Budowa Bloku C Elektrowni Ostrołęka....czy nie za blisko ???

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja

Czy elektorwnia powinna powstać tak blisko ul. Turskiego i osiedla przy PGO ?

TAK
8
67%
NIE
4
33%
 
Liczba głosów: 12

Zdzichu
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 20 paź 2008, 19:04

Budowa Bloku C Elektrowni Ostrołęka....czy nie za blisko ???

Post autor: Zdzichu »

Witam
pisze żeby dowiedzieć się dlaczego nowy blok elektrowni będzie tak blisko osiedla przy PGO i ul. Turskiego....Czy to nie jest przesada stawiać takiego molocha dosłownie kilka kroków od czyjegoś domu, bloku. Projekt ten od samego początku dla jego "sąsiadów" budzi wiele kontrowersji. Dlaczego nikt nie poinformował co się dzieje z terenami leśnymi, z których zniknęły drzewa, o hałasie z przełomu grudzień-styczeń związanym z ich wyrębem. Dlaczego nikt oficjalnie nie wypowiedział się na ten temat. Nikt nie chce powiedzieć jak bardzo będzie uciążliwy hałas(50dB w mieszkaniu/domu przy zamkniętych oknach), wysokie zawilgocenie a co za tym pleśń na elewacjach (pleśń w mieszkaniach , częstsze choroby itp.), o pylę węglowym unoszącym się w powietrzu nie wspominając .

Czy to naprawdę jest fair i tak postępują prospołecznie działający giganci budujący place zabaw dla dzieci i wspierające inne wydarzenia dla ogółu mieszkańców .....jak ENERGA
Załączniki
Tak ma wyglądać nowy blok (BLOK C) elektrowni Energa Elektrownie Ostrołęka (budynki po lewej stronie to bloki przy ulicy Krańcowej tzw. PGO )
Tak ma wyglądać nowy blok (BLOK C) elektrowni Energa Elektrownie Ostrołęka (budynki po lewej stronie to bloki przy ulicy Krańcowej tzw. PGO )
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Re: Budowa Bloku C Elektrowni Ostrołęka....czy nie za blisko

Post autor: Sarcev »

faktycznie dla mieszkancow moze to byc problem, ale moze, znajda sposob by zarobic pare zł kosztem tej inwestycji.
Swoją drogą to co sie dzieje w kraju, to szybko niech podpisuja umowe i buduja, by nie zmienili planów. Dla naszego regionu to ogromny zastrzyk kapitalu, moze nie wszyscy bezposrednio, ale napewno posrednio to odczuja...
Zdzichu
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 20 paź 2008, 19:04

Re: Budowa Bloku C Elektrowni Ostrołęka....czy nie za blisko

Post autor: Zdzichu »

Powiem wprost kto na tym skorzystał już w tej chwili....gmina Rzekuń. Miasto z tej budowy ...a co za tym idzie mieszkańcy nic nie będą mieli. Miejsc pracy tyle co nic, cena energii tez bez zmian. Co zyskamy.....nie wiem...czy posiadanie wielkiej elektrowni węglowej...to jest powód do dumy....na przełomie XIX i XX wieku prawdopodobnie tak....ale teraz to na pewno nie.
PS I niech nikt mi nie wmawia że e. atomowe, jądrowe są niebezpieczne...bo wiem że są i mam tego świadomość......ale nie tylko one mogą zastąpić e. węglowe......
gast
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2011, 18:58

Re: Budowa Bloku C Elektrowni Ostrołęka....czy nie za blisko

Post autor: gast »

to niby co proponujesz? wiatraczki? hmm chyba nie ma u nas stałych silnych wiatrów, a napewno nie ma ich tyle ze zaspokoić jakis % zapotrzebowania. elektrownie wodne? te to dopiero niszczą ekosystemy a po ewentualnym pęknięciu zapory fala lepsza od tsunami. energia geotermalna? jestesmy pustkowiem, trzeba wiercić na kilkaset metrów zeby uzyskac wode o temp 80*C - a to za malo zeby produkować prąd. Jedynym wyjściem dla polski jest elektrownia atomowa. A nawet nie jedna. Szkoda ze w polskim zaściankowym społeczeństwie elektrownia atomowa = czarnobyl. Najśmieszniejsze jest to ze ci co tak krzyczą przeciwko reaktorom w polsce nie zauwazają ze praktycznie każde państwo oscienne ma taki reaktor <100 km od naszej granicy, a wiec oni mają prąd i zagrożenie, a my mamy samo zagrożenie.
Awatar użytkownika
Gerrard
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 23 kwie 2010, 18:51

