WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: Sarcev »

Dlaczego zmarnuje głos? :) Mam swojego kandydata, na którego go oddam, i uwazam ze nie bedzie to glos zmarnowany, natomiast Łukasz wygląda na sympatyczna osobe, podoba mi sie jego działanie, więc życze sukcesu :)
Przeciez nie jest tak ze jesli kogos lubie z kandydatów, to reszty mam nienawidzieć, mozna miec kilkunastu dobrych kandydatów a głos jest tylko jeden :/
romsy
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2010, 21:42

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: romsy »

W takim razie to ja źle zinterpretowałem poprzedni wpis, zwracam honor:) Grunt to pięknie się różnić:) Uważam jednak, że Ostrołęce potrzeba świeżego spojrzenia na to wszystko co się dzieje. Bardziej wzbudza moje zaufanie "anonimowy" kandydat, bez tego zadufania, zepsucia polityką niż ludzie, którzy tkwią w tym wszystkim od dawna i tak naprawdę i nic z tego nie wynika. Proszę pamiętać, że polityka to służba społeczna a nie trampolina do realizacji własnych celów. Panie Łukaszu proszę o tym nigdy nie zapominać:) Ja w tym wszystkim co ma Pan do powiedzenia widzę jakąś wizję przyszłości dla Ostrołęki i życzę jej realizacji.
zaborzdz
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2010, 16:56

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: zaborzdz »

Panie Łukaszu , niedawno dostałem dowód zagłosuje na pana.
Ostrołęka powinna mieć młodych dobrych polityków.
Chcę się wymiotować tym całym Pisem i Platformą.
Mam nadzieję że uda się panu wygrać.
Pozdrawiam
maciejonia
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2010, 18:47

wybory samorządowe

Post autor: maciejonia »

Jak najbardziej trzeba wspierać młodych aktywnych i pełnych energii ludzi. Ale wydaje mi się,że dobrze dla naszego miasta byłoby, żeby Mirosław Dąbkowski zosta prezydentem z uwagi na większe doświadczenie a Ty Łukaszu został jednym z Vice Prezydentów. Takie jest moje zdanie A w przypadku jeśli nie Mirosław tylko Ty wejdziesz do drugiej tury możesz liczyć na mój głos.
Pozdrawiam
realista85

Re: wybory samorządowe

Post autor: realista85 »

Nie mogłaś tego napisac tam , gdzie jest wątek dotyczący p.Kulika??? To , aż trzeba otwierac nowy wątek???
maciejonia
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2010, 18:47

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: maciejonia »

Uważam, że dla Ostrołęki byłoby lepszym rozwiązaniem, żeby prezydentem został Mirosław Dąbkowski ze względu na większe doświadczenie i znajomości bez których, niestety ciężko jest coś dla miasta ugrać a Ty Łukaszu jednym z Vice Prezydentów. W przypadku kiedy to jednak Ty dostałbyś się do drugiej tury będziesz mógł liczyć na mój głos.
Pozdrawiam
amsterdam
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:59
Lokalizacja: ostrołęka

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: amsterdam »

Znajomości??
Co ty opowiadasz??
Ja jestem za tym aby właśnie Łukasz wygrał bo zdecydowałem ,że na niego zagłosuje.
A dlaczego??
Bo jak to niektórzy pisza właśnie brak tych znajomości w takim stopniu jak inni je mają pozwoli mu cos zmienić i zrobic dla miasta a dlaczego??
Bo to właśnie im zacznie zależeć aby te znajomności zdobyć, a jesli będa chcieli to zrobić to jak to sie mówi cos za coś!

Potrzeba nam nowej twarzy, ja mam dosyc politykó którzy sa wciaz ci sami. Wciąz te same partie PIS i PO i co ?? Tylko twarze zmieniają i wciąz jest tak samo.
Ja chciał bynm aby wygrał włąśnie Łukasz Kulik bo widac ,że człowiek jest konkretny i co jeszcze??
MA PREZENCJE!!!
Wygląda swietnie, a nie jakis mały chłopek roztropek,
Powiem tyle ja zagłosuje na Łukasza Kulika i wiem ,że jest takich osób więcej. Bo przepraszam bardzo pan Kotowski juz jest prezydentem i nic a nic nie zmienił!!!
Reszta kandydatów to tylko tło którze będzie wdrażało te same stare poronione pomysły.
Koniec Kropka

