Budowa nowej elektrowni w Ostrołęce

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
bicykl
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:32

Budowa nowej elektrowni w Ostrołęce

Post autor: bicykl »

Chciałbym poruszyć temat budowy nowej elektrowni w Ostrołęce.Wiem że projekt ten wywołuje wiele emocji wsród osób zamieszkujących ,w ewentualnym sąsiedztwie tej wielkiej inwestycji.
Osobiście uważam że jest to wielka szansa na rozwój rodzimego przemysłu ,i stworzenia wielu nowych miejsc pracy , nie mówiąc o wielkim przyspieszeniu ogólnego rozwoju urbanizacyjnego i przemysłowego naszego miasta.Z resztą jedno rodzi drugie ,i zapewne za tą inwestycją poszły by następne .
Czekam na racjonalne głosy w tej sprawie.
speed
szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 03 lut 2010, 22:51

Re: Budowa "Nowej "Elektrowni w Ostrołęce.

Post autor: speed »

Szansa dla Ostrołęki wielka na co......w elektrowni powstanie tyle nowych miejsc pracy co w kiosku RUCH. Ktoś powie że to rozwojowe...region uzyska nowego truciciela . Decyzja i sprzedaż gruntów była biznesem i wielkim zyskiem ale dla gminy Rzekuń. Szybkość z jaka podjęto wszystkie plany wiąże się z tym że takie "nowoczesne" elektrownie za parę lat (o ile się nie mylę w 2012) nie będą miały prawa powstawać. Kwestia ludzi mieszkających przy takiej elektrowni...ktoś może powiedzieć ze na Wojciechowicach ludzie żyją w sąsiedztwie Elektrowni i jest dobrze....i mają racje. Nie będę rozpisywał się nad projektem ale....czy ktoś z was wyobraża sobie mieszkać ok. kilometra od wywrotnicy węgla...wśród tego hałasu i pyłów...a com myślicie że składowisko węgla będzie kryte...tak będzie....wiatą przeciw deszczową.
Tak ta wypowiedz jest nieobiektywna...ale pisana przez zwykłego człowieka...
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Budowa "Nowej "Elektrowni w Ostrołęce.

Post autor: hcuj »

@speed akurat elektrownia będzie najmniejszym trucicielem, gazy i pyły z takich kominów najmniej dotykają miejsce gdzie jest taka elektrownia, w tym wypadku Ostrołękę
maniek290
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 08 paź 2005, 19:08
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Budowa "Nowej "Elektrowni w Ostrołęce.

Post autor: maniek290 »

sortownia węgla z ruskich będzie na oś.Leśna krex oto zadba więc wszytkie pyły i hałas związne z sortowaniem węgla będzie daleko od gminy rzekuń
speed
szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 03 lut 2010, 22:51

Re: Budowa "Nowej "Elektrowni w Ostrołęce.

Post autor: speed »

Aha czyli truciciel nie jest trucicielem jak już nam na głowy pył nie sypie. Genialne i błyskotliwe podejście. Sortownik węgla ...a kto mówił o sortowniku...wywrotnica na której węgiel będzie "wywalany" przy składowisku z którego bezpośrednio ma trafić do spalania a które ma znajdować się blisko ulic najbardziej skazanych na i tak duży hałas (ok 50dB non stop czyli wirująca pralka słyszana zza drzwi) związany z pracą samego molocha jakim będzie elektrownia.
Skoro poruszono ten temat może ktoś kompetentny i odpowiedzialny mógłby się wypowiedzieć za pośrednictwem MO
maniek290
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 08 paź 2005, 19:08
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Budowa "Nowej "Elektrowni w Ostrołęce.

Post autor: maniek290 »

Kompetentnych w Ostrołęce w sprawie ochrony środowiska brak(jeżeli chodzi o hałas i zapylenie) wiedza z działalności firmy krex, nic nie mogą zrobić z hałasem i zapyleniem(zapylenie na razie tylko z trocin ale już niedługo z węglem będzie) a węgiel nie jest śmieciem i może latać wszędzie to samo dotyczy się drzewa … tak jest w przepisach … a hałas hymmm z doświadczenia wiem że też nie będzie przekroczeń tak jak w krexie niema przekroczeń w dniu pomiarów( firma informowana jest o pomiarach) więc wszystko będzie porządku …. A miasto wam niepozorze i gmina tak samo bo s tego będzie spory podatek ….
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Budowa nowej elektrowni w Ostrołęce

Post autor: elfik »

ta elektrownia na pewno będzie węglowa? bo chyba nie..
speed
szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 03 lut 2010, 22:51

Re: Budowa nowej elektrowni w Ostrołęce

Post autor: speed »

Tak będzie węglowa Podobnie jak stara Wynika to z prostej rzeczy...Polska ma dużo węgla ... tanie środki transportu tego surowca....i za słabe chęci oraz zaplecze finansowe do wdrażania nowocześniejszych projektów.Krótko mówiąc węgiel to nasza "przyszłość"...niestety
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Budowa nowej elektrowni w Ostrołęce

