Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Balzak
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 06 sty 2009, 15:19

Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: Balzak »

Witam interesują mnie koszty utrzymania mieszkań przy ulicy Bohaterów Warszawy - te bloki Agromaszu przy obwodnicy.
Jakie i ile są tam opłaty oraz ile kosztuje m3 gazu i wody.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
metrosex
starszy szeregowy
Posty: 57
Rejestracja: 07 paź 2008, 21:23

Re: Bloki Agromasz- Koszty utrzymania

Post autor: metrosex »

nie proponuje kupowania tam mieszkania . lepiej kupcie ma wtórnym rynku. będzie bezpieczniejsze.
Narzekałem, że nie mam butów, dopóki nie spotkałem człowieka, który nie miał stóp.
daria1234
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2010, 20:02

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: daria1234 »

koszty utrzymania jeśli chodzi o czynsz to jak się nie mylę to ok. 2zł za m2
Większe są opłaty jeżeli masz wykupione miejsce w garażu podziemnym.
Prąd i woda tak jak w całym mieście. Jedyna różnica to taka, że płacisz tylko za zimną wodę, bo w każdym mieszkaniu jest piec gazowy, który podgrzewa wodę i służy do CO. 50m mieszkanie to średni wydatek ok. 120 zł za gaz msc. (a zima była sroga) :ble:
ren
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 12 kwie 2010, 10:25

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: ren »

Czemu tam nie kupować, jak już wszystkie mieszkania sa prawie sprzedane i ja znam pare osób które tam mieszkają już prawie 2 lata i chwalą???? Mieszkania z rynku wtórnego są drogie i stare, a tutaj to nowe mieszkania i jest winda!!!!
ren
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 12 kwie 2010, 10:25

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: ren »

Mam pytanie czy sa jakieś inne dodatkowe koszty??? Czy ogrzewanie gazem nie jest drogie??
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: prezes »

Witam. Z informacji mi dostępnych wynika, że koszty utrzymania w tamtych blokach nie są duże. Jeżeli chodzi o ogrzewanie gazowe to w bloku jest ono korzystne. Pamiętajmy też, że należy poprawnie obsługiwać piec tzn. ogrzewać optymalnie co pozwoli zminimalizować koszty. Jeżeli chodzi o koszty zakupu to chyba warto trochę dołożyć i kupić nowe niż w wysokiej cenie z rynku wtórnego.
Balzak
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 06 sty 2009, 15:19

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: Balzak »

Opłaty gazowe to:
0,97gr- m3 gazu
opłata abonamentowa ok 3zł
opłata stała to 45zł
opłata zmienna to 0k 30gr do m3
mi za dwa miesiące wyszło ok 150zł a tym gazu zużyłem 8m3, ale spalanie pieca jest nie wielkie a ciepło w domu jest.

opłaty prądowe to ok 40zł miesięcznie zależne od zużycia,
za wode nie miałem jeszcze rachunku

natomiast czynsz to 2zł z m2
metin
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 lut 2011, 21:41

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: metin »

Z tego co tutaj czytam koszty utrzymania nie sa takie tragiczne.
Mam tylko pytanie, bo ciagle czytam gdzies ze w mieszkaniach wala sie sufity......a czy ktos moze powiedziec cos dobrego na temat tych mieszkan, bo z tego co wiem to sa bardzo ladne, przestrzenne.
incognitusek
starszy szeregowy
Posty: 69
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:25
Lokalizacja: z nienacka

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: incognitusek »

nie wiem jak u innych ale ja nie zauwazylem zeby sufity sie walily. nowy blok pracuje to moze i pekniecia sie pojawiaja podobne do tych co w nowych domkach jednorodzinnych sie trafiaja. drzwi wejsciowe sie wypaleczyly. z wentylacja jest moze lekki problem - ludziom woda po oknach plynie w te mrozy, a niektorzy to i lodem od wewnatrz sie chwala. podobno maja cos z tym dzialac.
metin
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 lut 2011, 21:41

