Sphinx

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
myśliciel1
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 06 gru 2010, 16:23

Sphinx

Post autor: myśliciel1 »

Witam potrzebuje opinie zamierzam odtworzyć działalność i prosperować pod nazwą znajej sieci restauracji "sphinx" myślicie że sprzeda sie to w ostrołęce?
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Re: Sphinx

Post autor: Sarcev »

powinno byc ok :) tak mysle...
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Sphinx

Post autor: przeklinak »

też myślę że da radę ale ciekawe ile osób będzie tą sieć kojarzyć ?
MISIO
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 09 paź 2008, 11:06

Re: Sphinx

Post autor: MISIO »

Mi osobiście wydaje się, że nie jest to najlepszy sposób na biznes. Z tego ci się orientuję to koszt samej licencji wynosi ok 100tys zł. W mieście wielkości Ostrołęki sama znana nazwa nic nie da. Po prostu nie ma tu tylu klientów, żeby to się zwróciło. 100 tys licencja, kolejne kilkaset tysięcy na wystrój zgodnie z ich wymogami, nie uwzględniając kosztów stałych i operacyjnych, to daje BARDZO dużo kebabów po ok 20zł:). Do tego "opiekun" regionalny, który stoi non stop nad głową i doprowadza w końcu do tego, że nie będziesz panować nad swoją firmą, a tylko będziesz wykonywać polecenia. Znam kilka lepszych sposobów zainwestowana swoich pieniędzy.
materix
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 09 kwie 2009, 19:49

Re: Sphinx

Post autor: materix »

Burger Kinga, nie lepiej by było? :)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Sphinx

Post autor: Qrzysio »

Da Grasso sie udalo. Sphinx jednak potrzebuje ogromnego lokalu w dobrej lokalizacji, o taki w Ostrolece ciezko.
trampella
plutonowy
Posty: 239
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:15

Re: Sphinx

Post autor: trampella »

Witam,,może troche nie na temat ale.... w naszym miasteczku nie ma smażalni ryb-oj ale pycha, nie ma też zwykłego , porządnego grilla- taka pychota że oh....Nie wszyscy lubią kebaby,pomyślcie o wszystkich kupcach,taksówkarzach i td.,itp....Pozdrawiam
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Sphinx

Post autor: kasia pelasia »

Chętnie od wpadnę na shoarmę z kurczaka :)
samanta
plutonowy
Posty: 209
Rejestracja: 15 lis 2008, 10:32

Re: Sphinx

Post autor: samanta »

myślę że warto spróbować, nie ma w ostrołęce zbyt wielu restauracji w których podają nie-kebaby :) sphinx ma fajne menu i fajnie by było mieć go w oce :)
antz13
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2009, 14:38

Re: Sphinx

Post autor: antz13 »

Ja na pewno wpadnę na steka.
atina83
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2010, 11:47

Re: Sphinx

Post autor: atina83 »

ja tez na pewno wpadnę, fajny pomysl w Oce nawet nie ma gdize zjeść a czasami mozna byloby sie przejsc na dobre jedzonko nie z "proszku " :-)) nie zebym byla Magdą Gessler heheheh.
niepodporzadkowana
starszy szeregowy
Posty: 74
Rejestracja: 15 mar 2010, 13:08

Re: Sphinx

Post autor: niepodporzadkowana »

uważam, że nie jest to dobry pomysł. lepiej zainwestować w TESALI Najlepszy kebab w mieście. Niby nazwa kebab itp. fakt są dania kebabowe ale jednak główną rolę grają dania typu stripsy, shorma itp. Pyszne świeże sałatki, bułeczki z pieca z masełkiem czosnkowym plus nieziemskie sosy. Raczę rozejrzeć się za tą inwestycją bo myślę że się bardziej opłaca.
Sphinx jest za drogi.
a w Tesali danie kosztuje już od 9zł frytki stripsy sosy. A na prawdę warto!
W Mławie to prosperuje i świetnie się ma
martuska
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 15 sie 2007, 0:23
Lokalizacja: o-ka

Re: Sphinx

Post autor: martuska »

Ja osobiście bardzo chętnie bym tam bywała, ale Ostrołęka być dziwne miasto.... wątpię czy znajdzie się tylu chętnych na jedzenie tam by zwrociły się koszty. Tu większość woli na kebaba iść :(
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Sphinx

Post autor: steward »

Wolałbym już jakiś kolejny kebab albo chińczyka byle otwartego do 3 w nocy np. Ileż można na Statoilu jeść hot-dogów :wink: Otworzysz kolejny lokal czynny do 22 gdzie w tych godzinach konkurencja w gastronomii jest ogromna w Ostrołęce - zwłaszcza cenowa.
opiekun
starszy szeregowy
Posty: 86
Rejestracja: 26 lip 2008, 15:46

Re: Sphinx

Post autor: opiekun »

Ja bym Ci radził nie ograniczać się do franczyzy Sphinxa. Jak chcesz, to rób podobne dania do nich, oferuj podobne rzeczy, ale rozszerz asortyment o jakieś żeberka, pstrąga w śmietanie :D czy coś co ludzie też kupią, a może koszty szyldu Sphinx nie zjedzą Ci dochodu. ;)
Wykorzystywanie całości lub fragmentów powyższej wypowiedzi bez zgody autora zabronione.
agrafka111
szeregowy
Posty: 46
Rejestracja: 12 maja 2010, 19:13

Re: Sphinx

Post autor: agrafka111 »

U nas ostatnio na zajęciach wykładowca mówił, że ta restauracja się zamyka.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Sphinx

Post autor: Qrzysio »

Ja słyszałem tylko o tym, że Sphinx kupił siec Da Grasso i w pizzeriach będzie szerszy asortyment. O likwidacji nie słyszałem.
Awatar użytkownika
vil
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 31 mar 2010, 21:52
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Sphinx

Post autor: vil »

agrafka111 pisze:U nas ostatnio na zajęciach wykładowca mówił, że ta restauracja się zamyka.
sieć restauracji Sphinx miała spore problemy finansowe z powodu kryzysu (inwestowali w opcje) i w grę wchodziła upadłość, ale wyszli z dołka i chyba teraz już nie grozi likwidacja ich restauracji ;)
ODPOWIEDZ