Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
przemouk84
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2011, 8:59

Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: przemouk84 »

Witam wszystkich.
Ciekaw jestem jakie są wasze odczucia korzystając z usług ostrołęckich korporcji TAXI oraz pracujących w nich taksówkarzy. Tutaj możecie wypowiedzieć się na temat zadowolenia lub niezadowolenia z usług świadczonych w zakresie TAXI, czego oczekujecie od swoich korporacji, Wasze uwagi i spostrzeżenia, które mogłyby podnieść jakość usług w tym zakresie. Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: Qrzysio »

Ja jeżdżę wyłącznie MPT. Ze względu na najniższą cenę i o dziwo nigdy mnie na zawiedli. Do tego mają teraz bardzo dużo taksówek, bo po ostatniej obniżce cen wielu kierowców przeszło pod ich szyld.
Pelikan
starszy szeregowy
Posty: 77
Rejestracja: 13 gru 2009, 17:18

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: Pelikan »

Ja również korzystam z MPT, moja mama również. Tak jak wspomniał Krzysztof, niskie ceny i nie trzeba czekać długo na taksówkę, sympatyczni i grzeczni kierowcy (w większości). Wcześniej jeździłyśmy z BIS i Radio, ale często zdarzało się, że nie dostawałyśmy paragonów, ceny za ten sam kurs zmieniały się wraz z taksówką. HALO jak dla mnie odpada, nie lubię starych mercedesów ;D
przemouk84
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2011, 8:59

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: przemouk84 »

Koleżanko Pelikan jak wiadomo nie tylko HALO ma stare mercedesy, w innych korporacjach także są stare auta i nie tylko tej jednej konkretnej marki. Ale ok, każdy ma prawo wyboru, nie wrzucajmy jednak wszystkich do jednego worka ... :D
hunter
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:05
Lokalizacja: Kurpie

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: hunter »

Również polecam Mpt, może wiele taksówką nie jeździłem ale z jakości usług byłem bardzo zadowolony, i co najważniejsze tanio ;)
Pelikan
starszy szeregowy
Posty: 77
Rejestracja: 13 gru 2009, 17:18

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: Pelikan »

przemouk84 pisze:Koleżanko Pelikan jak wiadomo nie tylko HALO ma stare mercedesy, w innych korporacjach także są stare auta i nie tylko tej jednej konkretnej marki. Ale ok, każdy ma prawo wyboru, nie wrzucajmy jednak wszystkich do jednego worka ... :D
Masz rację, rzeczywiście trochę przesadziłam, we wszystkich korporacjach ostrołęckich możemy znaleźć mocno wysłużone auta. Po prostu - kiedy zdarzało się mi skorzystać z usług HALO zawsze przyjeżdżał stary mercedes, ale fakt, że wewnątrz taksówki HALO były zawsze czyste. To akurat na plus.
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: Modzel »

A ja korzystam z TAXI BIS , zawsze dostaje też paragon , samochody są czyste, prawie zawsze mercedes.
Jakoś się przyzwyczaiłem bo kiedyś było u nich najtaniej, ale czas zobaczyć jak jest teraz cenowo u konkurencji.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: sKaLpeL »

ja też od lat korzystam z taxi BIS i jestem zadowolony i uważam że cały czas mają niskie ceny


co do paragonu to tylko raz mi się zdarzyło że nie dostałem, a brałem taksówkę z pod KISSu, nie pamietam jaka to byla korporacja, pewnie MPT albo Radio, bo oni chyba tam przeważnie stoją
Awatar użytkownika
kruk453
plutonowy
Posty: 209
Rejestracja: 16 maja 2010, 20:25
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: kruk453 »

Ja jeżdżę BRAVO TAXI. Oni mają najtaniej.
https://www.facebook.com/Lucas.PC.GSM.Service
Prywatny serwis komputerowy.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: Qrzysio »

Bravo Taxi nie ma najtaniej. Porównaj ceny za tzw. "trzaśnięcie drzwiami", czyli opłatę początkową.
przemouk84
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2011, 8:59

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: przemouk84 »

Dokładnie. Ceny są zróżnicowane tak za wejście jak i stawka za kilometr.
Awatar użytkownika
kruk453
plutonowy
Posty: 209
Rejestracja: 16 maja 2010, 20:25
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: kruk453 »

W BRAVO TAXI jest stawka na start 3 złote i 1,50 zł za kilometr. A czym więcej chcesz zrobić kilometrów to ceny są na dodatek do negocjacji.
https://www.facebook.com/Lucas.PC.GSM.Service
Prywatny serwis komputerowy.
przemouk84
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2011, 8:59

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: przemouk84 »

Nic nowego kolego kruk. Dla przykładu w HALO TAXI stawka jest identyczna i również nie ma problemu z dogadywaniem się co do ceny przy dalszym kursie.
Przypominam, że temat ten nie służy do reklamowania korporacji podając stawki kto za mniej czy więcej jeździ, gdyż nie jest to obiektywne i prowadzi do niezdrowej konkurencji.
W temacie prosiłem o wypowiedzenie się na temat jakości świadczonych usług przez ostrołęckie korporacje oraz jakieś sugestie dotyczące podniesienia jakości tych usług.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: Qrzysio »

Dla mnie to czy jadę mercedesem, czy vectrą nie ma wielkiego znaczenia. Zawsze jednak zwracam uwagę na to, czy otrzymam paragon.
Ważna jest też cena i ilość taksówek, a MPT w tej chwili pod tym względem MPT niewątpliwie przoduje.