Re: Budowa Bloku C Elektrowni Ostrołęka....czy nie za blisko

Post autor: Gerrard »

Czy jak wybudują i uruchomią nową elektrownie, to stara będzie też pracowała?
Czy stara elektrownia przez jakiś czas będzie tylko pracowała lub zmniejszą moc?
Zdzichu
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 20 paź 2008, 19:04

Re: Budowa Bloku C Elektrowni Ostrołęka....czy nie za blisko

Post autor: Zdzichu »

Nadal będzie pracowała, zbyt wiele kasy w modernizacje ostatnio wpompowano żeby ją teraz zamknąć.
...
Mateusz_1988
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2011, 17:06

Re: Budowa Bloku C Elektrowni Ostrołęka....czy nie za blisko

Post autor: Mateusz_1988 »

Ja jestem za budową elektrowni C. To jedyna szansa na tak wielką inwestycje w Ostrołęce. Jeśli nie będzie tej elektorwni to szanse rozwoju infrastkuktury komunikacyjnej w mieście i okolicach będą nikłe w najbliższym czasie. A co z prawdziwą obwodnicą i lepszą koleją?
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Budowa Bloku C Elektrowni Ostrołęka....czy nie za blisko

Post autor: elfik »

Mateusz_1988 pisze:Ja jestem za budową elektrowni C. To jedyna szansa na tak wielką inwestycje w Ostrołęce. Jeśli nie będzie tej elektorwni to szanse rozwoju infrastkuktury komunikacyjnej w mieście i okolicach będą nikłe w najbliższym czasie. A co z prawdziwą obwodnicą i lepszą koleją?
Nikt nie neguje pomysłu budowy nowego bloku, tylko budowę w środku jakiegoś osiedla.. wiecie ile od Elektrowni będzie do bloków na PGO?? Bardzo blisko..

Ja wiem, że prąd jest potrzebny, ale to trochę niesprawiedliwe dla mieszkańców, że taki moloch będzie stał blisko domów.. Tu jest problem.. nikt z Was nie chciałby mieć takiego sąsiada - nie tyle trującego (akurat im bliżej elektrowni, tym czyściej - podobno), co głośnego (patrz raport środowiskowy.. na PGO ile będzie, ok 40 - 45dB po wygłuszeniu przez cała dobę?) i pylącego (węgiel.. pyły).

I tyle lasu wycięli :shock: Kiedyś się tam na grzyby jeździło, a teraz....

Uprzedzam - nie mam nic do samej elektrowni, bo wiem, że jest potrzebna, ale mogliby ją budować trochę dalej od zabudowań..

Ps. Pytanie brzmiało, czy elektrownia nie będzie za blisko mieszkańców, a nie czy jesteś za / przeciw budowie.. a to wielka różnica! :)
Mateusz_1988
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2011, 17:06

Re: Budowa Bloku C Elektrowni Ostrołęka....czy nie za blisko

Post autor: Mateusz_1988 »

elfik pisze: Uprzedzam - nie mam nic do samej elektrowni, bo wiem, że jest potrzebna, ale mogliby ją budować trochę dalej od zabudowań..

Ps. Pytanie brzmiało, czy elektrownia nie będzie za blisko mieszkańców, a nie czy jesteś za / przeciw budowie.. a to wielka różnica! :)
Ale tereny zostały już wykupione, wszystko zatwierdzone. Przesunięcie umiejscowienia opóźniłoby realizację o kilka dobrych lat, a wtedy cała inwestycja nie doszłaby do skutku.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Budowa Bloku C Elektrowni Ostrołęka....czy nie za blisko

Post autor: elfik »

Mateusz_1988 pisze:
elfik pisze: Uprzedzam - nie mam nic do samej elektrowni, bo wiem, że jest potrzebna, ale mogliby ją budować trochę dalej od zabudowań..

Ps. Pytanie brzmiało, czy elektrownia nie będzie za blisko mieszkańców, a nie czy jesteś za / przeciw budowie.. a to wielka różnica! :)
Ale tereny zostały już wykupione, wszystko zatwierdzone. Przesunięcie umiejscowienia opóźniłoby realizację o kilka dobrych lat, a wtedy cała inwestycja nie doszłaby do skutku.
No ok, ale mogli pomyśleć o tym przed kupnem gruntu. Dla mnie to żaden argument - ludzie mieszkali tam wcześniej niż zaczęli planować lokalizację elektrowni ;)

Żadnych rozmów (jedno spotkanie podobno było - ogłoszenie o nim było na drzewie), żadnego powiadomienia o budowie, podejrzewam, że większość dowiedziała się o inwestycji z MO już po wykupieniu gruntów i zmianie PZP.. Chyba nikt z nas nie chciałby być postawiony przed faktem dokonanym i pewnego dnia dowiedzieć się z lokalnych mediów, że 600-700m od okna będzie stał komin elektrowni i nie ma nic do tego, bo wszystko już zatwierdzone i zaklepane.. To tylko moje zdanie, może niektórym by to nie przeszkadzało zupełnie..?
Rzadko bywam na PGO, ale z tego co kojarzę - nie będzie tam ściany drzew pomiędzy molochem a blokiem (mogę się mylić..?).

