Bar wegetariański

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Zych
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 12 maja 2006, 12:20

Bar wegetariański

Post autor: Zych »

Witam.
Chciałbym w Ostrołęce otworzyc bar wegetariański.Co sądzicie na temat otwarcia takiego lokalu?Czekam na opinie.
Pozdrawiam
baryłka
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2008, 21:37
Lokalizacja: Oka/Wawa

Re: Bar wegetariański

Post autor: baryłka »

Jestem jak najbardziej za. Coraz więcej ludzi w Oce przechodzi na wegetarianizm. Nawet jak nie jesteśmy jaroszami, to czasami mamy ochotę zjeść coś niemięsnego.
Znakomity pomysł, życzę powodzenia :)
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Re: Bar wegetariański

Post autor: Michał »

Pomysł dobry ale nie na Ostrołękę. Raczej nie da się na tym zarobić. Tutaj liczą się tylko kebaby.
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Re: Bar wegetariański

Post autor: hempgru »

Ostroleka to miasto kebabow. ale zycze powodzenia. w sumie to nie taki glupi pomysl
angel
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 26 lis 2007, 15:41
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Bar wegetariański

Post autor: angel »

super pomysł jestem za, życzę powodzenia:)
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Bar wegetariański

Post autor: Siara »

Ale trzeba rozróżnić wypowiedź typu "ciekawy pomysł" od "dobry pomysł"...

Ciekawym pomysłem taki bar na pewno jest. Nie ma podobnego w Ostrołęce i będzie ciekawą alternatywą, ale czy opłacalną? I tutaj wychodzi ten "dobry pomysł". Moim zdaniem będzie to mało dochodowy interes. Jak już wcześniej pisano - miasto kebabów i wszelkiego rodzaju fast'foodów.

Radzę zadać konkretne pytanie... Mianowicie "Czy zawitasz i zamówisz posiłek?"

Ja osobiście akurat nie widzę takiej potrzeby i tu się zaczyna rozeznanie rynku :wink:

Tym niemniej życzę powodzenia :) Pozdrawiam.
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Bar wegetariański

Post autor: Qrzysio »

Samo wegetariańskie jedzenie na pewno finansowo się nie opłaci. Bardziej chwytne będzie zdrowe jedzenie typu sałatki. W Targor Truck mają ciekawe menu sałatkowe i ewentualnie Da Grasso. U pozostałych krucho, a ja np. dobrą sałatkę zjadłbym bardzo chętnie, a i moi znajomi coraz częściej zamiast kebaba wybierają sałatki.
bastylia
starszy szeregowy
Posty: 85
Rejestracja: 08 lip 2009, 15:42

Re: Bar wegetariański

Post autor: bastylia »

Ja zawitam na pewno ze swoja rodzina i kilkoma znajomymi i zamowimy posilek!!z niecierpliwoscia czekam na otwarcie:)POWODZENIA!
Oczy Nocy
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 06 kwie 2009, 20:33

Re: Bar wegetariański

Post autor: Oczy Nocy »

Ja na pewno zawitam :) Uwielbiam wegetariańskie jedzenie mimo że kotlecikiem też nie pogardzę ;) Myślę że możesz się zainspirować siecią barów Green Way. Jedzenie pyszne i tanie :D
uzytkownik
starszy szeregowy
Posty: 96
Rejestracja: 01 sty 2009, 22:10

Re: Bar wegetariański

Post autor: uzytkownik »

bez obrazy ale ilu juz bylo na tym forum co chcieli nam tu w ostrolece roznego rodzaju atrakcje otwierac i g**** z tego wyszlo wiec najpierw otworz bar to sie przekonasz jak jest z klientami bo na pewno forum nie jest miejscem do rozpoznawania rynku
Pozdrawiam :D
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: Bar wegetariański

Post autor: prezes »

Moim zdaniem na pewno jest to jakiś pomysł. Ciężko stwierdzić czy będziesz miał szeroką klientele, pamiętaj, że wstrzeliwujesz się w węższą grupę klientów niż np. ktoś kto otwiera kebab. Na pewno ludzie będą u Ciebie witali chciażby aby spróbować tego jedzenie i jeżeli bedzie dobre czemu ma Ci to nie wypalić . Ja sam choć nie jestem jaroszem zawitałbym u Ciebie w barze i jak jedzenie bedzie smaczne - to podstawa i ceny będą przystępne - to drugi bardzo ważny czynnik, co jakiś czas bym tam zagościł. Więc życzę powodzenia to może wypalić tylko trzeba to zrobić z glową
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Bar wegetariański

Post autor: kasia pelasia »

Ja również uważam, że to dobry pomysł, nie ma czegoś takiego w Ostrołęce. Zgadzam się zprzedmówcą, że będzie trudniej, bo mniej ludzi jet jaroszami. Ale spróbować warto, ciekawa różnorodna oferta, umiarowane ceny i powinno wypalić. Powodzenia.
martuska
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 15 sie 2007, 0:23
Lokalizacja: o-ka

Re: Bar wegetariański

Post autor: martuska »

Naleśnikarnia też miała być dbrym pomysłem, a już jej nie ma.... Na takim małym rynku to chyba nie wypali...
umk
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 24 mar 2009, 19:46

Re: Bar wegetariański

Post autor: umk »

Warto spróbować.. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zostaje wegetarianami oraz niektórzy mają czasem ochote na posiłek bezmięsny. Takie bary to dobre rozwiązanie. Jeżeli podawane dania będą smaczne, a ceny nie będą wygórowane lokal ma szanse funkcjonować :)

Powodzenia życze!
ochmistrz
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2009, 16:31

Re: Bar wegetariański

Post autor: ochmistrz »

Radziłbym dokładnie przebadać czy ludzie chcieli by czegoś takiego. Pomysł mi się podoba, sam zjadłbym chętnie w takim miejscu. Tylko że podobać mi się może ale sam jeden nie zarobiłbym na utrzymanie lokalu :)
Może i w naszym mieście pełno jest kebabów ale słyszał ktoś kiedyś pewnie o czymś takim jak przesyt. W końcu się komuś znudzi łażenie na kebaby i myślę że kobiety się ze mną zgodzą. Facetom może i bardziej odpowiada jedzenie niezbyt zdrowego mięcha ale ta druga płeć hmm?
Druga rzecz: kto tak na prawdę by jadł w tym barze? Ludzie młodzi, ale też starsi jeśli ceny były by przystępne. Poza tym na pewno studenci z kolegium i pozostałych szkół.
Umiejscowienie? Raczej centrum (w sensie śródmieście), lub gdzieś niedaleko.
Gdyby tak przenieść jedzenie i ceny z greenway na naszą Ostrołecką ziemię (w sensie że ceny proporcjonalnie niższe do tych w wawie) to może i by coś z tego było.
Jeśli ja jestem Ostrołęczaninem i uważam że warto spróbować, to chyba już coś znaczy? Teraz mieszkam w wawie i szczerze gdybym miał do wyboru zjeść w greenway albo w kebabie to wybrałbym to pierwsze. Cena ta sama, a dostałbym jedzenie na talerzu a nie w papierku. Może nie najadłbym się tak bardzo, ale na pewno byłbym syty. O to zresztą chyba chodzi by się najeść a nie nażreć. Właśnie, kebaba można sobie zjeść, ale posiłek z tego będzie żaden. Ważne więc będzie to by można było sobie zamówić treściwy posiłek, a nie coś ociekające tłuszczem z fast fooda.

Pora w końcu kiedyś zmądrzeć.

Mam nadzieję że moja uwaga trochę pomoże.

Pzdr.
ODPOWIEDZ