Ceny meszkan w Ostrołęce vs ceny mieszkan inne miasta

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
mishaxxl
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2008, 13:41

Ceny meszkan w Ostrołęce vs ceny mieszkan inne miasta

Post autor: mishaxxl »

Cena metra kwadratowego w Ostrołęce 3850zł/m2 u dewelopera budującego na ul Steyera
dla porównania w Olsztynie w fajnej okolicy blisko jeziora Bartąg bardzo dobra komunikacja z miastem cena 4150m2 nowo budowane bloki. Jak dla mnie absurdalne są ceny w Ostrołęce nie dal bym więcej za mieszkanie jak 3tys zł m2 wolał bym dom wybudować działki w bliskiej okolicy Ostrołęki są nad tanie a grunt na Mazowszu jeden z tańszych.
major
sierżant
Posty: 256
Rejestracja: 19 paź 2007, 15:27

Re: Ceny meszkan w Ostrołęce vs ceny mieszkan inne miasta

Post autor: major »

od czego zależy cena? Prosta sprawa Olsztyn jest bardzo dużym miastem gdzie działa wiele firm deweloperskich które muszą również walczyć o klienta. A Ostrołęka się rozwija i potrzeba jest mieszkań. Można by nawet rzec że jest więcej chętnych niż mieszkań więc popyt względem podaży jest bardzo duży. Dlatego też ceny wynajmu/sprzedaży mieszkań są wysokie. Nie zapowiada się aby te ceny jakoś diametralnie się zmieniły
eish
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 05 lip 2010, 19:12

Re: Ceny meszkan w Ostrołęce vs ceny mieszkan inne miasta

Post autor: eish »

mishaxxl pisze:Cena metra kwadratowego w Ostrołęce 3850zł/m2 u dewelopera budującego na ul Steyera
dla porównania w Olsztynie w fajnej okolicy blisko jeziora Bartąg bardzo dobra komunikacja z miastem cena 4150m2 nowo budowane bloki. Jak dla mnie absurdalne są ceny w Ostrołęce nie dal bym więcej za mieszkanie jak 3tys zł m2 wolał bym dom wybudować działki w bliskiej okolicy Ostrołęki są nad tanie a grunt na Mazowszu jeden z tańszych.
Jeśli mowa o Zaciszu, to niestety nie jest dobrze skomunikowane z miastem, dojazd jest bardzo kiepski (jedna linia autobusowa, która nie jedzie do centrum), chyba nawet nie ma chodnika, dotarcie centrum w godzinach szczytu komunikacyjnego zajmuje prawie godzinę samochodem.

Poza tym nie ma co porównywać Olsztyna z Ostrołęką, tam nowe bloki wyrastają jak grzyby po deszczu, a u nas ostatnie (przy Gorbatowa, na przeciwko banku BGŻ) oddano co najmniej 10 lat temu. Za mało się buduje, stąd takie ceny.
mishaxxl
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2008, 13:41

Re: Ceny meszkan w Ostrołęce vs ceny mieszkan inne miasta

Post autor: mishaxxl »

Nie chodzi mi o Zacisze (tzn nie o Złotą Srebrną czy Stawigudzką) Chodzi mi o bloki budowane przy Tęczowym Lesie ale już w granicach miasta przy nowo budowanej ulicy Laszki. Połączenie dobre przez Sikorskiego albo Witosa i Krasickiego obydwie dwu pasmowe. Fakt że w godzinach rannych się korkuje ale takie są uroki mieszkania w mieście. Obok ma być linia tramwajowa już za rok więc może trochę usprawni ruch. A wracając do wątku z tematu. Bloki może i powstają bo jest duży popyt i samo kupno mieszkania można potraktować jako inwestycja (wynajem studentom) a tu w Ostrołęce przerażające
ODPOWIEDZ