którą szkołę wybrać?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
ona
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2006, 19:18
Lokalizacja: ostrołęka

którą szkołę wybrać?

Post autor: ona »

dziś gimnazjaliści pisali ostatni ważny dla nich egzamin.
napiszcie jakie szkoły proponujecie.
a i jeszcze jakie technikum doradzacie i jaki kierunek tylko taki w którym nie ma dużo matmy :)
Awatar użytkownika
Chemik
kapral
Posty: 133
Rejestracja: 23 maja 2005, 22:50

Re: którą szkołę wybrać?

Post autor: Chemik »

ona pisze:dziś gimnazjaliści pisali ostatni ważny dla nich egzamin.
Napewno nie ostatni :D

ona pisze: jakie technikum doradzacie i jaki kierunek tylko taki w którym nie ma dużo matmy

ZSZ nr 1 ! nie ma lepszego technikum :D a kierunkow jest duzo
Beginner
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 14 sty 2006, 10:11

Post autor: Beginner »

o tak, w metalowie spedzilem bardzo milo czas :) niezapomniane 5 lat :)
ona
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2006, 19:18
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: ona »

Chemik pisze: Napewno nie ostatni

jako gimnazjaliści to chyba ostatni :D
a co myślicie na temat 4 kierunek hotelarstwo
Awatar użytkownika
justek
kapral
Posty: 136
Rejestracja: 04 sty 2006, 22:22
Lokalizacja: z brzuszka mamusi

Post autor: justek »

nie wiem jak jest teraz ale za moich czasow w tej szkole musialas zalatwic sobie sama praktyki w hotelu ale nie w ostrolece a co do matmy to nie wiem jak jest ale w ekonomiku jest przegieciem bo jest strasznie duzo godzin nie tylko matmy ale i pokrewnych przedmiotow w ktorych kalkulator to przyjaciel :D
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

No na pewno w ZSZ 1 jest fajnie... jest tylko jedna wada: wejdziesz głupi i wyjdziesz głupi.

Najlepiej kształcące technikum to ZSZ 4.

Co do liceów to każde ma dobry poziom. LO nr 1 ma niepochelbne opinie... podobno większość nauczycieli nie powinno być nauczycielami ;), w 2 LO jest podobno bardzo dobrze, a 3 LO polecam szczególnie., chodziłem tam sam, skończyłem z niezłymi wynikami, dostałem się na bardzo dobre studia a wcale w liceum nie gnębili. miło wspominam liceum i gdy dostałem się na studia zauważyłem że naprawdę mnie wielu rzeczy nauczyli, któych w innych szkołach po prostu nie uczą.
mały krzyś
kapral
Posty: 119
Rejestracja: 24 mar 2006, 17:52
Lokalizacja: kurcze

Post autor: mały krzyś »

ZSZ nr 4 - najlepiej kształcace technikum. hehehehehe

obraziłeś mnie tym stwierdzeniem o ZSZ nr 1
to jest szkoła dla facetów a nie ciot. żegnam pana
Awatar użytkownika
justek
kapral
Posty: 136
Rejestracja: 04 sty 2006, 22:22
Lokalizacja: z brzuszka mamusi

Post autor: justek »

jesli 4 jest najlepszym technikum to gdzies ty sie wychowal nauczyciele uczyc wcale nie umieja i to tu bym mogla powiedziec ze wchodzisz madry a wychodzisz glupi a co do jedynki to nie powinenes od razu gnebic wszystkich nazywajac ich glupkami bo co do tego to sie nie zgadzam sama chodzilam na korki wlasnie do nauczyciela z 1 i mnie bardziej nauczyl niz moja facetka od matmy z 4!!
wiec nie obrazaj nikogo bo kiedys ktos obrazi ciebie ...
Awatar użytkownika
Krzychu
starszy kapral
Posty: 163
Rejestracja: 20 maja 2005, 12:27
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Krzychu »

