empik

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
mieszkaniec9
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:53

empik

Post autor: mieszkaniec9 »

Witam
Moje pytanie jest skierowane do mieszkańców Ostrołęki jak myślicie czy empik w waszym mieście by się utrzymał. Bo mam akurat dylemat zastanawiam się nad otwarciem tego sklepu w Ostrołęce.

Pozdrawiam
madzik
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 paź 2009, 20:02

Re: empik

Post autor: madzik »

trudno powiedziec ja kozystam ze strony internetowej empiku. a media markt jest taniej wiec nie mam pojecia ja bym raczej sie wstrzymala
bastylia
starszy szeregowy
Posty: 85
Rejestracja: 08 lip 2009, 15:42

Re: empik

Post autor: bastylia »

mam nadzieje,ze by sie utrzymal,bo to tylko o mieszkancach swiadczy,gdyby nie...Empik to jedna z wielu rzeczy,ktorych w oce brakuje.mnie osobiscie i paru moich znajomych na pewno by uszczesliwil.zycze zatem powodzenia i czekam z niecierpliwoscia:)
Tadao Ando
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 30 gru 2009, 11:47

Re: empik

Post autor: Tadao Ando »

witam!

...powiem tak, prosze sobie odpowiedziec na jedno podstawowe pytanie:
Gdzie mozna w Ostrolece kupic dobra plyte muzyczna ???
...powiem tak, musze kupowac na allegro, albo bedac w wwie kupic kilka na raz (oczywiscie w empiku), a naprawde dobra ksiazke ??? jak bym sie uparl to jest kilka ksiegarn ktore na zamowienie zciagna potrzebna pozycje.
...czy sie utrzyma, tego nie wiem, ale czy jest potrzebny OCZYWISCIE !!!
To tak jak z dobra knajpka/cafeteria nie mylic z dance budami ktorych duzo, brak jest tzw. innego odlamu kultury niemasowej. Brak knajpki gdzie jazz, blues, muzyka na zywo skupiala by ludzi o innym smaku muzycznym.
Brakuje tez miejsca jakim jest spewnoscia EMPIK gdzie mozna kupic dobra plyte a nie z bazarku na stoliczu barvo hits costam ,inna ksiazke niz tylko podrecznik szkolny, harlequin albo inna ksiazke masowa.
...w duzym miescie owszem napewno sie utrzyma i to duzo punktow EMPIK, ale czy dzisiejsza mlodziez i dorosli szybko by sie przekonali do empiku tego nie wiem, a moze tylko czekaja na takie miejsce. CHCIALBYM BY POWSTAL, CHCIALBYM BY CI SIE UDALO !!!

tomasz p.
wanna
starszy szeregowy
Posty: 91
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:44

Re: empik

Post autor: wanna »

Myślę, że się nie utrzyma.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: empik

Post autor: Qrzysio »

Uważam, że to nie taka łatwa sprawa z Empikiem.

Jeżeli chcecie mieć w Empiku duży wybór wszystkiego, to potrzeba do tego hektarowego lokalu.

Wystarczy spojrzeć na ten w Łomży. Jest marny jak nie powiem co. Nic tam ciekawego nie ma. Niemal pusto. Jeśli tak miałby wyglądać Empik w Ostrołęce, to ja dziękuję.

Poza tym jest tam drogo i oprócz tego, że mogę tam obejrzeć sobie nową książkę, to i tak kupię ją na Allegro.
Tadao Ando
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 30 gru 2009, 11:47

Re: empik

Post autor: Tadao Ando »

witam!

...coz moge powiedziec, jesli ktos chce to nadal moze jezdzic na bazar/stadion do wwy i za 20pln kupic piracka kopie (lub podobna na allegro), ale czy podaruja ja blizkiej osobie ??? czy jakosc bedzie dostateczna, czy znajdzie w niej ksiazeczke itp. owszem plyty w empiku bywaja drogie ale bywaja tez promocje, bywaja cd box-y itp.
...a ksiazke, mozna wziac do reki przejzec, dopytac sie, tam nie zatrudniaja byle pania krysie.
...co do hektarow to przesada, mam mieszkanie na zaciszu (wwa) i bywam w empiku w centrum handlowym TARGOWEK tam jest moze 100-150m2 filmy, plyty, czasopisma, mapy, ...itp.
...niech sie w o-ce dostep do kultury rozplewi.

