Mroźna zima

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Mroźna zima

Post autor: oes »

Dzisiaj o godzinie 6:30 na moim termometrze zaokiennym było -25 stopni :( a ma być jeszcze zimniej
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Awatar użytkownika
Fantomas
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2005, 8:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Fantomas »

Na Stacji ok. godz. 7:00 -26C.
Awatar użytkownika
joszko
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:34
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: joszko »

Racja ja jak spalem i mam uszczelnione okna to ten mroz dał sie we znaki mi po plecach . Masz racje jest strasznie zimno.Nie wiem jak ruski moga zyc to po domu to chba w kurtkach chodza
paul997
starszy kapral
Posty: 150
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: paul997 »

W Warszawie o 7:30 było -21 stopni. Aż bałem się wyjść z mieszkania :). Chyba zlituje się nad moim samochodem i dzisiaj po powrocie nie będę go w Oce wyciągał z garażu. Ale jakby tak do -15 podskoczyło, to może może :).
Pozdrówka
paul997
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

Dziś maja bryczka przeszła prawdziwy test sprawności... niemrawo, ale dzielnie rozrusznik zakręcił ze 3 razy i poległ... za parę minutek ostatkiem sił zapalił silnik i za to mu chwała... nie wyobrażam sobie z buta do roboty dreptać...

P.S. Siostra, a jak tam Twoja Polóweczka ?? Jak pamiętam to dieselek?? A o ile pamiętam to miejsce w garażu nie dla niej przeznaczone... Chyba dziś ciężko było..
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

teraz jest godzina 9:35 i temperatura -22 stopnie

co do silników w samochodach to na mrozy trzeba mieć naładowany akumulator (najlepiej nowy) oraz odpowiedni olej w silniku bo jeśli letni to zamrznie i nici z jazdy, jesli silnik dieslowski to do olej napędowy zimowy (chyba jest taki) lub podgrzewacz paliwa w zbiorniku :!: istnieje taka mozliwość
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

paul997 w Wa-wie o 6.00 było -23 stopnie. A ja o 4 nad ranem byłem na Świetokrzyskiej... nie było źle :D

Poza tym w Rosji wczoraj w południe w Moskie było minus 30 stopni... a my narzekamy... ale Ruski rozgrzewają się kilka razy dziennie... :D
paul997
starszy kapral
Posty: 150
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: paul997 »

oes pisze: co do silników w samochodach to na mrozy trzeba mieć naładowany akumulator (najlepiej nowy) oraz odpowiedni olej w silniku bo jeśli letni to zamrznie i nici z jazdy
Taaaa, mów do mnie jeszcze :). Wiadomo - najlepiej, ale w praktyce - mój akumulator ma ze 3 latka. W przedostatni weekend bylo ciężko - cała noc na dworzu przy -10, ale odpalił za drugim razem :). Biedaczek miał za krótkie trasy - wystarczył jeden wyjazd mamy do pracy 5 km w każdą strone i od razu maluszkowi lepiej sie zrobilo :). A olej - no cóż, cały rok jeżdżę na oleju, który w kategorii cena/jakość jest bezkonkurencyjny - Orlen Platinum. Zdaje się 15W40 - do -10 dawał radę. Ważne, żeby nie wkręcać silnika na obroty, dać mu się małą chwilkę rozgrzać, żeby olej wszędzie dopłynął i włączyć się do ruchu - pod obciążeniem najszybciej sie rozgrzewa.

Ważna sprawa, o której zapomniałem napisac powyżej - na zimę należy pozatykać wszystkie dziury do komory silnika - w maluszku to otwory w tylnej klapie, w przednio-silnikowcach - atrapę chłodnicy, dziury w zderzaku. Naprawdę dużo szybciej silniczek się rozgrzewa.

