Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
MoskoU
starszy szeregowy
Posty: 90
Rejestracja: 04 maja 2006, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: MoskoU »

Witam. Jak wygląda sytuacja obecnie w 2016 roku ?
Zastanawia mnie koszt wszystkich opłat za mieszkanie ok. 60m (2 piętro) w rozbiciu na sezon letni i zimowy.
Jeśli ktoś byłby w stanie również napisać mi jakieś nie widoczne dla jeszcze nie mieszkańca (chociaż napalonego na zakup) minusy za kupnem tam mieszkania, to również będę wdzięczny (nie wiem .... sufity spadają na głowę, winda nie działa 2x/tydzień ?)
Kamila Bednarczyk
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2017, 19:36

Re: Bloki Agromasz - koszty utrzymania

Post autor: Kamila Bednarczyk »

Stan surowy... iście deweloperski. Cena nieadekwatna do wartości mieszkania. Jeżeli interesuje Ciebie mieszkanie ok. 60m2 to koszta zakupu (ok.225tys zł) gdzie wyremontowanie z umeblowaniem wyniesie 60 tys zł (przyjmując 1000zł - 1m2). Doliczyć trzeba komórkę lokatorską - ok. 2 tys zł oraz obowiązkowo garaż - ok. 29 tys zł. Spora sumka prawda?
Koszta użytkowania :
2,5zł x 1m2 - koszta "utrzymania oraz obsługi"
w zimę płacisz 500-600zł miesięcznie za gaz (ogrzewanie, ciepła woda)
w lato 200zł
oczywiście woda, światło też - ok. 200zł przez cały rok


Dom ok. 130m2 w stanie surowym zamkniętym (tj. pokryty dachem, okna, drzwi zewnętrzne) postawisz za ok. 150 tys zł. Do tego dochodzi zakup działki (12 ar ok 40-50tys zł w odległości do 5km od miasta). Wyszykowanie domu to koszt ok. 1200zł x 1m2.
Masz kawałek działki, podwórko, garaż i ogromną względem bloku swobodę i przestrzeń.

Agromasz ma beznadziejne rozkłady mieszkań. Zero funkcjonalności jeżeli samemu się nie przerobi.

Pamiętaj, że nowy blok zawsze pracuje, układa się do podłoża przez 5 lat. W tym czasie mogą ściany pękać, tynki spadać, windy się zacinać... jak to w nowym bloku.
ODPOWIEDZ