Miejsce parkingowe dla inwalidy przy ul. Kopernika

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
hazard
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 01 wrz 2007, 10:28

Miejsce parkingowe dla inwalidy przy ul. Kopernika

Post autor: hazard »

Na ul. Kopernika, tuż koło Zabytkowej, są dwa miejsca postojowe dla inwalidy - są to jedyne takie miejsca przy tej ulicy. Od kilku miesięcy, jedno z tych miejsc jest ciągle zajęte przez seicento. Fakt,że jest to auto uprawnione do stania w tym miejscu ale....no właśnie, zauważyłem,że auto to jest zaparkowane w tym miejscu w dni robocze, a więc właściciel/właścicielka tegoż auta dojeżdża nim do pracy. Ok, nie mam nic przeciwko ale uważam,że jest to nie w porządku-jeśli codziennie blokuje innym miejsce, powinien/powinna "wykupić" sobie stałe miejsce postojowe ( tzw. kopertę) a nie blokować regularnie i non stop miejsce innym uprawnionym do parkowania na miejscach dla inwalidy. Tym bardziej,że przy tej ulicy nie ma więcej takich miejsc.
eish
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 05 lip 2010, 19:12

Re: Miejsce parkingowe dla inwalidy przy ul. Kopernika

Post autor: eish »

Zazdrościsz?

Skoro jest to osoba uprawniona do korzystania z takiego miejsca postojowego i nigdzie nie jest określone jak często i jak długo można z takich uprawnień korzystać, to nie rozumiem oburzenia.
hazard
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 01 wrz 2007, 10:28

Re: Miejsce parkingowe dla inwalidy przy ul. Kopernika

Post autor: hazard »

Nie, nie zazdroszczę tylko szlak mnie trafia bo jako osoba też uprzywilejowana nie mam gdzie parkować. Dlatego uważam,że jest to nie fair.....Jeśli tego nie rozumiesz to nie zabieraj głosu
materix
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 09 kwie 2009, 19:49

Re: Miejsce parkingowe dla inwalidy przy ul. Kopernika

Post autor: materix »

Chciałbym coś jeszcze dodać. Czy woli Pan, jeżeli nie fair jest to, iż nie ma Pan gdzie zaparkować - Co prawda może Pan ustać gdzieś dalej i podejść do celu. Czy bardziej nie fair jest to, że osoba parkująca na tym miejscu jest nie pełno sprawna, a Pan sobie może normalnie funkcjonować? Proszę - niech Pan sobie odpowie na to pytanie. :-)
trampella
plutonowy
Posty: 239
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:15

Re: Miejsce parkingowe dla inwalidy przy ul. Kopernika

Post autor: trampella »

Ja rozumiem oburzenie forumowicza,ponieważ osoby z uprawnieniami do parkowania na miejscu dla niepełnosprawnych notorycznie blokują całymi dniami miejsca parkingowe (praca??? -jeśli grupa inwalidzka???) ,które są potrzebne także innym niepełnosprawnym.A tak wogóle to należałoby się bliżej przyjrzeć uprawnieniom do parkowania dla niepełnosprawnych-coś tak dużo ich ostatnio???!!!Rozumiem osoby starsze,chore naprawdę,osoby o widocznym kalectwie,kombatanci-renciści,ale wiele osób nadużywa tego przywileju,utrudniając życie innym.Zwrócisz uwagę grzecznie to otrzymasz takie "pozdrowienie"od takiego niepełnosprawnego że "strach się bać"!!!!
aga1009
kapral
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2008, 9:25

Re: Miejsce parkingowe dla inwalidy przy ul. Kopernika

Post autor: aga1009 »

Jeśli faktycznie występuje zapotrzebowanie na dodatkowe miejsce należy złożyć podania z prośbą o wyznaczenie dodatkowego miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawne.Argumentem może być, że obecne są powiedzmy "stałymi" miejscami.
Awatar użytkownika
vil
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 31 mar 2010, 21:52
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Miejsce parkingowe dla inwalidy przy ul. Kopernika

Post autor: vil »

trampella pisze:(praca??? -jeśli grupa inwalidzka???)
nie rozumiem skąd to zdziwienie. czy Twoim zdaniem osoby z grupą inwalidzką nie powinny pracować? czy to ludzie drugiej kategorii, którym nie przysługuje prawo do podejmowania pracy?
hazard
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 01 wrz 2007, 10:28

Re: Miejsce parkingowe dla inwalidy przy ul. Kopernika

Post autor: hazard »

Do " materix-a" - Czytaj ze zrozumieniem- to taka moja rada. Napisałem,że też jestem uprawniony czyli inwalida, a więc mam takie samo prawo do korzystania z tego miejsca-nie muszę parkować dalej i nie muszę płacić ( a może mnie nie stać na płacenie za parking? hmmm. ten kto tam stale parkuje chyba ma pieniadze skoro pracuje-Ja nie mam )
materix
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 09 kwie 2009, 19:49

Re: Miejsce parkingowe dla inwalidy przy ul. Kopernika

Post autor: materix »

hazard pisze:Do " materix-a" - Czytaj ze zrozumieniem- to taka moja rada. Napisałem,że też jestem uprawniony czyli inwalida, a więc mam takie samo prawo do korzystania z tego miejsca-nie muszę parkować dalej i nie muszę płacić ( a może mnie nie stać na płacenie za parking? hmmm. ten kto tam stale parkuje chyba ma pieniadze skoro pracuje-Ja nie mam )
Serdecznie przepraszam, za nie porozumienie.
trampella
plutonowy
Posty: 239
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:15

Re: Miejsce parkingowe dla inwalidy przy ul. Kopernika

Post autor: trampella »

do vil: nigdy nie ośmieliłabym sie dzielić ludzi na żadne kategorie a tym bardziej niepełnosprawnych (wręcz odwrotnie), miałam na myśli ludzi z dochodem(renta), pracujących(pensja) a mimo to blokujacych innym miejsce parkingowe- ich stać finansowo na zapłacenie biletu lub wykupienie opłaty zryczałtowanej za 20 zł na cały rok, jak słusznie przedstawiła to MRKO (mój przedmówca).Dzięki nim inni niepełnosprawni mają problem z parkowaniem.Jeśli żle to wyraziłam w poprzednim poście ,przepraszam,faktycznie mogło to tak zostać zinterpretowane.
ODPOWIEDZ