Ceny mieszkań w Ostrołęce

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
margeritta
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 11 gru 2009, 23:44

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: margeritta »

hm ciekawe czy u mnie w 7 na Hallera jest fenol?
maurinhio
szeregowy
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 18:08

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: maurinhio »

A więc kolejne mieszkanie w ogłoszeniu gdzie cena wywoławcza opiewa na kwotę 2850 i jest do negocjacji czyli za 2600 pójdzie. Potwierdza się moja teza na temat mieszkań. Pozatym co tu dużo pisac jest KRYZYS i właśnie nadchodzi do nas, wiec ceny na pewno polecą jeszcze w dół.
maurinhio
szeregowy
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 18:08

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: maurinhio »

margeritta pisze:hm ciekawe czy u mnie w 7 na Hallera jest fenol?
Nie wiem czy jest u ciebie fenol ale jak nie czuc to raczej nie
kamczatka
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 09 sty 2007, 21:49

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: kamczatka »

Co do cen mieszkań to dopóty, dopóki będzie zapotrzebowanie ceny nie spadną na łeb, na szyję. Nie należy się spodziewać, że m2 będzie kosztował tyle, co w 2005 roku, kiedy mieszkanie można było kupić za 1500 zł/m2.
maurinhio
szeregowy
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 18:08

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: maurinhio »

Uważam że ceny definitywnie spadną !!!!! i nic tego nie zmieni. A dlaczego ?
A otóż dlatego że po pierwsze :

- W oce mało jest nowych mieszkań a ludzie wolą budowac małe domki do 100m2 niż przepłacac za mieszkanie na rynku wtórnym gdzie cena domku minim 2200m2 a mieszkanie z fenolem i karaluchami które ma min. 40 lat krzyczą nieraz po 2900m2

-Banki w tym momencie udzielają o 70% mniej kredytów mieszkaniowych niż w 2007 rok w którym rozpoczął się kryzys finansowy

- Budownictwo mieszkaniowe jest na dnie kryzysu i nie może ruszyc bez banków. A taka prawda że banki i deweloperzy spekulowali ceny mieszkań.

- Idzie wiosna a wieksza częsc sprzedających to ludzie którzy wybudowali sobie domku na przedmiesciach i będą chcieli się przeprowadzic :) wiesz co to oznacza ? ja okreslam to jako PODAŻ !!!! DUŻA PODAŻ OZNACZA DUŻE SPADKI !!!!
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: Modzel »

A ja z doświdczenia, bo właśnie szukam mieszkania do kupienia powiem ,że ceny mieszkań nie spadają, zadbane mieszkanie w bloku z wielkiej płyty , wymienione okna, podłoga ,łazienka jest w cenie od 3000 do 3300 zł za metr, mieszkania do remontu około 2600-2900 zł.
Chcę kupić mieszkanie zadbane i zawsze się spóźniam , bo mieszkanie jest już sprzedane, także są ludzie co kupują te mieszkania.
maurinhio
szeregowy
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 18:08

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: maurinhio »

Modzel pisze:A ja z doświdczenia, bo właśnie szukam mieszkania do kupienia powiem ,że ceny mieszkań nie spadają, zadbane mieszkanie w bloku z wielkiej płyty , wymienione okna, podłoga ,łazienka jest w cenie od 3000 do 3300 zł za metr, mieszkania do remontu około 2600-2900 zł.
Chcę kupić mieszkanie zadbane i zawsze się spóźniam , bo mieszkanie jest już sprzedane, także są ludzie co kupują te mieszkania.
Ja też mam doświadczenie i się z Tobą nie zgodzę. Ceny po remoncie 3000 tyś tak oczywiście ale pamiętaj że:
Po pierwsze jest to cena wywoławcza do negocjacji i wiele zależy jak negocjujesz bo ja nie wyobrażam sobie nie negocjowac kupując (własciwie przepłacając za stare mieszkanie), Właściwie nawet jak kupuję cokolwiek to się targuję a co powiedziec mieszkanie! Minimum 10% musi opuścic
Po drugie wiele zależy od tego czy płacisz gotówką czy kredyt :) pomyśl troszkę to może się domyślisz :)
po trzecie: mieszkanie zadbane ? zależy co przez to rozumiesz. Bo jak widzisz byłem w kilkudziesięciu mieszkaniach rzekomo po remoncie ( pomalowana ściana i wymienione okna 10 lat temu - nowe oczywiście , łazienka remontowana ale 5 lat temu ) <--- TO NIE REMONT jak dla mnie. Faktycznie widziałem mieszkania naprawde ładne i tak jak piszesz czasami bardzo szybko były sprzedawane praktycznie natychmiast ale jednak wolę sobie sam pod siebie remontowac i kupic w rozsadnej cenie.
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: Modzel »

