem. :?: :?: :?: Uważam, że młodzi ludzie nie mają perspektyw w tym mieście. Ja tu, gdzie jestem teraz, uczę się, pracuję w wolnych chwilach. Miałam okazję pracować w jednej z największych firm telekomunikacyjnych w Polsce i pracowałam 4 miesiące, po których sama zrezygnowałam ponieważ kiedyś się trzeba uczyć. W tej chwili również pracuję, ale mam bardziej elastyczne godziny. Mam niezłą stawkę (nie będę pisać jaką, ale naprawdę jest świetnie), firma też jest na poziomie (producent Cillit, Calgonit, Air Wick, Calgon, Bryza, Dosia, Vanish, Veet, Perła, Lovela, Quanto, Kop, Harpic i inne mniej znane marki). Pozdrawiam
wolne ślimaki biegają na jednej nodze
Bart
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 20 gru 2005, 11:25
Lokalizacja: KOSMOS

Post autor: Bart »

ja napewno zrobil bym ulice witost!!! ta ulica jest bardzo ruchliwa i dziwi mnie to ze pozostaje ona w takim stanie... i trzeba zrobic tak zeby ostroleka nie byla kojarzona ze smrodem!!!
siekierka kurpio
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 19 paź 2005, 22:00

Post autor: siekierka kurpio »

A jak sobie radzą Ci, którzy nie wyjechali i nie chcą wyjechać?
Macie jakieś "Swoje" miejsce w Ostrołęce, które pozwala Wam jaśniej patrzeć w przyszłość? Zaangażowaliście się w jakieś działanie, które daje Wam satysfakcję z życia w tym mieście?
Sympatyk mądrych i uczciwych ludzi

Siekierka kurpiowska
ODPOWIEDZ