Becikowe 2009

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
marika22
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 03 lis 2009, 13:17

Becikowe 2009

Post autor: marika22 »

Czy już jest wiadomo na jakich zasadach od tego miesiąca jest wypłacane becikowe w naszym mieście?? :)
...żyjmy tak jakby jutra miało nie być:)
monika12
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 09 sty 2008, 14:09

Re: Becikowe 2009

Post autor: monika12 »

wiem ze jednym z warunków jest, opieka lekarska i wpis do karty ciąży przynajmniej od 10 tygodnia ciąży
Awatar użytkownika
marika22
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 03 lis 2009, 13:17

Re: Becikowe 2009

Post autor: marika22 »

Wsumie tyle to ja też wiem...chodzi mi o to że w róznych artykułach piszą inaczej...,że np kobiety których 10tydz ciąży przypada po 31pazdziernika takiego zaświadczenia nie potrzebują ponieważ są juz w zaawansowanej ciąży!lecz niektóre z innych zródeł wynika że nie ma to znaczenia i każda kobieta rodządza np w listopadzie musi okazac takie zaświadczenie!!te przepisy są dość nie jasne!i zastanawiam sie jak to działa w naszym mieście!
...żyjmy tak jakby jutra miało nie być:)
monika12
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 09 sty 2008, 14:09

re

Post autor: monika12 »

powiem szczerze ze tego to i ja nie wiem, na szczęście rodziłam we wrześniu. Moze trzeba zadzwonić albo przejść się do MOPR-u tam poinformują dokładnie. Ale z tego co kojarzę, to była tam karteczka, ze po 1 listopada trzeba będzie okazywać kartę ciąży, czyli wszystkie kobiety będą musiały ja okazać, które urodzą po 1 listopada. Dodam że 100% pewności nie mam :-)
Awatar użytkownika
marika22
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 03 lis 2009, 13:17

Re: Becikowe 2009

Post autor: marika22 »

Hmmm to wszystko troszkę skomplikowane!!achhhh z tymi nowymi zasadami... :shock: no cóż może ktoś kto po 1szym listopada będzie ubiegał sie o becikowe bedzie mógł dodać coś więcej na ten temat!!
...żyjmy tak jakby jutra miało nie być:)
Awatar użytkownika
marika22
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 03 lis 2009, 13:17

Re: re

Post autor: marika22 »

Zgodnie z wyjaśnieniami Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej nowe obowiązki obejmą kobiety, u których 10. tydzień ciąży przypadnie po 31 października 2009 r.

Zwolnione z obowiązku będą te kobiety, którym 10. tydzień ciąży minął na długo przed końcem października. W tym przypadku brak obowiązku jest ściśle związany z datą wejścia w życie przepisów określających formy opieki medycznej nad kobietą w ciąży.


Moim zdaniem to wszystko jest pogmatwane!!tylko ludziom w głowach mącą...!! :|
...żyjmy tak jakby jutra miało nie być:)
XXXX
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 23 cze 2008, 12:38

Re: Becikowe 2009

Post autor: XXXX »

to tak jesli ja np. na koniec pażdzirnika miałam powiedzmy 17 tydzień to mnie obowiązują stare zasady tak??
i jesli ktoś mogłby napisac jakie to zasady byłabym wdzięczna bo nie jestem w ogole zorientowana w tym temacie
pozdrawiam Ewelina
mojaniele
szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 16 paź 2008, 15:44

Re: Becikowe 2009

Post autor: mojaniele »

W ustawę weszło że jeżeli kobieta do 8 tygodnia ciąży nie będzie pod opieką lekarską nie będzie jej przysługiwało becikowe. Wiec jeżeli Pani po 8 tc dopiero poddała się opiece lekarskiej to nie dostanie Pani becikowego. A becikowe w naszym mieście jest wypłacane do 30 dni od daty złożenia wniosku.
Awatar użytkownika
marika22
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 03 lis 2009, 13:17

Re: Becikowe 2009

Post autor: marika22 »

:x beznadziejne te nowe zasady!!!!!!!!!!!!!
...żyjmy tak jakby jutra miało nie być:)
XXXX
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 23 cze 2008, 12:38

Re: Becikowe 2009

Post autor: XXXX »

chore;/ poddałam sie opiece i badaniom lekarskim ale karte ciazy mam zalozona pozniej to jest chore ale co tam to tylko POlska yhy
Awatar użytkownika
marika22
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 03 lis 2009, 13:17

Re: Becikowe 2009

Post autor: marika22 »

Sądze że wiele kobiet przez to ucierpi...choć regularnie kontrolowały sie i poddawały badaniom lekarskim...,lecz niestety nie miały załozonej karty ciąży do 10tyg ciąży
...żyjmy tak jakby jutra miało nie być:)
ODPOWIEDZ