Wiesz po tych mieszkaniach co widziałem z chęcią kupię mieszkanie takie jak oglądałem, drzwi w miarę nowe, podłoga mozajka z drewna też w miarę nowa, wycekolowane pokoje, nowe okna i parapety, łazienka remontowana jakieś 3 lata temu, kuchnia do lekkiego remontu, w mieszkaniu nowa szafa -blok z wielkiej płyty, cena 3300 zł za m2 już nie podlega negocjacji, z chęcią kupiłbym takie za 2900-3000 zł, płatne od razu gotówką, widziałem też takie ,że pożal się BOŻE, teraz na Powstańców jest takie na sprzedanie, na 4 piętrze , cena 2900 zł, nie podlega negocjacji jak stwierdzili właściciele, mieszkanie to kompletna NORA jak większość tych , które ostatnio widziałem, osiedle cetrum mieszkanie 37 m2 - cena 135 000 zł , do lekkiej negocjacji do 130 000 zł, przy Bili 50 m2 - cena bez negocjacji 185 000 zł, najlepsze jest to na centrum 48 m2, pytam się w jaki stanie są okna- pani mówi ,że są stare ale jeszcze wg. niej są są w miarę dobre, podłoga -stare płytki pcv, łazienka remont widziała 12 lat temu jak i całe mieszkanie--- cena za m2 3400 zł do lekkiej negocjacji !!!.
Jestem taki ,że zawsze się targuję, mam pieniądze , ale ludzie ostro trzymają cenę, fakt,że mi się nie śpieszy z kupnem i może trafię okazję ,że ktoś będzie chciał szybko sprzedać, ale na razie po tym co oglądałem i usłyszałem cenę to marnie to widzę, ale zawsze byłem pesymistą, ale może tym razem szczęście dopisze---- UF.

CZEKAM NA OKAZJĘ KUPNA MIESZKANIA - MOŻE BYĆ W BLOKU Z WIELKIEJ PŁYTY W CENTRUM MIASTA, SZUKAM MIESZKANIA CZYSTEGO, ZADBANEGO DO LEKKIEGO REMONTU OKOŁO 48 M2 - PŁACĘ GOTÓWKĄ - 3000 ZŁ ZA M2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
hAeS
chorąży
Posty: 436
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:58

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: hAeS »

Jeśli ktoś jest zainteresowany, mamy mieszkanie 48m2 do remontu (nie jest to kompletna nora) ulica jaracza 3 piętro, najchętniej na zamiane na mniejsze dwupokojowe.
maurinhio
szeregowy
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 18:08

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: maurinhio »

Modzel pisze:Wiesz po tych mieszkaniach co widziałem z chęcią kupię mieszkanie takie jak oglądałem, drzwi w miarę nowe, podłoga mozajka z drewna też w miarę nowa, wycekolowane pokoje, nowe okna i parapety, łazienka remontowana jakieś 3 lata temu, kuchnia do lekkiego remontu, w mieszkaniu nowa szafa -blok z wielkiej płyty, cena 3300 zł za m2 już nie podlega negocjacji, z chęcią kupiłbym takie za 2900-3000 zł, płatne od razu gotówką, widziałem też takie ,że pożal się BOŻE, teraz na Powstańców jest takie na sprzedanie, na 4 piętrze , cena 2900 zł, nie podlega negocjacji jak stwierdzili właściciele, mieszkanie to kompletna NORA jak większość tych , które ostatnio widziałem, osiedle cetrum mieszkanie 37 m2 - cena 135 000 zł , do lekkiej negocjacji do 130 000 zł, przy Bili 50 m2 - cena bez negocjacji 185 000 zł, najlepsze jest to na centrum 48 m2, pytam się w jaki stanie są okna- pani mówi ,że są stare ale jeszcze wg. niej są są w miarę dobre, podłoga -stare płytki pcv, łazienka remont widziała 12 lat temu jak i całe mieszkanie--- cena za m2 3400 zł do lekkiej negocjacji !!!.
Jestem taki ,że zawsze się targuję, mam pieniądze , ale ludzie ostro trzymają cenę, fakt,że mi się nie śpieszy z kupnem i może trafię okazję ,że ktoś będzie chciał szybko sprzedać, ale na razie po tym co oglądałem i usłyszałem cenę to marnie to widzę, ale zawsze byłem pesymistą, ale może tym razem szczęście dopisze---- UF.

