Ynet Telewizja +internet

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: morus »

sylwek123 pisze:Internet w Ynecie, mimo że początki były kiepskie to teraz jest ok, TV, bywa różnie, ogólnie ok, ale dekoder, mam ten czarny, okropnie denerwujący, non stop mam taki dziwny problem, jakby się zawieszał, zawiesza się numer kanału na górze ekranu i jak wciskam czerwony guzik i chcę zobaczyć co jest na innych kanałach to wyłącza mi tę opcję to 3-4 sekundach i wraca do oglądanego kanału, odłączenie kabla i restart pomaga, ale często za jakiś czas znowu się to robi, ile można? Przez ten nagminny "problem" najzwyczajniej zrezygnuję z Ynetu i przejdę gdzieś indziej.
Zgłaszałeś do nas? Daj dane na PM lub na maila...
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: Michał »

U mnie to samo z tym małym czarnym dekoderem. Zacina się czasami informacja o kanale i nie chce zniknąć. Trzeba zrobić restart.
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: morus »

Witam, proszę o informację na maila lub PM. Ja muszę to zgłosić do jambox bo inaczej tego nie naprawimy
sylwek123
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 10 lut 2007, 20:36
Lokalizacja: O-ka

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: sylwek123 »

Zgłaszałem to już wielokrotnie. Robi się tak praktycznie codziennie. Moja cierpliwość się po prostu wyczerpała.
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: morus »

Witam, jako że mamy stronę w budowie zamieszczam info tu:


Do naszego Pakietu Wielotematycznego HD dołączyły wczoraj kanały:
Animal Planet HD, Discovery HD, TLC HD, National Geographic HD, FOX HD, FOX Comedy HD, Ale Kino+ HD i nowy Nat Geo Wild HD

Dla nowych abonentów lub przedłużających umowę w gratisie:
FilmBox HD, FilmBox Extra SD, FilmBox Family SD, FilmBox ArtHouse HD, FilmBox Action SD, FightBox HD, DocuBox HD, Fast&Fun HD, FashionBox HD, 360 TuneBox HD

Tym samym pakiet wzbogacił się o 27 kanałów w tym 17 w jakości HD. Cena pakietu Wielotematycznego HD nie ulega zmianie
kjboss
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty 2007, 8:31

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: kjboss »

Już kilka razy w biurze Ynet pytałem o założenie netu i wiecznie jakaś panienka bierze nr telefonu (technicy sprawdzić mają...) i nigdy nikt nie oddzwonił.
Awatar użytkownika
marek7001
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:38

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: marek7001 »

Witam. Wiadomo coś o stronie ynet.pl
Od ponad miesiąca w "budowie", nikt nic nie wie ?
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: morus »

Myślę że w tym miesiącu ruszy
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: Instruktor_Marcin »

Miejmy nadziej. Tylko nie zapomnijcie dodać informacji o cenach pakietów. Po aktualizacji strony
o sekcję "Jambox online" w kwietniu znikęła tabela z cenami TV + Internet.

Pewnie najszybciej byłoby skopiować stronę z WebArchive na działający serwer, ale zdaje się że cennik się zmienił.

Moja znajoma w Wojciechowicach właśnie się zastanawia nad zmianą operatora z telefonii komórkowej na łącze stacjonarne, ale bez cennika on-line trudno mi będzie ją do Was przekonać. Szczególnie, że nie jeździ autem, a mąż po operacji jeszcze nie może. Tyle dobrze, że na ulicę Kopernika nie tak trudno trafić. W poprzedniej lokalizacji to sam miałem problem z wytropieniem Waszego biura :devil:.
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: Instruktor_Marcin »

Coś ta strona rodzi się w bólach :?. Ale ja nie piszę tutaj dzisiaj, aby kopać leżącego :twisted:.

Byłem niedawno u znajomej, która korzysta z Waszych usług i muszę przyznać, że jedna funkcja mi się bardzo spodobała. Chodzi mianowicie o Jambox PVR (JPVR). Działa to zdaje się tylko na dekoderach z oprogramowaniem Kyanit, czyli chyba tylko MAG250. Najlepsza w tym rzecz, że po wciśnięciu przycisku nagrywania w dowolnej chwili trwania danego programu w sieci znajdzie się on w całości od początku, zgodnie z danymi w EPG.
Tylko przypuszczam, że nie będziecie tego szczególnie reklamować, gdyż pamięć z tymi zapisanymi materiałami znajduje się pewnie na południu kraju a ponieważ odtwarzać je można w dowolnej chwili to już pod multicasting nie "podejdzie". Ciekawi mnie, czy będziecie to w jakiś sposób buforować. Poza tym przydała by się możliwość przenoszenia nagrań z JPVR do USB PVR. A gdyby z takim nagraniem można było przejść z pamięcią USB od jednego dekodera do drugiego u innego waszego klienta, który ewentualnie posiada pakiet z danym kanałem, to by już była rewelacja.
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: morus »

Instruktor_Marcin pisze:Coś ta strona rodzi się w bólach :?. Ale ja nie piszę tutaj dzisiaj, aby kopać leżącego :twisted:.