Łukasz Kulik na Prezydenta!! :)
Twoja głupota mnie poraża paranoidalny schizofreniku:P
keczu
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2010, 19:39

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: keczu »

Ludzie lubia przypinac etykiety i jakos tak slepo patrza na rzeczywistosc. Lukaszowi staraja sie przypiac etykiete "komunisty" ,dziwne bo co robila komuna. Pamietam ze z tata chodzilem na pochody, jakies pomniki zawsze byly do odsloniecia, no i oczywiscie kolesiostwo i wszystko po znajomosci. Nie mieszkam juz w Ostrolece i nie chce nikogo urazic, ale to nalepsza decyzja w moim zyciu. Czytam wiec "Moja Ostroleke" lub "e-Ostroleke" i widze same parady, festyny, nowe pomniki, nagrody dla znajomych prezydenta i dziwne etaty obsadzane kolegami np.katechetami (z prezydentem i prezesem MOSiR-u mialem religie w szkole sredniej) i ogolnie to jakos teraz dziwnie na nich patrze po tym co czytam choc bardzo ich kiedys szanowalem i lubilem. Ten etat w MOSiR-ze dla kolegi to bylo przegiecie bo ta osoba kompletnie sie do tego nie nadaje. Wszystkie te puste "uroczystosci" to taki zabieg zeby prostymi, ale wyraznymi i glosnymi symbolami pokazac ze sie cos robi, gdy tak naprawde nic sie nie robi dla miasta. Ostroleka to miasto smutnych ludzi, 10 lat czy troche wiecej temu bylo lepiej, weselej, wspolczuje mlodziezy co teraz musi tam mieszkac. Komune w Ostrolece mamy teraz, wystarczy otworzyc oczy. Miasto marnieje w oczach, jestem tak co ok. 6 m-cy w O-ce i uderza mnie roznica za kazdym razem, jak kiedys uwielbialem nasze miasto to teraz to jest troche jak zly sen, jeszcze raz nikogo nie chce urazic.
Znam Lukasza osobiscie, zaden z niego komunista jak komus ta informacja potrzebna to chodzi co tydzien do kosciola i nie plonie od swieconej wody, ale swiety tez nie jest bo rozbil mi nos jak mielismy po 15 lat, ale bylo to uczciwe "solo" :wink: . Po prostu jest normalny jako czlowiek, zawsze dobry kolega. Natomiast polityk nie wiem jaki. Z pewnoscia bedzie dobrym menadzerem dla miasta i moze o to wlasnie chodzi. Ostatnio mnie zanudzal tymi pomyslami dla Ostrolek,i ma ich sporo, ale tak przy piwku jak sie widzimy to srednio mnie to interesuje bo nie bardzo w temacie jestem :crazy: . Miastem trzeba pokierowac w jakas inna strone. Lukasz ma pomysly, energie, wyksztalcenie , swieze spojrzenie na pewne sprawy, ktos wspomnial ze nie ma tych znajomosci, moze czas na jakies nowe jesli beda potrzebne i zapewniam ze jezeli bedzie szansa dla miasta to pojdzie na obiad z inwestorem i jego chlopakiem, nie ciagnie za soba zasiedzialych pierdzieli na stolkach co nic nie robia. Wiec szczegolnie do ludzi mlodych (ale nie tylko): macie okazje cos dla siebie zrobic, nie mowie zeby schowac babci dowod, ale isc na wybory . Wiem ze sie nie chce ,ale teraz macie wybrac prezydenta co was zrozumie. Lukasz trzymam kciuki, nie zaglosuje niestety, ale moich rodzicow glos masz. Pozdr.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 22:26 przez keczu, łącznie zmieniany 1 raz.
Nelchael
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 20 paź 2010, 22:34
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: Nelchael »

