Vectra w Ostrołęce - opinie

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Instruktor_Marcin »

@damien. A w którym miejscu osiedla Centrum jest Ynet? Rozszerzają swój zasięg? Ja osobiście znam tylko kilka bloków przy ulicy Kleeberga. Do tego nie są (nie były?) podłączone światłowodem przez co nici z najnowszych promocji Ynetu.

@zly_i_szczery
Z tego co słyszałem jakiś czas temu dokładnie takie same pretensje miał Ynet do prezesa Dymerskiego.
Ba, nawet na ulicy Sikorskiego zdemontowano ich instalacje i straszono prokuraturą.
zly_i_szczery
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2010, 11:26

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: zly_i_szczery »

damien pisze: a po co kolejna firma? jest esprit i ynet ktory robi oprocz interneta to tv i telefony, oferta lepsza niz vectra
Ogarnij się człowieku, po twoich wszystkich postach widać, że jesteś pracownikiem ynetu na wysokim poziomie i o dużej wiedzy. Cytuje twoją wypowiedz:
"mam ynet analogowy i jest wsio ok. Mam 20 kanalow za 20 pln w tym 2hd! Dekoder w dzierzawe lub na wlasnosc "

Jak można mieć kanały hd w analogu? Może sam je stworzyłeś, bo na stronie ynetu nie ma żadnej informacji o telewizji? I w którym bloku masz na Centrum ynet?

Mówisz, że ynet razem z espritem ma lepsza ofertę? Esprit ma tylko tv analogowa, jakość gorsza od Vectry oraz odbiór uzależniony od pogody.

Popraw swoją polszczyznę... :lol:
zly_i_szczery
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2010, 11:26

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: zly_i_szczery »

Witam,
ponawiam pytania do Vectra Info:

Kiedy Vectra wejdzie na Centrum?
Słyszałem od waszych techników, że prezes spółdzielni Dymerski nie zgadza się na wejście Vectry, czy to prawda?
Awatar użytkownika
Vectra Info
szeregowy
Posty: 39
Rejestracja: 18 paź 2010, 10:08
Lokalizacja: Ostrołęka, Hallera 13

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Vectra Info »

Do zly_i_szczery
Na dzień dzisiejszy nie mamy zgody. Jeżeli sytuacja ulegnie zmianie pojawią się informacje na klatkach o rozpoczęciu budowy. Postaram się o umieszczenie info na forum.
Vectra dajemy więcej
barto0o
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 03 lip 2010, 7:07

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: barto0o »

Vectra Info pisze:Do zly_i_szczery
Na dzień dzisiejszy nie mamy zgody. Jeżeli sytuacja ulegnie zmianie pojawią się informacje na klatkach o rozpoczęciu budowy. Postaram się o umieszczenie info na forum.

ja wygląda sprawa przyłączania domków jednorodzinnych, czy jest jakieś ograniczenie, chodzi mi o domy na terenie miasta
Awatar użytkownika
Vectra Info
szeregowy
Posty: 39
Rejestracja: 18 paź 2010, 10:08
Lokalizacja: Ostrołęka, Hallera 13

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Vectra Info »

Do barto0o
Niestety w tym roku nie ma szans na przyłączenie domków. Na chwilę obecną trudno mi określić kiedy zaczniemy instalacje w domkach jednorodzinnych na terenie Ostrołęki.
Vectra dajemy więcej
materix
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 09 kwie 2009, 19:49

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: materix »

Nie wiadomo kiedy ruszy podłączanie na Psarskiego 22? ;)
zygfryd
starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 02 wrz 2008, 8:25

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: zygfryd »

materix pisze:Nie wiadomo kiedy ruszy podłączanie na Psarskiego 22? ;)
Jeśli chodzi o podłączenie do danego mieszkania to musisz zadzwonić do Biuro Obsługi Klientów Vectry i się umówić na konkretny dzień i godzinę na podłączenie.
tel. do Biura Obsługi Klientów Vectry
29 6941000
Awatar użytkownika
Vectra Info
szeregowy
Posty: 39
Rejestracja: 18 paź 2010, 10:08
Lokalizacja: Ostrołęka, Hallera 13

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Vectra Info »

Jeżeli chodzi o Psarskiego 22 to planowane podłączenie bloku to pierwsza połowa Listopada 2010 .
Vectra dajemy więcej
Awatar użytkownika
Wilczyca
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 08 paź 2010, 11:00

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Wilczyca »

Zamiast podłączać nowych klientów ,proszę zadbać o jakość usługi internetowej obecnych klientów!