Byłem niedawno u znajomej, która korzysta z Waszych usług i muszę przyznać, że jedna funkcja mi się bardzo spodobała. Chodzi mianowicie o Jambox PVR (JPVR). Działa to zdaje się tylko na dekoderach z oprogramowaniem Kyanit, czyli chyba tylko MAG250. Najlepsza w tym rzecz, że po wciśnięciu przycisku nagrywania w dowolnej chwili trwania danego programu w sieci znajdzie się on w całości od początku, zgodnie z danymi w EPG.
Tylko przypuszczam, że nie będziecie tego szczególnie reklamować, gdyż pamięć z tymi zapisanymi materiałami znajduje się pewnie na południu kraju a ponieważ odtwarzać je można w dowolnej chwili to już pod multicasting nie "podejdzie". Ciekawi mnie, czy będziecie to w jakiś sposób buforować. Poza tym przydała by się możliwość przenoszenia nagrań z JPVR do USB PVR. A gdyby z takim nagraniem można było przejść z pamięcią USB od jednego dekodera do drugiego u innego waszego klienta, który ewentualnie posiada pakiet z danym kanałem, to by już była rewelacja.
No strona robi się jakoś długo, faktycznie. Gonię temat...
nPVR działa tylko na MAG250, jeśli chodzi o reklamowanie tej usługi - na razie jest w fazie testów. Działa po unicast rzecz jasna. Nie będziemy tego buforować, prawdopodobnie gdzieś w Warszawie znajdzie się jakiś serwer który będzie to trzymał gdy ruchu będzie na tyle dużo że nie będzie się opłacało puszczać tego po całym kraju.

Próbowałem wpłynąć na Jambox aby była możliwość przenoszenia nagrań. Na chwilę obecną nie ma takiej możliwości
Awatar użytkownika
Soul
młodszy chorąży
Posty: 368
Rejestracja: 08 lis 2005, 9:29
Lokalizacja: z piekła

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: Soul »

Czemu zawsze prowadzicie jakieś prace kiedy nie można się z Wami skontaktować. Dzisiaj jest mi pilnie potrzebny internet do zrobienia zleceń,a już od godziny 12 jak nie było sygnału tak nie ma... Chodzi o ulicę Grota Roweckiego 25.
Z prawdziwą miłością jest jak z duchami - wszyscy o nich mówią, ale mało kto je widział.
Awatar użytkownika
marek7001
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:38

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: marek7001 »

Ludzie strona w budowie ? Ile można robić stronę? Praktycznie 10 miesięcy!!! Masakra...Rozumiem, że tym się nikt nie zajmuje?
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: Instruktor_Marcin »

Strona "dopiero co" powstała a już idą kolejne zmiany.

Dziwi mnie, że zdecydowaliście się na zamianę dostawcy TV, z czym wiąże się wymiana wszystkich dekoderów. Podwyżki jednak musiały być dotkliwe.

Szkoda tylko, że układ kanałów w pakietach Jambox bardziej mi pasuje niż w Telewizji Światłowodowej - EVIO. Przykładowo, aby obejrzeć Cartoon Network oraz National Geographic to teraz muszę wziąć pakiet Optimum za 75zł z 200Mb Internetem. W Jamboxie były dostępne za 65 złotych w pakiecie Wielotematycznym. W najtańszej ofercie nie ma żadnego kanału dla dzieci (poza TVP ABC). Usługa Multiroom również podrożeje (+10zł za każdy dekoder a można było od Was dostać używany gratis). Przy wyższym pakiecie w Jambox oferowano telewizję online gratis a teraz jeszcze nie wiadomo ile będzie za TV GO. Zabiliście mi niezłego ćwieka :(. No cóż dzieci rosną to mogą już CN nie oglądać a ja bez NG też jakoś będę musiał przeżyć :cry:.

P.S.:
Weźcie uważajcie z tym "upsellingiem", gdyż moja znajoma już rozważała odstąpienie od umowy, gdyż jakiś konsultant powiedział jej, że nowy pakiet TV będzie ją kosztował 10 złotych drożej niż obecnie. W dodatku wciskał jej kanały dla dzieci, których nikt tam nie ogląda.
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: Instruktor_Marcin »

Kompletnie nie rozumiem jak ludzie mogą decydować się na kablówki, gdzie nie można zmienić numeru kanału!?

Właśnie przyjrzałem się instrukcji obsługi ABOX42/eBox M15 dotyczącą tworzenia ulubionej listy kanałów i niestety EVIO pokpiło sprawę. Jambox zrobił to znacznie lepiej rezerwując 100 pierwszych numerów na konfigurowalną przez użytkownika kolejność programów. Litości :(.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: elfik »

Gzie można sprawdzić listy kanałów w pakietach? Nie ma nigdzie na stronie..
A jakiś cennik Internet + Tv?

Czy trzeba osobiście się przejść? :)
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: Instruktor_Marcin »

Na stronie https://telewizjaswiatlowodowa.pl/wybierz-pakiet możesz obejrzeć listy kanałów w poszczególnych pakietach. O aktualny cennik możesz poprosić e-mailem.

