jaki internet jest dostępny

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

jaki internet jest dostępny

Post autor: przeklinak »

chciałbym się dowiedzie jakich dostawców internetu polecacie w gre nie wchodzi na pewno neo i netia bo nie mam gniazda telefonicznego tak samo nie interesują mnie sieci komórkowe
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: Qrzysio »

Napisz na jakiej ulicy mieszkasz.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: przeklinak »

Roweckiego Grota
Awatar użytkownika
Gerrard
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 23 kwie 2010, 18:51

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: Gerrard »

picia4 pisze:Roweckiego Grota
Aktualnie ta ulica jest w budowie przez Vectre. W BOK możesz się dowiedzieć o ceny i kiedy będzie można podpisać umowę.
Awatar użytkownika
tankian
kapral
Posty: 115
Rejestracja: 11 wrz 2010, 1:57

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: tankian »

mam ynet i gram po sieci - nic sie nie tnie, predkosc ok.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: Qrzysio »

Pewnie sam je zakładałeś, skoro twierdzisz, że nie najwyższej jakości.
Ale łatwiej promować nowego operatora. Oby tylko się nie okazało za kilka miesięcy to samo co było z Novum.
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: kasia pelasia »

Vectra jest ok, a do Novum to chyba nie ma co porównywać. Na Centrum gdy tam mieszkalismy sprawdzało sie KTH.
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: mIcHaLos »

Mam takie pytanie - mieszkam na obrzeżach miasta Oś. Leśne - Podrężewo.

Czy jest możliwość podłączenia internetu od naszych lokalnych firm do domku jednorodzinnego?
Z tego co się orientuje Ynet nie ma na chwilą obecną możliwości.... Vectra też nie (korzystałem z ich usług w B-stoku).

Czy ktoś wie coś na temat KTH? lub StacjaNET? - czy świadczą taką usługę. Jeśli tak to pewnie drogą radiową... Czy jest w ogóle sens wchodzenia w coś takiego? Wiadomo pózniej wszystko zależy od pogody... a chcę żeby wszystko chodziło i buczało :) ! - jak najmniej problemów !

Nie znam do końca możliwości więc pytam, bo nie było mnie w Oce 6lat. A narazie TPSa i Netie chciałbym wykluczyć.

Bardzo proszę o poradę i Wasze opinie na ten temat!

Z góry dzięki
Pozdrawiam
arrow
starszy kapral
Posty: 156
Rejestracja: 27 maja 2009, 0:24

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: arrow »

W Ostrołęce jest jeszcze Sferia. Znajomy korzysta z niej na tzw. Bemowie (czyli okolice serwisu Toyoty na Warszawskiej), tylko dalej od drogi.
Inny znajomy na Mazurach korzysta z Orange, ale nie technologii komórkowej tylko CCD (o ile dobrze pamiętam nazwę), prędkość do 1MB, dawali na próbę na miesiąc, z dużym modemem do komputera.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: przeklinak »

prawdopodobnie wezmę ynet :) mam tylko pytanie oni mają "dynamiczne ip" czy stałe się otrzymuje ?
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: morus »

picia4 pisze:prawdopodobnie wezmę ynet :) mam tylko pytanie oni mają "dynamiczne ip" czy stałe się otrzymuje ?
Stale, na zyczenie zewnętrzne

pozdr
sylwek123
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 10 lut 2007, 20:36
Lokalizacja: O-ka

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: sylwek123 »

Zewnętrzne czyli zmienne ? I jak to na życzenie, jak poproszę to dadzą mi te zewnętrzne ? Trzeba coś dopłacać ? I jeszcze jedno pytanko, kth ma stałe czy zmienne ip ??
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: Qrzysio »

Normalnie zakładając internet w YNET masz stałe zewnętrzne IP, takie samo, jak wielu innych użytkowników tej sieci.
Na życzenie otrzymujesz własne zewnętrzne IP, unikalne.
sylwek123
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 10 lut 2007, 20:36
Lokalizacja: O-ka

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: sylwek123 »

Jaki internet polecacie? Cena do 50 zł, aby było kilka mega, zmienne ip, najlepiej po kablu, ulica Kolberga, mam ok.miesiąc na podjęcie decyzji, zmienne ip chce bym mógł oglądać filmy w necie i do ściągania, podomież można to zrobić jakoś i przy stałym ip ale jednak wolałbym zmienne.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: Qrzysio »

Zapytaj na policji.
sylwek123
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 10 lut 2007, 20:36
Lokalizacja: O-ka

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: sylwek123 »

Poważnie myślę właśnie o Ynecie ale stałe ip tam jest chyba
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: morus »

Siemka, tak jest stałe ip
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: Instruktor_Marcin »

@sylwek123. Również polecam YNET. Sam bym się do nich przeniósł z KTH, ale niestety nie mam takiej możliwości ;(.