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: metin »

jesli chodzi o okna to przeciez chyba z czasem mozna wymienic na lepsze (jesli oczywiscie lod w wewnatrz sie pojawia).
Ktos napisal ze stala oplata to 2 zl za m2 rozumiem ze to:wywoz smieci,winda itp.
A jak jest z pracami remontowymi, czy jesli cos sie wydarzy to przychodzi od nich ekipa i robi czy juz wszystko na wlasna reke.
A moze ktos sie wypowie kto juz tam mieszka
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: malykazio »

Woda na oknach to przecież nic zaskakującego w nowych blokach. Poza tym jak się gotuje, normalnie żyje to nic dziwnego, że para wodna na oknach osiada i się skrapla. Wystarczy czasem uchylić, albo rozszczelnić okno. Takie są uroki hermetycznych okien.
masakra
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2011, 20:44

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: masakra »

malykazio pisze:Woda na oknach to przecież nic zaskakującego w nowych blokach. Poza tym jak się gotuje, normalnie żyje to nic dziwnego, że para wodna na oknach osiada i się skrapla. Wystarczy czasem uchylić, albo rozszczelnić okno. Takie są uroki hermetycznych okien.

Ja pierwszy raz widzę żeby w nowych blokach na oknach się woda skraplała. Gdyby te okna były najnowszej generacji to skraplania by nie było. Niestety w tych "nowych blokach" założone są okna które produkowane były w latach 1998 - 2000 ale cóż się dziwić deweloper zawsze stara się robić wszystko najtańszym kosztem. Ale w tych mieszkaniach to nie tylko okna są do niczego ale rówież inne rzeczy ale to długa historia.... Więc malykaziu zanim coś napiszesz to się zastanów no chyba ze jesteś w jakis sposób powiązany z firmą A....
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: malykazio »

Widocznie niewiele widziałeś. Nowe okna wyposażone są w system mikrowentylacji, tylko z niego też trzeba umieć korzystać. Kilka pierwszych wyników po wpisaniu w google "szczelne okna woda":
http://ladnydom.pl/budowa/1,106575,3526 ... &startsz=x
http://forum.gazeta.pl/forum/w,217,1207 ... d.html?v=2
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4356112
Nie byłoby skraplania gdyby nie było wody a że woda jest w powietrzu, szczególnie w nowych blokach to skrapla się na najzimniejszej powierzchni, czy zimnych, wychłodzonych mrozem szybach.
Skoro tak dobrze wiesz co i jak jest z tymi blokami to chyba Twoje powiązanie "z firmą A" jest większe niż moje.

PS. Jak koszt może być tani?
masakra
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2011, 20:44

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: masakra »

malykazio pisze:Widocznie niewiele widziałeś. Nowe okna wyposażone są w system mikrowentylacji, tylko z niego też trzeba umieć korzystać. Kilka pierwszych wyników po wpisaniu w google "szczelne okna woda":
http://ladnydom.pl/budowa/1,106575,3526 ... &startsz=x
http://forum.gazeta.pl/forum/w,217,1207 ... d.html?v=2
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4356112
Nie byłoby skraplania gdyby nie było wody a że woda jest w powietrzu, szczególnie w nowych blokach to skrapla się na najzimniejszej powierzchni, czy zimnych, wychłodzonych mrozem szybach.
Skoro tak dobrze wiesz co i jak jest z tymi blokami to chyba Twoje powiązanie "z firmą A" jest większe niż moje.

PS. Jak koszt może być tani?
A skąd wiesz ze tam są okna drewnianie?? To jest grubsza sprawa...........
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: malykazio »

Czy drewniane czy plastikowe to sprawa wygląda tak samo, jeśli chodzi o szczelność i jej konsekwencje.
Awatar użytkownika
Mies
starszy sierżant
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: Mies »

odswiezam temat...
Nie wiecie czy na chwile obecna mozna jeszcze kupic tam mieszkanie?
Oraz pytanie do osob tam mieszkajacych, moze ktos sie udziela tu na forum ;) jak warunki i jak czynsz?
Z gory badzo dziekuje za info
Pozdrawiam
incognitusek
starszy szeregowy
Posty: 69
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:25
Lokalizacja: z nienacka

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: incognitusek »

podobno zostalo kilka mieszkan ale tylko duzych. w tygodniku kiedys lecialo ogloszenie, moze nadal jest. wystarczy zadzwonic - dostaniesz info z pierwszej reki.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: elfik »

ok,

a jakie opłaty są za wodę? Takie jak w normalnej spółdzielni? (za 3os. rodzinę płącę ok 130zł m-nie....)

jaki mam mieć wkład własny? Czy może nie ma wkładu własnego, a muszę zapłacić za mieszkanie w całości - jeśli tak, to ile jest za metr? Czy to jest zwracane w razie wyprowadzki?