Zamówiłam 24 Mb/s.

Tymczasem prędkości na różnych stronach do testowania wahają się w granicach
od 800 kb/s do 13 Mb/s.
Z pingami tez jest różnie. Na dobrą sprawę powinien wynosić on 30 ms ,a nie 920 ms !..gdzie praktycznie wszystko stoi w miejscu.
To nie jest przypadek jednorazowy. Od miesiąca mam internet od Was i na palcach jednej ręki policzę dni kiedy było to 20-22 Mb.
Fakt, w godzinach porannych jest lepiej ,lecz wieczory to masakra!
Proszę nie mówić ,żeby na stronie Vectry przeprowadzać test -bo tam zawsze jest 24 Mb.

Oczywiście nic na to nie poradzicie . Prawda???

Prawda jest taka -nie jestem zadowolona ,że przeszłam Z TP do Vectry.
materix
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 09 kwie 2009, 19:49

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: materix »

A jeżeli mam 2 telewizory? To jak? Ile będe miał programów mając pakiet:
Pakiet telewizji cyfrowej Pakiet Złoty 88 programów
Nie mając drugiego dekodera?
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: kasia pelasia »

Ja tez na stronie Vectry mam 16 lub 24, zlależy o jakiej porze, a na innych niezaleznych zawsze mniej, coś w tym jest, trzeba chyba reklamować.
bartek1030
starszy kapral
Posty: 162
Rejestracja: 13 lis 2005, 8:13

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: bartek1030 »

A mógłby ktoś napisać więcej o internecie u nich czy nie ma przerw w dostawach czy u każdego w godzinach wieczornych muli ? Bo oferta w porządku nawet nie liczyłbym na te 16 mb/s Ale te 5 musiałoby być o każdej porze

Z góry dzięki za odpowiedzi
Obrazek
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Qrzysio »

bartek1030 - chyba lubisz się oszukiwać.
Firmy właśnie na tym bazują, aby dać ci mniej za więcej, a ty powiesz, że odchyłka dla ciebie jest nieznaczna. Dla ciebie niewiele, a firmy zarabiają na tym krocie przez oszczędności.
Moim zdaniem to nie fair i należy sowicie wymagać tego, co znajduje się w umowie. W innym przypadku zawsze będzie "prawie działać", a nie działać normalnie.
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Instruktor_Marcin »

Qrzysio on siebie nie oszukuje, tylko jest realistą i osobą elastyczną :).
Dawno przyjętą praktyką wśród dostawców dostępu do Internetu (ISP) dla osób prywatnych jest wysprzedawanie około 3 razy większego pasma niż posiadane (overbooking). To oznacza, iż jedynie 33% użytkowników w danym momencie może osiągnąć pełną prędkość transferu. Poza tym nikt nie zagwarantuje, iż poza jego siecią transfery z każdego serwera na świecie będą maksymalne.

Co prawda KTH to chyba ostatnio przesadziło ze zwiększaniem prędkości swoim klientom, gdyż w godzinach szczytu (19-21) nie jest rzadkością transfer 3-5Mbps na 10 możliwych. Pomiar na speedtest.tp.pl oraz speedtest.net, a co ciekawe ten drugi często pokazuje wyższe transfery niż ten pierwszy będący własnością TPSA (dostawca tranzytu krajowego i światowego dla KTH) :(.

W lepszej sytuacji są bezpośredni klienci detaliczni operatorów ogólnokrajowych takich jak Netia lub TPSA, gdyż te firmy dysponują niemal pełną wolną przepustowością swoich łączy, ale wiąże się to z wyższą ceną za dostęp.
Poza tym po co tobie Neostrada z prędkością 10Mb za 74zł+21zł=95zł (z zawieszeniem linii) skoro przykładowo Youtube.com w godzinach szczytu ledwo działa (<1Mbps) poprzez łącza zagraniczne TPSA? A strony krajowe wczytują się bez większych opóźnień nawet przy prędkości "ledwo" 2Mbps. Co prawda może kiedyś to poprawią dzięki zwiększeniu przepustowości łączy pod Atlantykiem lub Google wreszcie przeniesie część serwerów Youtube na nasz kontynent.
Do tego nie jestem pewny jak w tym czasie działa itvp.pl, ipla.pl lub vod.onet.pl, ale przypuszczam, że nie wykładają ostatniego grosza na zwiększenie prędkości tych serwerów aby zapewnić każdemu maksymalny transfer w godzinach szczytu.
Tubylec
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:45
Lokalizacja: O-ka