"Problem" stałego IP w sytuacjach które opisałeś możesz rozwiązać za pomocą zakupu konta premium. Przykładowo dostęp do HF premium na 30 dni kupuje za 2,5zł na allegro.

Nie za bardzo rozumiem o co tobie chodzi z oglądaniem filmów on-line. Youtube nie ma limitów, a płatne serwisy typu vod.onet.pl sprzedadzą tobie dostęp do treści na każdy IP w Polsce. Jedyny problem może być z kanałami BBC, netFlixem lub iTunes, ale wtedy możesz próbować łączyć się przez zagraniczne proxy. A zmienne IP w niczym tobie nie pomoże jeżeli sprzedaż lub dostęp do treści dozwolony jest jedynie z określonych obszarów świata.

Zmienne IP najbardziej przydaje się spamerom oraz różnego rodzaju "zadymiarzom" na forach. Gdyż praktycznie nie można ich zablokować bez stosowania odpowiedzialności zbiorowej. Ale dla tak "małych" sieci jak Ynet lub KTH to pewnie wnerwieni administratorzy zrobili by wyjątek. Nawet gdyby było zmienne IP to i tak przy 3 - 4 klasach D (maska 255.255.255.0 czyli /24) zablokowanie dostępu do drobnostka ;).

No chyba, że wolisz dopłacić do Neostrady: 2Mb/s za 55zł + przynajmniej 21zł za zawieszenie telefonu. Twój wybór.
ziemak
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 23 sty 2010, 13:17

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: ziemak »

Istnieję dużo serwisów przekazujących darmowo połączenie z megavideo, na bezlimit.
Polecam tv.wrzuc.to
sylwek123
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 10 lut 2007, 20:36
Lokalizacja: O-ka

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: sylwek123 »

Ok spoko, tylko trochę mało filmów do wyboru na tym wrzuc, macie może jakieś inne serwery na których można oglądać filmy bez limitów >?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: Qrzysio »

To nie jest temat od podawania linków. Załóż nowy wątek w dziale hyde-park.
kris2011
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 29 sty 2011, 12:22

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: kris2011 »

Vectra ma teraz ciekawe oferty. Pakiet złoty ( czyli 88 programów w tym 2 HD ) + internet 24 MB ( od 24.00 do 12.00 wzrasta do 48 MB ) = 59,90zł a przez pierwsze 4 miesiące płacisz za każdą z usług po 1zł, czyli w tym przypadku 2 zł przez 4 miechy:) umowa na 24 miesiące. Net wychodzi cię w tym pakiecie 11.90 miesięcznie za 24MB, bo za tv płacisz 48 zł. Bo sam internet 24MB na 24 miesiące kosztuje 94.90 zł
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: Instruktor_Marcin »

Piękna cena, tylko niestety najpewniej jednorazowa. Po dwóch latach możesz spodziewać się znaczącej podwyżki. Przecież aktualnie w cenniku Vectry takie opcje kosztują ponad 130zł miesięcznie. Szkoda, że nie można podpisać umowy na trzy lata :wink:.

Dla mnie wygląda to na ceny dumpingowe, aby pozbyć się konkurencji. KTH to akurat mogą "rozjeżdżać" za to co ostatnio wyczyniają z brakiem przepustowości, ale mam nadziej, że YNet się utrzyma :devil:.
kris2011
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 29 sty 2011, 12:22

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: kris2011 »

zanim wprowadzą nowe ceny, to muszą cię dużo wcześniej powiadomić, bo jak nie zgadzasz się, to możesz rozwiązać umowę bez żadnych kosztów. I ja mówię o paczce gdzie jest internet i telewizja, a nie o jednej usłudze. bo w paczkach taniej wszystko wychodzi.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: przeklinak »

co z tego że Vectra ma dobre oferty jak mało gdzie w oce jeszcze jest dostępna
zobacz kiedy założyłem ten temat a do dnia dzisiejszego Vectry u mnie w bloku ani widu ani słychu !!!!!
natomiast ynet założysz praktycznie wszędzie w mieście może czasem są z nim drobne problemy ale i tak polecam tę siec
ODPOWIEDZ