ceny mieszkań w Ostrołęce

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
antorf
starszy szeregowy
Posty: 78
Rejestracja: 02 sty 2006, 15:23

ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: antorf »

Czy nie uważacie że to paranoja jeśli chodzi o ceny mieszkań?Obecnie jest najczęsciej między 1500-2300 za m2!Przecież takie ceny to były dwa lata temu w Warszawie!(moi znajomi kupili mieszkanie na Zoliborzu)Co takiego jest w Ostrołęce że ceny tak galopują!AAni nie przybywa miejsc pracy, ani jako takiego rozwoju też nie widać-w Warszawie to rozumiem-to w końcu stolica i o pracę łatwiej i w ogóle ale u nas?!Może ktoś z Was mi wytłumaczy?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Tak samo jak z paliwem. Niedawno jeszcze paliwo u nas było sporo droższe niz w Warszawie. Trudno powiedzieć co ma wpływ na taki stan rzeczy. Chyba głównie chęc zysku. No i podejście sprzedającyc: Jak szukasz mieszkania to i tak kupisz u mnie bo prawktycznie nikt teraz mieszkań nie sprzedaje.
Awatar użytkownika
Finezja
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 30 cze 2005, 13:13
Lokalizacja: ostroleka

Post autor: Finezja »

I tam... szkoda gadać, to naprawde bezsens- tym bardziej że tak naprawdę Ostrołęka za kilka lat stanie sie wymarłym miastem- młodzież spierdziela stąd aż miło !!! No cóż zobaczymy kto te mieszkania będzie kupował....
***** tych,którzy rujnują wiarę w nasze marzenia!!!!!!!!
RaQ

Post autor: RaQ »

ja tam nigdzie nie spierrrdalam ;] mi tu jest dobrze ;)
lavetka
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 09 paź 2005, 12:39
Lokalizacja: Łódź

mieszkanie

Post autor: lavetka »

Jeżeli chodzi o ceny mieszkań w Ostrołęce to mówisz o rynku pierwotnym czy wtórnym :?: Bo jeżeli o rynku wtórnym to faktycznie baaardzo drogo. Ja nie mogę wypowiedzieć się na temat cen mieszkań w Warszawie ale w Łodzi to i owszem. Za 67 tysięcy można w Łodzi kupić mieszkanie o pow. 43,19m2 (dwa pokoje, ładna łazienka i jasna kuchnia), w przyzwoitym stanie (oczywiście w blokach, nie w kamienicy) i w dobrej lokalizacji. A dobra lokalizacja w Łodzi to blisko centrum, hipermarket, połączenie z każdym miejscem w tym mieście. Koleżanka kupiła takie właśnie mieszkanko. I myslę, że to nie jest zbyt wysoka cena, tym bardziej, że miasto się rozwija, przybywa miejsc pracy (a o pracę naprawdę nie trudno, wiem z własnego doświadczenia).
Pozdrówka ludzieńka :)
wolne ślimaki biegają na jednej nodze
antorf
starszy szeregowy
Posty: 78
Rejestracja: 02 sty 2006, 15:23

Post autor: antorf »

takie informacje jeszcze bardziej uświadamiają mnie że ceny w Ostrołęce to jakiś kosmos!
paul997
starszy kapral
Posty: 150
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: paul997 »

Ja pracuję w Wawie, bo muszę, ale moim marzeniem jest kiedyś wrócić do Ostrołęki. Dorobić się troszkę i za ileś lat zamieszkać na stałe w Ostrołęce. Ale i tak uważam się za ostrołęczanina na wygnaniu :) - co tydzień cały weekend spędzam w Oce. Po prostu lubię nasze miasto. Żeby jeszcze jakaś fajna praca byla...
Myślę, ze dużo osób robi tak, jak ja - często pół rodziny albo rodzice mieszka w Oce, drugie pół / dzieci pracuje cały tydzień w Wawie. I wtedy stać ich na kupno i utrzymanie mieszkania. Spokojnie, Ostrołęka nie wymrze. Nawet jeżeli kiedyś stanie się miastem emerytów :). Bogatych emerytów :).
Pozdrówka
paul997
especial4u
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2005, 15:00
Lokalizacja: O-ka

Post autor: especial4u »

odrażają ;O
antorf
starszy szeregowy
Posty: 78
Rejestracja: 02 sty 2006, 15:23

Post autor: antorf »

Paul, tu nawet nie chodzi o to czy kogoś stać na zakup mieszkania w Ostrołęce czy nie-większość (jak nie wszyscy) kupuje mieszkania na kredyt, na całe życie.Chodzi tu tylko i wyłącznie o ceny mieszkań!To jest dopiero absurd!-Ceny kosmiczne które nie odzwierciedlają sytuacji Ostrołęki-miasta, w którym, jak wszyscy moi przedmówcy, cięzko o pracę.Ludzie, skoro, wszyscy się z tym zgadzamy to zróbmy bojkot-nie kupujmy mieszkań po takich abstrakcyjnych cenach godnych Łodzi czy Poznania lub wręcz Warszawy, czyli miast nieporównywalnie lepiej rozwiniętych i pracodajnych niż O-ka! Niech Ci co sprzedają zejdą na ziemię!Powiedzmy to głośno!..Amen.
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

antorf pisze:nie kupujmy mieszkań po takich abstrakcyjnych cenach godnych Łodzi czy Poznania lub wręcz Warszawy,
w Ostrołęce są ceny do 2000zł maksymalnie za metr kwadratowy z Warszawie jak znajdziesz ponizej 4000zł w dobrym stanie to musi byc jakies kijowe osiedle albo cos wiec nie porownoj tych dwoch miast bo to nie ma sensu

