Zagłuszanie fal GSM

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
justys0986
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 15 sty 2008, 10:25

Zagłuszanie fal GSM

Post autor: justys0986 »

Witam, czy może wie ktoś jakie są skutki używania zagłuszacza GSM?? Słyszałam że to jest nie legalne ale nie jestem pewna, otóż u mnie w bloku ktoś korzysta z takiego urządzenia skutkiem czego jest że ja i inni domownicy nie możemy wykonać żadnego połączenia przez telefon ani odbierać połączeń (sieć ERA), dodam że jak oddalę się od bloku o jakieś 100 metrów wszystko zaczyna działać normalnie, mam nadzieję że mi pomożecie bo nie wiem do kogo się udać a telefon jest mi potrzebny, mieszkam przy Jana Pawła II
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Zagłuszanie fal GSM

Post autor: Infom »

Ostatnio reklamowali to w telewizji tak więc nie sądzę zeby było to nielegalne.
justys0986
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 15 sty 2008, 10:25

Re: Zagłuszanie fal GSM

Post autor: justys0986 »

To co ja mam zrobić w takiej sytuacji???? Pomóżcie bo to nie jest fajne jak telefon nie dziala tym bardzie że ja pracuję w domu i muszę być dostępna pod telefonem 24 h dodam że smsy dochodzą
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Zagłuszanie fal GSM

Post autor: palipies »

Powinnaś sprawę zgłosić na policję,jeżeli ktoś korzystając z urządzenia zagłuszającego fale GSM narusza Twoje prawo postępuje niezgodnie z obowiązującymi przepisami,gdyż tylko :

"W przypadkach i na zasadach określonych w przepisach odrębnych Komendant Główny Policji, komendant wojewódzki Policji, Komendant Główny Straży Granicznej, komendant Oddziału Straży Granicznej, Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej, komendant Oddziału Żandarmerii Wojskowej, Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Szef Biura Ochrony Rządu mogą zarządzić o zastosowaniu urządzeń uniemożliwiających telekomunikację na określonym obszarze.";

art 39 ust.3 ustawy prawo telekomunikacyjne
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zagłuszanie fal GSM

Post autor: Qrzysio »

Też tak sądzę. Policja, nawet gdy nie będzie mogła Ci pomóc, powie gdzie masz iść.
justys0986
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 15 sty 2008, 10:25

Re: Zagłuszanie fal GSM

Post autor: justys0986 »

Dzięki za pomoc jutro się przejdę na komendę :)
Teddy
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 25 lis 2009, 17:11
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zagłuszanie fal GSM

Post autor: Teddy »

Przepraszam ale skąd wiesz, że ktoś zagłusza fale GSM u Ciebie w bloku? Jeśli tylko po tym, że jak odejdziesz 100 m od bloku to masz sygnał, to jest to trochę za mało. Może najpierw zadzwoń do operatora i upewnij się, że w miejscu, w którym stoi Twój blok jest odpowiednia siła sygnału, sprawdź czy działają inne sieci. Dopiero później idź na policję. To taka moja sugestia ale zrobisz jak uważasz.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zagłuszanie fal GSM

Post autor: Qrzysio »

Dziwne jest to, że smsy dochodzą a nie działają rozmowy. Przy braku zasięgu nie powinno mieć to miejsca.
Teddy
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 25 lis 2009, 17:11
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zagłuszanie fal GSM

Post autor: Teddy »

Nie znam się za bardzo na tym ale wydaje mi się, że jeżeli zagłuszane są fale GSM to nie powinny dochodzić też SMS. Stąd moja sugestia, że może trzeba poszukać też innej przyczyny problemu. Nie wiem też czy te "zagłuszacze" nie mają bardzo ograniczonego zasięgu (parę metrów: 4-8)?
justys0986
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 15 sty 2008, 10:25

Re: Zagłuszanie fal GSM

Post autor: justys0986 »

No oczywiście że sprawdzę wszystkie możliwości, nie długo ma do mnie przyjechać siostra ona ma tel w innej sieci to zobaczymy czy działa a do ery też się przejdę.
Dziwi mnie to że mieszkam w tym bloku 3 lata i pierwszy raz mi się to przytrafiło ( nie działa od soboty około godz. 18 ) Mam nadzieję że ta dziwna sprawa szybko się wyjaśni :)
justys0986
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 15 sty 2008, 10:25

Re: Zagłuszanie fal GSM

Post autor: justys0986 »

Też mi się tak wydaje że smsy też nie powinny działać ( tak czytałam ) to może macie jakiś pomysł co to może być?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zagłuszanie fal GSM

Post autor: Qrzysio »

Może jakiś problem z telefonem. Przełóż kartę do innego telefonu i sprawdź. Może być też problem karty SIM, w salonie Ery wymienią ci na nową.
miley
kapral
Posty: 143
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:25
Lokalizacja: ostrołęka

Re: Zagłuszanie fal GSM

Post autor: miley »

Podaj model telefonu oraz najlepiej byoo by zmierzyc siłe sygnału jako wysyla telefon podczas wykonywania połączenia telefonicznego.Nie sadze ze ktos zaglusza sygnal gsm.Chyba ze masz CBS w bloku .hehehe
justys0986
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 15 sty 2008, 10:25

Re: Zagłuszanie fal GSM

Post autor: justys0986 »

Już jest wszystko OK samo się naprawiło (dziwne?) myślę że nie była to wina telefonu ani karty sim ponieważ mąż ma inny i też mu nie działał. Nie wiem co to było ale dziwna sprawa.
Pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