Jest pan młody i chce coś zrobić dla młodych. To dobrze ale jest pan też mało znany. Powinien pan zorganizować jakieś spotkanie z wyborcami (z tego co wiem to jedno było ale bardzo dawno). Mam jednak kilka pytań do zadania na forum zanim zdecyduję co zrobić z moim głosem:
1) Czym zajmował się pan do tego pory? Co zrobił pan przez ten czas dla młodych? W jaki sposób przyczynił się pan do rozwoju Ostrołęki?
2) Mówi pan, że nic pan nie obiecuje. Jakie ma więc pan KONKRETNE POMYSŁY na rozwój Ostrołęki? Bo nie uwierzę, że ktoś kto chce rządzić miastem nie ma żadnych planów na to rządzenie.
3) Co konkretnie chce pan zrobić dla młodych? Co chce pan zrobić aby młodzi ludzie, głownie ludzie tuż po ukończeniu szkoły średniej zostawali w Ostrołęce? Co chce pan zrobić, aby ludzie po studiach wracali do Ostrołęki?
4) W jaki sposób chce pan rozwijać życie kulturalne miasta?
5) W jaki sposób chce przyczynić się pan do zwiększenia ilości miejsc pracy w mieście?
6) Co sądzi pan o rozszerzeniu granic miasta? Jak odnosi się pan do pomysłu włączenia Rzekunia do Ostrołęki?
Na razie tyle. Liczę na konkretne odpowiedzi a nie lanie wody. Pozdrawiam.
Artek
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2010, 21:40

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: Artek »

Łukasz uważam że jesteś najlepszą osobą której można powierzyć prezydenture miasta Ostrołęki. Podoba mi się to że nie obiecujesz ale oferujesz ciężką pracę na rzecz mieszkańców miasta. Na tle innych kandydatów stanowisz jedyny "jasny i pewny punkt". Twoje spostrzeżenia są trafne, pomysły budzą podziw, otwarcie na innych ludzi- to jest piękne! Wierzę że zostaniesz Prezydentem! Wierzę że Ostrołęka urośnie w siłę, że będziemy dumni że tu mieszkamy!
belg
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:12

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: belg »

Panie Łukaszu, -" jeśli masz poglądy lewicowe – co znaczy że wolisz Robin Hooda od Szeryfa Nottingham" cytat z Pana, co to znaczy? To jest może mało istotne ale może Pan mi wytłumaczy czym się różnią i z czym są lepsze poglądy lewicowe od innych- Zdaję sobie sprawę że tu chodzi o przyszłośc naszegogo miasta, ale z czym do cholery ma związek z tym czy jest lewicowcem czy prawicowcem.
belg
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:12

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: belg »

dodam jeszcze to że to już jest polityka, której większośc ma dosyc chociaż niektóży tym się podniecają , typu Krzyż, Palikot, Kluzik Rostkowska. Tu jest Ostrołęka wybory samorządowe i typu jeśli jesteś z lewi cy prawicy czy masz inne poglądy.... Nam Panie Łukaszu potrzebne są konkrety..... Jakie sam nie wiem. Ja jestem całym sercem za Panem ale mimo wszystko mnie Pan nie przekonuje. Dlaczego? Dlatego że ma Pan mało doświadczeńia i mimo wszystko mało Pana widac było wczesniej.
belg
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:12

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: belg »

I jeszcze dodam.... Szacuneczek bo nikt inny z kadydatów, może starsi może olewający wyborców, ale nikt inny z kandydatów nie wysilił się na to aby rozmawiac nawet w takiej formie z wyborcami. Mam nadzieję z całym szacunkiem dla MO że próbuje Pan to zrobic na eostrołęce. A tak na marginesie brakuje mi portalu ostrołęckiego który ma w doopie całą politykę i jest w zasadzie niezależny
Zuzka
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 17 wrz 2008, 22:43

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: Zuzka »

Zagłosowałabym na Pana (bo jest Pan dosyć przekonujący), gdyby startował Pan z innej partii...
Pozdrawiam :)
belg
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:12

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: belg »

jeszcze jedno, tak to jest nie czytając pytań wcześniej, zgadzam się z Nelchael i czekam na odpowiedź jego pytań.....
amsterdam
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:59
Lokalizacja: ostrołęka

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: amsterdam »

Małą prośba do osób wspierających Pana Łukasza... ;)
Macie świeże konat więc róbcie to z umiarem bo wiele wpisó jest z kont zarejestrowanych tego samego dnia ;)
Taka moja małą sugestia bo takie nadmierne zachwalanie może przynieśc odwrotny skutek niz sie planuje ;)
Twoja głupota mnie poraża paranoidalny schizofreniku:P
fermik1987
starszy szeregowy
Posty: 91
Rejestracja: 30 gru 2009, 16:32

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: fermik1987 »