Podejrzewam jednak, że niebawem będą podwyżki, ale póki co cisza.
przemouk84
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2011, 8:59

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: przemouk84 »

Masz rację Qrzysio. Myślę, że po tak niskich cenach i przy tak drogim paliwie to tylko kwestia czasu kiedy to ceny TAXI pójdą w górę. Jednak w chwili obecnej jazda taksówką jest tak tania, że po mieście nie opłaca się jeździć własnym autem :D
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: malykazio »

Po mieście może i tanio, ale wystarczy przejechać się taksówką do jednej z sypialni Ostrołęki, żeby zmienić zdanie :) Dla mnie jednak cena odgrywa mniejszą rolę. Liczy się tylko komfort, chociaż raczej, z tego co pamiętam, to w Ostrołęce na żadną z taksówek nie mogłem narzekać. Fajnie byłoby jednak usłyszeć, że polecają się na przyszłość, informację rabatach dla stałych klientów itd. Jakoś nie czułem się nigdy zachęcony do korzystania z usług konkretnej korporacji.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: Qrzysio »

To prawda. Program lojalnościowy byłby super, tylko podejrzewam, że kierowcy nie byliby zadowoleni.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: malykazio »

Dlaczego mieliby nie być zadowoleni? Jeśli ktoś zostanie skutecznie zachęcony do skorzystania z usług tej samej korporacji w przyszłości to jest szansa, że trafi na tego samego kierowcę. Na pewno jednak jeśli przyciągnie to więcej klientów to wszyscy kierowcy tej korporacji powinni być zadowoleni.
przemouk84
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2011, 8:59

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: przemouk84 »

To jest prawda. Kultura osobista kierowców i promowanie usług klientom napewno sprawi, że z chęcią wrócimy do danej korporacji.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: Qrzysio »

Chodzi o rozliczenie takich kursow. Jezeli za natrafienie na takiego stalego bzwalca otrzymywaliby nizsze wynagrodzenie, to przy kilku kursach dziennie na pewno nie byliby zadowoleni. Program lojalnosciowy jest super pomyslem, pod warunkiem, ze nie straca na tym kierowcy.
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: Modzel »

Qrzysio pisze:Dla mnie to czy jadę mercedesem, czy vectrą nie ma wielkiego znaczenia. Zawsze jednak zwracam uwagę na to, czy otrzymam paragon.
Ważna jest też cena i ilość taksówek, a MPT w tej chwili pod tym względem MPT niewątpliwie przoduje.

Podejrzewam jednak, że niebawem będą podwyżki, ale póki co cisza.
Ciekawe podejście , bo ja zwracam uwagę też na samochód- kiedyś kilka razy dłuższą trasę zaliczyłem z Taxi Halo i nie miałem miłych wspomnień jadąc np. Nexią Daewoo , czy właśnie starą Vectrą.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: malykazio »

Qrzysio pisze:Chodzi o rozliczenie takich kursow. Jezeli za natrafienie na takiego stalego bzwalca otrzymywaliby nizsze wynagrodzenie, to przy kilku kursach dziennie na pewno nie byliby zadowoleni. Program lojalnosciowy jest super pomyslem, pod warunkiem, ze nie straca na tym kierowcy.
Nie rozumiem Twojej logiki. Jeśli prowadząc własny biznes daję komuś zniżkę, żeby zachęcić takiego klienta do powrotu to nie widzę w tym straty, jeśli taki klient powróci zachęcony niższa ceną. Jeśli nie dam zniżki a klient pójdzie gdzie indziej to wtedy stracę. No ale wiadomo, że zniżkę można dawać obniżając zysk a nie schodząc poniżej kosztów, bo wtedy faktycznie jest to nieopłacalne.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: Qrzysio »

Czy wiesz jak zarabiaja taksowkarze?
Awatar użytkownika
kruk453
plutonowy
Posty: 209
Rejestracja: 16 maja 2010, 20:25
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: kruk453 »

Ja na przykład wiem jak zarabiają taksówkarze. Ponieważ z jednym taksówkarzy rozmawiałem ale nie wiem czy mówił prawdę.
https://www.facebook.com/Lucas.PC.GSM.Service
Prywatny serwis komputerowy.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co myślisz o ostrołęckich korporacjach TAXI

Post autor: Qrzysio »

Wiec jednak nie wiesz.
ODPOWIEDZ