Rynek w Ostrołęce

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
zygfryd
starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 02 wrz 2008, 8:25

Rynek w Ostrołęce

Post autor: zygfryd »

Co sądzicie o dzisiejszej decyzji Radnych Naszego Miasta o dzierżawie placu na 30 lat w samym centrum miasta na budowę tzw:wielkopowierzchniowego obiektu handlowo-usługowego z podziemnym parkingiem? Czy w ogóle ten obiekt naprawdę powstanie (JA ŚMIAŁBYM WĄTPIĆ). Czy stać będzie kogokolwiek na wynajmowanie w tym obiekcie pomieszczeń (w szczególności obecnie sprzedających na rynku) ZAPEWNE NIE WSZYSTKICH. Czy nie powinno być tam coś innego, a rynek przenieść po za centrum miasta. JA UWAŻAM ŻE RYNECZEK POWINIEN ZOSTAĆ PRZENIESIONY, A W MIEJSCE DZISIEJSZEGO RYNKU POWINIEN STANĄĆ NP.: HOTEL, RESTAURACJE, KAFEJKI, DEPTAK, MAŁY PARK ITP.
Co Wy o tym sądzicie?
umk
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 24 mar 2009, 19:46

Re: Rynek w Ostrołęce

Post autor: umk »

Moim zdaniem ryneczek powinien zostać tam gdzie stoi.. Ewentualnie 'piaski' mogliby zlikwidować, albo przynajmniej nadać im wyglądu. Na ryneczku można kupić wiele potrzebnych rzeczy i to, że znajduje się on w centrum, to wielki plus, ponieważ w każdej chwili jak czegoś zabraknie można tam skoczyć na chwilę po potrzebne produkty.

Hala targowa jedynka była stworzona, jako 'lepszy ryneczek', a w tym momencie znajduje się tam niewiele stoisk, bo ludzie wolą kupować na ryneczku.

W momencie, gdyby został tam postawiony budynek na stoiska, to cena wszystkiego by wzrosła, ponieważ ceny dzierżawy byłyby wyższe. Bądźmy szczerzy wielu ludzi nie stać na zakupy w sklepach i wybierają rynek.
Marinero100
starszy szeregowy
Posty: 98
Rejestracja: 08 lut 2006, 17:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Rynek w Ostrołęce

Post autor: Marinero100 »

Ja akurat jestem za zlikwidowaniem ryneczku. To jest jeden wielki wstyd dla miasta,syf,kiła i mogiła :? Wszelkie potrzebne produkty można kupić w każdym sklepiku osiedlowym lub markecie i to nie drożej niż na ryneczku
zygfryd
starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 02 wrz 2008, 8:25

Re: Rynek w Ostrołęce

Post autor: zygfryd »

umk pisze:Bądźmy szczerzy wielu ludzi nie stać na zakupy w sklepach i wybierają rynek.
Osobiście się przekonałem że w wielu sklepach można taniej kupić niż na rynku.

A po za tym uważam że to jest za bardzo reprezentatywne miejsce w Ostrołęce ażeby tam tzw rynek został.
kamczatka
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 09 sty 2007, 21:49

Re: Rynek w Ostrołęce

Post autor: kamczatka »

Małomiasteczkowość aż z Was bije. W każdym większym mieście jest rynek, w niejednym wygląda gorzej niż w Ostrołęce, w wielu miastach radni pozwolili na dzierżawę i budowę obiektu handlowego i wszyscy są zadowoleni. Tylko w Ostrołęce psioczy się na ludzi chcących pracować w godnych warunkach, uczciwie. Ci, którzy psioczą, zapewne zazdroszczą nawet takich interesów, bo sami pracują za marne 900 zł netto. Ludzie! Obudźcie się! Skąd w Was tyle nienawiści? Czytam Wasze wypowiedzi i oczom nie wierzę! Chrześcijański naród, co w każdą niedzielę krzyżem w Kościele leży pluje na bliźniego?!
Pozwólcie tym ludziom uczciwie zagospodarować teren. W innych miastach kupcy znaleźli pieniądze na budowę - znajdą i w tym. I przestańcie wypowiadać się za wszystkich mieszkańców, ponieważ znam takich, którym rynek akurat pasuje.
Pozdrawiam zdrowo myślących.
zygfryd
starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 02 wrz 2008, 8:25

Re: Rynek w Ostrołęce

Post autor: zygfryd »

Co kierowało Radnych do podjęcia takiej decyzji?... No chyba nie wybory:)
Mnie bardzo rozbawiło uzasadnienie Prezydenta do podjętej decyzji o dzierżawie tego terenu.
Lissa
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2010, 12:56

Re: Rynek w Ostrołęce

Post autor: Lissa »

Dobrze jest tak jak jest:) i niech tak pozostanie.
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Rynek w Ostrołęce

Post autor: palipies »

ale czemu jest dobrze?
jest bo jest,czy jednak jesteś w stanie napisać coś więcej?
bicykl
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:32

Re: Rynek w Ostrołęce

Post autor: bicykl »

Witam.W tej chwili ten "ryneczek" przypomina slamsy jak w jakimś bantustanie.Jakieś folie ,dechy,kartony,dykty i pordzewiałe łancuchy.A JAK BY NA TO NIE PATRZEĆ ,TO JEST CENTRUM MIASTA.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Rynek w Ostrołęce

Post autor: elfik »

i było dośc niebezpiecznie w zimę, kiedy zwały sniegu zalegały na foliowych dachach.. zresztą - kiedyś szłam z dzieckiem i woda chlusnęła z góry, z tego pseudo-dachu prosto na nas..

ps. Sprzedawcy z ryneczku bardzo chwalą się, że u nich najataniej (polemizowałabym, no ale to nie o tym temat).. zastanawiam się jak będzie wyglądała sytuacja, gdy przeniosą się do nowego budynku, gdzie utrzymanie lokalu kosztuje "troszkę" więcej w porównaniu do budki :) o ile owy budynek powstanie oczywiście.
Awatar użytkownika
vil
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 31 mar 2010, 21:52
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Rynek w Ostrołęce

Post autor: vil »

Jestem za likwidacją, albo chociaż za przeniesieniem targowiska w inne miejsce. Ryneczek obecnie znajduje się w ścisłym centrum miasta, które moim zdaniem powinno pełnić bardziej reprezentacyjną rolę... tak jak ktoś napisał wyżej- jakieś kafejki, skwer itp.

Ktoś napisał, że na rynku można taniej zrobić zakupy- nie jest to prawdą, bo w wielu ostrołęckich sklepach można taniej kupić żywność, a ubrania są droższe i gorszej jakości (no i moim zdaniem bardziej tandetne, ale to kwestia gustu) niż te z sieciówek typu House.

Hala nie jest dobrym rozwiązaniem. Mamy Kupiec, Handlowiec, Halę Jedynka, a sprzedawcy chcą kolejnej, choć wiele lokali w wyżej wymienionych świeci pustkami.
ODPOWIEDZ