Do kandydatów na radnych czy prezydentów :

Ci co obiecują wznowienie połączenia do Olsztyna czy szybkiej koleji do stolicy ,opowiadają bajki ,otóż Tory do Olsztyna miejscami już są rozebrane a w niektórych miejscach już drzewa rosną gdzie tory są :lol: obiecanki -cacanki spójrzmy normalnie na ten świat ,mydlą oczy aby dojść do tzw żłoba :( A co do połączenia z Wawą też ciężko bedzie na pewno jakiś jeden radny nie pomoże w tym :x
LukaszKulik
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2010, 17:05

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: LukaszKulik »

Witam,

Po odpowiedź na pytania kim jestem, skąd pochodzę i jakie mam wykształcenie zapraszam na moją stronę pod adresem http://www.lukaszkulik.pl - zakładka O mnie ;)
Pozdrawiam Serdecznie - Łukasz Kulik
Lepiej robić cokolwiek, niż nie robić nic.
realista85

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: realista85 »

Z tego, co pamiętam , to tej zakładki jeszcze , jakiś czas temu nie było, albo była ale w bardzo ubogim stanie. Szkoda, że pojawiła się dopiero 1-2 tygodnie przed wyborami.
Nelchael
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 20 paź 2010, 22:34
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: Nelchael »

LukaszKulik pisze:Witam,

Po odpowiedź na pytania kim jestem, skąd pochodzę i jakie mam wykształcenie zapraszam na moją stronę pod adresem http://www.lukaszkulik.pl - zakładka O mnie ;)
Pozdrawiam Serdecznie - Łukasz Kulik
Mniej-więcej dowiedziałem się coś o panu, jednak mimo wszystko to mało. Nie znalazłem tam żadnych konkretów prócz odpowiedzi na jedno pytanie. Nie interesuje mnie lanie wody ale jasne proste konkrety. Ponawiam zatem:
Nelchael pisze:Jest pan młody i chce coś zrobić dla młodych. To dobrze ale jest pan też mało znany. Powinien pan zorganizować jakieś spotkanie z wyborcami (z tego co wiem to jedno było ale bardzo dawno). Mam jednak kilka pytań do zadania na forum zanim zdecyduję co zrobić z moim głosem:
1) Czym zajmował się pan do tego pory? Co zrobił pan przez ten czas dla młodych? W jaki sposób przyczynił się pan do rozwoju Ostrołęki?
2) Mówi pan, że nic pan nie obiecuje. Jakie ma więc pan KONKRETNE POMYSŁY na rozwój Ostrołęki? Bo nie uwierzę, że ktoś kto chce rządzić miastem nie ma żadnych planów na to rządzenie.
3) Co konkretnie chce pan zrobić dla młodych? Co chce pan zrobić aby młodzi ludzie, głownie ludzie tuż po ukończeniu szkoły średniej zostawali w Ostrołęce? Co chce pan zrobić, aby ludzie po studiach wracali do Ostrołęki?
4) W jaki sposób chce pan rozwijać życie kulturalne miasta?
5) W jaki sposób chce przyczynić się pan do zwiększenia ilości miejsc pracy w mieście?
6) Co sądzi pan o rozszerzeniu granic miasta? Jak odnosi się pan do pomysłu włączenia Rzekunia do Ostrołęki?
Na razie tyle. Liczę na konkretne odpowiedzi a nie lanie wody. Pozdrawiam.
Dodam, że waży się właśnie gdzie powędruje mój głos ;)
LukaszKulik
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2010, 17:05

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: LukaszKulik »

belg pisze:dodam jeszcze to że to już jest polityka, której większośc ma dosyc chociaż niektóży tym się podniecają , typu Krzyż, Palikot, Kluzik Rostkowska. Tu jest Ostrołęka wybory samorządowe i typu jeśli jesteś z lewi cy prawicy czy masz inne poglądy.... Nam Panie Łukaszu potrzebne są konkrety..... Jakie sam nie wiem. Ja jestem całym sercem za Panem ale mimo wszystko mnie Pan nie przekonuje. Dlaczego? Dlatego że ma Pan mało doświadczeńia i mimo wszystko mało Pana widac było wczesniej.
Witam,
To że było mnie mało widać wcześniej to konsekwencja tego że w Ostrołęce rynek mediów i reklamodawców jest ograniczony. MOJA to Platforma, EOSTR to PiS, podobnie jak TV Ostroleka. Tygodnik i Rozmaitości piszą o tym co robią ich najwięksi reklamodawcy, a kto nim jest, to wystarczy spojrzeć na rozkładówki z ostatnich dwóch lat. Czy o mnie mało było słychać. Tak, bo powiedziałem że nie będę płacił za to że o mnie piszą. Mam świadomość że tak funkcjonuje cały rynek mediów, ale ja nie mam zamiaru się temu poddawać.