mały krzyś pisze: ZSZ nr 1 to jest szkoła dla facetów a nie ciot. żegnam pana
Hehe ale w metalowie jest pelno "ciot" :P Oczywiscie ZSZ 1 to najlepsza szkola i z tym sie zgadzam heh :P, zapraszamy w szczegolnosci dziewczyny bo jak narazie to bieda z ladnymi w metalowie :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Nie no dobra nie uogólniając to w ZSZ 1 elektroniczne i ekektryczne jest wporzadku, rzecz jasna wszystko zlezy od ludzi, bo jak ktos sie chce nauczyc to sie nauczy, jednak to w ZSZ 1 w ubieglym roku matury nie zdalo najwiecej osob.

To co napisalem o ZSZ 4 nie mozna odniesc do ZSZ 1 - tam sa inne kierunki, nietechniczne wiec nie ma co porownywac.
Awatar użytkownika
Apricotta
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2005, 18:48

Post autor: Apricotta »

Chodzilam przez rok do zsz nr 2 i zaluje ze tam zlozylam papiery. Nie nauczylam sie tam niczego i prawde mo9wiac ze swojej winy. Wiecej mnie nie bylo w tej szkole niz bylam a co najsmieszniejsze zaliczylam caly rok bez zadnego broblemu. W wiekszosci chodza tam osoby, ktore nie zostaly przyjete do innych szkol. Sa tam tez oczywiscie osoby, ktore chca cos osignac, ale to jest mniejszosc. Gdybym teraz miala jeszcze raz wybierac szkole to pewnie zlozylabym papiery do 3lo. O 1lo i 2lo nie moglam nawet marzyc :roll: .
Open Your Eyes Open Your Mind
Awatar użytkownika
Chemik
kapral
Posty: 133
Rejestracja: 23 maja 2005, 22:50

Post autor: Chemik »

Qrzysio pisze:w ZSZ 1 w ubieglym roku matury nie zdalo najwiecej osob.
Tylko ze w tamtym roku nie zdawalo techniku a liceum profilowane ktore bylo jak dawna zawodowka :)
Awatar użytkownika
genabisSs
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 02 lut 2006, 16:43
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: genabisSs »

jeżeli nie chcesz zasilić grona bezrobotnych, radze Ci wybrać liceum, bo przecież liecum i technikum zdają taką samą mature, a niestety w liceum poziom jest nieporównywalnie większy... więc kto ma szanse zdać lepiej mature, oczywiście że uczeń z liecum..
Kornik
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Kornik »

jeżeli nie chcesz zasilić grona bezrobotnych, radze Ci wybrać liceum, bo przecież liecum i technikum zdają taką samą mature, a niestety w liceum poziom jest nieporównywalnie większy... więc kto ma szanse zdać lepiej mature, oczywiście że uczeń z liecum..

Zapewne chodzisz do liceum... Moja droga, zapewniam Cię, że w technikum możesz nauczyć się równie dużo. A przez ten rok różnicy dzielący liceum od technikum przeżyjesz jeszcze dużo ciekawych przygód.

Mówiłem to ja, absolwent technikum ekonomicznego przy ZSZ nr 4, który dzisiaj odebrał nawet nagrodę specjalną od szefa 'Społem' :)
Powiem jedno - nie żałuję, że spośród szkół, do których się dostałem (Czwórka, 'Salis', 'Piórko') wybrałem akurat tą szkołę. Owszem, są tu drażniący nauczyciele. Są tacy, których za nic nie zatrudniłbym, gdybym miał własny biznes... Tak, ale są i tacy, którzy naprawdę chcą i umieją Cię czegoś nauczyć.

