Ceny działek w okolicy Ostrołęki

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Ceny działek w okolicy Ostrołęki

Post autor: Modzel »

Planuję kupić działkę w odległości około 8-10 km od Ostrołęki , kierunek jest obojętny, działka budowlana 15 arów , około 50 m od asfaltu, dobrze jakby blisko był lasek i jak najmniej sąsiadów :-) . Oglądałem już dwie takie działki i cena za 1 ar w pierwszej przedstawia się 1900 zł , w drugiej 2300zł, ta pierwsza jest wg. Mnie fajniejsza i tańsza i do tego 8 km do centrum Ostrołęki , droga dojazdówa do niej jest 5 metrów , i tu się martwię czy nie jest za wąska. Jeżeli ktoś kupował w ostatnim czasem działkę to niech napisze z jakimi spotkał się cenami i na co zwrócić uwagę. Patrzę , że dużo działek , które są po 6 tys. za ar nie mogą znaleźć nowego właściciela, ale ostatnio w Dzbeninie nad rzeką za 26 arów gość zapłacił 250 tys.
hallerak
plutonowy
Posty: 201
Rejestracja: 20 sie 2007, 23:46
Lokalizacja: WO .....

Re: Ceny działek w okolicy Ostrołęki

Post autor: hallerak »

byl juz podobny temat.wystarczy poszukac.
Czas sie nie liczy i nieważne jest miejsce
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: Ceny działek w okolicy Ostrołęki

Post autor: prezes »

W jakiej miejscowości są te działki?
Awatar użytkownika
Zoja
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 07 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Ceny działek w okolicy Ostrołęki

Post autor: Zoja »

Aktualnie również jestem zainteresowana zakupem działki budowlanej w granicach max. do 12 km od Ostrołęki i pow. 10-12 ar i muszę przyznać, że te ceny działek, które podałeś są niewiarygodnie niskie. Jestem naprawdę ciekawa gdzie Ci się udało znaleźć działki w granicach O-ki za taką cenę za ar :?: jeżeli znalazłabym teraz działkę budowlaną tak do 3000 za ar to kupuję ją od razu! choćby dziś, a tu niestety ceny działek z ogłoszeń kształtują się zupełnie inaczej.
Oto tylko niektóre przykłady cen:
Ławy - 4500-5000 za ar
Rzekuń i okolice - 4500-4800 za ar
Czarnowiec - 3800-4800 za ar
Kruki - za ar
Dzbenin od 5000 do... tu fantazja sprzedających często nie za granic...
Białobiel od 5000 - 7000 za ar
Gnaty - 5000 za ar
Durlasy - 4800 za ar
Kamianka - 3500 - 3800 za ar
Stempna Michałki - 2500 za ar (12 km od miasta, ale fatalny dojazd i lokalizacja)
Chudek - 2500 za ar (20 km od Ostrołęki)
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: Ceny działek w okolicy Ostrołęki

Post autor: Modzel »

Jutro podpisuje umowę wstępną i wpłacam zaliczkę, jak już będę miał papier to napiszę gdzie jest ta działka , obok będzie do kupienia jeszcze jedna, moja rada jest taka , że błąd polega na tym , że szukamy w ogłoszeniach i cena jest kolosalna, a trzeba wsiąść w samochód i pojeździć po okolicy i się popytać, najlepiej po wiejskich sklepikach :-) niektórzy ludzie nie wiedzą jak dać ogłoszenie w internecie i wtedy to działa na naszą korzyść , że cena jest niska bo brak jest zainteresowania.
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: Ceny działek w okolicy Ostrołęki

Post autor: prezes »

Ja uważam, że niestety nie ma nic za darmo i trzeba bardzo uważać jak się kupuje działkę. Szczególnie na tanie działki. Dlaczego? odpowiedz jest prosta, wiele działek jest zadłużonych, cena innych jest znacznie tańsza ze względu na ukształtowanie terenu. Bardzo dużo jest działek położonych na podmokłym terenie. Bardzo dobrym czasem na kupno działki była ta wiosna, gdzie wybijały wody gruntowe i było widać jak na dłoni gdzie teren jest podmokły i wymaga dodatkowego wkładu finansowego w postaci podniesienia gruntu np. działka praktycznie w samej ostrołęce w cenie 3500zł za ar, tylko w tę wiosnę można tam było ryż sadzić. Zdarza się też, że cena kształtowana jest dojazdem do działki (nieprzejezdne w zimie i na jesieni), trudności w podłączaniu mediów itp. czynników jest tu wiele i każdy z nich kształtuje cenę działki.
antorf
starszy szeregowy
Posty: 78
Rejestracja: 02 sty 2006, 15:23

Re: Ceny działek w okolicy Ostrołęki

Post autor: antorf »

jak kogoś interesuje-sprzedam działkę w Ostrołęce, ul .Kolejowa za 5 tys. za ar (a jednak można dość tanio). Mam tego w sumie 100 arów-do podzielenia.
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: Ceny działek w okolicy Ostrołęki

Post autor: prezes »

To daj kakiś kontakt do siebie
Awatar użytkownika
Gerrard
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 23 kwie 2010, 18:51

Re: Ceny działek w okolicy Ostrołęki

Post autor: Gerrard »

Witam,
potrzebuje pomocy w wycenie działki budowlanej miejscowość Siemnocha, ile powinien kosztować ar?

Działka budowlana w miejscowości Siemnocha gm.Lelis (ok.6km od Oki), ma ok.80ar (będzie dzielona na mniejsze i robiona droga), położona równolegle do głównej drogi asfaltowej, działka jest goła, teren nie podmokły (równy z drogą asfaltową), można podłączyć prąd, wodę, dojeżdża komunikacja mzk.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ceny działek w okolicy Ostrołęki

Post autor: Qrzysio »

3-4 tys./ar.

W Dzbeninie poszły działki mocno w dół, w a Korczakach ludzie kupują po około 4 tys. zł/ar. Tak mówili mi znajomi. Dziwię się, że tak tanio, ale widać inne czasy.
peks
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2016, 19:25

Re: Ceny działek w okolicy Ostrołęki

Post autor: peks »

Jeśli cena jest dużo niższa to nigdy nie wynika z niczego, tylko najczęściej chodzi o lokalizację działki i ogólnie inne wady, których większość nas nie będzie świadoma, ale akurat teraz to wszystko można łatwo sprawdzić. Istnieje coś takiego jak raport OnGeo, pobiera się go z netu dla danej lokalizacji i tam macie opracowane wszystkie informacje o gruncie – tzn. wszystko co istotne dla kupującego. Tematy związane z położeniem czy zagrożeniami. Mnóstwo ludzi kupowało domy na terenach narażonych na powodzie za bezcen – później tracili wszystko. W raporcie takie info zobaczycie, podobnie zresztą jak kwestie związane z czystością powietrza.
pozyczkasa
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2015, 18:12
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ceny działek w okolicy Ostrołęki

Post autor: pozyczkasa »

drogie te raporty na tej stronie. Z ciekawości sprawdziłem.
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Ceny działek w okolicy Ostrołęki

Post autor: hcuj »

pozyczkasa pisze:drogie te raporty na tej stronie. Z ciekawości sprawdziłem.
a to nie jest przypadkiem za darmo na geoportalu?
BartBez
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2017, 21:55

Re: Ceny działek w okolicy Ostrołęki

Post autor: BartBez »

Podpinam się pod temat. Chcę kupić działkę w gm. Olszewo Borki. upatrzyłem już sobie jedną, jednak cena mnie trochę powala - 6500 za ar. Działka ma 14 arów. Czy to normalna cena w tej gminie??
ODPOWIEDZ