Jak już piszę o zimowych trickach, to napiszę jeszcze o przymarzniętych drzwiach i zamkach. Uszczelki drzwiowe pojechałem silikonem w sprayu - kosztował 11,50 i juz nie muszę odrywać drzwi śrubokrętem :). A zamki któregoś ciepłego dnia przesmarowałem olejem silnikowym i teraz woda nie ma gdzie się dostać i w związku z tym - nie zamarzają :).
Pozdrówka
paul997
Awatar użytkownika
Gonzo
kapral
Posty: 138
Rejestracja: 06 gru 2005, 18:26
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Gonzo »

Ja już wyszedłem i stanowczo odradzam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
HAHAA
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 14 sie 2005, 1:00

Post autor: HAHAA »

koło 15 na centrum termometr wskazał -27 stopni. Byłem w szoku i nadal jestem. Teraz czekać aż nam grzejniki pozamarzają jak u ruskich.
Awatar użytkownika
Brodway
starszy kapral
Posty: 173
Rejestracja: 21 maja 2005, 13:06
Lokalizacja: NRD

Post autor: Brodway »

zamarzły mi śluzówki
your remainder is an unjustifiable egotistical power struggle
Awatar użytkownika
Apricotta
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2005, 18:48

Post autor: Apricotta »

Hhehehhe U was zimno, a ja dzisaj w samej bluzie po dworze chodzilam. +15 stopni :shock: To sie nazywa zima
Open Your Eyes Open Your Mind
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

godzina prawie 9-ta, temperatura -17 stopni i silny wiatr powodujący zawieje, sypie drobny snieg :( pod wiatr nie da się iść bo odczuwa się temperaturę jakieś -35 stopni........... brrrr...........
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: steward »

Nie przesadzajcie, kilka warstw ubrań, gorąca herbata, miła kobieta u boku i mozna spacerować :wink:
Awatar użytkownika
Stiwi
plutonowy
Posty: 211
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Stiwi »

jeszcze niech chodniki odśnieżą i będzie elegancko
Obrazek
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

po co :D

zawieje i zamiecie :D
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Awatar użytkownika
Brodway
starszy kapral
Posty: 173
Rejestracja: 21 maja 2005, 13:06
Lokalizacja: NRD

Post autor: Brodway »

Apricotta pisze:Hhehehhe U was zimno, a ja dzisaj w samej bluzie po dworze chodzilam. +15 stopni :shock: To sie nazywa zima
to gdzie ty jesteś dziewczyno ?
your remainder is an unjustifiable egotistical power struggle
hAeS
chorąży
Posty: 436
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:58

Post autor: hAeS »

Wczoraj wyszedlem do sklepu w kurtce to myslalem ze zamarzne... a dzisij wyszedlem na klatke w bluzie to bylo lajtowo :D nie czulem zimna tak jak wczoraj... ale ja chce juz lato i nad rzeke :D :D :D
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

Brodway pisze:
Apricotta pisze:Hhehehhe U was zimno, a ja dzisaj w samej bluzie po dworze chodzilam. +15 stopni :shock: To sie nazywa zima
to gdzie ty jesteś dziewczyno ?
chyba u siebie w piwnicy :oops: jeśli mieszka w RP lub okolice Lizbony (Portugalia)
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Awatar użytkownika
Apricotta
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2005, 18:48

Post autor: Apricotta »

:? jestem w nowym jorku. Tutaj co drugo dzien zmienia sie w taki sposob temperatura, ze ja juz nie wiem wiosna, zima czy jesien??
Open Your Eyes Open Your Mind
Awatar użytkownika
Brodway
starszy kapral
Posty: 173
Rejestracja: 21 maja 2005, 13:06
Lokalizacja: NRD

Post autor: Brodway »

uu jak światowo...
your remainder is an unjustifiable egotistical power struggle
Awatar użytkownika
Soul
młodszy chorąży
Posty: 368
Rejestracja: 08 lis 2005, 9:29
Lokalizacja: z piekła

Post autor: Soul »

no nie gadajcie zima w dechce trza sie ciszyc najlepiej jak by było -100 ale fajne by pingwiny chodziły i w ogóle lajt by było nikt by nie wychodził wszystko by zamarzło apokalipsa haha :twisted:
Z prawdziwą miłością jest jak z duchami - wszyscy o nich mówią, ale mało kto je widział.
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

n/c

ale jak taka temperatura by sie utrzymala a momentami wzrosla to by bylo i dobrze moze by ferie przedluzyli :) tak chociaz o tydzien ;P
DziQ
plutonowy
Posty: 236
Rejestracja: 03 cze 2005, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DziQ »

Wow a ja sie wczoraj w Narwii pływałem i nic nie czułem zimna :mrgreen:
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

aaaaa kto widział?? moze fotki (tylko nie fotomontaz)
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
ODPOWIEDZ