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Tubylec »

Ja mam internet w KTH i bardzo często sprawdzam transfer na różnych stronach testujących (poprostu lubię pilnować swojego). Korzystam z dziewięciu takich stron. Przynajmniej od roku transfer nie spada poniżej tego co jest w umowie. Jestem z tego powodu bardzo happy :jupi:

Poniżej screeny testu na speedtest.pl:

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Wilczyca
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 08 paź 2010, 11:00

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Wilczyca »

To są moje wyniki testów wykonane 20 i 28 października ok. godz.19.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pytanie do "szeregowego " z Vectry:
- gdzie te 24 Mb/s :?: :?: :?:

Zaznaczam ,że przy spisywaniu umowy pytałam się czy to jest naprawdę 24 Mb czy tylko na papierze.
Usłyszałam stanowczą odpowiedź ,że na 100 % będzie to 24 Mb/s.
...i co?
Ostatnio zmieniony 02 lis 2010, 19:36 przez Wilczyca, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Medium
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 06 paź 2008, 20:50

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Medium »

To mój test mam Ynet i jak narazie nie mam zastrzeżeń, w bloku pare osób wzięło vectrę internet + telewizja głosy są podzielone jeśli chodzi o internet
Załączniki
13547010.jpg
Głupota jest rzeczą ludzką :)
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Instruktor_Marcin »

@Wilczyca. Jesteś pewna, że masz opcję 24Mbps (w nocy 64). Dla mnie wygląda jakbyś wzięła opcję 16Mbps (w nocy 24).

Poza tym nie musisz wklejać całych obrazków. Jak korzystasz ze speedtest.net wystarczy jak po sprawdzeniu prędkości klikniesz "Copy Forum Link" i później takie hiperłącze wkleisz tutaj.

Przykładowo mój wynik sprzed chwili na łączu 10Mbps pokazał: 6.68Mbps co jeszcze nie jest tak źle.
Obrazek

Do tego bardzo chętnie zobaczyłbym jakim łączem wychodzi Vectra z Ostrołęki. Jak możesz to wklej tutaj trasę do serwera: cienki.skynet.net.pl jako "Code" (najlepiej bez pierwszej linijki a jak masz własny router to nawet bez dwóch pierwszych).

U mnie w KTH wygląda to tak:

tracert cienki.skynet.net.pl

Kod: Zaznacz cały

Śledzenie trasy do cienki.skynet.net.pl [194.153.119.3]
z maksymalną liczbą 30 przeskoków:
 (...)
  3     7 ms     8 ms     *     gwosa.net.kth.pl [217.96.62.1]
  4    13 ms    12 ms    13 ms  80.50.233.17
  5    12 ms    13 ms    14 ms  do-etop-80.54.0.86.tpnet.pl [80.54.0.86]
  6     9 ms    16 ms    11 ms  do-skynet.etop.pl [80.72.36.26]
  7    16 ms    12 ms    11 ms  cienki.skynet.net.pl [194.153.119.3]

Śledzenie zakończone.
edit:
I jeszcze jedno. Nie wiem czemu, ale jako domyślny serwer testowy na speedtest.net ustawiony masz Poznań. Zmień na Warszawę. Nie możliwe jest, aby od nas do Poznania było szybsze łącze niż do stolicy.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2010, 20:00 przez Instruktor_Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wilczyca
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 08 paź 2010, 11:00

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Wilczyca »

@Instruktor_Marcin
Wyobraź sobie ,że nie mam pojęcia jaką umowę podpisywałam z Vectrą -cwaniaku! :faja:

Chyba ,że osoby pracujące w Vectrze widząc umowę na 24 Mb podpinają 16 MB. :crazy:
Nie musisz mnie instruować w jaki sposób mam linki wklejać.
Te screeny robiłam wcześniej i nie na potrzeby tego forum ,lecz wysyłałam je na specjalną prośbę e-mailem do BOK-u Vectry wyższego rangą, bo tu w Ostrołęce BOK tylko milczeć potrafi o pewnych sprawach :lol:

Wiedziałam ,że znajdzie się jakaś Omega która będzie komentować te "obrazki".

