Rębak do drewna w stora enso w Ostrołęce.

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
kamiuszczek
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2010, 10:45

Rębak do drewna w stora enso w Ostrołęce.

Post autor: kamiuszczek »

Witam.Pracuję w Wojciechowicach vis a vis Stora Enso w Ostrołęce ( jadąc od Ostrołęki pierwsza brama wjazdowa po lewej stronie ).Od pewnego czasu doprowadza mnie do pasji hałas rębaka do drewna usytuowany na otwartej przestrzeni tegoż zakładu.Jest to bardzo ogromna maszyna , która rozdrabnia dostarczane drzewo do zakładu.Rozumiem ,że taka jest specyfika zakładu ( przerób drewna na papier ) , ale na litość boską muszą być chyba spełnione jakieś wymogi odnośnie poziomu hałasu wywoływanego przez tę maszynę.W pracy przy braku klimatyzacji w pokojach musimy otwierać okna inaczej nie da się wysiedzieć.Okna wychodzą na ul.I AWP i na Stora Enso i od godz.7:00 zaczyna się niesamowity hałas.Nie można w ogóle się skupić,układ nerwowy daje o sobie znać,po jakimś czasie dochodzi ból głowy.Taka sama sytuacja jest na terenie mojego zakładu na otwartej przestrzeni.Miałbym prośbę do redakcji Mojej Ostrołęki o zbadanie tej sprawy,ewentualną interwencję,czy też może powiadomienie odpowiednich służb zajmujących się badaniem hałasu.Jeżeli taki stan rzeczy będzie nadal trwał to przyjdzie zwyczajnie zwariować.Nie dość że w pracy trzeba się skupić,bo w dokumentach musi grać,poza tym bywają sytuacje stresowe to do tego dochodzi jeszcze niesamowity hałas,który wtarga do budynku i niesamowicie drażni.Pozdrawiam.
maniek290
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 08 paź 2005, 19:08
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Rębak do drewna w stora enso w Ostrołęce.

Post autor: maniek290 »

Na osiedlu Leśna mamy podobno problem tylko zamiast Story pracuje tu rębak krexu i to jest walka z wiatrakami, jeśli rębak przekracza dopuszczalne normy hałasu to wczasie kontroli będzie pracował ciszej i będzie spełniał wszytkie normy tak jest w krexie unas na osiedlu do hałasu jeszcze dochodzi do pylenia z rębaka drobinki z krexu często lecą na nasze osiedle i tu mamy dodatkowy problem bo tego nieda rady zbadać i im udowodnić że te wiura są odnich z zakładu...
ODPOWIEDZ