STRAŻ POŻARNA

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
JAH
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2011, 13:35

STRAŻ POŻARNA

Post autor: JAH »

Widze ze przy kazdym artykule o straży jest mnóstwo komentarzy dlatego tez zakladam ten wątek :) prosze o udzielanie sie :P Jak juz pisalem w komentarzach miasto dofinansowuje PSP bo ma obowiazek zapewnic bezpieczeństwo przeciwpożarowe miastu...Zgadzam sie ze alternatywa powinna byc OSP Ostroleka ale sa wazniejsze wydatki...lepiej dofinansowywac OSP w KSRG bo sa to jednostki odlegle od PSP czasami kilkadziesiat km które mogą samodzielnie prowadzic dzialania i czesciowa odciązaja PSP.
ozbi
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2011, 15:54

Re: STRAŻ POŻARNA

Post autor: ozbi »

Jah

Musisz wiedzieć pewne rzeczy o OSP że w skład tego zrzeszenia wchodzą strażacy PSP. Zgodzę się z tobą że alternatywa jest finansowanie jednostek OSP. Fakt faktem jednostka OSP Ostrołęka jest profesjonalnie przeszkolona w rożnym zakresie poprzez ratownictwo medyczne, wodne wypadkowe itp. Posiada na wyposażeni masę sprzętu która nie jedna jednostka osp z powiatu ostrołęckiego takiego sprzętu nie posiada będąca w KSRG z wyłączeniem posiadanych samochodów. W ramach tworzenia jednostek psp komend rejonowych z osp Ostrołęki, psp w roku 1974 zabrała samochody i jak nigdy dotąd ich nie zwróciła. inną stroną medalu jest że osp Ostrołęka udowodniła swój profesjonalizm podczas pożaru w jbb jak i również podczas powodzi pod Płockiem i cały czas sie rozwija. Do szczęścia brakuje solidnych garaży i samochodu gaśniczego. A teram mam pytanie czemu ostrołęcka osp ma nie posiadać samochodu gaśniczego? /bez uwzględnienie że jest obok psp inne przykłady/
eRBeKa
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 28 gru 2010, 20:12

Re: STRAŻ POŻARNA

Post autor: eRBeKa »

Ozbi powiedz jaki sprzet ma OSP Ostroleka którego niema np OSP Nowa Wieś?No moze z wyjatkiem sprzetu do ratownictwa wodnego...jestem jednym z czlonków OSP Nowa Wieś i mamy bardzo bogate wyposazenie ale ciagle sie dosprzetawiamy...Aha no i o jakim profesjonalizmie mowisz podczas pożaru JBB?
ozbi
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2011, 15:54

Re: STRAŻ POŻARNA

Post autor: ozbi »

Już ci odpowiadam jeśli chodzi o was wiem ze jesteś super wyposażeni to przyznaję kilka druhów miałem przyjemność poznać spoko ludzie, pod względem ratownictwa wodnego żadna takiego sprzętu nie ma. samochód tez macie super. jeśli ci chodzi to przodowaliśmy w pracach rozbiórkowych na 5 odcinku razem z JRG mława, nie mowie że nikt nic nie robił bo znam osobiście ludzi którzy przy tej akcji ciężko pracowali prawdziwa oręż strażacka, nie wiem co było na innych odcinka wiem jedno ze powierzona pracę robiliśmy szybko i sprawnie. Nie wiem czy widziałeś ostatnio na youtube oddanie samochodów w poznaniu Wrocławiu i Olsztynie czemu u nas nie ma takich programów w naszym powiecie. Jeśli chodzi osprzęt każdy ma podobny inni mają w pojedynczych sztukach niektórzy 2 krotnie. np. lukas, piły do betonu i stali i drewna ale to sprzęt szczątkowy. powiem tak OSP posiada tyle sprzętu że jest w stanie na dzień dzisiejszy uzbroić całkowicie 2 samochody gaśnicze na ful wypas, nie wliczając tego co jest u nas na GLM-8
ozbi
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2011, 15:54