...zyczylbym sobie takiego punktu, a kto nie chce niech nie zachodzi i innym nie wzbrania.
uzytkownik
starszy szeregowy
Posty: 96
Rejestracja: 01 sty 2009, 22:10

Re: empik

Post autor: uzytkownik »

przydałby sie bo nawet niektorych porządnych czasopism nie mozna u nas dostac ;|
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: empik

Post autor: Infom »

empik tez ma swoje wymagania co do lokalu a w ostrolece nie ma miejsca juz na empik , moim zdaniem dobra rzecz ale utrzymac to chyba by sie nie utrzymał , za biedne miasto tu tylko piractwo tętni
baryłka
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2008, 21:37
Lokalizacja: Oka/Wawa

Re: empik

Post autor: baryłka »

Myślę, że się utrzyma. W Ostrołęce nie można nigdzie kupić dobrych płyt, gier, czasopism, książek i artykułów kreślarskich, itp.
Co do powierzchni, to wcale nie jest potrzebna taka ogromna. W Wola Parku Empik jest mały, a znaleźć można tam wszystko. W Arkadii i Złotych Tarasach jest o wiele większy, ale nie ma tam większego zaopatrzenia. Wszystko zależy od tego, jak się wszystko ustawi :)
Awatar użytkownika
Mies
starszy sierżant
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: empik

Post autor: Mies »

Witam
Jak juz bylo wspomniane wczesniej, w Oce nie ma i bardzo brakuje miejsca takiego jakim jest Empik. Jesli powstanie znajdzie napewno wielu klientow.
Zycze powodzenia i juz nie moge sie doczekac.
Pozdrawiam
fermik1987
starszy szeregowy
Posty: 91
Rejestracja: 30 gru 2009, 16:32

Re: empik

Post autor: fermik1987 »

Wystarczy w dobrym miejscu lokal i jak najbardziej utrzyma się empik w Ostrołęce,najlepsza lokalizacja to niedaleko dworca PKS czyli ul Bogusławskiego lub Kopernika czy w nowej galeri która powstanie na ul.Gorbatowa bo alius to jedna wielka klitka(za mało miejsca i tam nie bedziesz mial duzych zyskow raczej bo nowa galeria ma byc o wiele wieksza od tej wiec warto poczekac na ta nowa galerie),poza tym tylko od strony mini mala mozna zjechac w cywilizowany sposób do tej galeri a jadac od ronda kolo aliusa juz nie mozna zjechac trzeba zawracac kawalek jak sa korki jeszcze w okolicy godziny 15 to troche osob sobie daje spokoj zeby tam zjechac.To tyle co mam do powiedzenia
pozdrawiam autora
imaginacja
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 27 mar 2009, 15:56

Re: empik

Post autor: imaginacja »

Na empik nie ma lokalu niestety. Mają duże wymagania. Wiem, bo próbowałam. To raz. Dwa. To że empik wygląda w Łomży, jak wygląda to wynik braku kupujących. To samo będzie niestety w Ostrołęce. Trzy. Zanim zdecydujesz się na współprace z nimi, dowiedz się, kim dla nich bedziesz... W każdej chwili niestety możesz stracić pracę u nich tak samo, jak każdy inny "twoj" pracownik.
Awatar użytkownika
Mies
starszy sierżant
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: empik

Post autor: Mies »

Dlaczego zakladasz ze Empik w Oce bedzie wygladal tak samo jak w Lomzy, moim zdaniem to bzdura totalna. Jak juz bylo mowione w Oce nie ma zadnego sklepu ktory by minimalnie empik przypominal. Moze sie to naprawde udac.
Pozdr.
Tadao Ando
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 30 gru 2009, 11:47

Re: empik

Post autor: Tadao Ando »

witam!

...dzis z ciekawosci poddalem w pracowni temat do dyskusji i zdecydowana wiekszosc opowiedziala sie za tym iz potrzebny i chodzili by gdyz jak to zformuowali w oce brakuje "sklepow z prawdziwego zdazenia "... i tyle, alb az tyle.

tomasz
wanna
starszy szeregowy
Posty: 91
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:44

Re: empik

Post autor: wanna »

Ja napiszę raz jeszcze: empik się nie sprawdzi.
Już tłumaczę dlaczego - moim zdaniem oczywiście:
- co się sprzedaje w empiku? Tak naprawdę bestsellery, popularne, rozreklamowane czytadła w stylu Paulo Coelho. Oprócz tego oczywiście znajdują się też tam towary "niszowe", ale ich po prostu stać na to, aby one tam zalegały. Piszecie o gazetach, których nie ma w Oce, o książkach... W słabszych empikach warszawskich również są one na zamówienie.
Gry i płyty... Wybór duży, to prawda. Można spróbować - fakt. Tylko i tak 80% przetestuje/obejrzy w empiku, a w domu odpali rapidshare lub allegro.pl i poszuka bardziej korzystnej opcji cenowej.
Empik jest drogi i nastawiony na masówkę.
W Ostrołęce mamy księgarnie, sklep muzyczny i sklepy z grami. Ubogi asortyment nie wynika z braku pomyślunku właścicieli, tylko z doświadczenia i zorientowania się, co się tak na prawdę sprzeda, a co będzie leżało na półce miesiącami.
wwwwww
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 14 lut 2010, 12:21

Re: empik

Post autor: wwwwww »

jesli asortyment bedzie na prawde dobry to jasne ze sie utrzyma
bardzo duzo ludzi kupuje plyty przez internet(w tym ja) i nie tylko plyty...
no i wazne jest to jak szybko ewentualnie sprowadzalby ten nasz ostrolecki empik zamowienia z glownej filii
Awatar użytkownika
Mies
starszy sierżant
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: empik

Post autor: Mies »