Co do doświadczenia to odpowiedź z mojej strony:
W polityce jestem od 1999 roku. Widziałem jak SLD wygrywało wybory i jak później nie wykorzystało szansy na zmianę Polski. Widziałem ludzki którzy pod wpływem sukcesu przestali patrzeć na wyborców i się od nich odwracali. Widziałem to wtedy gdy z Mariuszem Popielarzem – obecnym szefem Platformy – byłem w SLD i gdy później razem pomagaliśmy Panu Ryszardowi Załusce w zostaniu prezydentem. Od tamtej pory powiedziałem dość i postanowiłem że sam spróbuję zmienić ten świat bo nie zgadzam się na takie traktowanie. Robię to konsekwentnie aż do obecnych wyborów samorządowych, w których wierzę w swoje szanse. O moim doświadczeniu politycznym i wytrwałości świadczy fakt że w wieku 30 lat jestem kandydatem na Prezydenta Ostrołęki, fakt że potrafiłem przekonać ludzi że warto pracować by zmienić rzeczywistość. Dziś mam 10 lat doświadczenia w polityce, i mimo to jestem wierny swoim zasadom. Czasem czytam że powinienem mieć go więcej, a ja odpowiadam że wolę je mierzyć skutecznością niż stażem.

Jeśli mówimy o umiejętnościach to mogę powiedzieć że na dziś dzień znam się i rozmawiam ze wszystkimi kandydatami na ten urząd. Z niektórymi dłużej, z niektórymi krócej, ale zawsze postępuje uczciwie i nigdy nie stosuję chwytów poniżej pasa. Dzięki temu mimo różnic poglądów szanujemy się wzajemnie. Mimo że taka postawa nie jest standardem w dzisiejszej polityce to wierzę że przynosi efekty. Ktoś pyta czy będę potrafił działać wspólnie z Radą Miasta, a ja uśmiechając się odpowiadam mu że już mam taką radę. To tych 23 kandydatów z SLD. Każdy z nich to inny charakter, każdy to inne priorytety, z każdym trzeba rozmawiać inaczej i inaczej przekonywać do swoich racji. Dziś po tych kilku miesiącach kampanii już wiem jak to wygląda, i co ważniejsze, potrafię to robić.

Moje doświadczenie to nie tylko to o czym piszę powyżej, to także moja obecność w Komitecie E-Gospodarka działającym przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Nie przyciągnie to dziś inwestorów, ale stwarza pole do dyskusji, do rozwoju, do działania. To także moja obecność w Strassbourgu i rozmowa z politykami SLD tam działającymi. To szanse i możliwości, ale przede wszystkim wiedza o tym co przyniesie jutro, co planuje Unia. To w końcu znajomość z czołowymi politykami SLD w kraju. Ktoś powie – no tak – ale żaden nie przyjeżdża. Zgadza się. Ja na ich popularności nie będę budował swojej pozycji bo sam chcę zapracować na swoje nazwisko, ale chcę ich zaprosić. Nie po to jednak by spacerować po rynku, ale by uzyskać jakieś wymierne korzyści dla swojego regionu. To jest dla mnie miarą skuteczności działań. To są cechy które w mojej ocenie odróżniają mnie od innych.
Pozdrawiam Serdecznie - Łukasz Kulik
Lepiej robić cokolwiek, niż nie robić nic.
LukaszKulik
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2010, 17:05

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: LukaszKulik »

realista85 pisze:Z tego, co pamiętam , to tej zakładki jeszcze , jakiś czas temu nie było, albo była ale w bardzo ubogim stanie. Szkoda, że pojawiła się dopiero 1-2 tygodnie przed wyborami.
Ja to wszystko robię sam. Za własne pieniądze i dzięki własnym umiejętnościom i przyjaciołom którzy je mają. Niestety nie jestem w stanie o wszystkim pamiętać i przygotować się na 100%. Ale póki co się staram i wierzę że ta praca przyniesie efekt 21 listopada.