Zastanawiam się głęboko nad tym mieszkaniem.. Rynek wtórny - 3-4tys za metr.. Wynajem kosztuje mnie łącznie 1000zł i właściciel już trzeci raz zrobił podwyżkę! Mam serdecznie dosyć, chcę coś swojego...
Awatar użytkownika
Mies
starszy sierżant
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: Mies »

Bloki agromasz ... z tego co wiem to tylko calosc wkladu wlasnego, bo to nie jest OTBS. Wiem ze z wolnych mieszkan zostalo kilka 80m2 ++, cena za metr = 3850 czyli do zaplacenia byloby ponad 300k jak nie liczac ;>
Sporo ;/
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: elfik »

Mies pisze:Bloki agromasz ... z tego co wiem to tylko calosc wkladu wlasnego, bo to nie jest OTBS. Wiem ze z wolnych mieszkan zostalo kilka 80m2 ++, cena za metr = 3850 czyli do zaplacenia byloby ponad 300k jak nie liczac ;>
Sporo ;/
Dziękuję za odpowiedź :)

widzisz, nie znam się na tym.. myślałam, że to coś w stylu OTBS i własnie tak by mi pasowało... :/

zostało jeszcze jedne mieszkanko 45m, ale i tak nie wyłożę tyle gotówki ;)

w sumie - porównując - ceny nowych mieszkań są takie jak na rynku wtórnym...
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: Czejen »

Witam.

Odświeżam temat.

Chodzi mi dokładnie o te koszty za gaz. Bo słyszałem że się płaci nawet po 2000 zł za gaz za 2 miesiące jak się chce mieć ciepło w mieszkaniu... Prawda to?

Mógłby się wypowiedzieć ktoś kto tam mieszka?
Mam możliwość kupienia mieszkania 70m2.
Doradca Finansowy
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 01 paź 2014, 14:13

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: Doradca Finansowy »

Ja mieszkam w tym nowym bloku i to co ktoś pisze, że 2000 tyś. za 2 miesiące to chyba jakiś żart, no chyba że chce mieć non stop 30 stopni albo ma dużą rodzinę u mnie są 4 osoby i średnio zimą wychodziło mi ok 300 400 zł za gaz
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: Czejen »

Byłem wczoraj rozmawiałem pod blokiem z ludźmi którzy tam mieszkają. Mówią ze wychodzi w sezonie zimowym max 300-400 zł za miesiąc za gaz na 3-4 piętrze w mieszkaniu środkowym.
Podobno naprawdę ludziom wychodzi po 800-900 ale tym mieszkającym na parterze i pierwszym piętrze bo ciągnie zimnem od piwnicy i garażu bo jest słabo ocieplone.
Ludzie na parterze 1.5m grzyba na ścianie. ..
groch
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 10 sie 2009, 22:21

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: groch »

jak to jest z tym gazem ?
ile może kosztować ogrzewanie mieszkania 39 m2 ?
Awatar użytkownika
MoskoU
starszy szeregowy
Posty: 90
Rejestracja: 04 maja 2006, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: MoskoU »

Witam. Jak wygląda sytuacja obecnie w 2016 roku ?
Zastanawia mnie koszt wszystkich opłat za mieszkanie ok. 60m (2 piętro) w rozbiciu na sezon letni i zimowy.
Jeśli ktoś byłby w stanie również napisać mi jakieś nie widoczne dla jeszcze nie mieszkańca (chociaż napalonego na zakup) minusy za kupnem tam mieszkania, to również będę wdzięczny (nie wiem .... sufity spadają na głowę, winda nie działa 2x/tydzień ?)
ODPOWIEDZ