Policja a internauci

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
TALIB
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:48

Policja a internauci

Post autor: TALIB »

CO SĄDZICIE O POLICJI W OSTROŁĘCE? :lol: :lol: :lol: :lol:
kalamarek
starszy szeregowy
Posty: 83
Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:33

Re: Policja a internauci

Post autor: kalamarek »

powiem tak lepiej sie na ten temat nie odzywac. Policja w naszym miescie za duzo sobie pozwala, nie raz jako obywatel nigdy nie karany ani nie notowany zostalem przeszukiwany przez Panow policjantow w sposob uwlaczajacy mojej godnosci, mysle ze nie ktorzy policjanci za bardzo wykorzystują swoje stanowisko jakim jest ochrona spoleczenstwa i zdobywanie zaufania czlowieka ktoremu tak bardzo brakuje, nie mowie ze tylko w naszym miescie ale i w calym kraju. Dziekuje dobranoc
1, 2, 3 Baba Jaga Patrzy
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Policja a internauci

Post autor: balboa »

kalamarek, trzeba się koniecznie odzywać, bo ci panowie grubo przesadzają
nie wierzę, że jestem tym rzadkim okazem, i należę do 0,1% ludzi komentujących całą sprawę, którzy nie byli aresztowani i nie mają problemów z prawem,

zamiast strzec prawa i porządku, chcą tropić wszystkich, którzy ośmielili się napisać nieprzychylny komentarz,

spora część osób którzy w komentarzach, bronili policjanta i oskarżali świadków, to policjanci którzy sami dopuścili się podobnych wykroczeń i naruszali prawo w inny sposób
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Re: Policja a internauci

Post autor: grs »

tyle ze zwykłemu obywatelowi w takim przypadku z miejsca zabiera sie prawo jazdy, widac w tym przypadku bylo inaczej p. Komendancie nie masz sobie niczego do zarzucenia?

jestem jak najbardziej za wydluzeniem stazu pracy i wydluzeniem wieku emerytalnego
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Policja a internauci

Post autor: palipies »

Zdecydowana część osób chcących zostać policjantem nie widzi dla siebie innej szansy na nazwijmy to dobrą przyszlość,niejednokrotnie są to zakompleksieni ludzie,którzy mogą wykorzystywać swoją zwierzchnią pozycję w stosunku do obywateli po to,żeby podbudować swoje ego lub w jakikolwiek sposób się dowartościować.

Ale za jedno należy się szacunek policji,że są w stosunku do siebie lojalni,co do tego nie ma żadnych wątpliwości,tylko pojawia się pytanie czy jest to dobre dla ogółu?

Policjanci w Polsce nie są szanowani i jeżeli tego typu występki będą miały miejsce to w przyszlości również nie mają szans na to,żeby społeczność darzyła ich szacunkiem,w dużej mierze jest to uwarunkowane faktem,że w policji wciąż zdarzają się osoby,które pracowały w MO
i co niejednokrotnie ma miejsce nawyki z poprzedniego ustroju są powielane obecnie.

Kończąc: policja to też System.
trampella
plutonowy
Posty: 239
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:15

Re: Policja a internauci

Post autor: trampella »

Brak szacunku dla Policji?Tak w dużej mierze masz rację, tylko że niektórzy funkcjonariusze hańbią dobre imię stróżów prawa.Policjantem jest się także "po służbie" i należy o tym pamiętać - zawsze!
Tak się składa że znam Milicję z PRL-u i nie mam dobrego zdania o ich metodach i pracy, i obecną Policję-w większości to ludzie wkształceni,inteligentni ale... mają poczucie wyższości,są władzą i szkoda że tę władzę czasem wykorzystują uważając ,że wszystko im wolno,że są ponad prawem,może czas sobie uświadomić że prawo i tę grupę zawodową obowiązuje? POlicjant moim zdaniem powinien wzbudzać zaufanie u obywatela,bo do kogo pójdziemy jak nas jakiś bandzior napadnie?Kiedy jednak widzę na ulicy funkcjonariuszy butnie patrzących "z góry" na człowieka to gdzie to moje zaufanie? Po prostu strach się odezwać do takiego "stróża" i mojego przecież prawa do życia w tym czy innym mieście.Znam tez Policję w Ameryce i na Zachodzie Europy- daleko "naszej" do ich podejścia do zwykłego obywatela i jego problemów.Wyobrażmy sobie jednak,że od dziś nie ma Policji????!!!!Zapewniam Was że jaka jest to jest ale jest- może zmieni się ten wizerunek na lepszy,bardziej przyjazny?OBY!!!
boo
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2005, 6:09

Re: Policja a internauci

Post autor: boo »