Trochę się rozpisałem;)
Pozdrówki!
Awatar użytkownika
M4T3O
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 25 kwie 2006, 17:08
Lokalizacja: różnie bywa :p

Post autor: M4T3O »

Ja bym Ci doradził ZSZ4 fajna atmosfera , spoko szkoła , ajeśli chodzi okierunek to hotelarstwo według mnie jest to najlepszy kierunek w tej szkole (chyba 2 miejsce poszukiwany zawód w Unii Europejskiej) , ekonomia nie jest zła , ale właśnie dużo matmy , liczenia itp.
Ciesz się życiem ciesz, bo jest tylko jedno moje słowa szczera prawda i to wiem na pewno''
Arrab
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:45

Post autor: Arrab »

Ja bym doradzał 2LO i profil mat-inf :) ale matmy raczej nie chcesz i dosyć trudno się tam (na mat-inf) dostać :) Do 2 lo nie jest AŻ tak trudno się dostać - jeżeli interesuje cię jakiś bardzo uczęszczany kierynek, to tak, ale jeżeli chodzi o klasy npp. z geografią, albo coś w tym stylu to było mało chętnych. Polecam jeszcze 2 LO ze względu na całkowity brak kocenia... i TV :D:D
Dyw
kapral
Posty: 104
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:54

Post autor: Dyw »

A ja bym doradzał usiąść, poważnie się zastanowić i dokonać samodzielnego wyboru zgdodnie z własnym przekonaniem. Ilu ludzi, tyle opinii. Zazwyczaj różnych i mało zgodnych.
Marta M.
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2006, 21:43

Post autor: Marta M. »

Um., moja koleżanka chodzi do ZSZ 4 na profil hotelarski i sobie chwali, ciężko jej tylko z językami ( oprócz polskiego ma jeszcze angielski, niemiecki, francuski). Ja chodzę do 3 LO i jestem zadowolona, nauczyciele prowadzący przedmioty profilowe dobrze pomogą przygotować się do matury… żałuję jednak że niemiecki nie jest na poziomie maturalnym, jak w 2 LO…a z dostaniem się do liceum to było tak w moim przypadku ze składałam też do 1 i 2 LO i tam się nie dostałam… do 1-go dostali się ludzie po znajomościach ( znajomościach trochę tych naprawdę dobrych), do 2 poszły osoby ze świadectwami z paskiem i wysokimi punktami z egzaminu. Niestety, do mojej szkoły również dostawały się osoby z protekcją, ale , nie tak jak w pierwszym, nie wytrwają tutaj do klasy maturalnej.
Awatar użytkownika
M4T3O
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 25 kwie 2006, 17:08
Lokalizacja: różnie bywa :p

Post autor: M4T3O »

Twoja koleżanka do której chodzi klasy , że ma 3 języki obce ??
(w pierwszej klasie może być tylko 1 język obcy zwykla niemiec)
Ostatnio zmieniony 18 maja 2006, 15:59 przez M4T3O, łącznie zmieniany 1 raz.
Ciesz się życiem ciesz, bo jest tylko jedno moje słowa szczera prawda i to wiem na pewno''
Marta M.
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2006, 21:43

Post autor: Marta M. »

Chyba do hotelarskiej.
Awatar użytkownika
Bergson
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 01 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Pcim

Post autor: Bergson »

Marta M. pisze: do 1-go dostali się ludzie po znajomościach ( znajomościach trochę tych naprawdę dobrych), do 2 poszły osoby ze świadectwami z paskiem i wysokimi punktami z egzaminu. Niestety, do mojej szkoły również dostawały się osoby z protekcją, ale , nie tak jak w pierwszym, nie wytrwają tutaj do klasy maturalnej.
Również chodziłem do 3 LO i jest mi wstyd, że osoba z mojej szkoły pisze takie brednie. Te twoje oskarżenia są żałosne i przypominają mi skomlenia małej dziewczynki, która nie potrafi zaakceptować faktycznego stanu rzeczy i próbuje się usprawiedliwiać urojonymi domysłami, które jakie są - każdy widzi. A zamiast narzekać publicznie na poziom j.niemieckiego w szkole to kup sobie ,,Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego" S.Bęzy i bierz się do roboty. Może mój post jest troszkę uszczypliwy, ale taki miał być. Mam nadzieje, że wyciągniesz z niego właściwe wnioski.
Nigdy nie będzie takiego lata
Nigdy policja nie będzie taka uprzejma
Nigdy straż pożarna nie będzie tak szybka i sprawna
Nigdy nie będzie takiego lata
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Co do dostawania się po znajomościach to jest to wszędzie, także w moim byłym liceum (3 LO). Co do niemieckiego to na pewno zalezy kto Cie uczy. Ja miałem tylko dwa lata, jak chcesz to się nauczysz, tylko się po prostu ucz.
kami221
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 02 maja 2006, 12:38