CZEKAM NA OKAZJĘ KUPNA MIESZKANIA - MOŻE BYĆ W BLOKU Z WIELKIEJ PŁYTY W CENTRUM MIASTA, SZUKAM MIESZKANIA CZYSTEGO, ZADBANEGO DO LEKKIEGO REMONTU OKOŁO 48 M2 - PŁACĘ GOTÓWKĄ - 3000 ZŁ ZA M2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Masz rację, miałem to samo.
Wszystko zależy od tego czy śpieszy ci się z kupnem czy nie. Gotówkę masz także jest juz dobrze a reszta to kwestia czasu. Osoby które tak jak piszesz ostro trzymają cen i nie chcą zejsc prawdopodobnie sondują ceny na rynku i nie koniecznie muszę sprzedawac. Moze też byc że mają drogie kredyty jeszcze na tych mieszkaniach i muszą się zamknąc w kosztach. Jeśli jest gotówka i czas to znajdziesz nawet za 2700 tak jak ja :)

Tak na marginesie:
Na jaracza na przeciw szkoły ósemki jest 48 na 1 piętrze za 2700zł. Są nowiusieńkie okna i nowe drzwi. Srodek cały do remontu. Kobieta zejdzie do 2500. Byłem zainteresowany ale lokalizacja nie do końca mi odpowiadała. Ale w tym roku ul. Jaracza będzie remontowana i będzie dwukierunkowa także infra się poprawia.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: elfik »

gdybym miała wybierać - wolałabym mieszkanie do remontu i sama je odnowić po swojemu ;) ale to rzecz gustu i wygody - do wyremontowanego od razu się wprowadzamy...

swoją drogą te niektóre ceny są na prawdę zabawne.. wiem, że każdy chce zarobić i ja też bym kombinowała, żeby jak najwięcej zgarnąć, no ale bez przesady...

ps. czemu nie kupiliśmy mieszkań, jak były 800zł/metr :mrgreen:
maurinhio
szeregowy
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 18:08

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: maurinhio »

elfik pisze:gdybym miała wybierać - wolałabym mieszkanie do remontu i sama je odnowić po swojemu ;) ale to rzecz gustu i wygody - do wyremontowanego od razu się wprowadzamy...

swoją drogą te niektóre ceny są na prawdę zabawne.. wiem, że każdy chce zarobić i ja też bym kombinowała, żeby jak najwięcej zgarnąć, no ale bez przesady...

ps. czemu nie kupiliśmy mieszkań, jak były 800zł/metr :mrgreen:

No tak ale wtedy była inna wartośc pieniądza.

Po za tym znów widzę dobrą cene za mieszkanko bo wychodzi 2850 do neg. A więc widzicie kto chce naprawdę sprzedawac mieszkanie to sprzeda a kto nie chce to ogłoszenie powtarza się poł roku i dalej nie sprzedane :)
zet
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 11 lut 2008, 1:50

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: zet »

Drodzy Państwo. Wiem od znajomych, że jeśli chodzi o sprawy karaluchów w mieszkaniach to jest to spotykane zjawisko w starym budownictwie bez remontu oraz po starych hotelach i przedszkolach tak jak ulice Prądzyńskiego, Witosa, Modrzejewskiej.
Nie wiem jaki jest stan aktualny, ale mam znajomych, którzy mieszkają w tych rejonach i narzekają na robactwo. Co oczywiście nie znaczy, że wszystkie mieszkania muszą być takie.

Mój znajomy chciał kupić mieszkanie przy Witosa i z racji takiej, że było wolne i umeblowane to się wprowadził na jakiś czas. Okazało się, że jest robactwo, które przeszkadza strasznie i musiał zrezygnować z tego.
zanim zaczniesz oceniać kogoś, najpierw zacznij od siebie.
zygfryd
starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 02 wrz 2008, 8:25

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: zygfryd »

Na Witosa w blokach (na przeciwko budowanej pływalni) jest robactwo jakieś?
hAeS
chorąży
Posty: 436
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:58

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: hAeS »

tu jest czy tam nie ma nikt Ci konkretnie nie odpowie.

na wytępienie tego polecam chlopakow z pułtuska, czasem pukają do drzwi. pomaga na kilka lat, pozniej wyjdą ze 2 robaki na zwiady. psiknąć czymś i spokoj.
wojtek
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2010, 23:56

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: wojtek »

Ja sie tym wysokim cenom aż tak nie dziwię biorąc pod uwagę że do kńca 2010r mieszkania mają podrożec od 10% nawet do 30% :( (info GUS)
maurinhio
szeregowy
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 18:08

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: maurinhio »

wojtek pisze:Ja sie tym wysokim cenom aż tak nie dziwię biorąc pod uwagę że do kńca 2010r mieszkania mają podrożec od 10% nawet do 30% :( (info GUS)
KOLEGO pisz sobie co chcesz.
Właśnie przyjaciel dobija targu za małą kawalerkę 29 m 2 Za 72000 tyś zł . I co ty na to powiesz ? Szczegółów więcej na ten temat nie podam, wiadomo dlaczego.