Re: STRAŻ POŻARNA

Post autor: ozbi »

wy wykorzystujecie sprzęt w akacjach u nas w większości znaczna ilość sprzętu leży na magazynach, bo nie posiadamy samochodu gaśniczego wiec nie ma gdzie go zapakować dlatego cześć z niego wykorzystuje zamiennie na akcja lub podczas szkoleń
CabroN
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 03 sty 2011, 15:03

Re: STRAŻ POŻARNA

Post autor: CabroN »

większość strażaków OSP to ludzie młodzi choć nie twierdze że nie przeszkolenie np. mój brat jest w OSP tydzień był w Ciechanowie na powodzi i nie powiem zgarnął ładna kasę za to. Mimo to uważam że jeko jednostka OSP jest bardzo przydatna.
eRBeKa
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 28 gru 2010, 20:12

Re: STRAŻ POŻARNA

Post autor: eRBeKa »

ozbi powiem Ci ze pamietam czasy w OSP kiedy naprawde brakowalo sprzetu,ubrań, butów i hełmów. Dzis każdy ma swoje ubranie (koszarowe, USP i po 2 koszulki), hełm, buty (wiekszosc ma 3 pary-krótkie,kozaki i gumaki) do tego kazdy 2x rekawiczki, noże (HILTI lub BETA),pasy i kominiarki(białe specjalne i czarne zimowe). A co do sprzetu to mozna powiedziec ze obydwa wozy mamy uzbrojone po zęby :) Do tego operacyjny polonez i oświetleniowy Żuk :) Fajnie by bylo jakbyscie tez dostali gaśniczy i mysle ze predzej czy pozniej sie dorobicie :) a tym czasem załączam fotke :)Obrazek
Obrazek
JAH
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2011, 13:35

Re: STRAŻ POŻARNA

Post autor: JAH »

Panowie zakładajac ten temat nie sadzilem ze bedzie takie zainteresowanie. Orientuje sie troche w temacie OSP Ostroleka i wiem ze ciezko bedzie wam pozyskac samochod gasniczy poniewaz na terenie miasta stacjonuje PSP i poprostu jest to nieopłacalne. Niemówie ze by sie wam nie przydał ale wiem ze bedzie to trudne bo kilka osób stara sie od jakiegos czasu o ten samochód ale rokowania nie są najlepsze :) Widze ze kolega z OSP Nowa Wieś ładne zdjecia wrzucił- bardzo ładny MAN tylko szkoda ze bez przedniego napędu ale w sumie do lasu macie prawdziwego "potwora" STARA 266 :) Aha i odnosnie MANa to jest konkretnie wysprzetowiony bo podczas akcji w JBB stacjonował w Komendzie Miejskiej na zabezpieczeniu stanów osobowych przez prawie tydzien i zdazylem go dobrze obejzec. Chcialbym równiez pogratulowac Wójtowi gminy Olszewo-borki ze udało sie im zakupic w ciagu 2 lat dwa nowe MANy dla OSP Dobrołęka i Nowa Wieś. Pozdrawia druh z PSP Ostroleka
aristo
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 05 sie 2010, 0:45

Re: STRAŻ POŻARNA

Post autor: aristo »

Nie znam się na gaszeniu, ale mam jedno spostrzeżenie. Żenujące dla mnie jest to, że w XXI wieku strażacy zawodowi muszą chodzić i prosić różne instytucje o pieniądze. To jakiś absurd. Dlaczego większym problemem jest kupno wozu bojowego dla strażaków zawodowych niż ochotników? Widzieliście jaki sprzęt dostały OSP w ostatnich latach? Jak się tak popatrzy na sprzęty OSP i PSP, to często ochotnicy mają lepszy sprzęt niż zawodowi. Trochę dziwi mnie, że nie został wprowadzony prosty mechanizm. PSP powinna w pierwszej kolejności dostawać np. nowy wóz na dwa czy trzy lata, a potem przekazywać go do OSP. Po co OSP nowiutki wóz bojowy, jeżeli przez większość czasu stoi w garażu? PSP powinna mieć najnowszy sprzęt, przecież wyjeżdża do akcji najwięcej. Po dwóch latach taki wóz jest przekazywany OSP, a w jego miejsce PSP kupuje nowy.
ODPOWIEDZ