Kursy autobusów MZK i brak nocnych autobusów

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
Gerrard
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 23 kwie 2010, 18:51

Kursy autobusów MZK i brak nocnych autobusów

Post autor: Gerrard »

Jeżdżę autobusami MZK od podstawówki, kiedyś dużo częściej dzisiaj rzadko. Zaobserwowałem, że z roku na rok jest coraz mniej kursów autobusów i to znacząco.
Do tego drożejące bilety i teraz nowa propozycja podwyżek tylko za co? W Warszawie to ja za 4,50zł jeżdżę przez 24 godziny (nieograniczona liczba przejazdów) nowymi autobusami, które mają klimatyzacje (ale jeszcze nie wszystkie) oraz metrem i tramwajami, kursy co kilka minut.

A najlepsze to jest to, że w naszym mieście nie ma nocnych autobusów. Zaczęło się na początku wakacji, kiedy zlikwidowali nocne autobusy dając informacje, że autobusy nocne w okresie przerwy wakacyjnej dla uczniów nie kursują (jakoś tak). Myślę sobie czy to dla uczniów tylko te autobusy są... Teraz bodajże od września nie ma żadnego nocnego autobusu w 50-tysięcznym mieście.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kursy autobusów MZK i brak nocnych autobusów

Post autor: Qrzysio »

Z tego co pamiętam, Ostrołęka była jednym z nielicznych miast, o ile nie jedynym, w którym były nocne autobusy. W miastach wielkości Ostrołęki praktycznie nigdzie takowe nie kursują.
klanextreme
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 01 lip 2007, 22:23

Re: Kursy autobusów MZK i brak nocnych autobusów

Post autor: klanextreme »

W Warszawie dodatkowo na bilecie dobowym można jeździć KM i SKM
koyocik
starszy szeregowy
Posty: 53
Rejestracja: 01 cze 2008, 14:26

Re: Kursy autobusów MZK i brak nocnych autobusów

Post autor: koyocik »

Ale co jak co autobus nocny by się przydał. Kiedyś był pamiętam chyba lekko po 1 i po 3. Ludzie z nich korzystali.
Nelchael
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 20 paź 2010, 22:34
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kursy autobusów MZK i brak nocnych autobusów

Post autor: Nelchael »

Pewnie, że korzystali. Sam z nich korzystałem i jak dla mnie były bardzo przydatne. Jeżeli na mojej trasie ostatni autobus zaczyna kurs o 22 to jest to moim zdaniem trochę za wcześnie. Mogły by być chociaż ze 2 kursy nocne. Teraz często jeżdżę samochodem ale nie zawsze i często muszę wracać w nocy taksówką bo nie ma już żadnego autobusu.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Kursy autobusów MZK i brak nocnych autobusów

Post autor: malykazio »

Gerrard pisze:Zaczęło się na początku wakacji, kiedy zlikwidowali nocne autobusy dając informacje, że autobusy nocne w okresie przerwy wakacyjnej dla uczniów nie kursują (jakoś tak). Myślę sobie czy to dla uczniów tylko te autobusy są...
To musiałaby to być naprawdę późnowieczorowa szkoła, żeby uczniowie z nocnych korzystali ;)
ODPOWIEDZ