A ja nie mam nic przeciwko. Uważam że jako społeczeństwo większość z nas powinna być trzymana twardo za mordę. Widzę to na co dzień na ulicach, klatkach czy w autobusach, zwłaszcza w dużych miastach. Jesteśmy zbyt demokratyczni, obywatel nie szanuje ani obowiązującego prawa ani ludzi którzy powinni go pilnować. Oczywiście muszą być jacyś ludzie co patrzą naszej kochanej policji na łąpy co do tego nie ma wątpliwości - to tylko ludzie. Nigdy nie miałem kłopotów z policjantami bo zwyczajnie staram się nie dopuszczać do takich sytuacji. Dwa razy miałem drobne zatargi, przyznaje że z własnej winy, jednak jeśli jesteś kulturalny i się nie rzucasz, masz duże szanse by uniknąć mandatu- mi się udało - zostałem pouczony. Polecam to wszystkim co na ostrołęcką policje psioczą i narzekają. Szukasz u nich winy ? Najpierw popatrz jak Ty podchodzisz do przestrzegania prawa na co dzień, że o kulturze nie wspomne.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Policja a internauci

Post autor: steward »

boo pisze:Uważam że jako społeczeństwo większość z nas powinna być trzymana twardo za mordę. Widzę to na co dzień na ulicach, klatkach czy w autobusach, zwłaszcza w dużych miastach. Jesteśmy zbyt demokratyczni, (...)
Tak ci się Białoruś podoba :?: Tam są obywatele "trzymani za mordę". Zastanów się co piszesz kolego. Twardo powinno się traktować przestępców a nie uganiać się za dzieciakami co wypili po piwie w parku i wyrzucili puszki do kosza albo dorabiać sobie statystyki zatrzymując rowerzystów po piwie. Komendę też za nasze mandaty budują. Żałosne.
boo
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2005, 6:09

Re: Policja a internauci

Post autor: boo »

O widzę że kolega był na Białorusi? Wbrew obiegowym opiniom nie mieszając się do polityki na ulicach jest schludnie i spokojnie. Widzę to przeglądając blogi o Białorusi - koledze radze poszukać na necie.
Wszystko było by ok gdyby te dzieciaki po piwie spokojnie rozeszły się do domu. Ja widzę po sobotnio- wakacyjnych harcach powywalane kosze na śmieci czy porozwalane ławki.

Panowie po piwie na rowerach? Stanowią realne zagrożenie na drogach powiatu zwłaszcza ciąg Goworowo - Ostrołęka, gdzie nieoświetlony podpity rowerzysta kiedyś był dzienną normą. Mówię był bo dzięki policji znacznie ich mniej. Co nie przeszkodziło mi mało co rozjechać jednego pod Borawem w deszczową noc przy słabej widoczności. Udało mi się go nie zabić, ale tego strachu nie zapomnę do dziś :( Naprawdę jeżdżąc po wsiach nie miałeś doczynienia z pijakami na rowerach? Ty im byś darował, ja nie. Brakuje mi jeszcze odwagi by ich zgłaszać, może kiedyś ją znajde. Zero tolerancji dla pijaków na czym by nie jeździli.
Żeby Ci nie było smutno że ja to policjant, powiem Ci że po pijaku na motorze zginął mój wuj pod Myszyńcem.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Policja a internauci

Post autor: shelly »

Zgadzam się z boo, "drobne" sprawy też są istotne i jak tego sie nie wypleni to bedzie coraz gorzej. Pijany rowerzysta po jakims czasie zacznie jeżdzić po pijaku też samochodem itp. Przeciez w Policji może być wydział zajmujący sie tym co się dzieje na codzień na ulicy i może równolegle wydział zajmujący się "grubymi" sprawami. To co się w naszym mieście dzieje codziennie to przecież istny cyrk i bezprawie. Ciągle tylko narzekanie, ze miasto nie ma kasy, a tymczasem z tych właśnie drobnych "rzezimieszków" byłby niezły utarg i wpływy do kasy. Swoją drogą powinni się ostro wziąć za tych co zimą palą w piecu śmieciami, jak ktoś w domu przy Goworowskiej napalił kiedyś, to nic nie było widać na ulicy, o smrodzie nie wspomnę. Sorry, ale jak kogoś nie stać na utrzymanie domu to może czas na zmianę... Nie rozumiem jak można dawać przyzwolenie na podtruwanie ludzi.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Policja a internauci

Post autor: steward »

boo źle mnie zrozumiałeś, chodzi mi o to żeby nie wprowadzać dyktatury policji w Polsce, odnośnie tego piwa, to masz rację o zagrożeniu u PODPITYCH, a mi chodzi o wypicie jednego piwa w upalny dzień. Również się zgadzam za łapanie gówniarzy, którzy przewracają kosze i robią bałagan na ulicach, ale nie róbmy afery kulturalnym ludziom, którzy w ciepły dzień wypiją sobie zimne piwko na ławce (np. na wale nad narwią) a puszkę czy butelkę wyrzucą do kosza!

Z drugiej strony rowerzystom zabierał bym czasowo prawo jazdy a nie wsadzał do więzienia... :? mam mieszane uczucia co do skuteczności tych technik...
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Policja a internauci

Post autor: balboa »

Co do picia piwa, to mamy takie prawo że na ławkach nie wolno niestety. Łatwo z ławki przenieść się pod blok, na klatkę, wypić następne.... I tym się powinni zająć, a nie szukaniem osób, które napisały co myślą.
Na niektórych osiedlach to można by nawet monitoring zainstalować.
ODPOWIEDZ