W wa-wie kupisz mieszkanie 60 m2 a za te pieniadze w o-ce dom
antorf
starszy szeregowy
Posty: 78
Rejestracja: 02 sty 2006, 15:23

Post autor: antorf »

Nie do końca masz rację, choć używając zwrotu "ceny godne Warszawy.."trochę przesadziłem, ale celowo aby podkreślić absurd cenowy jaki panuje w mieście.Wróc proszę do poprzedich wypowiedzi-jest tam wzmianka o cenach, chyba w Łodzi (lub innym dużym mieście)..-czy nie uważasz że mam jednak rację.A co do cen, to raczej nie posiadasz sprawdzonych informacji bo ceny niektórych mieszkań to nawe 2300 za m2!
_jennifer
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:33
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: _jennifer »

nieoszukujmy sie miszkania w Oce sa niesamowicie drogie jak na Oke oczywiscie. kolezanka kupila kawalerke na Łęczysku za 42 tys do remontu !!!!!!!!!!! szok wolalabym dolozyc i miec mieszkanko w Wawie.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

mArCiNq pisze:Warszawie jak znajdziesz ponizej 4000zł w dobrym stanie to musi byc jakies kijowe osiedle
Pojęcia nie masz co piszesz. Wszystko zależy od lokalzizacji. Codziennie w radio słyszę reklamy nowych bloków z ochorną i założonym internetem w granicach 10km od centrum za cenę 3500zł/m2 ale te mieszkania są naprawdę dobrej jakości i podejrzewam że żaden ostrołęcki blok nie ma takich norm jak tamte.
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

mam pojecie o czym pisze bo moja siostra kupila w zeszlym roku mieszkanko w wa-wie i juz nie pamietam ile bylo za metr ale akurat interesowalem sie cenami za mieszkania w wa-wie a teraz sadze ze ceny chyba wzrosly a nie zmalaly jak juz a takie ceny jak ty podales owszem zdarzaja sie ale w jakichs sytuacjach typu ktos szybko musi sprzedac bo wyjezdza albo cos innego. a na obrzezach wa-wy to i owszem moga byc takie ceny

ale dobra nie polemizujcie juz ze mna bo moze az tak dobrze tego teraz nie wiem :D za rok znow bede sie tym interesowal... :P
stonefree
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 26 paź 2006, 18:31
Lokalizacja: Południowa prowansja ;)

Post autor: stonefree »

A co z wypowiedzi waszych znajomych którzy chcą mieszkanie sprzedać?Zdrozeje?Stanieje?Ostatnio mówi sie o wejściu podatku od sprzedaży mieszkan kupionych wcześniej niż przed pięciu laty.Mnie jako potencjalnemu poszukiwaczu mieszkanai ręce do ziemi opadają.Krecha na dożywocie i chleb z masłem ;(
mały krzyś
kapral
Posty: 119
Rejestracja: 24 mar 2006, 17:52
Lokalizacja: kurcze

Post autor: mały krzyś »

Podejmując decyzję o kupnie mieszkania trzeba zadać sobie kilka podstawowych pytań:
- czy mam pieniądze;
- czy jestem przekonany, że na miejscowym rynku pracy jest dla mnie miejsce;
- ile kosztuje mnie posiadanie mieszkania (wliczając odsetki od kredytu itp).

Zastanów się także nad tym czy chcąc mieć mleko musisz kupować krowę? Czy chcąc jeść mięso musisz jeździć do rzeźni?

Czym innym jest Warszawa a czym innym jest Ostrołęka. W Warszawie za wynajem mieszkania płaci się takie pieniądze, że szok, lepiej jest zaciągnąć kredyt i spłacać go, jeżeli tylko masz zdolność kredytową.
W Ostrołęce można wynająć mieszkanie za niewielkie odstępne, a znane są przypadki, że ktoś wynajmuje tylko dla czynszu. Czy kupiłbyś mieszkanie, po to, aby je wynajmować i zarabiać na tym? raczej nie, to nie jest opłacalne.

Inną sytuacje mamy wtedy gdy posiadasz gotówkę i kupujesz mieszkanie, jeżeli kupisz w nowym budownictwie to nie stracisz swoich pieniędzy.
Awatar użytkownika
mariusz88
starszy szeregowy
Posty: 80
Rejestracja: 02 mar 2007, 23:39
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: mariusz88 »

A tak ogólnie to w jakich cenach waha się wynajem kawalerki w Ostrołęce ??
Pozdrawiam
>> Nie ma jak to w Straży...słońca nie ma,w dupe parzy << ;)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Rachunki, czynsz + min. 100zł odstępnego. Tak mi się wydaje.
ODPOWIEDZ