DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: Qrpiana »

Nie wiecie co się dzieje z MUX1 - od wczorajszego poranka nie odbieram żadnego kanału z tego multipleksu. To jakaś tymczasowa awaria czy nadal próbują "polepszyć" przekaz?
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: elfik »

ja odbieram wszystkie 15 kanałów bez przerw (ok, poza jedynką, ale jej chyba nikt nie ma ;))
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: Instruktor_Marcin »

Nie zauważyłem żadnych problemów z MUX1 ani MUX2, ale wczoraj niewiele oglądałem telewizji. Co ciekawe jak teraz spoglądam na informacje w dekoderze to widzę, że na MUX 1 mam lepszą siłę sygnału i jakość niż MUX 2.

@Qrpiana. Jaką masz siłę sygnału i jakość przy kanałach z MUX2? U mnie jest 93% i 89% odpowiednio.

@elfik. Jeżeli nie masz jedynie TVP 1 HD to jest tylko i wyłącznie wina twojego dekodera, który nie potrafi odtwarzać materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości.
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: Qrpiana »

hmm siła sygnału? Jak wrócę do domu to sprawdzę, może to tylko wczoraj coś się działo. A co do dekodera elfika. Ja niestety też z niedopatrzenia kupiłam ten bez HD i niestety programu pierwszego na mux1 nie odbieram :(
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: Bart3kk »

Nie rozumiem tej ekscytacji tą cyfrową telewizją, niby jest 15 programów ,a tak naprawdę nie ma i tak co oglądać. Żeby nie tv satelitarna i kanały tematyczne to by mi dawno telewizor przestał być potrzebny ;)
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: Instruktor_Marcin »

Nadawanie naziemne jako jedyne źródło dostępu do telewizji wykorzystuje się w około 25-30% gospodarstw domowych, więc nie patrz tylko ze swojego punktu widzenia. A ta statystyka obejmuje jeszcze osoby, które oglądają co najwyżej 3 kanały (TVP 1 i 2 oraz Polsat). Teraz jak będzie 15 kanałów + jeszcze przynajmniej 6-ść z multipleksu trzeciego (po wyłączeniu nadawania analogowego) to naprawdę dla wielu nie będzie potrzebna kablówka ani satelita.

Poza tym wiele osób korzystających z DVB-T posiada również inne formy dostępu do telewizji, a nadawanie naziemne potrzebne jest im do podłączenia więcej niż 1 odbiornika niskim kosztem. Multiroom to zazwyczaj spore opłaty a do tego czasami utrudnienia związane z okresowym przekładaniem kart dekodujących lub koniecznością ciągnięcia kabli pomiędzy pokojami.
Awatar użytkownika
freestyler
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 27 lis 2007, 21:14

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: freestyler »

Witam. Ludzie co się dzieje z sygnałem telewizji naziemnej DVB-T Ławy? Mieszkam na osiedlu centrum, gdzie można powiedziec widzę z okna w/w nadajnik. Po jakiego grzyba nam coś takiego pod nosem, z czego bez dodatkowych wzmacniaczy antenowych nie można przyzwoicie oglądac nadawanych programów telewizyjnych? Może ktoś coś wie w tym temacie?
..pzdr freestyler
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: malykazio »

Zgadza się. U mnie też się ostatnio kaszani. Są różne artefakty na ekranie i zakłócenia. Wcześniej tego nie było a nie przestawiałem ani anteny ani telewizora.
pele
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 20 wrz 2012, 11:38

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: pele »

Witam
U mnie tez od swiąt strasznie rwie, nie da sie oglądac !!
Akkarin
kapral
Posty: 146
Rejestracja: 01 kwie 2012, 8:55

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: Akkarin »

siemka tak samo jak na wojciechowicach też masakra. ale tylko na niektórych kanałach . obiło mi się coś takiego o uszy że jakieś satelity w kosmosie są jakoś dziwnie ustawione i dlatego mamy zakłócenia . u mnie najbardziej polsat , tvn , tv4
Kieruj się racjonalnym rozsądkiem, a nie tylko emocjami...
bicykl
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:32

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: bicykl »

Witam. Na Ławach odbieram 15-cie kanałów. Wszystko działa bez zarzutu czego i wam życzę.
dzwiedziu
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 13 sty 2008, 17:04

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: dzwiedziu »

Witam działają wam kanały bo mi od niedzieli tylko tvp?
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: Qrpiana »

Działają :) POmijając kanały podwójne (tzn. Tvp, Tvp HD, tvp2, tvp2 HD, info warszawa, info warszawa HD) to jest ich 19. Wyłącz wszystko z prądu i na nowo ustaw wyszukanie kanałów. Jak to nie pomoże to ... będziesz musiał kupić dodatkowo antenę kierunkową.

ps. mieszkam okolice Parku
dzwiedziu
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 13 sty 2008, 17:04

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: dzwiedziu »

Ja mieszkam 10 km od ostrołęki i jak do tej pory było ok, a telewizje cyfrową mam już od roku, mam telewizor z wbudowanym dekoderem, antenę nową kupiłem jakieś 2 miesiące temu, a teraz jak wyszukuje kanały to mam tvp kultura, tvp historia i wszystkie tvp.
ODPOWIEDZ