Upadające puby w naszym mieście. Kryzys w Ostrołęce?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Upadające puby w naszym mieście. Kryzys w Ostrołęce?

Post autor: prezes »

Chciałem poruszyć wątek upadających pubów w Ostrołęce. Czy myślicie, że jest to efekt kryzysu który z opóźnienie dotarł do naszego miasta? Może są jakieś inne przyczyny? Zachęcam do wpisów
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: kryzys w Ostrołęce

Post autor: palipies »

ciężko jest mi wypowiadać się na ten temat,nie znając go od podszewki,gdybym był właścicielem lub chociażby osobą,która do upadających pubów przychodzi dużo łatwiej byłoby mi wysnuć sensowny wniosek,a tak mogę tylko błędnie wnioskować co jest przyczyną zaistniałej sytuacji,
bez wątpienia fakt,że duża część społeczeństwa zubożała może mieć na to wpływ,ale w przypadku adrenaliny weźmy pod uwagę,to że właściciel gibona nie bez kozery wystawił go na sprzedaż,nie wiem co dokładnie nim kierowało,mogło to być coś innego,ale jeżeli coś jest rentowne zazwyczaj się tego nie pozbywamy,możliwe że inne czyniki 'zewnętrzne' mają na to wpływ,ale nie mając wiedzy i styczności z tą sytuacją/problemem nie ma sensu wysuwać daleko idących wniosków i tym samym insynuować.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: kryzys w Ostrołęce

Post autor: steward »

Ostatnio sporo samochodów marki bmw widzę w ostrołęce... ciemne szyby... rejestracja WPR, może coś w tym jest? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Trzeba emigrować, jak nic!
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Upadające puby w naszym mieście. Kryzys w Ostrołęce?

Post autor: Qrzysio »

noviceek Twoje argumenty są ciekawe, ale czy nie sądzisz, że to co napisałeś nie będzie miało znaczenia w chwili, gdy lokali typu puby będzie w Ostrołęce mniej. Wtedy wrócą dawne czasy, gdzie aby usiąść trzeba było iść do pubu naprawdę wcześnie.
Moim zdaniem jest za duża podaż a za mały popyt, który rzecz jasna, zależny jest od kieszeni przeciętnego klienta, dlatego ludzie zaczynają wydziwiać.

Ciekawy komentarz pojawił się pod ostatnim artykułem na temat sprzedaży pubu "Adrenalina".
Zacytuję w całości:
wlasciciel: przepraszam bardzo ale skad moja -ostroleka dostaje swe zrudlo informacji ..sprawe z sasiadami wygralismy i nikt nam lokalu nie moze zamknac ..wszystkich formalności prawnych dotyczące lokalu, to prosze te info usunac bo moge was oskarzyc za falszywe informacje .. Lokal nie jest sprzedawany z powodu kryzysu tylko z brak czasu..
Jeżeli to naprawdę napisał właściciel, to mu po prostu nie wierzę. Uważam, że gdy nie ma się czasu na prowadzenie knajpy (a lokal przynosi zyski) to zatrudnia się ludzi, a nie sprzedaje się pub.
noviceek
szeregowy
Posty: 39
Rejestracja: 15 kwie 2010, 17:01

Re: Upadające puby w naszym mieście. Kryzys w Ostrołęce?

Post autor: noviceek »

Akurat przykład, o którym wspomniałeś wyżej to dla mnie trochę porażka;)) dziwny tok myślenia tego Pana. Swoją wypowiedź opierałem na mieście Olsztyn, gdzie raptem znajduje się 5 lokali tanecznych na starym mieście, a ludność miasta wynosi około 185 tyś.. więc nie wydaje mi się aby z tych 185 tyś wszyscy siedzieli w domach ;) Do tego doliczamy rzeszę studentów.

Ostrołękę zawsze porównywałem do Olsztyna i na odwrót, bo Ostrołęka to taki mniejszy Olsztyn, tyle że chyba z lepszą infrastrukturą i jakąś wizją przyszłości. Czasy, o których wspomniałeś to było coś pięknego, kiedy Avalon pękał w szwach, nawet nie było mowy o miejscu na ogródku ;)) i teraz zastanawiam się, ile tak naprawdę w tym momencie jest lokali tanecznych, pubów w Ostrołęce w stosunku do przeciętnego klienta w wieku 18-35 lat?? Czy jest ich, aż tak naprawdę dużo?? nie wydaje mi się.. raczej większość sugeruje się powszechną opinią, że nigdzie nic się nie dzieje, więc wybierają telewizor, piwo i chipsy.
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Upadające puby w naszym mieście. Kryzys w Ostrołęce?

Post autor: palipies »

noviceek pisze: raczej większość sugeruje się powszechną opinią, że nigdzie nic się nie dzieje, więc wybierają telewizor, piwo i chipsy.
a to niestety świadczy o mentalności tych osób.
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Upadające puby w naszym mieście. Kryzys w Ostrołęce?

Post autor: palipies »

dobrze skonstruowana umowa,niekoniecznie o pracę,dbanie o stan magazynu i okresowe sprawdzanie i po problemie.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Upadające puby w naszym mieście. Kryzys w Ostrołęce?

Post autor: Qrzysio »

Czyli książka się znalazła, urząd zatwierdził, windy nie trzeba budować, a uciążliwy sąsiad już nie pisze skarg?
kaktusiak
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2009, 8:56

Re: Upadające puby w naszym mieście. Kryzys w Ostrołęce?

Post autor: kaktusiak »

tak dokladnie jest.
_RAMZESEK_
kapral
Posty: 146
Rejestracja: 01 paź 2007, 9:11
Lokalizacja: WOS/WO

Re: Upadające puby w naszym mieście. Kryzys w Ostrołęce?

Post autor: _RAMZESEK_ »

nie chce mi sie w to wierzyc,ze tak po prostu darowali wam budowe windy....
Bo Najlepsza brachu jest fura bez dachu....;p
www.autoklub-ostroleka.pl
mały krzyś
kapral
Posty: 119
Rejestracja: 24 mar 2006, 17:52
Lokalizacja: kurcze

Re: Upadające puby w naszym mieście. Kryzys w Ostrołęce?

Post autor: mały krzyś »

A może jest tak, że koszty utrzymania takiego lokalu są duże + bardzo duże koszty pracy = ludziom coraz mniej chce się uganiać za marne grosze.

Właściciele firm mają problemy z pracownikami. Wynajmujący swoje lokale właściciele życzą sobie "uciążliwe" :)

Każdy biznes musi zarabiać, przestaje zarabiać więc trzeba skończyć.

Bardzo w tym wszystkim pomaga Państwo, które dotuje bezrobotnym otwieranie nowych lokali. Bezrobotny weźmie 15 tys zł i myśli, że uda mi się w życiu. Po kilku miesiącach okazuje się, że nie da rady więc dociąga tylko do 1 roku, aby nie zwracać kasy do UP i rozwiązuje działalność.
kaktusiak
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2009, 8:56

Re: Upadające puby w naszym mieście. Kryzys w Ostrołęce?

Post autor: kaktusiak »

A jadnak mozeż w to uwierzyć ze windy nie trzeba bylo budowac.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Upadające puby w naszym mieście. Kryzys w Ostrołęce?

Post autor: sKaLpeL »

dziwi mnie to że teraz karzą budować jakieś podjazdy czy windy dla osób niepełnosprawnych, tym bardziej w ostrołęce gdzie w Urzędzie Miasta nie ma windy...
ODPOWIEDZ