Są mieszkania drogie i tanie proste. Są i po 2500 i po 3100 i po 3800. Nie spekuluj mi tutaj bo pamietaj to jest kryzys. Banki udzielają o kilkadziesiąt procent kredytów mieszkaniowch miesięcznie mniej niż w 2008 Roku. Mam znajomą w banku. Wiem co piszę. Pozatym zostały zwiększone oprocentowanie kredytów oraz trzeba miec duży wkłąd własny.
maurinhio
szeregowy
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 18:08

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: maurinhio »

Jest miszkanie na sienkiewicza 22 po remoncie. Chłopak krzyczał miesiąc temu 4200 za metr. Wczoraj juz krzyczał 3100 ! RÓŻNICA 1100 za metr w ciągu miesiąca ? :) HEHEHE tak własnie sprzedaje większośc. A za miesiac bedzie za 2800
Ania81
szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 01 kwie 2009, 13:29

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: Ania81 »

hAeS pisze:Jeśli ktoś jest zainteresowany, mamy mieszkanie 48m2 do remontu (nie jest to kompletna nora) ulica jaracza 3 piętro, najchętniej na zamiane na mniejsze dwupokojowe.
Witam. Proszę o jakieś namiary do skontaktowania się z Państwem...
Marinero100
starszy szeregowy
Posty: 98
Rejestracja: 08 lut 2006, 17:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: Marinero100 »

A i ja będę sprzedawał mieszkanie na goworowskiej, 48m2 3 pokoje(akt notarialny styczeń 2011) :wink: kuchnia w zabudowie,szafa wnękowa na przedpokoju,panele,okna, cena 3.300m2 :wink:
zygfryd
starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 02 wrz 2008, 8:25

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: zygfryd »

Marinero100 pisze:A i ja będę sprzedawał mieszkanie na goworowskiej, 48m2 3 pokoje(akt notarialny styczeń 2011) :wink: kuchnia w zabudowie,szafa wnękowa na przedpokoju,panele,okna, cena 3.300m2 :wink:
Życzę powodzenia w sprzedaży tego mieszkania. Nie znam szczegółów oferty ale nie sądzę aby za taką cenę te mieszkanko kupca znalazło.
Marcelina
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2010, 9:38

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: Marcelina »

maurinhio pisze:Jest miszkanie na sienkiewicza 22 po remoncie. Chłopak krzyczał miesiąc temu 4200 za metr. Wczoraj juz krzyczał 3100 ! RÓŻNICA 1100 za metr w ciągu miesiąca ? :) HEHEHE tak własnie sprzedaje większośc. A za miesiac bedzie za 2800

Tak jak przewidywałeś, teraz koleś wystawił to mieszkanie za 3000 do negocjacji! Wiecie moze cos wiecej o tym mieszkaniu? Dziwne ze tak szybko zchodził z ceny i raptem z 4200 za m2 zszedl na 3000 m2 i pewnie cos sie jeszcze wynegocjuje.

Widział ktoś to mieszkanie albo rozmawiał z właścicielem? Dziwne...
Ostro
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2010, 21:58

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: Ostro »

Ludzie jaja sobie robia chodzi mi o cenę mieszkan :lol: a ludzie się na żarty ,,łapia,, :mrgreen:
hallerak
plutonowy
Posty: 201
Rejestracja: 20 sie 2007, 23:46
Lokalizacja: WO .....

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: hallerak »

ja mieszkam na hallera koło stadionu i u mnie w domu nie ma karaluchow,jak ktos zyje w syfie to napewno je ma...
Czas sie nie liczy i nieważne jest miejsce
brydzia
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 04 lis 2010, 13:57

Re: Ceny mieszkań w Ostrołęce

Post autor: brydzia »

Witam.
Szukamy z mężem mieszkania od wiosny, ale tak naprawdę to zdecydowaliśmy się na kupno w sierpniu. I niespodzianka! Ceny poszły w górę nawet do 3 800zł/m2. Oczywiście w starym bloku z płyty. Na początku się złościłam na sprzedających, że chyba nie są świadomi jakie są w Ostrołęce zarobki. A potem z przerażeniem zobaczyłam, że część tych mieszkań rzeczywiście schodzi. Nie wiem, czy ostatecznie sprzedający schodzą z cen, czy część ludności tego miasta jest bogata,wiem, że sa to ceny okrutnie wywindowane- zwłaszcza, że nie różnią się jakoś w zależności od tego, czy blok jest z pustaka czy z płyty. Moją faworytką pozostaje pani z ul. Łęczysk-
3 800 za metr mieszkania do kapitalnego remontu. Dla mnie wyremontowane mieszkanie w tak małym mieście nie powinno kosztować więcej niż 3000/m2, zwłaszcza, że na podstawie analiz bankowych są one warte 2 300zł/m2, co powoduje kolejne problemy przy uzyskaniu kredytu na mieszkanie.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