Bieżący link czyli z dnia 2 listopada to testowanie wrocławskiego serwera:

Obrazek


Cieszę się, że potrafisz obsługiwać program do śledzenia trasy pakietów.
Tym mi nic nie pomożesz,więc na co ta gadka.
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Instruktor_Marcin »

Ależ zbędne te nerwy Wilczyco :).
Ja pytam z ciekawości a nie uszczypliwości. Te 24Mbps to podejrzewałem, że wmówili tobie w biurze Vectry a w umowie masz co innego. Ale skoro twierdzisz, że tak jest w umowie to w porządku. Gorzej, że taką prędkość możesz uzyskać jedynie w godzinach porannych.

Niestety nikt tobie raczej nie pomoże. Możesz jedynie informować innych jaka sytuacja występuje w Vectrze w godzinach szczytu i tyle. Jak do nich zacznie przychodzić mniej osób to być może coś z tym zrobią.

Tyle, że mnie właśnie ciekawiło czy to jest w ogóle możliwe. Dość dawno temu widziałem mapkę sieci TPSA, z której wynikało iż z Ostrołęki do Warszawy mają jedynie 40Gbps łącze (na całe miasto i okolice). Zapewne od tamtego czasu trochę się to zmieniło, ale z tego co wiem zbyt wiele łączy w naszej okolicy nie powstało. Drugim dostawcą łączy między miastowych w Oce jest Exatel (dawniej Tel-Energo) oni też nowych włókien już nie kładą. Co najwyżej zwiększają szybkość "starych" (przykładowo poprzez TWDM). Jakiś punkt styku ma u nas w mieście od niedawna także Netia, ale oni raczej wykupili nieużywane włókna (jeżeli takie były) od Exatela i tak zbudowali fragment sieci.
Awatar użytkownika
Wilczyca
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 08 paź 2010, 11:00

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Wilczyca »

Instruktorze _Marcinie-pozdrawiam :)
.....i tym razem testowanym serwerem jest Warszawa:


Obrazek

.........................................i gdzieś tam :?

Obrazek

Wniosek:
http://youtu.be/m00udFijVf0
...a zwłaszcza refren tego utworu :oops:
aga1009
kapral
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2008, 9:25

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: aga1009 »

Cyt.:

"Czy prędkości usług internetowych w sieci Vecra są gwarantowane?
Nie. Sieć Vectra oferuje łącza umożliwiające osiąganie pewnych maksymalnych prędkości w zależności od wybranego pakietu internetowego. Łącza gwarantujące prędkość (tzw. łącza z CIR) są łączami przeznaczonymi do zastosowań profesjonalnych, a ich koszt jest kilkunastokrotnie wyższy niż łączy przeznaczonych do użytku domowego."
Tubylec
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:45
Lokalizacja: O-ka

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Tubylec »

aga1009 sorry, ale KTH czy Ynet nie mają jakichś tam łączy gwarantowanych a wszystko gra i transfery są takie jak w umowie,
więc o czym Ty do nas rozmawiasz? :evil:
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Instruktor_Marcin »

@Tubylec, a na jaką prędkość masz umowę?
Ja póki miałem łącze do 2Mbps od KTH uważałem podobnie do Ciebie. Tak samo było z Neostrada 1Mbps.
Ale odkąd podpisałem nową umowę na 10Mbps (na szczęście 3zł taniej niż stara) to już KTH tak różowo nie wygląda.
Oto dowód:
Obrazek
A strona speedtest.tp.pl pokazuje czasami jeszcze niższe wartości.

Edit:
Maksymalna prędkość łącza osiągalna jest jedynie w godzinach od północy do ok. 12-13 w południe. Ale KTH rekompensuje to gradacją współczynnika zwielokrotnienia prędkości: 4x do 10 i 2x do 14. Szkoda tylko, że nie robią tak jak w Ynecie i nie zwiększają także prędkości wysyłania:
Obrazek
ODPOWIEDZ