Przeniesienie numeru telefonu do innego operatora

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
pixi
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2009, 17:29

Przeniesienie numeru telefonu do innego operatora

Post autor: pixi »

witam raz jeszcze, trochę się rozszalałam, ale mam już dosyć moich usługodawców i chcę zmienić operatorów, dlatego pytam czy ktoś przenosił numer do innej sieci? jakie są zasady takiego przeniesienia? ja mam w planie odejść z Orange, w Play powiedzieli ze muszę miesiąc przed końcem umowy przyjść do nich i salon załatwi wszystkie formalności, w jednym z salonów ery to samo, ale co dziwne w innym salonie ery kazali przyjść tylko dzień przed zakończeniem umowy :?: czy wtedy orange nie będzie miało w stosunku do mnie jakichś roszczeń ? i czy ktoś orientuje się czy operatorzy robią jakieś trudności w zatrzymaniu ich numeru? poczytałam trochę o uchwale UKE w sprawie przenoszenia nr, ale jak to jest w rzeczywistości?
misia
starszy kapral
Posty: 151
Rejestracja: 24 sty 2009, 12:18

Re: PRZENIESIENIE NUMERU TEL. KOMÓRKOWEGO DO INNEGO OPERATORA

Post autor: misia »

Rok temu trzeba było wcześniej wypowiedzieć umowę na 30 dni a resztę załatwiał nowy operator a teraz nie wiem i wtedy trzeba było płacić za przeniesienie nru a teraz nie. Trudności nie sprawiali.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: PRZENIESIENIE NUMERU TEL. KOMÓRKOWEGO DO INNEGO OPERATORA

Post autor: Qrzysio »

Przenosiłem z Ery do Play.

W erze musisz mieć opłacone wszystkie rachunki. Pobierają także 50zł za to, że od nich odchodzisz, więc musisz mieć te 50zł na koncie. Problemów nie ma. Tak jak mówili w Play, idź do nich, podpiszesz 2-3 papiery i oni załatwiają wszystko.
Tak było ok. 2 lata temu, gdy ja przenosiłem numer. Opłaty mogły się zmienić, ale procedura jest ta sama.
Play w ramach rekompensaty (że musiałem zapłacić w erze na odchodne 50zł) przez kilka miesięcy dawał mi darmowe minuty. Z tego co słyszałem ciągle tak jest.
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Przeniesienie numeru telefonu do innego operatora

Post autor: typek »

Przenosiłem z Orange abonament do Play na kartę. Oraz drugi numer Orange karta do Play karta.

Pierwszy miałem na czas nieograniczony, wypowiedziałem, w Play uruchomiłem przejęcie numeru, za miesiąc wyłączyli kartę Orange, włożyłem kartę Play i dostałem gratis doładowanie w nagrodę za przejście.

Drugi, zarejestrowałem numer w Orange, w Play zgłosiłem przejęcie. Po miesiącu wyłączyli kartę Orange i patrz wyżej.

Zero opłat.
ODPOWIEDZ