Post autor: kami221 »

do 1-go dostali się ludzie po znajomościach ( znajomościach trochę tych naprawdę dobrych)
Z tego jak Cię zrozumiałam to twierdzisz iż w do 1 Lo można się dostac jedynie po znajomości? To tu się z Tobą nie zgodze... chodze do 1 nie miałam żadnych znajomości oraz ocen z kosmosu i jakoś się dostałam... nie wiesz jak jest dokładnie, a się wypowiadasz w kazdej szkole moga być przypadki przyjęć po znajomosci ale to w dzisiejszych czasach już chyba normalka :/
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

kami221 chyba źle zrozumiałaś. Nie ma zasady bez wyjątku. Nie ma szkoły w której wszyscy znaleźli się dzięki znajomościom! Po prostu jest jakaś wąska (myślę że bardzo bardzo wąska) liczba osób, które dostały się ciociom i babciom do wymarzonej szkoły. Pozostali zapracowali na to swoimi ocenami.
Marta M.
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2006, 21:43

Post autor: Marta M. »

kami221 pisze:
do 1-go dostali się ludzie po znajomościach ( znajomościach trochę tych naprawdę dobrych)
Z tego jak Cię zrozumiałam to twierdzisz iż w do 1 Lo można się dostac jedynie po znajomości? To tu się z Tobą nie zgodze... chodze do 1 nie miałam żadnych znajomości oraz ocen z kosmosu i jakoś się dostałam... nie wiesz jak jest dokładnie, a się wypowiadasz w kazdej szkole moga być przypadki przyjęć po znajomosci ale to w dzisiejszych czasach już chyba normalka :/
Tutaj niestety widzę że mój Word znów się popisał i nie zostało wklejone to co chciałam. Otóż w nawiasie mojej wypowiedź powinno być, że po znajomościach dostało się trochę osób, ale oczywiście też ci którzy sobie zasłużyli ocenami i punktami z egzaminu. I nie masz racjo kami221, wiem jak jest dokładnie.
Co do twojego postu, Bergson, nie wyciagnełam z niego żadnych konkretnych wniosków. Piszesz, że jeśli narzekam na poziom języka niemieckiego w szkole to powinnam kupić repetytorium z gramatyki. Ale to nie wstarczy, jeśli będe chciała wybrac sobie ten język jako wiodący na maturze, co się wiąże ze zdawaniem ustnego egzaminu. A przecież w repetytorium nie ma chyba zasad właściwej wymowy, akcentu. Moi rodzice nie mogą sobie pozowolić na opłacenie mi kursu czy czegoś w tym rodzaju.
Co do dostawania się po znajomościach, tak było,jest i będzie. Ale to strasznie przykre uczucie, gdy( załóżmy) do wymarzonej klasy dostaje się ktoś ze średnią 3.0 i 50 punktami z egzaminu dzięki protekcji, a ty z trochę lepszymi wynikami zostajesz na lodzie. Mam znajomą po takiej sytuacji, dziewczyna musiała wybrać inny profil(bo tylko tam były później wolne miejsca),inną szkołę, nie radziła sobie z przedmiotów ścisłych ( zdawała do klasy humanistycznej), ledwo zdała do następnej klasy. A osoba ktora została przyjeta do jej klasy dzięki znajomościom dalej na nich jedzie, uczy sie minimalnie, poprawiają ją tylko dlatego że mamusia zna dyrektora.

A wracając do dyskusji o ZSZ 4, czy to prawda, ze na rok szkolny 2006/2007 ma powstać kilka nowych profili?
ODPOWIEDZ