Ja jeszcze raz podkreślę - jestem za elektrownią - oczywiście.. każdy korzysta z prądu... ale nie kosztem ludzi tam mieszkających.

ps. Zobaczcie jak ludziom z os. Leśnego przeszkadza KREX.. a co mają powiedzieć mieszkańcy PGO i Turskiego?
Zdzichu
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 20 paź 2008, 19:04

Re: Budowa Bloku C Elektrowni Ostrołęka....czy nie za blisko

Post autor: Zdzichu »

Podobnie jak elfik nie neguje powstania elektrowni a fakt tego że jej budowa będzie kosztem ludzi mieszkających w jej sąsiedztwie. Czy tak naprawdę podchodzi się do poważnych interesów, jakim jest inwestycja w blok elektrowni. Całkowicie nie tak załatwia się tą sprawę, za plecami ludzi którzy naprawdę będą mieli duże problemy w związku z samą budową, hałasem z nią związaną i po uruchomieniu już tego molocha.
Zdzichu
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 20 paź 2008, 19:04

Re: Budowa Bloku C Elektrowni Ostrołęka....czy nie za blisko

Post autor: Zdzichu »

No i zaczęło się......las wzdłuż za garażami jest wycinany...hałas jest nieznośny...a jest na tyle ciepło że że zamknąć okna w mieszkaniu to głupota.....w powietrzu unosi się tylko pyłek drewna i ten huk.....A informacji od ENERGi jak żadnych nie było tak i nie ma. Po ostatnim spotkaniu podczas rady miasta utwierdzili wszystkich tam obecnych, że naprawdę są bardzo mało poinformowani o tym że ktoś mieszka na ul. Krańcowej albo naprawdę chcą zrobić nas z głupich postawić tą elektrownie i powiedzieć mieszkańcom "jak wam nie pasuje to się wynoście"......
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Budowa Bloku C Elektrowni Ostrołęka....czy nie za blisko

Post autor: elfik »

Zdzichu pisze:No i zaczęło się......las wzdłuż za garażami jest wycinany...hałas jest nieznośny...a jest na tyle ciepło że że zamknąć okna w mieszkaniu to głupota.....w powietrzu unosi się tylko pyłek drewna i ten huk.....A informacji od ENERGi jak żadnych nie było tak i nie ma. Po ostatnim spotkaniu podczas rady miasta utwierdzili wszystkich tam obecnych, że naprawdę są bardzo mało poinformowani o tym że ktoś mieszka na ul. Krańcowej albo naprawdę chcą zrobić nas z głupich postawić tą elektrownie i powiedzieć mieszkańcom "jak wam nie pasuje to się wynoście"......
las już wycięli... pustynia się zrobiła. Jaki jest sens budować elektrownię w mieście, wycinając przy tym tyle drzew.. Szkoda, że nikt nie powiadamiał o tej inwestycji ludzi mieszkających obok (żadnych list do podpisania, żadnej informacji, o wszystkim dowiedzieli się z mediów).
ps. wiecie ile będzie miał komin? 185m............
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Budowa Bloku C Elektrowni Ostrołęka....czy nie za blisko ???

Post autor: przeklinak »

Ciekawe czy powstanie? Kolejny artyków z fachowcami co odradzają https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ie/f5b6j3v
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Budowa Bloku C Elektrowni Ostrołęka....czy nie za blisko ???

Post autor: Markus »

Minister energii twierdzi , że powstanie elektrownia atomowa , więc myślę że nie powstanie zwłaszcza że cena jest dwukrotnie wyższa niż zakładali
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Budowa Bloku C Elektrowni Ostrołęka....czy nie za blisko ???

Post autor: obcy w mieście »

Cena nie jest jedynym kryterium przy wyborze ofert. Zresztą chińska oferta prawie się mieści. Ale jest ciśnienie żeby to jakaś polska firma brała w tym udział. Wiadomo, nasz wykonawca da podwykonawcy a ten jeszcze 15 innym podwykonawcom. Zresztą już dzisiaj polimex ogłosił że jest gotów negocjować cenę i ma nadzieję że chapnie sobie ten "torcik". Jest coś na onet.biznes o tym.
ODPOWIEDZ