Pozdrawiam - Łukasz Kulik
Lepiej robić cokolwiek, niż nie robić nic.
LukaszKulik
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2010, 17:05

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: LukaszKulik »

Nelchael pisze:Mniej-więcej dowiedziałem się coś o panu, jednak mimo wszystko to mało. Nie znalazłem tam żadnych konkretów prócz odpowiedzi na jedno pytanie. Nie interesuje mnie lanie wody ale jasne proste konkrety. Ponawiam zatem:
Proszę o cierpliwość, ja też mam pewien plan kampanii który przygotowałem i którego się trzymam. Może nie jest idealny, ale planuję Pana i innych jeszcze czymś zaskoczyć. Wobec tego proszę o dosłownie kilka dni cierpliwości ;).
Czym zajmował się pan do tego pory?
ODP: Zawodowo i prywatnie info na http://www.lukaszkulik.pl - nie wiem dokładnie o co Pan pyta a przecież nie będę publikował biografii. Może jakieś ukierunkowanie, który aspekt mojego życiorysu Pana konkretnie interesuje.
Co zrobił pan przez ten czas dla młodych?
ODP: Zrobiłem i ciągle robię różne projekty. Niektóre wypalają, niektóre nie. Jest jednak pewien problem w mówieniu o nich. Ja nie realizowałem ich sam, pomagali mi w tym inni ludzie którzy podobnie jak ja wierzyli że robimy to bo warto, bo tak trzeba, a nie dlatego żeby o nas mówiono. Nie mogę teraz mówić o tych rzeczach bo bym zachował się nieuczciwie w stosunku do znajomych i przyjaciół o których pisałem wcześniej. Dlatego mimo że Pan naciska, to ja nie odpowiem bo nie robiłem tego jako osoba publiczna.
W jaki sposób przyczynił się pan do rozwoju Ostrołęki?
ODP: Tego pytania szczerze mówiąc nie rozumiem. Konkretnie chodzi mi o doprecyzowanie, jak Pan rozumie rozwój. Rozwój gospodarczy, kulturalny, sportowy, społeczny, jaki ?? Jaki wpływ na rozwój gospodarczy ma przeciętny mieszkaniec miasta, albo na rozwój infrastruktury ??
2) Mówi pan, że nic pan nie obiecuje. Jakie ma więc pan KONKRETNE POMYSŁY na rozwój Ostrołęki? Bo nie uwierzę, że ktoś kto chce rządzić miastem nie ma żadnych planów na to rządzenie.
ODP: Ja mam plan, i mam konkretne pomysły. Chwila cierpliwości, jak wrzucę te 500MB na Youtube to się Pan dowie jako pierwszy ;). Póki co mam świadomość co należy zrobić po wygranych wyborach, ale raczy Pan pozwolić bym nie dzielił skory na niedźwiedziu.
3) Co konkretnie chce pan zrobić dla młodych?
ODP: Młodzi nie mają szans w naszym mieście realizować swoich pasji w takim zakresie jakby chcieli. To co oferuje OCK w zakresie tańca, kultury, muzyki lub po prostu zajęcia to minimalizm. Widziałem jak działają ośrodki w innych miastach, widziałem co mogą zrobić młodzi ludzie jak da im się szansę. Dziś znam chłopaków którzy mają papiery instruktorów break dance i jak poszli do OCK że mogą za darmo poprowadzić zajęcia to im powiedziano że nie ma wolnej sali. Pan wybaczy, ale to tak właśnie wygląda, a taniec to tylko jedna z kilku rzeczy. Ja bym chciał żeby miasto pozwoliło rozwijać młodzieży jej pasje poprzez zapewnienie sal do prób muzycznych, poprzez zapewnienie instrumentów i nauczycieli którzy potrafią na nich grać, poprzez instruktorów tańca, malarzy, fotografów itp. Jest tego cała masa, ale nikogo to nie obchodzi.
Co chce pan zrobić aby młodzi ludzie, głownie ludzie tuż po ukończeniu szkoły średniej zostawali w Ostrołęce?
Po ukończeniu szkoły średniej to bym chciał żeby szli na studia na UW lub UJ, żeby kończyli inżynierię materiałową lub fizykę kwantową i mogli znaleźć pracę w Ostrołęce. Po szkole średniej to mogą pracować za 1200 pln miesięcznie, a tego chciałbym im oszczędzić, patrząc na to co sam przeżyłem.
Co chce pan zrobić, aby ludzie po studiach wracali do Ostrołęki?
Odpowiedź na YT już wkrótce.
4) W jaki sposób chce pan rozwijać życie kulturalne miasta?
Odpowiem na szybko - na początek przez pokazanie tego co te miasto już ma. Ono ma młodych ludzi którzy potrafią i tworzą klimat w tym mieście, mają talenty i umiejętności, mają pasję. Przykład Teatru Ulicy. Podoba mi się to niesamowicie, szkoda że dowiaduję się o tym zawsze PO spektaklu, a takich inicjatyw jest więcej, trzeba je tylko pokazać i stworzyć ofertę dla Ostrołęczan i ludzi spoza miasta, można to zrobić naprawdę niewielkim kosztem, ale potrzeba człowieka który wie jak to zrobić.
5) W jaki sposób chce przyczynić się pan do zwiększenia ilości miejsc pracy w mieście?
Część odpowiedzi będzie w materiale na YT ;).
6) Co sądzi pan o rozszerzeniu granic miasta? Jak odnosi się pan do pomysłu włączenia Rzekunia do Ostrołęki?
.
Granic nie możemy poszerzyć, bo nikt nie może zmusić do przyłączenia się do Ostrołęki. Musimy rozmawiać, negocjować, przekonywać i zachęcać. Innej drogi nie ma. Ktoś kto mówi o pozyskaniu gruntów na siłę może sobie od razu darować rozwój bo żadna z sąsiednich gmin nie odda dobrowolnie tego co jest dla niej najcenniejsze.
Lepiej robić cokolwiek, niż nie robić nic.
realista85