Przeciez Empik to nie tylko ksiazki, plyty i gry. Jest wiele okazji t.j urodziny, imieniny swiata itp i wtedy Empik jest zawsze cholernie dobrym rozwiazaniem na prezent ;] znam z doswiadczenia i polecam.
imaginacja
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 27 mar 2009, 15:56

Re: empik

Post autor: imaginacja »

No jakoś empik chyba podciął sobie skrzydełka po Łomży, bo zaznaczam raz jeszcze: dwie osoby próbowały otworzyc w ostrołęce ów sklep, dając im naprawdę dobry lokal w centrum handlowym i niestety, empik jest niezainteresowany. Ja byłam tą drugą. Druga strona medalu niech wam da do myślenia, dlaczego w Ostrołece sklepy muzyczne upadają???? Nie ma idei kupowania oryginalnych płyt. Internet rządzi, bo ostrołecka społeczność myśli sobie, że trzeba być głupkiem, żeby za muzykę płacić. Kolejny aspekt. Czy płyta będzie kosztować 40 zł czy 70zł przeciętnego ostrołęczanina nie będzie i tak stać na taką płytę, ponieważ niestety większość bazuje na najniższych krajowych zarobkach. Co do podejścia zarządu do swojej filii pisałam już wcześniej. Ale życzę powodzenia :-))
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: empik

Post autor: palipies »

bardzo rzadko zdarza kupić mi się cokolwiek w empiku,na prawdę sporadczynie,mimo iż kupuję stosunkowo duży płyt z muzyką,filmów oraz książek,nie kupuję w empiku z tego względu,że praktycznie wszystko mogę dostać na allegro lub w księgarniach internetowych-niejednokrotnie za niższą cenę.
z miejsc,które są w dużych miastach,a nie ma w ostrołęce wydaje mi się,że mogłaby mieć rację dobra sieciowa kawiarnia,z tym że nie wiem jakie wymagania ma np. coffe heaven dotyczące franczyzy i czy ostrołęka by je w ogóle spełniła.
Awatar użytkownika
vil
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 31 mar 2010, 21:52
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: empik

Post autor: vil »

Myślę, że Empik w Ostrołęce to średni pomysł. Przeczytałam gdzieś, że głównymi klientami tej sieci są studenci, których w Ostrołęce nie ma zbyt wiele (większość Ostrołęczan studiuje w większych miastach).

Spójrzcie chociażby na ostrołęckie kino... filmy wyświetlane są przez 2-3 dni, a sala rzadko kiedy jest pełna. Przyjechałam kiedyś do Oki z moim chłopakiem Warszawiakiem i chciałam z nim iść do kina- okazało się, że seans, na który kupiliśmy bilety został odwołany, bo byliśmy jedynym osobami, które kupiły bilety, a żeby można było wyświetlić film musi być minimum 5 chętnych osób (ile się wtedy przed nim wstydu najadłam :wink: ). Ostrołęczanie nie ukulturalniają się niestety :( a jeśli się ukulturalniają to za pomocą eMule'a, torrentów itp. :)
werewolv
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2010, 13:32

Re: empik

Post autor: werewolv »

To że do kina nikt nie chodzi to wina tych co tam siedzą, nieciekawe filmy i dużo opóźnione puszczają. Co za pomysł że studenci kupują w empikach? Studenci kupują w biedronce. Co za bzdury wypisujecie. Te sklepy które są w Ostrołęce są bardzo źle prowadzone. Nikt by wtedy nie łaził po całym mieście i wertował tysiąca stron internetowych, tylko poszedł by do empiku i zawsze coś dla siebie znalazł. To że ludzie ściągają z internetu to nie jest mentalność Ostrołęki tylko całego systemu w kraju.
noviceek
szeregowy
Posty: 39
Rejestracja: 15 kwie 2010, 17:01

Re: empik

Post autor: noviceek »

Kochany autorze tegoż postu ;) Masz za dobre serce chłopie, że co prawda kosztem biznesu chcesz wspomóc ostrołęcką kulturę przedsięwzięciem typu Empik. Tego w tym mieście nie uszanuje tak liczna rzesza odbiorców aby ten lokal był w stanie funkcjonować jak należy. Oczywiście znajdzie się kilka osób, które ucieszą się niesamowicie z tego, że mamy Empik.. sam bym do takowych należał. Jednakże tutejsza mentalność graniczy, a nawet przekroczyła granice beznadziejności. Wszyscy będą bardzo happy z powodu , że mają empik a tak jak ktoś wyżej napisał i tak te 70% znów kupi co ma kupić na allegro. Tobie zakładając optymistycznie pozostanie 30% klientów, którzy średnio kupią raz w miesiącu książkę bądź gazetę... Stary z całym szacunkiem dla Ciebie i Twojego pomysłu ODPUŚĆ!! nie dla społeczeństwa jakie żyje w Ostrołęce i okolicach, a na pewno nie dla większości tutejszych mieszkańców... wstyd dla byłego miasta wojewódzkiego, że większość społeczeństwa dalej pozostała na etapie wczesnych lat 90.
ODPOWIEDZ