Post autor: elfik »

włąsnie ja słyszałam z - wydawało mi się - dobrego źródła, że ma to być elektrownia gazowa.. z drugiej strony, wszędzie jest napisane, że budynek C będzie supernowoczesną elektrownią węglową.. też zależy mi na informacji, bo akurat budujemy się między jedną a miejscem, gdzie powstanie druga (na jeszcze terenach zielonych.. ciekawe co się stanie z tymi ślicznymi drzewkami/ krzaczkami).. jedna mi nie przeszkadzała - byłam świadoma tego, że jest i oswoiłam się z ta myślą.. ale jak wylalismy już fundamenty, po całym "papierkowym" lataniu z urzędu do urzędu, to dopiero dowiedzieliśmy się o planach z drugą..
ja rozumiem miejsca pracy itd., ale tej elektrowni nie było w planach jak zaczynaliśmy stawiać "nasz raj na ziemi".. a teraz nasz raj będzie z dwóch stron miał fantastycznych sąsiadów (dzięki Bogu, że nie w takiej bliskiej odległości co na PGO czy Goworkach, ale jednak...).. Mi również nie podoba się pomysł z tą elektrownią.. dla rozowju miasta? niech zrobią jakąś dobrą uczelnię - miasto również zacznie się rozwijać i nie będzie to przeszkadzało innym..

ps. pozytywnie wypowiadają się tylko ci, co będą mieli molocha co najmneij 3 km od siebie.. na pewno połowa lub więcej zmieniłaby zdanie, gdyby to w ich sąsiedztwie mieli wybudować śmierdziucha..
Ultimate
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 28 paź 2009, 19:11

Re: Budowa nowej elektrowni w Ostrołęce

Post autor: Ultimate »

Będą konkurencyjne stawki.
bicykl
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:32

Re: Budowa nowej elektrowni w Ostrołęce

Post autor: bicykl »

Witam.Sprowokowałem ten temat ,więc po kilku wypowiedziach szanownych forumowiczów nasuwają mi się takie refleksje.
Elektrownie budować gdzieś trzeba, bo wszyscy (nawet zieloni) bez prądu ani rusz,-ale gdzie? Wychodzi na to,że w kosmosie, to nikomu nie będzie przeszkadzało.
Węgiel drogi i pyli, gaz drogi i Ruscy mogą zakręcić ,to logicznie rozumując chyba ATOMÓWKA i myślę że to wcale nie było by takie złe.
Ci co tak narzekają na sąsiedztwo elektrowni ,tudzież masztów, urządzeń telefoni komórkowej,i.t.p
-to z dobrodziejstw energi elektrycznej pewnie korzystają , "komóry"też pewnie mają.
Taki przykład-niech no tylko spróbują postawić gdzieś oczyszczalnię ścieków , albo spalarnię śmieci.Protest ogólny murowany-wszędzie byle nie tutaj, ale tam gdzie indziej też będą protestować, a ścieki każdy produkuje ,śmieci "wytwarzamy" coraz więcej , to co z tym zrobić ? Przecież gdzieś to trzeba oczyścić ,śmieci zneutralizować , no bo chyba nie wysypać do lasu na Ławach ,jak to ma często miejsce.
Każda nowa inwestycja zawsze powoduje jakieś koszty (wszelkiej maści) , ale daje też dużo wymiernych korzyści , a wszystko polega na odpowiednim pogodzeniu "za i przeciw".
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
Incognitus
starszy szeregowy
Posty: 79
Rejestracja: 14 kwie 2006, 12:24

Re: Budowa nowej elektrowni w Ostrołęce

Post autor: Incognitus »

elfik pisze:dla rozwoju miasta? niech zrobią jakąś dobrą uczelnię
Już byli tacy co chcieli zrobić filię UWM i co? Zapisało się kilku studentów. Ostrołęce nic lepszego od trucicieli się nie należy.
Nikt nie odpowiedział na Twój post? Zrób literówkę, a zobaczysz ilu się odezwie.
Obrazek
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Budowa nowej elektrowni w Ostrołęce

Post autor: elfik »

to pięknie.. wjeżdżamy do miasta - mamy Krex (czy jak to tam się nazywa..), wyjeżdżamy - mamy "trutka" Stora Enso.. akurat na Ławach chyba nic jeszcze nie ma, a trzeba przecież pozaznaczać wszystkie granice miasta ;) Im więcej punktów z trupimi czachami, tym nasze miasto będzie bardziej znane ;)

ps. powoli oswajam się z myslą, że będe miała takiego towarzysza w niedalkeij odległości mojego "raju na ziemi" ;) najwyżej zaoszczędzimy na prądzie, bo będziemy sami świecić gdy zapadnie zmrok..
ODPOWIEDZ