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: realista85 »

Mam kolejne 2 pytania do Pana:
1) Czemu do dnia dzisiejszego SLD nie wzięło oficjalnie odpowiedzialności za tradycje i czyny w wielu dziesięcioleciach, swojej krwawej poprzedniczki-PZPR???
2) Co szanowny kandydat twierdzi o takiej opinii , że po roku "89 nie zrobiliśmy w Polsce tego,co zrobił Charles de Gaulle we Francji ,tj. osądził najgorszych kolaborantów , odebrał im majątki ; a z Francji uczynił potęgę, która zajęła należne 4 miejsce wśród zwycięzców II wojny światowej???
Nelchael
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 20 paź 2010, 22:34
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: Nelchael »

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Widzę, że sporo konkretnych problemów dotyczących miasta pan zna mimo młodego wieku. Z niecierpliwością czekam na te obiecane materiały na YT.
Co do tego rozwoju Ostrołęki - w między czasie dowiedziałem się że prowadzi pan pewną działalność gospodarczą. Nie wnikam dokładnie co to za firma ani ilu ludzi z Ostrołęki pan zatrudnia ale sądzę że jak najbardziej może być to przykład przyczyniania się do rozwoju miasta jeżeli potencjał płynący z takiego przedsiębiorstwa jest dobrze wykorzystany. Jak widać nie będąc przy władzy także można zrobić coś pożytecznego dla miasta i mam nadzieje, że pan starał się stara nadal to robić.
Odnośnie wyjazdów młodych ludzi po szkole średniej - częściowo się zgadzam, ale z drugiej strony wielu takich ludzi już nie wraca do rodzinnego miasta. Bardzo ciężko jest ściągnąć do takiego miasteczka jak O-ka człowieka po dobrych studiach typu UJ czy UW - co można im zaoferować? (Przy okazji co chce pan zrobić żeby można było zaoferować więcej? :) ) Czy nie lepiej byłoby gdyby mieli oni możliwość studiowania w Ostrołęce? Szczególnie na kierunkach po których mogą znaleźć zatrudnienie? Nie każdemu przecież uda się wyjechać - czasem lepiej żeby skończył niezłą Ostrołęcką uczelnią i znalazł pracę na miejscu niż wyjechał do innego miasta i tam przepadł jak bezrobotny.
Pozdrawiam i życzę dobrego wyniku w wyborach prezydenckich oraz minimum dostania się do rady miasta.
ODPOWIEDZ