Moja znajoma kupiła pakiet TV Mini + Internet 50Mb/s za 40 złotych w umowie na 2 lata (lokalizacja z FTTH). Mam nadziej, że ceny się nie pogorszyły po ukazaniu się nowego cennika Espritu. ;)
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: Instruktor_Marcin »

@Morus. Trochę was EVIO wykołowało. Jak pamiętam to zmienialiście Jambox'a z powodu podwyżki o 5 złotych. Za to w międzyczasie EVIO zlikwidowało najtańszy pakiet Mini a na początku roku podnieśli opłatę za pakiet SMART o 5 złotych.

Przy okazji zapytam, gdyż lista funkcji ich dekodera eBOX Z123 wygląda imponująco, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji:
na których kanałach działa TV GO (odpowiednik Jambox online) oraz oglądanie powtórek do trzech dni wstecz?
patyk
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2020, 11:52

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: patyk »

Na rok 2020 stanowczo odradzam tego dostawcę, mam u nich internet i telewizję od wielu lat i było okej ale ostatnio to jakaś tragedia. Ostatnio wymienili przewody na światłowody, jakość usług spadła drastycznie w dół przez router Huawei który wciskają ludziom w zestawie. Po zgłaszaniu usterki możemy usłyszeć od miłej Pani, że możemy sobie podłączyć własny router jeśli ich nam nie odpowiada (tylko, że trzeba kupić taki który ma wejście na światłowód ) bo według nich urządzenie które rozłącza internet co chwilę jest sprawne. Mało tego, po zgłaszaniu awarii postanowili zablokować wszelki dostęp do ustawień urządzenia co jest niepoważne i wzbudza zastrzeżenia co do prywatności połączenia. Telewizja również przechodzi przez ten router, więc nawet nie wiem czy jest sens kupować własny router bo może nie działać. Trzeba liczyć się z tym, że firma może z dnia na dzień wezwać do podpisania nowej umowy bo nie porozumieli się z dostawcą telewizji - nowa umowa oczywiście powiększyła rachunek oferując mniejszą ofertę kanałową. Trzeba również uważać na monterów którzy potrafią zrobić dziurę w ścianie wielkości pomarańczy dla małego kabelka. Stanowczo odradzam współpracę z tą firmą, jako klient.
kjboss
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty 2007, 8:31

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: kjboss »

Mi firma wiele razy na emaile nie odpowiadała z pytaniami o dostępność. Darowałem sobie, bo jak potencjalnego klienta nie raczą obsłużyć, co dopiero potem :D
Awatar użytkownika
marek7001
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:38

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: marek7001 »

Router od Ynetu sobie odpuściłem. Tylko to ustroństwo od światłowodu i swój porządny router. Działa super.
IMG_20200624_113510.jpg
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: Instruktor_Marcin »

Czy awaria TV dotknęła wszystkim użytkowników YNet?

Od wczoraj dekoder sam się restartuje przy próbie zmiany kanału. Mogę oglądać tylko jeden, którego za zwyczaj mnie nie interesuje.
Objawy sugerują, że to dekoder się popsuł, ale konsultanci twierdzą, że to awaria na styku EVIO (Telewizja Światłowodowa) i ich sieci. :(
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: Instruktor_Marcin »

Instruktor_Marcin pisze: 01 paź 2021, 16:00Czy awaria TV dotknęła wszystkim użytkowników YNet?
Sam sobie odpowiem, gdyż wybuchła tak zażarta dyskusja, że odpowiedź gdzieś zaginęła. ;)

Nie była to "globalna" awaria a bardziej błąd konsultantki, gdyż powiedziała, że problem jest znany i już nad nim pracują. Być może dotyczyło to innej sytuacji i był to niekorzystny zbieg okoliczności, ale awaria była raczej jednostkowa. Dopiero po ponownym zgłoszeniu problemu został on rozwiązany
"od ręki".
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: Tapatik »

Jakie są wasze opinie na temat Ynet?
Interesuje mnie zwłaszcza stabilność połączenia, prędkość w mniejszym stopniu, ponieważ Internet będzie potrzebny do telekonferencji.
Telewizja mnie nie interesuje.
Jakich routerów używacie?
jermak
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: jermak »

Korzystam od paru lat z internetu Ynet i jakoś działa przewidywalnie, do standardowych funkcji nie mam zastrzeżeń, łącze światłowodowe więc i lagowanie / pikselowanie / rwanie transmisji właściwie nie występuje.
Router i fiber-modem jest standardowo od dostawcy, ponieważ Ynet odpowiada za jakość dostarczonego sygnału na wyjściu swojego routera.
Mam trochę pokomplikowaną sieć domową więc dodatkowo mam również własny router z własnym systemem zabezpieczeń i dostępów, ale to nie powoduje zauważalnych opóźnień.
Generalnie: zawsze lepszy kabel (zwłaszcza światłowodowy) niż bezprzewodowe wynalazki.
ODPOWIEDZ